Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

no bo właśnie tak czytam co wolno a co nie i z tego wychodzi że nic nie wolno :( mleka surowego nie, ryb nie, pasztetów nie, kiełbas nie kurde to suchy chleb mamy jeść???? chyba sobie zjem trochę tej sałatki tak ociupinke chyba nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam mleka nie wolno, chipsów nie wolno i co jeszcze? Ja ograniczam słodycze, jem więcej warzyw( oczywiście oprócz pomidorów, sałat i ogórków) więcej jogurtów, chociaż nienawidzę nabiału a ryby jem jak najczęściej bo mają kwasy omega 3 i są zdrowe:) no i owocki jadam a że od czasu do czasu zgrzeszę chipsami lub coca colą to co :P jestem tylko człowiekiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktynka - ja czasem wcinam takie "bele co" a jesli chodzi o rybki to nawet jest wskazane byle nie były surowe albo podwedzane. Dziewczyny zauwazylyście ze dawno nie ybło na forum ani panny z de, ani mamy z de? Ciekawe co sie z nimi dzieje i czy wszystko oki. Mam nadzieje że nic sei nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
no i my o wizycie mała dostała antybiotyk na tydzien , ale na spacwerki od niedzieli mozna wychodzic mam andzieje ze wkoncu pomoze cod imienia to ja tez si ezastanawiam czy jednak bedzie ta Julka , bo jak poczytam ile ich jest to chyba jednak zmienie , ale troche czasu jest jak juz po polowkowym dostane zdjecie ztym co ma miedzy nozkami to bedziemy mysleli ja tez jem na co mam ochote i chipsy i rybe i mleko pije , z 1 tez wszystko jadlam i pilam i zdrowa sie urodzila ok lece pranie wieszac i dalej nastawiac todo pozniej dziewczyny milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a te z puszki to jakie są???? bo w sumie nie wiem a tam nic nie pisze :( no i stell gdzieś zniknęła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja puszek teraz nie jem ale to dlatego, że w ogóle nie mam ochoty na te ryby nie wiem czemu ale wędzoną jadłam niedawno i mi smakowała:) Wiem, że nie wolno surowego mięsa np. tatar no i za dużo wątróbki. Ale coś wam powiem my jesteśmy takie mamy co na wszystko dmuchają a patrzcie co z tymi dziewczynami co mają wszystko w D.... palą, piją nie przejmują się odżywianiem a dzieci zdrowe się rodzą, nie chorują później. I gdzie tu jest sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.....TERMINPORODU..MIEJSCOWOŚĆ...... ....IMIĘ 1. martolinka89........22..........01.06.......Gliwice......... ....Filipek 2. arkadiaaa...........24..........01.06.......Warszawa........ ....Jaś/? 3. bomi ..............30..........03.06.......Tychy...............Mi chalinka 4. luciola28...........36..........03.06.......Gliwice......... ....Dominika 5. palusia81...........30..........03.06.......okSczecin....... ....Filipinek 6. agnik83.............28..........06.06.......Elbląg......... .....Liliana 7. margo205............27..........07.06.......Elbląg......... .....Michaś 8.izunia1986..........24..........08.06.......Gliwice/UK. .......Nathaniel 9. gosia84.............26..........08.06.......pomorskie....... ....??? 10.ziolka79............31..........10.06.......Jastrzebie /UK.......??? 11.ewcia_82............28..........15.06.......Niemcy.... ..........Hannah 12.syloonia89..........21..........15.06.......wlkp...... ..........Adaś 13.prolaktynka.........23..........16.06.......Kraków... .........Adrianna 14.inka linka..........22..........16.06.......opolskie............? ?? 15.kasiunia............27..........16.06.......Białystok ...........Julia 16.jagna841............26..........20.06.......Inowrocła w..........Kuba 17.neciaa..............21..........22.06.......warmińsko -mazurskie.??? 18.Daria1985...........25..........23.06.......Poznań... ...Liliana/Fabian 19.Hanka89.............21..........24.06.......Wejherowo. ........Hubert 20.Dorota83............27..........27.06.......Koszalin.. ..........Karol 21.aneczkap776.........23..........23.06.......Końskie.. .......Piotr/??? 22.Martika ...........34..........07.06.......Lubin...............Paulinka 23.Muchy w nosie.......28.......19.06.......Lubuskie...........Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem właśnie ale tak to właśnie jest my mamy wydmuchane, wychuchane a taka czasem nie wiem że rodzi bo jest tak pijana a dziecko zdrowe urodzi i jeszcze czasem zabije :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
ja takze czasem zgrzesze pepsi M mnie goni muszę potajemnie... :-) ostatnio na chlebek robie sobie pastę z pokrojonego w kostkę jajka startego na grubym oczku zóltego sera i odrobiny majonezu sól pieprz i gotowe PYCHA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK.....TERMINPORODU..MIEJSCOWOŚĆ...... ....IMIĘ 1. martolinka89........22..........01.06.......Gliwice......... ....Filipek 2. arkadiaaa...........24..........01.06.......Warszawa........ ....Jaś/? 3. bomi ..............30..........03.06.......Tychy...............Mi chalinka 4. luciola28...........36..........03.06.......Gliwice......... ....Dominika 5. palusia81...........30..........03.06.......okSczecin....... ....Filipinek 6. agnik83.............28..........06.06.......Elbląg......... .....Liliana 7. margo205............27..........07.06.......Elbląg......... .....Michaś 8.izunia1986..........24..........08.06.......Gliwice/UK. .......Nathaniel 9. gosia84.............26..........08.06.......pomorskie....... ....??? 10.ziolka79............31..........10.06.......Jastrzebie /UK.......??? 11.ewcia_82............28..........15.06.......Niemcy.... ..........Hannah 12.syloonia89..........21..........15.06.......wlkp...... ..........Adaś 13.prolaktynka.........23..........16.06.......Kraków... .........Adrianna 14.inka linka..........22..........16.06.......opolskie............? ?? 15.kasiunia............27..........16.06.......Białystok ...........Julia 16.jagna841............26..........20.06.......Inowrocła w..........Kuba 17.neciaa..............21..........22.06.......warmińsko -mazurskie.??? 18.Daria1985...........25..........23.06.......Poznań... ...Liliana/Fabian 19.Hanka89.............21..........24.06.......Wejherowo. ........Hubert 20.Dorota83............27..........27.06.......Koszalin.. ..........Karol 21.aneczkap776.........23..........23.06.......Końskie.. .......Piotr/??? 22.Martika ...........34..........07.06.......Lubin...............Pauli nka 23.Muchy w nosie.......28.......19.06.......Lubuskie...........Witek 24.Formalinowa........27.........21.06.......podkarpackie........Franio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna ale to musi być dobre kurde nie mam majonezu ale jutro będę miała bo jedziemy na zakupy:P oj oj coś czuje, że wykorzystam twój przepiś:P A wpisałam się w tabelkę ze swoim imieniem:D dobrze, że mój małżon tego nie widzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZJADŁAM :) jestem szczęśliwa bo najedzona mam nadzieję że małej nic nie będzie :) chyba też jej smakowało bo mnie kpie :) co do jajka z majonezem to też uwielbiam :) a pepsi to w trakcie ciązy wypiłam kilka łyków bo niestety mój też mi nie pozwala ale łyka czasem daję :) my w marcu też na nowo zaczynamy budować przed zimą zrobiliśmy tylko piwnicę :) zeby tylko zima nie wróciła na zbyt długo :) bo nie możemy się doczekać jak chałupka będzie stała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwGRWET
ja normalnie jem śledzie w śmietanie, pasty rybne i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
hej . czy któraś się zna na wynikach morfologi? Możecie mi to jakoś zinterpretować , bo tylko te "składniki " krwi wyszły poniżej lub powyżej normy ,ostatnie wynik miałam super i teraz to już nie za bardzo. pewnie idzie do anemi :-( Hematokryt wyszedł 37 , a norma 37 -47 , hemoglobina 12,1 a norma 12,0-16,0 neutrofile 7,02 tys/ul a norma 2,50-7,00 neutrofile 71,5 % a norma 40,00-70,0 limfocyty 19,3 % a norma 20,0-45,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uporządkowałam 1.martolinka89......22.........01.06.......Gliwice........Filipek 2. arkadiaaa.........24........01.06.......Warszawa..........Jaś/? 3. bomi ................30.......03.06.......Tychy...........Michalinka 4. luciola28...........36........03.06.......Gliwice... ....Dominika 5. palusia81...........30.......03.06.......okSczecin.......Filipinek 6. agnik83.............28.......06.06.......Elbląg..........Liliana 7. margo205.........27.........07.06.......Elbląg...........Michaś 8. Martika ...........34.........07.06.......Lubin...............Paulinka 9.izunia1986........24.........08.06.......Gliwice/UK.......Nathaniel 10. gosia84...........26........08.06.......pomorskie.........??? 11.ziolka79...........31........10.06.......Jastrzebie /UK.......??? 12.ewcia_82.........28........15.06.......Niemcy...........Hannah 13.syloonia89........21........15.06.......wlkp..............Adaś 14.prolaktynka.......23.......16.06.......Kraków.........Adrianna 15.inka linka.........22.........16.06.......opolskie............? ?? 16.kasiunia...........27.........16.06.......Białystok...........Julia 17. Muchy w nosie...28.......19.06.......Lubuskie...........Witek 18.jagna841..........26........20.06.......Inowrocław..........Kuba 19. Formalinowa.....27........21.06.......podkarpackie........Franio 20.neciaa.............21..........22.06.......warmińsko-mazurskie.??? 21.Daria1985........25..........23.06.......Poznań....Liliana/Fabian 22.aneczkap776....23..........23.06.......Końskie.. .......Piotr/??? 23.Hanka89..........21..........24.06.......Wejherowo.......Hubert 24.Dorota83..........27..........27.06.......Koszalin..........Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ja się na wynikach nie znam wiem, że hemoglobinę masz narazie ok, więc pij dużo buraków, jedz mięso a o reszcie to nie wiem:( Ja mam juz hemo 10,2:o także to jest problem bo pewnie teraz będzie jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
Badanie morfologii jest jednym z istotniejszych jakie wykonujesz w ciąży, ponieważ w ogromnym stopniu informuje o tym jak funkcjonuje cały Twój organizm i czy sprawnie działają jego mechanizmy obronne. Dzięki niej łatwo zauważyć rozpoczynającą się anemię i określić jej pMorfologia w ciążyrzyczynę (czy powstała na skutek niedoboru kwasu foliowego, witamin z grupy B czy żelaza), jak również wykluczyć inne przyczyny dla których jesteś np. senna czy osłabiona (stan taki najczęściej wiąże się z obniżonym stężeniem hemoglobiny, co z kolei wpływa na niedotlenienie i wywołuje powyższy skutek). Poszczególne wyniki morfologii, które byłyby poniżej normy nie muszą od razu oznaczać czegoś nieprawidłowego, gdyż mogą być charakterystyczne dla Twojego organizmu i nie powinnaś się nimi martwić. Lekarz zawsze patrzy na morfologię w ogólnym ujęciu opierając się na wcześniejszych badaniach i etapie ciąży na którym się znajdujesz. Morfologia w normie: HEMOGLOBINA (Hb, HGB) 11,5-13,5G/DL; gdy wynik jest poniżej normy najprawdopodobniej masz anemię z powodu niedoboru żelaza, HEMATOKRYT (Ht) 37-52%; jego wartość zależy od liczby wszystkich elementów morfologicznych krwi; kiedy jest niższa mamy do czynienia z niedokrwistością wyższa zaś informuje o odwodnieniu organizmu, ERYTROCYTY inaczej KRWINKI CZERWONE (E, RBC) 3,5-4,5 MLN/L; wynik niższy niż norma może być spowodowany zbyt małą ilością spożywanego kwasu foliowego bądź witamin z grupy B. W związku z fizjologią ciąży rejestruje się czasowe zmniejszenie się ich liczby, LEUKOCYTY inaczej KRWINKI BIAŁE (L, WBC) 10-15 TYS./L; w ciąży jest ich zawsze trochę więcej niż normalnie; wartość poniżej normy wiąże się z chorobami hematologicznymi zaś liczba dużo większa niż norma występuje podczas infekcji i uszkodzenia tkanek, TROMBOCYTY inaczej PŁYTKI KRWI (PLT) 100-300 TYS/L; odpowiedzialne są za prawidłową krzepliwość krwi, dlatego też ich liczba jest kontrolowana przez cały okres ciąży ŻELAZO CAŁKOWITE 60-150 G/DL wynik nie mieszczący się w normie to podstawowy i najczęściej spotykany powód anemii ze względu na to, że żelazo jest kluczowym elementem hemoglobiny GLUKOZA 70-105 MG%; jej wartość poniżej normy oznacza dietę zbyt ubogą w węglowodany (co może przyczyniać się do senności) zaś zbyt wysoka wiąże się z cukrzycą; przez cały czas ciąży powinna utrzymywać się mniej więcej na stałym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moim zdaniem to co mozna jeśc a co nie to sa poprostu wymysły lekarzy.Jeden powie że tego nie wolno a inny że czegoś innego.dlatego ja jem wszystko,ale tak zeby sie nie przejść tak jak z jabłkami zielonymi.jadlam jadlam az wkoncu zwymiotowałam i teraz jem tylko czerwone i słodkie.Może po ciąży prezejdzie,mam nadzieje ze uwielbiam zielone jabłka.Ja słyszałam z eryby wolno tylko nie tuńczyka i wedzonych.Ale jak w sałatce bedzie troche tuńczyka to wydaje mi sie ze nic sie nie stanie.To samo z pasztetem,ja mialam czas ze tylko na to miałam ochote. a tak z innej beczki...niby po porodzie też nie wolno jeść wielu rzeczy.koleżanka jak urodziła i to wcześniaka(6 tyg wczesniej)pyta sie położnej co może jeśc a co nie.A ta na nią spojarzała jak na ufoludka i poweidziala że może jeść wszystko.Także niby wszyscy dbaja o zdrowie dzieci ale w rzeczywistości każdy mówi inaczej.Dlatego ja robie jak uważam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynka- spokojnie:) jakby się człowiek do wszystkich tych zakazów stosował to by go trzeba było na 9 miesięcy w izolatce zamknąć(bo na dworze przecież też są bakterie), ja jem wszystko oprócz surowych ryb i mięsa(ale przed ciążą też nie jadałam więc luz), trzeba mieć zdrowe podejście do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
zdrowe podejście to jest najwazniejsze jak ostatnio miałam gosci i poprostu miałam ochotę na coś zakazanego i nalałam sobie pepsi szklaneczkę to brat mojego M powiedział " Ale z ciebie matka ..." jakoś dziwnie mi sie zrobiło ale później sobie pomyślałam ze ta szklanka pepsi przeciez to nie grzech ... a najbardziej mnie denerwuja te nadopiekuńcze mamusie które czasami przesadzają ze sterylnoscia srodowiska malucha ( jak smoczek spadnie na kanape to nie trzeba go wyparzać ...) Mam znajomych którzy myja dziecko w wodzie z filtra bo ta z kranu ma za duzo bakterii ... A poźniej dziecko choruje jak tylko wyjdzie ze sterylnego gniazdka ... bo nie swojony z bakteriami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea - nie sprawdziłam, ale wydaje mi się, że izunia wrzuciła tabelkę z naszego maila była stworzona celem eliminacji dziewczyn, które zniknęły jakiś czas temu...czy jakos tak.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna w 100% się z Tobą zgadzam, ja też widziałam różne cyrki wśród młodych rodziców a później się dziwią, że dziecko na wszystko uczulone, że tego nie wolno, tamtego, ciągle choruje, mnie jakoś nikt w filtrowanej wodzie nie kąpał a na zdrowie nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bea ja tą tabelke skopiowałam z naszego emaila bo tam pisałysmy nową.A ta ze strony 194 to jest nasza stara nieaktualna:)pisałysmy nową bo na tej starej juz sie bałagan zrobił,wiele dzieczyn juz sie nie odzywało.Jak chcesz to sie dopisz ale to tej ostatniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia byle czego uważam że jak się zje raz na jakiś czas to nie zaszkodzi, ja w pon czy we wtorek nie pamiętam nabrałam ochoty na kebab i zjadłam wieczorem bo nie mogłam przestać o nim myśleć, a w środę naszła mnie taka ochota na szklankę coli że na jednej się nie skończyło i wypiłam całą butelkę 2 l, a teraz czytając Was podjadam chipsy. naszczęście takie zachcianki dopadają mnie rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) ja sie juz dzis lepiej czuje:) bea skomponowalysmy nowa tabelke ktora byla tylko na poczcie. tamta dluga jest niewazna bo wiele dziewczyn wchodzilo, dopisywaly sie i znikaly wiec wyszedl balagan. co do wanienki to my kupimy najzwyklejsza i do tego jakis wklad jesli chodzi o imie to szukamy takiego ktore bedzie ladne i bedzie pasowac do nazwiska:) dla dziewczynki wybralismy Alicja (jako jedyne ktore podobalo sie nam obojgu) dla chlopca nie mamy jeszcze. Mial byc Adam ale nasze nazwisko jest na M wiec Adam M.... Dwa "M" nachodza na siebie i jakosc nam nie pasowalo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
też jestem wycięta :( bo rzadko się odzywam ale czytuję częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
a mi chodza po głowie takie zapomniane imiona jak Jola np, albo Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×