Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SSWEWEEWEE

3 LETNIE DZIECKO NIE MÓWI

Polecane posty

Gość SSWEWEEWEE

syn ma 3 lata bardzo mało mówi cześciej mówi w swoim języku pediatra mówi ,że przyjdzie czas a logopeda kazał przyjśc na pół roku jak się nic nei zmieni czy jest tutaj jakaś mama której dziecko pózno zaczeło mówic dodam ,że ćwicze codziennie z dzieckiem syn od 2 miesięcy nauczył się mówic mamo co to i ja mu wtedy odpowiadam co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SSWEWEEWEE
ale dobrze za to po chińsku mói szok nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała też bardzo późno zaczęła mówić teraz ma 4-latka i chodzi do logopedy bo nadal mówi niewyraźnie i sporo swoich słów używa. zasadniczo chłopcy rozwijają się wolniej równiez jeśli chodzi o mowę jeśli lekarz mówi że jest ok to tak jest :) moja mała jeszcze pół roku temu mówiła tak że tylko osoby które z nią mieszkają bez problemu ją rozumiały daj dziecku jeszcze czas a może postaraj się by miał większy kontakt z rówieśnikami oni go nie będą rozumiec i to go zmusi do mówienia więcej i wyraźniej (moja mała zaczęła ładniej mówić jak na wakacje pojechała bez rodziców do babci i tam musiała ładnie mówić bo inaczej jej nie rozumieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ma 3,4 i też niewiele mówi, ma ok. 20 wyrazów w repertuarze i większość mówi niewyraźnie... Byliśmy u logopedy dała nam listę ćwiczeń większości dziecko nie chce wykonywać poza tym nie było rezultatu po 3 miesiącach.... Teraz zaczeliśmy chodzić na terapię stymulującą rozwój (najprawdopodobniej nastąpiło mikroniedotlenienie podczas porodu a do tego podejrzenie obniżonego napięcia mięśniowego)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mówił bardzo szybko, półtora roku i całe zdania, ALE... był absolutnnym wyjątkiem. Większosc dzieci nie mówiło nic wtedy, w grupie trzylatków mial sporo dzieci niemówiacych, ale przedszkole duzo dało, dzieci uczą sie od siebie nawzajem. I teraz mają 4 lata i mówią, niektóre seplenią ale to chyba normalne. Mój za to pozno siadal, raczkowal, chodzil - podobno jest taka zależność że jedno robi szybko to drugie pozno. Jeśli dziecko rozumie co do niego mówisz i nie ma problemów ze słuchem to zacznie mowic predzej czy pozniej, nie martw sie. Szwagier zaczal mowic jak mial... 4 LATA a jest jednym z najbardziej rozgadanych i inteligentnych facetów jakich znam. Trzeba tylko sprawdzic czy dziekco nie ma problemów ze słuchem, od kolezanki synek wlasnie nie mowil dlugo a potem mówil swoim jezykiem. Okazalo sie ze ma niedosłuch, zle slyszy i znieksztalca słowa (bo myśli że mówi je dobrze, żle je słyszy). Wazne czy twoj syn rozumie Ciebie, jesli tak to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ani pediatra ani logopeda nie zalecili badań, choćby pod kierunkiem słuch? Jestem w szoku.Nie twierdzę, że to bardzo niepokojące, ale zdecydowanie wypadałoby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości, póki dziecko jest na tyle małe, że mogłoby wszystko szybko nadgonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×