Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

tamten byl sklepowy wiec pewnie smak inny. ja sie tylko zastanawiam czy to ciasto jest bardzo mokre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie pozwolicie sie dołączyc? Tak jak Wy uwielbiam Święta, pare stron wczesniej pisałam że tegoroczne Święta spedzamy pierwszy raz u teścia mąż rozwiązała problem za mnie przygotowania do Świąt podzielimy ja robie to co lubie tzn. ubieram z córcią choinke, szykuje moje ulubione potrawy a reszte robi teściu i jego kobieta wiec może bedzie jednak swiatecznie i wszystko skączy sie dobrze?? Zawsze na Wigillie robie: -barszcz z uszkami -pierogi z kapusta i grzybami -krokiety z kapusta i grzybami -sos grzybowy -kapusta z grochem i grzybami -karp/filety bez ości -sałatka z tuńczyka -sałatka jarzynowa -gołąbki postne (z ziemniakami) Ciasta: -makowiec -sernik -szarlotka Byłabym wdzięczna za umieszczenie raz jeszcze przepisu na piernik niechce mi sie szukac Co robicie na obiad na pierwszy i drugi dzien swiąt? Macie może pomysł jaki prezent kupi dwuletniej dziewczynce? -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z obiadkiem to nie wiem jeszcze zadnych planow nie mam. moze pieczen z kurczaka z grzybami a na drugi dzien gesina??? a piernikow nie robie bo nie lubimy... chyba ze takie w czekoladzie wiszace na choince... ale te kupuje w sklepie. za malo rak do gotowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nigdy nie robi się obiadu na drugi dzień, bo po co stać przy garach tyle czasu?:) zawsze jemy to co zostało, a zostaje zawsze bardzo dużo, po prostu nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego zjeść:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z powrotem mam przerwe do nastepnej odprawy;))rybnej . jak pisalam jestem z slaska i u nas musza byc klaski tarte rolady i kapusta nie przezylabym bez tego mimo ze tuczy... a tak ogolnie to robie salatki jazynowe,i jedna potrawe Hinduska podam wam przepis. ryz np 4 paczki filet z kurvzaka papryka swierza cebula przysmazona pieczarki (tez moga byc) jajka/ ugotowany ryz czekamy az ostygnie .dodajemy pokrojone filet z kurczaka .duzo papryki w kostke pokrojone i cebulke przysmazana .sol i pieprz i carry (powino byc duzo)carry ale ja nie daje. wszystko mieszamy i dodajemy jajecznice tak z 8 lub 10 jajek i znow mieszamy ;)) na duzym polmisku wylozonym salata ukladamy podgrzane w mikrofalowce (tylko i wlacznie)super dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
W moim domu od zawsze w pierwszy dzień świąt podaje się pieczoną gęś... młoda gęś. 4 ząbki czosnku. 50 dag winnych jabłek. 25 dag suszonych śliwek (bez pestek). pół szklanki śmietany. łyżka mąki. pieprz. sól. Dobrze oczyszczoną i umytą gęś natrzeć ze wszystkich stron (także od wewnątrz) czosnkiem roztartym z solą i pieprzem. Śliwki namoczyć, osączyć, pokroić w paski. Jabłka obrać, pokroić w nieduże kliniki, wymieszać ze śliwkami. Nafaszerować gęś owocami, zaszyć, włożyć do brytfanny, polać połową szklanki wody, przykryć i piec około 3 godz., od czasu do czasu podlewając sosem z dna naczynia. Gdy gęś się upiecze, łyżką zebrać tłuszcz z powierzchni sosu, a gęś polać kilkoma łyżkarni zimnej wody. Odkrytą brytfannę wstawić do piekarnika jeszcze na 15 min. Gdy skórka zrumieni się i stanie się chrupiąca, gęś wyjąć, pokroić na porcje, ułożyć na rozgrzanym półmisku. Do sosu wlać śmietanę starannie wymieszaną z mąką, zagotować, przyprawić do smaku ., polać gęś. Podawać z surówką z czerwonej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
A ja od 3 lat przygotowuję pieczoną pierś z indyka 1,2-1,3 kg piersi z indyka 2 łyżeczki czosnku granulowanego 1 czubata łyżeczka papryki ostrej i słodkiej majeranek 5-7 listków laurowych 1/3 szkl. wody 1 czubata łyżeczka slodziku sól, pieprz Pierś opłukać i wyciąć tłuste kawałki. Obsypać przyprawami (majeranek wg uznania, ja dałam sporo:)). W wodzie rozpuścić słodzik i 0,5 łyżeczki soli. Zalać mięso. Obłozyć listkami laurowymi i wsadzić na 24h do lodówki pod przykryciem. Mięso obwiązać sznurkiem i powsadzać liście laurowe z zalewy. Piec nagrzać do 180st. Wadzić do piekarnika. Po pół godzinie mięso przełożyć na drugą stronę i piec 20 minut. Następnie podlać wytopionym tluszczykiem i piec 15-20min do ładnego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
i polecam wszystkim stronę www.wigilia.pl masa pomysłów, życzeń, kącik kulinarny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Wigilii 51 dni
:) :) :) :) :) ;) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na udany makowiec(sprawdzony) CIASTO 3 jajka 25 dag. cukru pudru 1 margaryna 25dag.maki 2 lyzeczki proszku do pieczenia MAK: 450 g gotowego maku z puszki 2 bialka 100g cukru Margaryne utrzec z cukrem pudrem i zoltkami.Bialka ubic na sztywna piane.Make wymieszac z proszkiem do pieczenia i dodac do masy.Na koniec wymieszac delikatnie z ubita piana. Bialka na nadzienie ubij sztywno z cukrem i wymieszaj z masa makowa Podluzna foremke wyloz papierem do pieczenia.Na dno przeloz polowe ciasta ,na to mase makowa i znow ciasto.Piecz w 180 st 50-70 min Ja pieke w ten sposob : Blaszke do ciasta wykladam pergaminem ,na dno klade ciasto (calosc) i na wierzch klade mak.Tak pieke 0k 70 min w 180 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
Wiem:) Korzystam z tej strony od kilku lat. Oprócz pomysłów jest forum z różnymi podpowiedziami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anuleczki
Anuleczko na spod ciasto i na to mak a na mak tez ciasto czy nie ? i nie bedzie sie rozwalac przy krojeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anuleczki
jesli nie dam na wierzch ciasta ? (ucieło mi posta :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Jeśli można to również się przyłączę do Waszego świątecznego topiku:) Ja także uwielbiam Boże Narodzenie. Bądź co bądź to jednak jest w nich jakaś magia:) Uwielbiam przygotowania potraw z moją mamą, gdzie w tle słychać kolędy. W tym czasie jest tak spokojnie, tak magicznie tak jakby świat się zatrzymał. Mam nadzieję, że w tym roku doczekamy się śniegu chociaż w Wigilię;) Jeżeli chodzi o ozdoby to postaram się zrobić kusudamy na choinkę i wiszące na oknie. Pozdrawiam wszystkich oczekujących i wklejam moja najulubieńszą piosenkę świąteczną! http://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze robie tak: na spod cale wyrobione ciasto a na wierzch mak(nie rozsypuje sie przy krojeniu- a robilam go juz 3-4 razy ) i na wierz juz bez ciasta Moja mama zawsze robila tak :na spod ciasto potem mak i na wierzch znow ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piosęka
Wham... klasyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Weronika
Jedna z lepszych salatek śledziowych, jakie jadłam: 45 filetów ze śledzia norweskiego marynowanego w occie 4 ziemniaki ugotowane w mundurkach 4 jajka na twardo 78 małych korniszonów pół strąka czerwonej papryki 5 łyżek oliwy łyżeczka musztardy miodowej łyżka posiekanego koperku kilka liści sałaty sok i skórka starta z 1 cytryny cukier, sól, pieprz Filety ze śledzia norweskiego pokroić na kawałki wielkości jednego kęsa. Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę. Korniszony pokroić wzdłuż na ćwiartki. Oczyszczoną z pestek paprykę pokroić na krótkie i cienkie paseczki. Jajka na twardo obrać, pokroić w ósemki. Składniki sałatki polać sosem z oliwy wymieszanej z sokiem cytrynowym, musztardą, startą skórką cytrynową, solą, pieprzem i cukrem. Przykryć i odstawić na 30 minut. Sałatkę przełożyć do salaterki wyłożonej sałatą. Oprószyć koperkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes Pilarska
KAMIENIE WIGILIJNE / PYSZNY DESER * 80 dag migdałów mielonych; * 4-5 kropli olejku migdałowego(do ciast); * 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (lub puszka kajmaku); * 5dag cukru pudru; * 15-20 dag śliwek kalifornijskich suszonych; * ok 250 ml wódki białej (lub rumu); * 10 dag płatków migdałowych; * 10 dag wiórków kokosowych; * 2 polewy czekoladowe; * 1 czekolada gorzka (70% kakao). Zalej śliwki alkoholem w słoiku dwukrotnie większym aniżeli wsypana ilość śliwek, zakręć szczelnie i pozostaw na 12 godzin, w międzyczasie kilka razy wstrząśnij słoikiem. Możesz kupić gotowy kajmak. Jeśli nie ma gotowego to pozostaje puszka mleka słodzonego. Puszkę z mlekiem gotuj w kąpieli wodnej, na leżąco przez około dwie godziny, dbając by puszka była cały czas zanurzona (wlej od razu ok 3-4 cm ponad puszkę). Gdy woda zacznie wrzeć zmniejsz płomień do pyrkotania i gotuj pod przykryciem, pozostaw w garnku do lekkiego wystudzenia. Zbytnio wystudzony utrudni znacznie sporządzenie masy (ja kiedyś zrobiłem ten błąd ;-)). Do metalowej miski wsyp migdały zmielone i cukier, dodaj olejek migdałowy wymieszaj dokładnie, dodaj lekko schłodzony kajmak, dokładnie całość wymieszaj. Masa po wystudzeniu powinna być dość twarda ale plastyczna. Śliwki wyjmuj pojedynczo z alkoholu, oklej masą na wzór knedli starając tworzyć jak najcieńszą powłokę, pozostaw do stwardnienia. Rozpuść polewę i czekoladę w naczyniu,l w kąpieli wodnej. W miseczkach (głębokich talerzach) przygotuj wiórki kokosowe i osobno pokruszone płatki lub lekko zmielone migdały. Na patyczek do szaszłyków nabijaj wystudzony "knedlo- kamień", zanurzaj w rozpuszczonej polewie, następnie otocz wiórkami lub migdałami odłóż do całkowitego wystudzenia i stwardnienia polewy. Przechowuj do "okazji" w szczelnie zamkniętym woreczku ((łatwo łapie obce aromaty!!!), w chłodnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła kafeteriAnka
Moje drogie Panie! Bardzo sympatyczny temat, aż czuć zapach swiat:). Na pewno skorzystam z Waszych pomysłow, a moe któraś z Was skorzysta z mojej podpowiedzi- jest sobie taka strona www.delecta.pl . Można zapisać się do klubu delektynka i raz na kwartał dostawać gazetkę z produktami Delacty do testowania ( w najnowszej gazetce jest czekolada do picia i kalendarz na 2011 rok). Nic nie trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie... jestescie boskie!!! wlasnie szukalam przepisu na gesinke!!!! ja juz chyba zaczne ubierac choinke :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyobrażam sobie ubierać choinkę wcześniej niż w przeddzień wigilii:P najlepiej w wigilijny poranek, no ale nie zawsze jest czas niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury plecie
rozkręcamy,rozkręcamy czekamy na przepisy na ciasta swiąteczne;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żarówka żeglówka
Nienawidzę Świąt (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madskhdhckhsd
dlaczego nienawidzisz swiąt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiercipiętek....
Temat się trzyma- gratki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widział juz ktoś jakiś zwiastun świąt?:) mi sie miło zrobiło jak zobaczyłam w leeroy merlin jak ustawiają świateczną ekspozycję, masa bombek i innych pierdól he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×