Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ihaveahopethatyouanswer.

matura - rozszerzona chemia, biologia, medycyna.

Polecane posty

Gość ihaveahopethatyouanswer.

Nie ma niesty forum związanego ze szkołą, dlatego piszę tutaj - czy orintuje się ktoś może jak najlepiej przygotować się do matury z rozszerzonej chemii i biologii ? Czy ktoś może zdawał i udało mu się z tego wyjść z b. dobrym wynikiem ? Myślę o medycynie i chociaż jestem dopiero w pierwszej klasie, z doświadczenia innych osób wiem, że najlepiej zacząć myśle o tym od początku... I rozłożyć wszystko w czasie. Jakie książki - oczywiście, oprócz normalnego materiału w szkole - pozwolą mi się wdranżać w zagadnienia maturalne, chodzi mi głowie o literaturę z podobnymi typami zadań tj. jak występują na maturze. Czyli głównie czytanie ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków, rozwiązywanie na podstawie różnych tekstów zadań itp. Przeglądając arkusze maturalne zauważyłam, że to główne typy zadań - szczerze mało jest zadań na konkretną wiedzę ( a szkoda... ; ] ) Czy mógłby mi ktoś coś polecić - jakieś materiały przygotowawcze ? Nawet jeżeli miałyby się przydać dopiero w 2 / 3 klasie... Bardzo mi na tym zależy... Z góry dziękuję ! ; ) A teraz drugie pytanie - kończąc medycyne, chciałabym wyjechać z kraju... Głównie myślę o Angli. Jestem b. dobra z angielskiego i myślę, że mam dużą szanse, żeby sie odnaleźć w czymś takim. - Jakie książki z j. angielskiego zawierające słównictwo medyczne ? Podstawowe i bardziej rozszerzone zagadnienia ? Nie chodzi mi broń Boże o mowę potoczną, tylko i wyłącznie o specalistyczne słownictwo, czy ktoś mógłby coś polecić ? I na koniec, chciałabym, zeby wypowiedział się w odpowiedzi ktoś doświadczony - czy to tylko bajka o wspaniałych zarobkach, warunkach życia, całokształcie jaki panuje w Anglii ? Słyszałam, że takie zawody jak lekarz cieszą się dobrą płacą, szpitale są dobrze wyposażone, a miejsc pracy nie brakuje. Czy ktoś może to potwierdzić na podstawie doświadczenia wynikającego z własnej autopsji ? Dziękuję, za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już w innym temacie, że sprawiłam mojemu synowi dostęp do platformy edukacyjnej Dawid Uczy, a precyzyjniej do kursu z biologii i chemii. Syn chwali sobie bardzo naukę w tym trybie. Uczestniczy osobno w kursie z biologii i osobno kursie z chemii, słucha korepetytora, rozwiązuje zadania i weryfikuje ich poprawność na bieżąco. Ma stały dostęp do opiekuna i jak czegoś nie rozumie, może od razu zadań pytanie i po chwili ma odpowiedź. Jak wcześniej się martwiłam, że nie weźmie się za naukę, to teraz nie dość że widzę go, że często sam garnie się do nauki, to widzę efekty zwłaszcza po jego ocenach. Jestem spokojna, że sobie poradzi na maturze. Poczytaj sobie więcej w tym temacie. Może i Tobie taki sposób nauki przypadnie do gustu: https://dawiduczy.pl/nauka/kursy/bitwa-o-chemie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×