Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość byłam w Szwecji, 6 lata

Czemu POlacy są takimi idiotami i głosują na PO albo PiS???

Polecane posty

Gość byłam w Szwecji, 6 lata

Nie sądzicie że trzeba być idiotą żeby głosować na te dwie skompromitowane prawicowe partyjki? Przecież oni żadnego programu nie mają, a to co mówią to czysty populizm i nic nie robią, tylko się ze sobą kłócą. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie że przyszłość to lewica? Czy tak ciężko samodzielnie myśleć, bez pomocy TVN i TVP, i oddać głos na SLD i pana Napieralskiego? Zobaczcie jak jest w Szwecji gdzie własnie rządzi lewica! Owszem płaci się wysokie podatki, ale za to jest bardzo rozbudowany system socjalny! Człowiek nie musi się bać o swoją przyszłość, nie musi się bać że nie będzie go stać na leczenie czy na szkołę dla dzieci. Naprawdę fascynujące jest to jak politycy troszczą się o obywateli. A w POlsce co ludzie mamy? Każdy, każdego ma w dupie. PO chce prywatyzować szpitale a jak kogoś nie będzie stać to niech spierdala. PiS chce zrobić z POlski drugi Watykan. Społeczeństwo jest katolickie, zacofane, nietolerancyjne, przeżarte homofobią i ksenofobią. Jeśli chcemy by w Polsce dobrze się żyło to powinniśmy głosować na SLD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz idź obejrzeć bajkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Mam takie pytanie. Kiedy dzięki lewicy Szwecja przestanie być Szwecją, a jakimś krajem z szariatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Szwecji, 6 lata
do Załamany Wszystkim Kolego, pierdolisz. Pierdolisz jak typowy nietolerancyjny polaczek, katol. Szwecja zawsze będzie Szwecją. Nie rozumiesz tego że tam jest demokracja, że to jest państwo świeckie i neutralne światopoglądowo?! Tam wszyscy ludzie są równi bez względu na płeć, wyznanie czy orientację seksualną. I nie dojdzie do wprowadzenia Szariatu, bo to godziło by w świeckość państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Dla mnie wzorem jest Finlandia, która podobno też jest nacjonalistyczna jak Polska, ale jakoś rozbudowali gospodarkę bez muzułmańskich pachołków z północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Szwecji, 6 lata
do Załamany Wszystkim Ale, cóż trudno spodziewać się innego myślenia po kimś kto całe życie spędził w państwie wyznaniowym i jest nietolerancyjnym katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Wytłumacz mi więc, dlaczego w Szwecji rodzina nie może mieć normalnej roli, a jakaś pani z partii chyba Zielonych (chyba posłanka), stwierdziła, że rozwody są dobre bo dziecko ma wielu "ojców". To co się dzieję w Szwecji, jest denormalne. Wszyscy śmieją się z Holandii, ale tam nawet nie ma takiego cyrku jak w Szwecji. Na szczęście lewica przegrała wyboru, a pierwszy raz w historii nacjonaliści dostali się do parlamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Szwecji, 6 lata
Nacjonalizm jest dla prymitywnych katolików. Ludzie cywilizowani rozumieją że to nie ma znaczenia czy jesteśmy Finami, Szwedami czy Polakami, muzułmanami czy ateistami,... wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy być równi wobec prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Szwecji, 6 lata
Ale to normalne że ziemia/rola nie powinna być prywatną własnością. Ziemia jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i nie może być tak że ktoś sobie stawia tabliczkę "teren prywatny - zakaz wstępu". Kolektywizacja rolnictwa jest bardzo dobra i to bardzo pro przyszłościowe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
1) Jestem ateistą z wyboru. Wiem, że Kościół to instytucja finansowa, jak zresztą prawie od początku istnienia (mniej więcej od 1700-1800 lat). 2) Jestem tolerancyjny dla Chińczyków bądź Murzynów, do latynosów też nic nie mam. Drażnią mnie tylko muzułmanie i nie Ci z Bośni, Albanii czy nawet Turcji (dzieci Ataturka, notabene nacjonalisty, częściowo wyzwolili się od mułłów), ale tych z Algierii, Egiptu bądź Iranu. Najgorsi (Arabia Saudyjska) na szczęście są zamożni i w Europie tylko robią zakupy. 3) Nie twierdzę, że system szwedzki jest dobry. Ale bogactwo krajów skandynawskich wynika z tego, że nie musiały brać udziału w II wojnie światowej. Szwecja na niej zarobiła, niemiecka okupacja Danii i Norwegii była łagodna. Finowie wprawdzie prali się z Rosjanami, ale nie byli na głównym froncie i mieli geniusza jak Mannerheim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Czy chrześcijanie w krajach muzułmańskich są równi wobec prawa? Algieria, Egipt, Arabia Saudyjska ... Większość prześladuje mniejszość. Jak nie prawo to ludzie. Jedyne pozytywne wyjątki to Maroko, Liban oraz Turcja. Znasz jakieś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Szwedzki system jeśli chodzi o gospodarkę jest dobrry. Połączenie kapitalizmu i socjalizmu. Ale obyczajowość (geje zarządali ślubów w kościele, bo są ładne i państwo zażądało od kościołów tolerancji w tej sprawie) czy muslimowie ... Daje Szwecji jeszcze 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Partia Palikota dla mnie ma dwa oblicza. Pierwsze: walka z Kościołem. W końcu! Drugie: Homoprzyjaźnie i aborcja. Mógłby się powstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Wprawdzie wolę brunetki, ale te blondyny koło Grzesia są niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam oddać głos na SLD ale po co marnować głos głosując na Pana Napieralskiego? Trzeba głosować na PO bo oddając swój głos na SLD pomagasz wygrać Kaczorowi. Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Niewidzę nic w SLD. To nie jest przedwojenna PPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jednak porównywanie Polski do Szwecji świadczy o dość dużej ignorancji. Szwecja może sobie pozwolić na takie podatki i socjal bo jest nieporównywalnie bogatsza i dorobiła się tego będąc krajem kapitalistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
I ładny głos mają. Haha moja wybranka może być z SLD, jeśli tak wygląda i ładnie śpiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamany załamanym
jesteś idiotą Tepym jak więszość durnych wykształciuchów? jak walka z kościołem? przez 3 lata nie się nie zajaknął przeciw kościołowi! ciągle walił w Kaczyńskich, ale teraz przyszła modna fala "walki z kościłem" to się paliryj dołącza. palikot gra tylko i wyłącznie pod siebie. a tępe tepaki takie jak ty się ciesża. bezmózgom powinni odebrac prawo głsou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Jeszcze jedno. W Polsce teoretycznie przez 45 lat rządziła lewica. Ojciec mi mówił, że dopiero Gierek uczynił Polskę taką jaką znamy teraz, ponieważ wcześniej (ale kosztem kredytów), do mniej więcej 1970-1975 było nam bliżej do przedwojennej Polski niż do dzisiejszej (może poza analfabetyzmem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Mam dopiero 20 lat, ale widzę odchyły kościoła: 1. Niekatolicy muszą fundować religię w szkołach, a w zamian nie mają etyki. 2. Kościół dostaje gigantyczne odszkodowania, podczas gdy normalny obywatel nie może na nie liczyć (załóżmy wnuk przedwojennego milionera). 3. Odszkodowania są w stosunku co zabrano i co dano olbrzymie. Bodajże Albertynki z Krakowa niech przykładem będą. 4. Magiczne (aczkolwiek kościół nie ma winy, ale łączy się to z katolicyzmem), co powie Rydzyk, tak robi część starszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamany Wszystkim
Tfuuu pomyliłem się. Dziadek mi tak mówił, że Polska dzisiejsza jest od Gierka, wcześniej podobna do przedwojennej była, poza tym że każdy umiał czytać i pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam w Szwecji, 6 lata
No właśnie każdy umiał czytać i pisać... to lewica, ten znienawidzony dziś PRL dał wam szkoły, szpitale, drogi, pracę... jakby nie lewica i PRL to dziś odrabialibyście pańszczyznę u pana hrabiego! Głos oddany na lewicę to inwestycja na przyszłość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×