Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

INKA ten sklepik jest na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Oleskiej. Na przeciwko głównego wejścia do centrum Handlowego Solaris. Jest tam duży napis:) Byłam dziś u Gin :) Zbadała mnie i wszystko jest ok :) JUPI:) I w końcu maleństwo pokazało Kim jest:) Pomiędzy dwoma nóżkami ukazał nam się mały siusiak :) Czyli chłopczyk :) Mój G. się ucieszył jak mało kiedy :) Tylko teraz będzie problem z imieniem, ale to pikuś ;P Teraz bynajmniej wiem jakiego kolorku kupować wyprawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zula gratulacje synusia :) mozemy sobie przybic piatke proponuje wkleic tabelke z uzupelnionymi plciam no chyba ze ktoras z Nas jeszcze nie zna plci swojego malenstwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zula gratulacje! Chyba na ten czerwiec jednak jest przewaga chlopakow :) Dobranoc wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zula dzieki:) no i gratuluje synusia:) co do tabelki to ja jeszcze na 100% nie wiem czy bedzie chlopak:) zycze milej nocki:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... jakoś nie mam czasu pisac..ale podczytuję co piszecie:) Martolinka trzymaj sie! Napewno wszystko będzie ok. Qrde ja tak czytam o tych szpitalach..co chwilę ktoraś z nas niestety tam ląduje. A ja nic nie mam przygotowane!!! Chyba musze wkoncu sie za to wziąć...jutro chyba wyciągne te pudła z ubrankami i bede przegladac...powiem wam szczerze ze nie chce mi sie tego robic. Mam ostatnio doła...moj synuś dał mi dzisiaj tak w kość ze ledwo teraz żyję!!!Mial jakis zly dzien dzisiaj...juz nie moglam z nim wytrzymac. Od razu zaczynam plakac..slaba psychicznie ostatnio jestem. A no i lekarz powiedzial ze z wynikiem ok. Ale bede go za jakis czas musiala powtorzyc. A tak poza tym to ja mam problem ze zginaniem sie. Brzuch juz spory i strasznie przeszkadza. Ciezko mi. Ja nie wiem jak na uczelni bede wytrzymywac calymi dniami:( az nie chce mi si o tym myslec...Jak byałam w ciazy z Erykiem to było mi łatwiej:) co do bolu brzucha przy przewracaniu sie zboku na bok to mnie też brzuch ciągnie...dziwne i glupie uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, dawno nie wchodziłam na naszą pocztę.. I teraz właśnie oglądałam Wasze zdjęcia. Jejku, to ja mam wyjątkowo mały brzuszek.. Różnią nas czasem 2-3 tygodnie, może dlatego jest taka różnica. Jak w końcu zrobię zdjęcie, to koniecznie wyśle:) Mój synek ma 24 tygodnie, waży 700gram :) Jejku,ale cudne uczucie wiedzieć co się ma pod serduszkiem:) P.S. dostałam skierowanie na glukozę. Mam sobie sama kupić W aptece 50 i iść na badania. Grr.. nie chcę nawet o tym myśleć.. Po tej dzisiejszej wizycie u Gin mam chęć na kupowanie wyprawki. Ale mąż mówi,żebyśmy poczekali.. kurcze.. tydz, może dwa wytrzymam, ale potem to juz koniecznie polece i coś pokupuje:) Dobranoc Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny zaokenm ładnie ale chlodno , ma byc tylko 4 stopnie wcozraj bylismy na zakupach dla maluszka no idzis maja dzownic z łózeczkiem jednak po rozmowach z pania w sklepie zdecydowalismy sie na drewaniane reczniki smoczki butelki kocyki kupilismy zostalo komoda amterac posciel karuzela no i w fartlandi 2 dreiski malej kupilismy po 20 zl przecenione z 60 zl dzis jade na glukoze zara zide sie szykowac mam andzieje ze bedzie ok zula gratuluje synka ewcia uciebie dla malego daja 3 lata , a moja ma prawie 3 lata i daja jej 1,5 hehe wazy 11,5 kg no i ma z 93 cm a i chyba wybralismy imie Maja , jak wam sie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
hej . wczoraj spotkałam koleżanke i ona do mnie co ty taka chuda? ja w szoku bo tego nie widzę . a ona mówi że ona 40 kg przytyła w ciąży . szczerze mówiąc to mi ulżyło bo myślałam że jak dobiję do 10 kg , to dużo . a ona 40 ? szok. wszystkiego nie zrzuciła a ma 2 lata córka już. doszłam do wniosku że ja powinnam się zmieścić w normie glukozy tej , tyle że mój błąd był taki że dzien wcześniej ok 21 godz wypiłam może prawie szklankę coli ,a na drzwiach przeczytałam plakat że trzeba 12 godz być po ostatnim posiłku lub piciu ( oprócz wody) , na dodatek weszłam 5 minut wcześniej ,bo na moim zegarku była już pora a w labo 5 minut za mało . może dlatego coś przewyższyło normę moją. nie wiem. czy jak by wyszła cukrzyca ciążowa to tylko dieta czy jakieś tabletki sie bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
i u mnie mineło 9 godzin od ostatniego picia. musze poszukać w necie co jeść chyba że bomi wrzucisz swoją dietkę? no i jak możesz sprawdzić ile to jest 8,3 mmol/l na te normalne jednostki :-) no i jeszcze jedno ,jak sie nazywają te majtki dla dziecka w które tetrowe pieluchy się wkłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko bo 40 kg to jest przegięcie a 10 to włg mnie jest mało. Powinno się przybrać 12-16 kg w zależności od wagi wyjściowej. Wiadomo każdy organizm jest inny, inaczej kumuluje. Tak do 16 to jeszcze łatwo i szybko można zgubić. Ja marzę o 12kg kasiunia Maja ładnie :) Ja mam karuzelę i matę :) muszę poczekać aż przyjdzie ale myślę że do poniedziałku dojdzie. zula gratki synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko bomi odpowiedziała na poprzedniej str, że wg tabeli 8,3 odpowiada 149,4 mg/dl. Ja miałam na czczo 70 a po godzinie 145 więc też przekroczone ale mój lekarz powiedział, że jest ok. Dla swojego spokoju mierzyłam sobie w domu glukometrem parę razy dziennie i nigdy tak wysoko nie miałam, więc wczoraj poszłam do laboratorium jeszcze raz zrobić 50g i wyszło mi na czczo 70, po godzinie 115:) i już się nie stresuje kasiunia podoba mi się Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki, ja niestety dziś wstałam przed 7 z bólem brzucha. Zadzwoniłam od razu do mojej pani doktor. Kazała mi wziać magnez, no-spę i luteinę i leżeć. A jak do wieczora nie przejdzie to do szpitala:-( Zdenerwowałam się strasznie,bo jestem sama w domu. Mąż na poligonie 200 km ode mnie i nawet nie ma jak dojechać jakby co bo jechali tam autobusem wojskowym. rodzice 140 km też daleko,ale jak będzie coś nie tak to muszę do nich dzwonić... Na razie leżę i jest ok. A jak chodzę to czuję ból. :-( Ale jak leże jest dobrze. I mała fika. Najgorsze jest to,ze w pracy mam teraz strasznie gorący okres i powinnam robić dużo więcej niż daję radę i mam straszne wyrzuty sumienia. Dzwoniłam do mojego kierownika i nie był szczęśliwy,ale co ja mam zrobić? Dla mnie dzidzia najważniejsza. Dziś sie z kanapy nie ruszam,chyba że zrobić coś do jedzenia! I nie wiem czemu strasznie spać mi się chce :-( Zaraz dopiszę więcej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
Hej Dziewczyny! Zula gratuluję synka:) Agnik, uważaj na siebie, oby było dobrze, a pracą nie powinnaś się tak przejmować, jak nie dajesz rady to idż na L4 odpocznij, bo się żle to wszystko może skończyć, odpoczywaj jak najwięcej. A ja rano strasznie żle się poczułam, zmierzyłam poziom cukru na czczo i było oki, pokręciklam się trochę ok godziny i nagle tak mi się słabo zrobiło, ręce zaczęły mi drżeć, zaczęłam szykować śniadanie i czuję że się przewrócę, zmierzyłam cukier i wyszło 45, tak mi szybko spadł dlatego tak się słabo czułam. Teraz już po śniadanku, powinno wrócić do normy, sprawdzę po godzinie. Paluchy mam już tak pokłute że szok, w nocy opuszki mi pulsują, nic przyjemnego. No to się wyżaliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie! muchy w nosie ja nie wiem jaką długość ma ta moja szyjka bo byłam taka wniebowzięta po tym jak mi powiedział, że jest poprawa, że szybko się ubrałam, wzięłam receptę i do mężula na korytarz:P ehhh taki roztrzepaniec ze mnie Pogoda do bani u mnie, znowu zimno i pochmurno a i tak się najadłam na śniadanie, że aż mi niedobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kasiuna- dziewczynki z reguly sa drobniejsze, poza tym i ja i moj maz jestesmy solidnej budowy, wiec i Erys to juz kawalek chlopa. Agnik- dziecko najwazniejsze, niewiele zostalo do konca,a z dnia na dzien ciezej. chyba zaden chlop tego nigdy nie zrozumie :P a propos wagi to ja mam +3kg. czy ktos se orientuje jak waga powinna przyrastac w tych ostatnich miesiacach? ja musze sie pilnowac, stad moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa i jutro bę dę miała robiony odczyn Coombsa, więc znowu mam punkt zaczepienia, żeby myśleć na zapas czy wyjdzie wszystko ok ehh ale powiedzcie jak po poronieniu dostałam immunoglobulinę to chyba wynik powinien być ujemny czy ten prawidłowy? Dobrze mówię czy nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie:) Dziękuje za gratulacje:) Mąż wniebowzięty.. dawno go takiego nie widziałam:) Kasiunia- strasznie mi sie podoba Maja:) Znajomi tak chcą dać córeczce :) mam pytanko...- matko, 40 kg to szok! Moja szwagierka przytyła 21 i to było dużo, zrzucała to 1,5 roku, i to jeszcze chodząc 3 x w tyg na fitness. agnik83- koniecznie leż! Nie przemęczaj sie, bo bobo najważniejsze! Trzymam kciuki,żeby wszystko było dobrze. I faktycznie, może L4 by Ci sie już przydało, żebyś myślała tylko o sobie i Córeczce:) ja mam na plusie 5 kg. Ale to nie jest chyba bardzo dużo..Ale teraz często jem słodycze, więc sie boję, ze na glukozie wyjdzie wysoko... Ok, jadę na targowisko, świeże warzywka pokupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dziewczyny mam mały dylemat bo robię listę wyprawki dla dzidziusia i tak się zastanawiam co powinnam kupić dla dzidzi urodzonej w czerwcu czy wy już macie kupione wszystkie rzeczy, ja na razie mam 5 body z krótkim rękawkiem, 2 pary body na ramiączkach, 1 parę bodów bez rękawków oprócz tego 3 czapeczki bawełniane troszkę śpioszków , troszkę pajacyków i myślę co jeszcze powinnam kupić na lato...:( i mam jeszcze jedną prośbę do dziewczyn co miały juz doczynienia z położnymi . 25 Marca mam spotkanie z Położną i nie mam zielonego pojęcia o co mam się ją zapytać ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) agnik kochana odpoczywaj :) dla pocieszenia powiem Ci że ja wczoraj też dzwoniłam do lekarza miała skurcze ale przeszły po buscopanie więc może kup sobie ten lek jest mocniejszy niż no-spa a też bezpieczny dla dziecka.. Trzymaj się kochana i pracą sie nie przejmuj :) dziecko najważniejsze :) a moja kuzynka wczoraj przez cc urodziła córeczkę :) ale jej zazdroszczę że jest już po wszystkim :) mała waży 3700 i ma 57 cm długości :) następna w kolejce w naszej rodzinie jestem ja :) później jeszcze 2 kolejne kuzynki :) mnie wczoraj przyszła pościel :) ojej jak pieknie wygląda :) no ale tak mnie brzuch bolał że nawet nie miałam sił się nią cieszyć jutro wizyta oby było ok co prawda tydzień temu też miałam te skurcze i lekarz sprawdzał mi szyjke było wszystko ok więc mam nadzieję że to po prostu normalka albo ze mała na coś uciska... W każdym razie zamierzam chodzć do lekarza już co 2 tyg będę spokojniejsza :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia- Maja super, my chcieliśmy Majkę i jak się Jasio jakimś sposobem okaże dziewczynką to na pewno będzie Majką:) For Malinowa- 0,5kg odejmujesz na siusiu? ja z moją częstotliwością sikania to mam wrażenie, że nawet 0,1 kg nie utrzymam:P też mam wrażenie, że więcej chłopaczków się u nas urodzi mam pytanko-40kg to stanowcze przegięcie,z zazdrości Ci docina, że mało przytyłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
for malinowa najlepiej żeby był ujemny i pewnie taki będzie:D ja robiłam dwa razy w tej ciąży już muchy każda kobieta z Rh- powinna w ciąży takie badanie zrobić, tak samo z grupą krwi O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ciezarowki:) prolaktynka a jaka posciel kupilas? ja wczoraj ogladalam na allegro i szczerze to te ceny mnie przerazily..350zl za caly komplet chyba 10el jak sie nie myle... co do wypawki to ja jeszcze nie mam i tez nawet nie wiem jak ubrac dziecko nawet w upalne dni bo chyba samo body i skarpetki nie wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki-ja jestem na L4. Ale pracuję w domu. Tylko teraz mamy oddanie projektu i byłam 3 dni w pracy. I pewnie stąd to wszystko. Niestety zaczęłam pakować torbę,bo nie przechodzi mi. Jak leżę jest ok,a jak tylko wstanę to czuję ból. Więc jeśli do popołudnia nie przejdzie to pojadę do szpitala dla wsłasnego spokoju!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj babeczki :) Palusia - co z Oleczkiem ? Mam nadzieję ,że troszkę lepiej ...Napisz koniecznie . Skandal z tym szpitalem , ja bym chyba jakiś raban zrobiła ( kobieta w ciąży z małym dzieckiem i odsyłają ) MASAKRA !!! Byłam oburzona jak to czytałam i żal mi było , bo potrafię sobie wyobrazić jak się czuliście... kasiunia - Maja superowe :) agnik - wiem ,że Ci ciężko ( ja też w domu pracuję i wiem co to wyrzuty sumienia :P ) , ale teraz maluszek najważniejszy !!! Leż koniecznie , nic się nie zawali , a na tej końcówce lepiej bez przygód się obejść.... mam pytanko - powtórz badanie koniecznie - będziesz spokojniejsza a 40 kg na "+" to chyba jakaś anomalia - tyle to jeszcze nie słyszałam ,żeby ktoś przytył ( dla mnie 20-30kg to już jakaś masakra ) . Przesyłam linka ( chyba już go tu kiedyś wklejałam ) http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ majtki na pieluchy tetrowe to po prostu pieluszki wielorazowe: http://allegro.pl/pieluchy-wielorazowe-minkee-bambus-zestaw-5-szt-i1494779652.html http://allegro.pl/pieluszki-pieluchy-wielorazowe-pul-minkee-animals-i1508602933.html o to chodziło? tam do środka wkłada się wkład chłonny ( nie wiem czy akurat pieluszkę tetrową ) zula - witaj w gronie mamuś synków !!!Gratuluję siusiaka :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgielkusia ; co do ciuszków , to z tego co piszesz masz całkiem sporo już. Poczekaj aż się urodzi , bo nie wiesz jakie duże będzie maleństwo . poza tym jak to z pogodą w PL bywa czerwiec czerwcowi nie równy i może być zarówno zimno i deszczowo jak i totalnie upalnie :) ( już wolę tą drugą opcję :) ) Co do pytań do położnej , to musisz już sama się zastanowić co dla Ciebie jest istotne :) Dla mnie ważne jest: - koszt położnej :) - dyspozycyjność - co jak poród zaczyna się o 3ciej w nocy i trwa np 24 godziny ( bo tak się zdarza ... :) ) w jakim momencie do niej dzwonić ? - nr komórki ( dot. punktu powyżej ) - nacinanie krocza - czy jest za czy przeciw ( często położne wykonują tzw masaż szyjki ,żeby go uniknąć lub zminimalizować ) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka ktos kiedys tu wkleił link z tą pościelą i tak mi się spodobała że musiałam ją mieć :).. My zamówiliśmy ta z żyrafką lila :) bo taki kolor nam pasował ale może dokupię jeszcze inny kolor same poszewki.. http://allegro.pl/show_item.php?item=1486066728 my jeśli wszystko będzie dobrze ze mną po jutrzejszej wizycie to od soboty zaczynamy kupować wyprawkę :) na razie rzeczy potrzebne do szpitala no i może ciuszków dokupimy bo przejrzeliśmy wory z ubrankami ale chyba mamy inny gust zreszta te wszystkie ubranka są z przed 10 lat więc teraz w sklepach są dużo ładniejsze i w sumie nie drogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki cos jest na rzeczy bo mnie dzisiaj tez jakos tak brzuch pobolewa a w nocy az bralam nospe ale krwawienia niema moze to synus uciska co????przy przewalaniu sie na drugi bok czuje sie taka drewniana jakby mi tam wszystko skrzypialo doslownie i boli po bokach dzisiejsza noc nie nalezy do udanych i cos czuje ze tak juz zostanie do porodu u mnie bo coraz ciezej nam ja mam ab rh + wiec nie musze tego badania robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami to az mam ochote sie uszczypnac z niedowierzania ze bede mama i malutki syneczek sie pojawi w naszym zyciu ktorego bedziemy tak mocno kochac i juz kochamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×