Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
a co dorozstepow to powiem wam dziewczyny ze zadne kremy niepomoga jak mamy miec rozstepy tzn mowie co slyszalam ooczywiscie trzeba nawilzac ale czy to robimy oliwka czy kremem bez znaczenia , duzo dziewczyn tez sie wypowiadalo ze wcale nie pomaga ta mustela a innym pomaga bez znaczenia , ja nastawiam sie naoliwke na cala ciaze chyba ze mi cos sie odmieni , w 1 ciazy stosowalam rozne kremy i roztsepy ale leciutkie tak ze ja je tylkowidze tak mi mowia zrobily sie dopiero po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia najważniejsze że z maleństwem ok a tak się denerwowałaś;) Ciekawe ile z tych chłopców w 12tc później ,,staje się" dziewuszkami ale tobie życzę by została siusiorek do parki do córci a przede wszystkim czego sobie też życzę dziecka które je;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
hehe nom oby apetyt miało i zdrowe reszta bajka wlasniepelcy mnie zabolay zapomnialam zapytac sie co ztymz robic i od czego, chyba zaczne zapisywac od nastepnej wizyty bo zawszeo czyms zapomne, od dzis koniec wyczytywania na necie niepotrzebnych info , naszczescie samopoczucie juz ok czasem glowa pobolewa , noi te plecy ale mdlosci ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i odwołali mi wizytę u endokrynologa bo nie dojechała. Ale jak wyszłam z domu o 15 tak dotarłam godzinę temu :P Pierw poleciałam na klachy do teściowej, potem mężul stwierdził ze muszemy jeszcze resztę zakupów zrobić bo jutro mu się nie będzie chciało i takim oto sposobem wyciagnął mnie do centrum handlowego żeby mi kupić prezencik na Mikołaja :D Dostałam śliczny srebrny pierścionek z ogromną cyrkonią. Cudo!! Sypie u nas tak ze przez cały dzień chyba z poł metra sniegu doszło. Masakra. maleństwo daje mi sie dzisiaj we znaki bo pobolewa mnie bodbrzusze. Tak pozatym to wszystko bez zmian. Rano nudności i wymioty, a pote cały dzień spokój. Tyle że dzisiaj jakaś śpiąca jestem cały dzień. Co do tych kremów to Wam powiem że moja siostra w obu ciążach używała zwykłego balsamu i nie ma ani jednego rozstępu. Więć myślę, że niezależnie czego byśmy nie używały jeśli mamy podatną skórę na rozstępy to i tak wyskoczą :( Dobra idę mężulowi zrobić kanapki do pracy nas dzisiaj na noc zostawia :( Spokojnej nocki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Nie zaglądałam pare dni ale jakoś nie miałam siły siedziec w necie jakaś jestem wykończona... tylko nie za bardzo mam czym... Co do roztępów to cały czas używam oliwki do ciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam i czekam , a tu nikogo jeszcze nie widac :) nie moge spac. o mialam ochote juz wstawac, po czym polezalam i powiercilam sie w lozku i snuje sie po domu od 6. Wczoraj tradycyjnie po wysprzataniu domu bol plecow od popoludnia do wieczora. Zycze wszystkim spokojnego i relaksujacego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ziolka-ja jestem, wstałam po 8, ogarnęłam troszkę kuchnię, zjadłam pół bułki i piję meliskę... śniła mi się taka wredna laska z pracy, obudziłam się tak zdenerwowana,że się uspokoić nie moge :-/ Opieprzała mnie za to ,że nie wyrabiam się z pracą...Oj ta moja psycha... A ja ogólnie dobrze się czuję, ciśnienie idealne (mierze 2 razy dziennie).Czasem tylko brzuch poboli,albo coś się tam miesza w podbrzuszu... No i dziś rano mdlości i prawie wymioty,ale to jest jeszcze do wytrzymania... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)wkońcu jestem.Od czwartku wróciłam do pracy i nawet nie miałam czasu zaglądnąć na forum.W pracy ok.Wszyscy są dla mnie bardzo mili(zobaczymy na jak długo)hihi.Tylko strasznie plecy mnie bolą.Co chwile musze wstawać z krzesła bo nie moge wytrzymać,A najgorsze jest to ze przy chodzeniu boli mnie pośladek(i to nie jest śmieszne)Czasami to jest aż taki ucisk.Masakra:(ale tak ogólnie dobrze się czuje.Dostałam już pismo ze szpitala na kolejne USG na 19 stycznia.Kupa czasu jeszcze,ale mam nadzieje że zobaczymy konkrety.Bo cały czas mówie że ON.Mam takie przeczucie.Byłabym zaskoczona jakby była dziewczynka.Ok trzymajcie cie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja już też jestem. Nie umiałam się podnieść z łóżka dzisiaj i jeszce czuje się jakby mnie przeziębienie brało :( Pogoda dzisiaj straszna. Mgła i zimno aż człowiekowi się wszystkiego odechciewa. Na szczęście włąsnie przyszła mamunia to może mnie troszke rozrusza. zajrzę potem napiszcie co tam dzisiaj u Was. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny , jak tam samopoczucie? Ja dziś nie mam ochoty kompletnie na nic, jeszce mąż mnie tak wkurzył jak nigdy ... zaplanowałam sobie wypad na zakupy do Frankfurtu a ten stwierdził,że musi koledze pomóc z autem ... kurcze co to czerwony krzyż tam idz tam załatw a ja siedzę z małą w domu ... za to wieczorem będzie marudzic ,że nie ma kurtki zimowej a jak trzeba jechac kupic to ma tysiąc ważniejszych spraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
noniestety tacy jyz sa faceci ja tez musze jechac malej 2 buty kupic wkurzyłam sie bo dalam 120 zl aone przeciekaja cale skarpetki wcozraj miala mokra wsumie sa z zamszu ale myslalm jak tyle place to nieprzemokna ja tez mam zamszowei tansze i nic nie przecieka , no ale nie wiem czy dzis pojedziemy bo jeszcze maz wpracy cale mieszkanie posprzatalam razem zyciem podlog i plecy tomnie strasznie bola od 9 sprzatalam i dopiero usiadlam szok , coto bedzie jak bede robic pozadki swiateczne, unas ladna pogoda pruszy snieg biało , ale poki co nie dam rady wyjsc zmala po zakupy ani na sanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chyba poczuł wyrzuty sumienia ma byc za godzine i po obiedzie zaprasza mnie na obiadek do chińczyka... u nas też świetna pogoda słonko świeci , prószy śnieżyk więc można troche pospacerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka191
jakie badania trzeba robić w 15 tyg? oraz pod jakim kątem trzeba zrobić usg ? czy tylko standardowe usg wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastka między 11t a 13t6d robi się badanie zwane genetycznym pod kątem sprawdzeniem przezierności karkowej która podwyższona mówi o ryzyku chorób genetycznych m.in zespołu downa, bada tez sie na nim anatomię płodu. Jest to ostatni okres kiedy z usg można datę porodu wyznaczyć od tej chwili dzieciaki rosną różnie indywidualnie. mam z de to chyba te chłopy się zmówiły mój od wczoraj jakiegoś focha ma. Przyjechała z pracy, poszedł spać o 18 i tyle go było widać. Mnie ta rwa kulszowa chodzić nie dała wczoraj a tylko odkurzyłam pomyłam podłogi i małemu porządek zrobiłam. dzisiaj tez do niczego ten mój M dobrze że w pracy to mi na nerwy nie działa. Ja też mam dziś podły nastrój jakaś nerwowa się zrobiłam, pies mnie kurza i w ogóle , to mój pierwszy dzień z tak paskudnym nastrojem. kasiunia ja tez małemu muszę śniegowce kupić bo nie ma, więc jutro się wybiorę. izunia fajnie że w pracy dobrze. ja raczej nie wrócę bo i szef mi nie karze;) 19 stycznia to już połówkowe jak dla mnie bo nie wiem na kiedy masz termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja mam nadzieje ze maz zaraz wroci i pojedziemy jak nnie to tez pewnie humor mi siepogorszy mimo ze itak niejest najlepszy zuźka tak dzis nanerwy dziala wszystko na zlosc robi szok , mam dosc na szczescie kolo 19 spac chodzi , najgorsze ze jest taka pyskata az nosi mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) własnie wrocilam z uczelni :) jutro tez caly dzien tam bede ;) widze ze humorki nie dopisuja-u mnie bylo zle w czwartek i piatek :/ wszystko mnie denerwowalo, siedzialam zamknieta w pokoju i nie chcialam nikogo widziec :/ a teraz ide sie myc i do wyrka :) musze wstac przed 7 :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
Czy robiłyście te badania? zalecane badania (ale nie 100% konieczne) zaliczamy - test PAPPA-A i potrójny HCG gdzieś czytałam że te testy wskazane sa dla kobiet gdy ciąża jest po 35 roku lub w rodzinie są choroby np.down itp.ale jeżeli mam 26 lat i w rodzinie nie mam takich chorób to chyba nie mam wskazań do wykonania tych badań? no i czytają c wypowiedzi osób które zrobiły ten test,wychodzi że ktoś zrobił ,test wyszedł ok a jednak dziecko urodziło się chore, albo test wyszedł zły a dziecko urodziło się zdrowe.więc nie wiem czy jest sens robienia tego testu skoro i tak nic do końca nie wiemy .a jeśli wyjdzie zły wynik ,to będę do końca ciaży żyła w strachu ,no i koszt 450zł to też nie małe pieniądze.no i nie wiem co robić.?może macie jakieś doświadczenia w tej sprawie ,albo czy wy robiłyście te testy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
one chyba sa wskazane wlasnie tak jakpiszesz dla osob po 35 roku zycia, i jak przeziernosc wychodzi zla ,ja nierobilam w 1 ciazy i w 2 tez nie bo przeziernosc jest w pozadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobiety Ja też tych badań nie robie i lekarz nawet nie wspomniał nic bo przezierność mamy ok. Lekko się przeziebiłam i jeszcze mi opryszczka wyszła :( nie wiecie czym mogę sie pozbyć opryszczki??? Już mi drugi raz wyszła bo pierwszy raz miałam w 4 tc. ech... Na szczęście lecze się moim starym domowym sposobem i przeziebienie puki co nie postepuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia20
a jak mi lekarz nie zrobił przejrzystości karkowej (przynajmniej mi nic nie mówił że zrobił)-to co mam to zrobić takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zadnych badań nie robiłam.Przezierność ok,także chyba nie było sensu.Żeby potem się niepotrzebnie nakręcać,jakby wyszło coś nie tak(jak pisałaś że czasami wychodzą błędne). Mi też dzisiaj lekka opryszczka wyszła.Pewnie z mrozu.Co chwile mi coś wychodzi.Wcześniej miałam zajad,któego nie mogłam się pozbyć.A wogóle cera zrobiła się straszna.Jak nigdy nie miałam żadnych syfów(czasami tylko przez @)tak teraz jeden na drugim:(mam nadzieje że to minie,i nie bedzie żadnych śladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kółko to samo123
jeżeli lekarz prowadzący ma dobry sprzęt, to może każdej swojej pacjentce sprawdzić przezierność i wliczyć to w koszty zwykłej wizyty Jesli nie ma aż tak dobrego to może dać zlecenie, ale to przewaznie juz u innego kosztuje - ok. 200 -250 zł, bo przezierność jest zaliczana do badań prenatalnych !!!!!! A badania prenatalne w Polsce za darmo sa powyżej 35 roku życia kobiety !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
olcia jesli bylas juz na usg miedzy 12 a 14 tyg bo wtedy robi sie przeziernosc , to sprawdz na usg ile wynosi wskaznik NT , boto wlasnie wskaznik tej przeziernosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
a jak tam wasze samopoczucia u mnie mdlosci sa ale takie malusienkie , noi te wzdecia i zaparcia , i wczoraj juz mi brzuszek wyskoczyl typowo ciazowy wiec jzu widac:) zaraz jedziemy zmala do fikolandu a pozniej na deptak moze mikolaje beda chodzic no udały sie wcozraj zakupy:) coprawda sobie nic nie kupilam ale dla malej buty i pare ciuszkow , bardziej ciesza niz sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a mnie dzis brzuch od rana pobolewa:( no i krzyz, takze leze plackiem ogladam tv i przy okazji szperam po necie. nie wiecie co mozna brac na wzdecia? bo mnie chyba wykoncza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka linka - mnie lekarz polecił Duphalać na zaparcia. Z tego co wiem kosztuje ok 10-12 zł Nie powiem czy pomaga bo sama nie używam :P Mnie to raczej poranne wymioty i mdłości męczą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darujcie sobie sztuczne środki
ja polecam suszone śliwki gina poleciła mi też activię ale ja nie mogę jeść jogurtów bo mnie mdli....wciąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dlamnie na wzdecia polecil espumisan ale nei wiem jak czesto mozna zarzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka;) Mnie głowa boli czyli jakby nic nowego. Jak tam mikołaj był?? Mnie olał niestety chyba grzeczna nie byłam ;) Wczoraj pojechałam kupić małemu śniegowce i uparł się na jedne a w domu za małe cisną ja nie mogę z nim za każdym razem tak jest że kupię i wymieniam. U mnie odwilż, wstrętnie będzie. Jak tam u was? Ja zaparć nie mam tylko rzadziej do wc zaglądam ale miewam gazy i to bardzo bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
nom mnie tez olal niestety nic nie dostałam, za to cora zadowolona:) u nas pruszy snieg ladna pogoda zaraz prysznic i po zakupy z mala sie przejde apozniej do mamy moze do fryzjera zajrze jak malau mamy zostawie albo jutro musze je troche podciac samopoczucie ok , z zaparciami u mnie lepiej , wzdecia sa i pewnie beda ale jest lepiej panna z de dzis chyba wizyta u ciebie u gina daj znac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×