Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamaAnia

BIAŁYSTOK młode mamy i ciężarne - poznajmy się

Polecane posty

A ja właśnie na słodycze to nie bardzo mam chęc. Na początku ciąży to opijałam sie sokiem z ogorków kiszonych że az leżały w sloiku "suche", więc i ogórki też wciągałam:) Ale tak mi przeszła ta chęć na kwaśne ze 3 tyg temu i teraz mięsa mi się chce i pikantnych rzeczy. Ale dziś od wczoraj mam smaka na babkę ziemniaczaną:):):) W ogóle ze mnie to ziemniaczana dziewczyna:) Uwielbiam ziemniaki pod każdą postacią, hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lapia, a dużo przytyłaś w ciąży? Ja to się podłamałam, bo już mam +2,5 kg. A mówią, że w pierwszym trymestrze nie powinno się przytyć. I brzuszek też u mnie już widać lekko i musiałam kupić spodnie ciążówki, bo jak siedziałam w dżinsach w pracy cały dzień (przy kompie) to bolało mi podbrzusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj, brednie, że nie powinno się przytyć w pierwszym trymestrze. Brednie brednie. Każda kobieta jest inna i ma inną figurę i w ogóle każda z nas ciążę przechodzi inaczej. Ja przytyłam 13kg - w sumie książkowo, ale teraz zrzucić po ciąży eh... Zakładaj tylko wygodne ubrania, luźne na brzuchu, nie uciskaj podbrzusza. A spodnie ciążowe i inne ubrania są przeraźliwie wygodne ;] i teraz po ciąży jak staram się wbijać w normalne ciuchy to jest mi tak niewygodnie, że masakra ;] ciągle chodziłabym w tunikach i kieckach, tyle że już nie wygląda to tak fajnie jak w ciąży ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa mama dzis podczytywalam topik "Zamenhofa..." wiec juz lekko Cie poznalam :D a! i gratuluję ciąży :) *Ja chodzilam 2 razy do szkoly rodzenia na Warszawskiej naprzeciw kosciola sw Wojciecha ale 13 lat temu bardziej mi sie podobalo wiec tym razem bylam z 5 razy + wszystkie teoretyczne spotkania BEZPLATNA *mi lekarz na Parkowej powiedzial plec w 20t.c. i to bylo chyba najpiekniejsze co uslyszalam w ciazy :D uslyszalam "no szparki Pani nie widzi? :D ponoc od 16 t.c. mozna rozpoznac plec lub wczesniej ale ja bym nie ryzykowala- szczegolnie w panstwowych gabinetach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A karmisz piersią? Słyszałam, że jak się karmi to szybciej się gubi zbędne kilogramy. Najpierw to tak głupio mi było, że już brzuch widać u mnie tak wcześnie. Nawet się chyba ze dwa razy poryczalam ze tego powodu.. (pewnie przez hormony troche też..) Ale na początku miałam straszliwe wzdęcia i problemy z jelitami. Teraz też jak więcej zjem to mnie tak wzdyma że brzuch dwa razy bardziej wypukly się robi.. Chyba jeszcze się troche wstydzę, że tak widać. Może jestem głupia, ale jakoś tak niepewnie się czuję jak ludzie reagują na mój brzuch. Wydaje się ze każdy kto zauważy to się gapi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowaM nie ma sie czym zalamywac! :) w ostatnim trymestrze moze nic nie przytyjesza ja nawet 0,5 kg schudlam :) mam nadal ok 1 kg wiecej niz przed ciaza ale piersi z mlekiem tyle moze waza? :D a i oponke mam ale czy to wazne? Ja chyba nie maialam zachcianek w ciazy z to po porodzie tylko mleka i slodyczy mi sie chcialo :D a gazowane pilam w ciazy nawet czasami cole a po porodzie dopiero przedwczorj (Ilonka 12 tygodni miala) wypilam pol szkl coli bo tak mnie suszylo, ze szok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Ania - dzięki! pocieszyłaś mnie trochę. Bo moja jedna koleżanka to do 6 miesiąca prawie nic nie przytyła a potem to tylko taka mała "piłeczka" jej z przodu wyskoczyła i włsąciwie w dwa miesiące po porodzie wyglądała szczuplutko jak przed ciążą. A druga to do 4 miesiąca nic nie przytyła, a potem zaczęła tyć, nawet po 3kg na miesiąc ze do +19 doszła! Więc mnie to przeraziło, że jak ja już tyje to potem nie zatrzymam tej "machiny" kilogramów! A mi zawsze tak ciężko zrzucić wage.. A jak walczyłyście z rozstepami? Albo co robilyście żeby ich nie było? Ja mam "stare" na udach i pupie jeszcze z czasow jak z dziewczynki stawałam się nastolatką, a więc sklonności skory do rozstępów posiadam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim,witaj Sierpniówko :) byliśmy u pani dr,z małą wszystko ok,po wczorajszym katarze i gorączce nie ma śladu.mała dostała szczepionki(lewe i prawe ramię i lewe udko-nie wiem jakie to,1 to IPV ale reszta bóg raczy wiedzieć) na ramionkach spokój był,ale w udo to nas cała przychodnia słyszała.mała waży 4900.myślałam,że schudła bo ostatnio jak się ważyłyśmy na mojej wadze dla dorosłych to miała 5010 ale p.dr zaśmiała się i mówi,że ubranko swoje waży pampers też wg jej tabelki Gabula prawidłowo waży i mierzy. byliśmy w lidlu na szybkich zakupach.fundnęłam młodej skarpetki i rajstopki(kupiłam jeszcze pampki za 39,90 w promocji),mężykowi nożyce do garażu w prezencie urodzinowym,sobie jak zawsze pesto...zaraz obiadek zrobię i napiję się kawki Gabi zjadła 120 mleczka z łyżeczką kleiku ryżowego.możemy już jeść słoiczki etap 2 i 3. polecam stronę dodomku.pl tam wychodzi najtaniej(za Gerbera mleczko zapłaciłam 9,99 zamiast 13 w makro) za ostatnie zakupy co prawda 120zł zapłaciłam ale mam zapas mleka na m-c,marchewki,gruszek i brokułów dla Gabryśki.a i 2 op. kaszki.w sklepie za to samo 2x więcej musiałabym zapłacić SierpniowaMamo ja płeć u syncia znałam już w 11t4d,u córci w 15(w 13 tc jeszcze była chłopcem hehehe) ANIU czy za ogłoszenia na bialystok online coś się płaci?bujam się nadal z tymi ciążówkami i po Gabrysi ubrankami i jeszcze trochę a chyba rzeczywiście wszystko do szpitala zawiozę... lecę do garów,buziaki i do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MamaGabrysi: Hej:) Dzięki za przywitanie:) W sprawie ogłoszeń na bialystokoline.pl : trzeba tylko założyć konto (zarejestrować sie podając e-mail) i można umieszczać jedno ogłoszenie dziennie bezpłatnie. Będzie ono mniej widoczne i zawsze pod ogłoszeniami płatnymi -tymi na żółto. Ale, żeby było "na wierzchu" to można zarejestrować się dwa razy podając każdorazowo inny e-mail i dokładać ogłoszenie np. rano i po południu. W ten sposób będzie widoczne na pierwszej stronie. (w miarę starzenia się ogłoszeń przesuwają się na dalsze strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaG wiec sierpniowka (pozwolisz, ze tak w skrocie?) mnie wyprzedzila ;) Ja tez mam 2 pary spodni ciazowych na zbyciu ale wydaje mi sie, ze online to kiepska stronka. obserwuje tam dzial 'art dla dzieci" i 2 inne i w kolko te same ogloszenia... ludzie chyba tylko chca sprzedac a nikt nie chce kupic (moze chca dostac?) Ja kilka ciuszkow kupilam u mam oglaszajacych sie na online (sukieneczek :D To bylas w Lidlu i nie kupilas wiecej pieluch? :D tak dla innych potrzebujacych :D spoko! mam jeszcze 3 paczki pamperow, 1 dada i 1 huggies :D ufff! ale mam dzis dzien: zaparlam sie i ucze mala zasypiac w kolysce bez smoka i piersi- 2 razy sie udalo (i raz w aucie) troche to trudne ale moja piers to nie smok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Myjeszcze w szpitalu. Prawdopodobie jutro do domku. Oby :) Sierpniowa mamo witaj :) Moja gien jak zapytalam sie o gazowane napoje. To ona tylko- O kawe sie pytaja, o gazowane sie pytaja, a o herbate nie, a to wieksze swinstwo bo zawiera duza ilosc tyniny (?! chyba tego hehe) no chyba ze czarna, albo zielona lisciasta..., ale ktora to pije?? W osmym i dziewiaty miesiacu ciazy cola byla u mnie na codzien, zyc bez niej nie umialam. Zgaga nie zgaga cola byla :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny właśnie przez 3 dni zmagałam sie z 39i pare stopniową gorączką lekarz powiedziała że jakiś wirus grypo podobny :( a mąż z podejżeniem zapalenia tchawicy ale już dobrze mężulek całkiem zdrowy a mi pozostał antybiotyk i katar Najbardziej boję sie że mały ma katarek i od czasu do czasu kaszlnie :( mam nadzieje że sie nie pogorszy :) **sierpniowa mama ja chodziłam na warszawską do szkoly rodzenia przez całą ciążę i byłam zachwycona nie tylko zajęciami ale przede wszystkim ludzmi.dla mego męża też sie podobało a najbardziej zajęcia przygotowywujące do porodu rodzinnego hihi rewelacja ** mamaGabrysi na warszawskiej w szkole rodzenia jest tablica ogłoszeń wywieś tam co masz do sprzedania dziewczyny bardzo chętnie kupują naprawdę bardzo chętnie ,dziewczyny co chciały sprzedać rózne rzeczy nie tylko ciuuchy ale w wiekszości to zostawiały na góże dla położnych i one na zajęciach dla zainetesowanych pokazały czesto rzeczy rozchodziły sie w ciągu kilku dni jak świeże bułeczki :) ** NowaTu24 jak twoje maleństwo sie czuje?? dziewczyny słuchajcie mój mały jak widzi inne dzieci (jak był jeszcze zdrowy zajechalismy do Adriana(mąż mój) ciotki i tam była tak już wieksza 1.5 roczna dzidzia i tak sie cieszył że szok Najgorsze jest to że ja w rodzinie niemam dzieci małych i nawet niemam z kim sie spotkaż żeby mały nawet poleżał i popatzył na innego maluch :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajka ja to akurat 3 kolezanki mam dla swojej coreczki w tym Gabrysie mamyG :D i jednego chlopaczka (wszyscy ten sam rocznik) ale niedlugo wiosna i bedziemy mogly spotykac sie na spacerach z innymi mamami :D moja cora zasypia od wczoraj sama w kolysce, dzis juz nawet nie plakala ani nie marudzila, po prostu nagle zapanowala cisza :) wow! oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow jakie postępy :) jak tego dokonałaś??? mój Maksymilianek jak juz widze że zaczynaja mu sie oczka zamykać i go położe do łóżeczka to tez zaśnie ale tak ze go położe włącze pozytywke i wtedy to żadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajka dzięki za info :) tak patrzyłam po ogłoszeniach na białystok online i rzeczywiście masakrycznie dużo ich jest.zobaczę jeszcze może na allegro powystawiam swoje i Gabuli,jak się nie uda to do szpitala zawiozę na oiom te które takie maciupkie są,a te większe na położniczy. mała wyśmienicie spała[odpukać w niemalowane] wczoraj jeszcze ją troszkę powerandowałam,przespała prawie cały dzień,nie kąpałam jej tylko bo nie chciałam za bardzo drażnić wkłuć.o 19.30 wypiła 120ml kaszki,potem o 22 wypiła 80ml mleka i spała do 5.30-60ml mleka o 7-120ml kaszki,pogugała z tatusiem do 8,potem 70ml soczku i 90ml mleczka a teraz śpi.po 13 pora na marchewkę.zobaczymy ile zje-ostatnio 4 łyżeczki wszamała. rozpisuję tygodniowy plan działania,karmień,prac domowych itp.póki śpi mam chwilkę oddechu... tutaj można zdj wstawaiać?czy tylko linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajka ja po prostu stosuje rady/zalecenia z ksiazki "Jezyk niemowlat" i odstukac-odpukac wychodzi :) dzis juz 3 razy mala sama zasnela. Tak jak mamaG zapisuję od kilkunastu dni o ktorej mala spala i jadla itp i teraz gdy np minie 2-2,5 godz od karmienia to wiem, ze chce jesc, jak mijają ok 2,5-3 godz od drzemki i mala ziewa(max 3 razy) to od razu klade do kolyski. Najwazniejsze by wlasnie dziecko polozyc spac przed max 3 ziewnieciem i gdy sie zauwazy jego spojrzenie wbite w jakis punkt przez kilkanascie sekund... a potem jesli zaplacze to trudno... nie poddawac sie, moja wczoraj 1-szy raz plakala z 5 min, 2 raz moze z minute a potem wcale :D **mamaG tylko linki tu mozna wstawiac do zdjec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowka do S.R. zapisujesz sie ok 3 m-ce przed data porodu :) na cwiczenia chodzi sie 2 razy w tyg a zajecia teoretyczne są od pn do czw po poludniu przez 2 tyg +porod rodzinny :D w mojej stpce jest link do galerii zdjec mojej coreczki :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania świetne foty :D no ja mam tylko zdjęcia Gabryśki na blogu,ale twoja stronka wymiata.a to zdj w czerwonej sukience z W to z ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do szkoły rodzenia zapisałam sie w 22 tyg nudziło mi sie i fajnie było sioe poruszac piękne zdjęcia a mama jaka laska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka w DOMU JUZ :) Bylismy w domku po 14. Potem butel, kupa, apteka, sklep, spanie Patryski, w miedzyczasie rozpakowanie sie (wrecz jak z wczasow), itd itp. A wiec: Przyszla pani dr. Slucha i slucha. Mowi, ze plucka ok, oskrzela tez. Ale te cherchotanie. Ze to moze refluks, ze to moze alergiczny obrzek blony sluzowej noska. A moze jedno i drugie. Dala nam na wszystko recepty. Mozecie sobie wyobrazic moja mine w aptece ;) Odrazu zapisala nas na 21 marca na konsultacje po leczeniu do specjalisty od refluksu. Ciag dalszy leczenia i kontroli pediatra (juz sie boje :P). No, ale pani dr. mowi- Moze jeszcze dam jej leki na elergie, i zobaczymy czy to to. Ja mowie ok, ale chce zmiane sali. A ona- eeee, to nie jedna wypisze was do domu i za 6 tyg kontrola na refluks i alergie. Dodala, ze zapalenie oskrzeli czesto bywa od alergi. No i nie wiem co lepsze refluks czy alergia. Chyba te pierwsze. Bo nie dajboze, na urz i roztocza to przeichane mamy, doslownie i w przenosni. Wiec pani dr. dala nam wypis i goł chom ;) Spacerki minimum za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A matko no ręce i cycki opadają przy tych lekarzach. Eh.. jednak ten niezbyt mądry serial "Daleko od nosy" ma coś w sobie... Może to to... a może nie... a może jednak... Normalnie na co wypadnie na to bęc ;p No ale dobrze, że już jesteście w domu, bo szpitale to takie bleee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lapia dokladnie. Gdybyaja i gdybaja. A ty faszeruj dzieco lekami jak krolika doswiadczalnego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I właśnie dlatego boję się lekarzy ;] chyba musiałam mieć w dzieciństwie jakieś nieprzyjemności, bo teraz żadnego padalcowi nie ufam. A zresztą jak tu ich brać na poważnie jak pytasz o radę a jedna z drugą ręce rozkładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze w domu :) bedzie dobrze dziewczyny mam pytanie czy po ciązy zostały wam jeszce zbedne kg??ja normalnie niewiem już co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny :) Moja corcia dla mnie zawsze bedzie piekna, ba! nawet najpiekniejsza- tak jak Wam Wasze dzieci. bardzo dziekuje za komplementy **NowaTu dobrze, ze juz jestescie w domku i mala niczego nowego nie zalapala w szpitalu. Kurde to masz dawac leki i na refluks i alergie? to skad bedzie wiadomo co jest Patrysi? **mamaG na fotce z W bylam 2,5 m-ca przed porodem- to zdjecie z wesela Ulki W **Bielszczanka to chyba Ty szukalas kiecki na wesele? na mojej fotce w galerii widac tą kiecke :D moze mamusie skusicie sie wstawic fotki Waszych pociech? Dzis 2 dzienodkad Ilonka zasypia sama w lozeczku :) a i nastapil przelom! w koncu zjadla mleczko z butli :) 60 ml jadla dluzej niz z piersi i tak smiesznie cmokala na poczatku ale udalo sie bez placzu (p.s. nie chciala smoka aventa tylko zwykly canpola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raa ja juz 10 dni po porodzie wazylam tyle samo. Hehe co nie znaczy ze wage mam ok. Wrecz przeciwnie. MAKABRA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×