Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Dzieki raczek78 .Sprobuje w tym roku cos podobnego stworzyc ...o ile sie uda;bo zdolnosci manualne to nie moja mocna strona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starodawnomodna
A w moim domu, choć od ładnych kilku lat post zniesionym jest, w Wigilię się pości... Na ten moment swojego zycia nie wyobrażam sobie Wigilii niepostnej. Siła przyzwyczajenia robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie się cieszę że temat się tak fajnie rozwija, choć nie nadążam pisać ;)) W piątek byłam na próbie chóru także pośpiewałam sobie kolędy, robi się coraz zimniej a wczoraj widziałam nawet przed jednym domem iglaczek ustrojony światełkami! :)) Także Święta się wielkimi susami zbliżają :) Póki co ślęczę nad esejami, a za oknem raczej Sylwester niż Święta (jeszcze trochę im pozostawało fajerwerek po Guy Fawke's Night), ale na dniach zabieram się za obmyślanie prezentów :) I o ile dla Rodziny wiem że coś fajnego mi się uda wymyślić, tak nie mam pojęcia co fajnego i oryginalnego sprawić moim współlokatorom... Niemka, Anglik i Irlandczyk, wszyscy 20+. Jakieś podpowiedzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecile
Ey Kochani. powiedzcie . wiecie czy na święta ma być śnieg? Tak dawno nie było (ostatni raz chyba 5 lat temu).. a to moje marzenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swięta zbliżają się wielkimi krokami. Widać już świąteczne reklamy w tv a ostatnio oglądałam katalog z Avonu już na święta:) Ja już pomału myślę o prezentach bo nie lubie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Wszystko co najlepsze jest wtedy wykupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecile
Guma, a ja właśnie lubię przed samymi świętami łazić po sklepach w poszukiwaniu prezentów, jak już jest taka atmosfera świąteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w oriflejmie
też już świąteczne oferty:) I większosc siecióek- dużych sklepów zaczyna robić promocje i wyprzedaże.... A moje dzieciakiw szkole (jestem nauczycielką) już dziś pytały o wystrój klasy:):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce na weekand robic uszka i pierogi z kap i grzywami bo nie bede miala potem czasu bo bede w rozjazdach... Co do prezentow...pomalu mysle co mam kupic swemu kochanemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce na weekand robic uszka i pierogi z kap i grzywami bo nie bede miala potem czasu bo bede w rozjazdach... Co do prezentow...pomalu mysle co mam kupic swemu kochanemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zawsze jestem za własnoręcznie robionymi prezentami :D Mój brat kiedyś dostał wyhaftowane "I love you" w ramce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sezon świąteczny uważam za roz
poczęty- JEST! JEST! JEST! REKLAMA COCA COLI- nowa wprawdzie, ale jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam polskiej tv, w ogóle nie mam tv w sumie :( (ach studenckie finanse O.o :D) jaka inna? :D łii! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpliowosciiiiii trzebaa
W Warszawie od dawna nie było sniegu w Wigilię i z tego co czytam zanosi się na to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a da sobie radę ??
W gorach przewaznie jest snieg w tym okresie ,a w stolicy plucha .Nie ma takiej swiątecznej atmosfery ,ale co zrobić ,siła wyższa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno nie:) zobaczymy ja wogle mma dwie lewe rece do pieczenia wiec zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko zagniotłam ciasto
ja na razie zagniotłam ciasto na piernik ,niech sobie lezakuje do grudnia .Potem będę robić domek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko zagniotłam ciasto
PIERNIK STAROPOLSKI -pół kg miodu - 2 szklanki cukru (dałam troszkę mniej) -25 dag masła -1 kg mąki pszennej -3 jajka -3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej - pół szklanki mleka - pół łyżeczki soli -2-3 torebki przyprawy do piernika (40 g w torebce) -Ja lubię intensywny smak dlatego tyle dałam. Miód, cukier i masło podgrzać stopniowo, niemal do wrzenia, wymieszać porządnie i ostudzić.Do chłodnej masy dodać mąkę pszenną, jajka, sodę oczyszczoną rozpuszczoną w połowie szklanki mleka, sól i przyprawę do piernika. Ciasto starannie wyrobić i przełożyć do kamionkowego lub emaliowanego garnka. Przykryć ściereczką i odstawić w chłodne miejsce na 5 - 6 tygodni(taki jest najlepszy,ale spokojnie mogą to być 3 tygodnie). Piec 3 - 4 dni przed świętami. Pieczenie: Ciasto podzielić na 2 - 3 części, rozwałkować (najlepsza grubość około pół cm) i piec w dużej blaszce w temperaturze około 160 - 180C (zależy od piekarnika) przez około 15 - 20 minut (zależy od grubości placka). Placki ochłodzić. Ochłodzone placki przełożyć podgrzanymi powidłami śliwkowymi (można je wymieszać z bakaliami), przykryć arkuszem papieru i równomiernie obciążyć, odstawić do 'skruszenia' na 3 - 4 dni. Piernik polać czekoladą lub lukrem (z lukrem dłużej się przechowuje). Długo zachowuje świeżość, wystarczy go zawinąć w papier lub ściereczkę, by nie wysychał. wyrobiłam ,wsadziłam do gara ,przykrylam folią i do lodowy,niech sobie lezakuje a w grudniu wezmę się za ten domek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko zagniotłam ciasto
i lodowka moze byc ,pytalam dziewczyn k,tore nie raz robiły ten piernik,ponoć wychodzi znakomity z czesci zrobię piernik ,z reszty domek ,bo mnie corcia zamęcza ,a ona niech go sobie dekoruje.Lukry kupuję gotowe ,mam juz białe,zielone i żólte ,potem tylko landrynki i inne cuksy do przylepienia a na dach dam polewę czekoladową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko zagniotłam ciasto
jeszcze mozna w miejsca dziurek na okna dac landrynki ktore podczas pieczenia sie rozpuszczają i tworzą kolorową szybkę na oknie, ale nie wiem czy dziurki mają byc na wylot czy tylko zagłębienie, a w nich landryna. I nie mam kogo spytac, bo ta dziewczyna wyjechała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×