Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebuję pomocy:)

jedzenie dla psa

Polecane posty

Gość a niech mnie kulki
zajmuję się profesjonalnie psami, sama jestem właścicielką doga, dobermana i buldożka, więc troszkę mi zaufaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchnienie
a niech mnie kulki :) a co powiesz na to że mój kundelek je absolutnie wszystko.,nawet bigos, żurek i ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🌻 Każdy ma inne doświadczenia z karmieniem i hodowlą psów, więc napisałam, co wiedziałam i nie mam już zamiaru na polemikę. Sory 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję pomocy:)
Wiesz wychodzę z założenia że biorąc psa trzeba się nim opiekowac i dostarczac wszystkiego co potrzebuje.Ale znów w żadnym wypadku nie chcę mu zaszkodzic. Pamiętam że zawsze odkąd byłam mała były u nas w domu psy.Ale nigdy nie było tej rasy a co czytam to widzę że mają wrażliwe żołądki i trzeba z nimi ostrożnie.Więc che dla niego jak najlepiej, tylko że jak mu zrobiłam ryż to nie ruszył w ogóle tylko tą kasze je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech mnie kulki
tak szczerze, nie powinien tego jeść, bo podając mu przyprawy skracasz mu życie :( teraz tego nie widać, ale kiedyś organizm może się zbuntować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech mnie kulki
bo nie możesz od razu z kaszy przestawić się na ryż, przez pierwszy tydzień np 1/4 ryżu i 3/4 kaszy, drugi tydzień pół na pół itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech mnie kulki
jeszcze jedna uwaga odnośnie domowego żywienia przygarnęłam kiedyś psa, którego właściciel chciał się pozbyć kundel pospolity :) był żywiony domowym żarełkiem po 2 miesiącach stosowania suchej karmy w ogóle inny pies, zwłaszcza sierść była nie do poznania, z matowej, szorstkiej zmienił się w króla wystaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchnienie
E tam mój skończył 10 lat poza tym u nas praktycznie się nie używa przypraw.Potrawy są delikatne i widać mu służą sierść ma piękną też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech mnie kulki
tchnienie :) widać twojemu pieskowi domowe żarełko służy :) ale np. psy rasowe szybciej złapią jakąś alergię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchnienie
No tak dokładnie,rasowe psy są bardziej chorowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niech mnie kulki
moim najwierniejszym i najbardziej oddanym psem był właśnie kundelek zgarnięty z ulicy ktoś wyrzucił robaka niestety nie żyje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj nie chce jesc suchej
(tzn je, ale niechetnie). Najpierw dawalam , takze puszki i non stop problemy z uczuleniem, drapal sie. nie ma cudow - to chemia. Odkad mu gotuje wszytko jest ok. Codzien daje prawie to samo i je ze smakiem, Ryz ( czesem kasza albo makaron), jarzyny i mielony odtludszczonu indyk (mam b. tanie zrodlo) Podroby czescej niz raz w tygodniu szkodza takze ludziom ( chocby metale ciezkie w watrobiue, zreszta poczytajcie) Nie mam przkonania do karm ze wszystkimi witaminami, to tak jak czlowiek, ktoremy nadmiar witamin szkodzi., wierz w swieze i naturalne jedzenie.Jasne ze producenci karmy ci tego nie powiedza. Pies ma piekna siersc, jest zdrowy, ma juz 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchnienie
Mój suchą jada również ale tylko frolica mu kupuje,traktuje go jak smakołyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleofas z waw
człowiek sam sobie dostarcza witaminy w zróżnicowanym jedzeniu poza tym lekarze na pytanie czy brać jakieś witaminy odpowiadają, że brać nawet multi to lepiej niż żadne Rynek karm jest zróżnicowany, ale jest kilka dobrych i bezpiecznych na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj nie chce jesc suchej
ale gdy pies ma jarzyny mieso i kasz/ryz to jego jedzenie jestzroznicowane. Ja nigdy nie jadlam witamin, chyba ze w chorobie, zeby wspomoc organizm. Nikt mi nie wmowi,ze sztuczne witaminy sa zdrowsze, niz naturalne jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleofas z waw
ile jest witamin w gotowanych warzywach? ryżu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję pomocy:)
marchew obfituje w składniki mineralne tj. 28 mg potasu, 45 mg sodu, 35 mg wapnia, 31 mg fosforu, 24 mg siarki, 21 mg magnezu, 0,7 mg żelaza, 0,3 mg manganu, 0,05 mg miedzi, 0,1 mg cynku, 0,002 kobaltu.Z witamin marchew najwięcej zawiera karotenu, czyli prowitaminy A. Niestety po ugotowaniu trzeba odjąc 30% wszystkich witamin i minerałów wymienionych wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno powinno być takie jedzenie zdrowe - podstawą jest rzecz jasna dobra i sprawdzona karma. Nie pierwsza lepsza z supermarketu, ale z dobrego sklepu np. e-karma.pl W takich miejscach gdzie znają się na rzeczy i mogą doradzić po prostu lepiej kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście z wlasnego doświadczenia polecę podroby rózne najróżniejsze, możesz każdego dnia podawać mu co innego serca, żolądki, wątróbki. Możesz to mieszać z kaszą, rużem, makaronem na zmianę jeśli chcesz pieskowi urozmaicić :P mięsko z kurczaka, wolowinę cokolwiek. Dużo się mówi o tym, że pies nie ma jeść np. wieprzowego czy surowego mięsa a to wszystko nie prawda jak mu dasz wszystkiego po trochu to nic mu się nie stanie a nawet się wzbogaci w różnorodne mineraly, witaminy, węglowodany. Taki posilek powinnaś mu podawać nie częściej jak raz dziennie (albo jedną porcję podziel na dwa razy jak wolisz) i do tego moglabyś mu podawać karmę dla szczeniaków dużych ras (są nawet karmy specjalnie dla owczarka niemieckiego) Z góry przestrzegam przed karmami z biedronki, pedigree, chappi, frolic sposród tego badziewia mogę polecić royal canin to chyba najmniejsze zlo z tych karm. a jak nie żalujesz psu na jedzenie i chcesz żeby jadl karmę z prawdziwym mięsem i witaminami a nie "śmieci" czyt. mielone kości, 30% tluszczu zwierzęcego, mielone pazury kurze itp. to polecam takie karmy jak Acana czy taste of the wild. Reszta (te średniej klasy) np. Eukanuba, Purina też są bogatsze i lepsze od pedigree jednak zawierają zboża no i mniej wartości odżywczych od tych które podalam wyżej . Mam nadzieję, że pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest b.ważne możesz pieskowi dorzucać w malych ilościach warzywa do "dania" i pamiętaj, że NIGDY ALE TO PRZENIGDY nie przyprawiaj podawanego mu jedzenia nie sól, nie pieprz, bo to mu jedynie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysia nie dotyczalas
ten pies ma szesc tygodni i ona go ma u siebie wiec kazdy glupi sie zorientuje ze to pies bez rodowodu czyli kundel.Jak zalowala kasy zeby kupic psa z hodowli rasowego to i na karme kosztujaca ponad stowe bedzie zalowala. Co za ludzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób mu sushi
pieski to lofciaja poza tym wszyscy teraz robia sushi swoim pieskom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze pies powinien jesc jedzenia dla psa a nie dla ludzi . jednak jak juz tam robisz to moze piers z kurczaka pokrÓj . wode nastaw na wrzaca dodaj duzo wegety i wrzuc mieso jak mieso sie ugotuje to odlej troche wody i daj psu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób mu sushi
a potem połóżcie sie razem do łóżeczka niech sobie odpocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób mu sushi z choinki się urwalaś :D Mysia nie doczytalas no fakt nie doczytalam :o kundelek czy nie na dobre jedzenie zasluguje a nie na jakieś gówna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób mu sushi
wegety nigdy !!! futerko nie będzie mu się błyszczeć po wegecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k71116 pies powinien jeść mięso i warzywa ze względu na wartości odżywcze. Jeśli ma normalną karmę jak Acana to o tyle lepiej, że w tej karmie ono jest a jeśli je jakieś gówna w stylu pedigree to lipa bo pies tak samo potrzebuje różnych wartości odżywczych a nie same świństwa. I co ważne psu NIE WOLNO doprawiać jedzenia. Niczym absolutnie nawet vegetą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób mu sushi
i koniecznie jak walnie kloca to go weż do torebki i do domu i dobrze obejrzy bo z psiego klocka można się dużo dowiedzieć o swoim pupilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojemu najczęściej kupuję gotowe jedzenie. Zazwyczaj jest to jagnięcina z ryżem marki Brit, której duże opakowanie (3 lub 12 kg) można kupić na krakvet.pl. Zdarza mi się podawać mu też jakieś robione w domu jedzonko, w stylu warzyw dodawanych do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×