Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

creativvve

Pomóżcie wybrać prezent dla dziecka które ma biednych rodziców

Polecane posty

Witajcie mam problem otóż moja kuzynka zaprasza mnie do siebie w odwiedziny i ma malutkie dziecko które ma 2 miesiące miałam kupić jakieś ubranko i maskotkę ale rozmawiałam z mamą na ten temat i powiedziała że jest u nich bardzo ciężko więc pomyślałam sobie przed chwilą aby kupić pampresy chusteczki nawilżające do pupy i jakis zestaw do kompieli. co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam i
zestaw do kapieli to chyba raczej nie, bo rozne skory dzieci i roznych rzeczy uzywaja. jesli sie dobrze znacie, to wlasnie zadzwon i zapytaj! u mnie nie jest cienko z kasa, ale jak kolezanki dzwonily to mowilam, co najbardziej by sie przydalo jesli pytaly :) a i tak dostalam duzo ladnych ubranek, ale niepraktycznych dl maluszka i ani razu nie zalozyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
Bardzo mądrze Twoja mama pomyślała. Dla 2 miesięcznego dziecka maskotka jest zbędna. Może jakaś buteleczka, choć pewnie już zakupili. Na pewno pieluchy, chusteczki do pupki, oliwkę, albo zasypkę. Możesz też kupić jakiś kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) no przepraszam za błąd :) Też dobry pomysł tylko że wątpię aby mi powiedziała co potrzebuję. Ale myślę że pampersy na pewno... tylko skąd mam wiedzieć jaki rozmiar ? I czy myślicie że pampersy i reszta... z biedronki to jakiś szajs ? Bo mnie tez nie stać np na te oryginalne pampersy za 50 zł czy ile one tam kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk i ubranka ma na pewno bo mam starszego synka który ma dwa latka. Znamy się dobrze mieszkamy za ledwie kilometr od siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
Pampersy z Biedronki to żaden szajs! Z tego co się orientuję, jeśli się mylę, to sorry, ale zdaje się że na pieluszkach napisana jest waga dziecka i w ten sposób dobiera się pieluszki. Nie mam jeszcze dziecka, ale jestem w ciąży. Coś mi się jednak zdaje że właśnie wg. wagi dziecka dobiera się pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
Może jakaś mama to przeczyta, to mnie poprawi. Możliwe też że wg. wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała miijka
pampersy dobiera się do wagi dziecka. Skoro mały ma 2 miesiace kup pampersy 4-7 kg :) Z Biedronki fajne są pampersy DADA, my też używaliśmy ich na początku. Dla małego dziecka są fajne, dla starszego już nie bo przeciekają. Ja bym dokupiła do tego chusteczki. niewiem w jakiek kwocie chcesz sie zmieścić z prezentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
Lepsze od DADA z Biedronki są GAGA z Tesco (28 zł), ja bym te kupiła, do tego chusteczki ze 2 paczki (8 zł) i krem na buzię na zimę z Johnsona lub Ziaji i masz ok 50 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz tez kupic pieluchy
z LIDLA,jesli masz gdzies niedaleko. Nie musi byc najmniejszy rozmiar bo dzieci szybko rosna :) Chusteczki jak najbardziej tez. Kosmetykow nie trzeba, to juz zwykle mama sama sobie dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej chyba jak zapytasz. nie wiadomo bo może być tak że rodzice przy wszystkich rozpakują prezent, będą tam pieluszki i zrobi im się niezręcznie.... ja bym zapytała a jak nie będą wiedzieli co chcą to może faktycznie jakiś zestaw do pielęgnacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie kiedyś natknęłam się na temat o pampersach DADA i było wiele pozytywnych wypowiedzi... A w jakiej są cenie ? Mam do przeznaczenia dla małego 50 zł Na pewno mi nie powie przez telefon czego potrzebuje. Czyli pampersy dwie paczki chusteczek i co jeszcze ? Kosmetyki odpadają jak mówicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz tez kupic pieluchy
ja to bym nawet nie pakowala, po prostu podala im paczke pampersow i chusteczki ze slowami: "przyda sie dla malej" :D Ja bylam zadowolona kiedy jedna moja przyjaciolka wreszcie pomyslala ze nie potrzebuje kolejnych ubranek, szortow ktore akurat byly dobre na malucha w zimie,spodenek ktore byly za ciasne w pasie, itd. i wreczyla mi 2 zgrzewki pieluch plus zgrzewke chusteczek bez zbednych ceregieli i pakowania :P I nie neguje dobrych checi ofiarodawcow bo nie byly to tanie ciuchy,ale niestety nietrafione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadzwoń i zapytaj wprost.
Matka może potrzebować np. określonych pieluch, które najlepiej im się sprawdzają, a o których ty nie wiesz i możesz kupić nie te co trzeba. Albo może potrzebować określonego mleka modyfikowanego. Może by im się przydał jakiś leżaczek, a np nie mają kasy. Po prostu zadzwoń, wymień propozycje i zachęć matkę, żeby powiedziała bez skrępowania wprost czego potrzebują najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisskisskissssssssssssssssss
nawilżane husteczki, skarpetki ze dwie pary jakieś porządne, grzechotka, buteleczka mała ze smoczkiem. pieluchy bym odpuściła - to sie wg mnie nie nadaje na prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz tez kupic pieluchy
sa jeszcze pieluchy CIEN,ale nie wiem w jakim dyskoncie w POlsce, tez byly bardzo dobre. Mysle ze pieluchy to kwestia ok.30 zl i jeszcze chusteczki i juz pojdzie 50 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadzwoń i zapytaj wprost.
Dla ludzi którzy mają niskie przychody taki praktyczny prezent, to jest właśnie wymarzony prezent i w nosie mają co wypada a co nie. Po co im coś co ma leżeć skoro tyle mają innych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w nosie mają co wypada a co nie" większość może i tak ale są na pewno też tacy co poczują się urażeni, no różni są ludzie. lepiej zadzwonić i się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko co może im się przydać na codzień dla maleństwa. piluchy, olejki, mleko, śpioszki..wszysko..dosłownie wszystko!! wiem, bo kilkanaście lat temu byłam własnie taką skromną mamą:( jak tylko dostałam dla małego butelkę, smoczek, vzy mleczko, śpioszki, a już nie daj Boże pieluchy-byłam przeszczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yagaaaa
pampersow dada ja osobiscie nie polecam, sa twarde i nie przyjemne w dotyku. Najlepsze sa pampersy oryginalne ale wiadomo cena. Jeśli masz 50zł to mysle ze hsuteczki nawilzajace a pampersy jak juz to wiekszy rozmiar sie napewno przyda bo dziecko szybko rosnie wiec nawet jak kupisz "3" to bedzie ok :) a moze mata edukacyjna? albo jakis lezaczek? a moze jakis fajny gruby kocyk? my taki dostalismy tesciowa mi kupila w carefurze byl w promocji za 20zł!! gruby fajny misiowaty z rodzina misiow koc :) jesli masz jakies duze sklepy tam gdzie mieszkasz to napewno cos znajdziesz jest masa promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala kijanka
Dziewczyna jest biedna, tak napisała tu koleżanka, więc biedna osoba nie będzie wybrzydzała. Dla takiej osoby praktyczne prezenty są najlepsze. Ja gdybym wiedziała że taką biedną koleżankę urażę prezentem w postaci pieluch, który wiem że na 100% jej się przyda i wykorzysta, to szczerze przyznam że miałabym w poważaniu jej opinię. Najważniejsze jest dobro dziecka, a nie "widzi mi się" matki, zwłaszcza biednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yagaaaa
do mnie nikt nie dzwonil i jakos nie mialam nie trafionych prezentow, wszystko sie przydalo, butelke jak ktos napisal odradzam, chyba ze wiesz jaka butelke uzywa? tesciowa mi nakupowala smoczkow butelek bo jej sie podobaly a ja mowilam od poczatku ze uzywam tylko avent i smoczka z nuka, no ale to juz jest kwestia jak ktos kupuje sobie a nie dziecku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaga-ale my utaj piszemy o ubogiej mamie, która raczej nawet nie śni o smoczku firmy "nuka" woli pewnie,zamias ttego kilka tańszych przedmiotów. wiem co piszę-bo sama to przerobiłam. gdy nie masz pieniędzy na podstawowe rzeczy-marzysz o ym, aby zapenić dzieciątku cokolwiek. nie zwracasz uwagi na markę. poza tym- jaki rodzaj buttelki?? czy aż takie ważne? chyba ważniejsze jest o że przedmiot nowy i czysty, a nie jakiej marki nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yagaaaa
Dinusik, ja wiem że mowimy o ubigiej mamie i rozumiem ze wszystko sie przyda, ale smoczki butelki to roznie z tym bywa, kupilam na poczatku smoczek avent a ten chcial ale nie umial go ssac, maz pojechal kupil nuka i od razu zalapal, butelki od poczatku byly avent jak mowilam tesciowa mi kilka kupila i zadnej nie ruszyl, dziecko sie przyzwyczaja przynjamniej tak bylo u nas, wiec nie chodzi o to ze ja wybrzydzam tylko co mam na sile dziecku pchac smoczka ktorego nie chce? wiec nie wszystko moze sie przydac co nie znczy ze nie jest potrzebne. Do autorki a w biedronce sa tez pampersy chyba hugisy? nie wiem jaka jest ich cena bo nie uzywam, ale jak nie dada to moze te? ja kupuje w lidlu pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ona ma rozummm
są aż tak biedni i zdecydowali się na dziecko, nie rozumiem takich kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie lepiej huggiesy z biedronki bo są lepszej jakości (wiem z doświadczenia :-) ), do tego chusteczki nawilżane i np jakąś grzechotkę. Ewentualnie też można krem na każdą pogodę nivea baby do smarowania buzi bo na pewno wychodzi z dzieckiem na spacery lub właśnie kocyk. Śpiochy czy pajacyk na pewno też by się przydały ale musisz znać rozmiar dziecka i lepiej kupić o jeden rozm. większe. A jeszcze np jakąś czapkę i szalik plus rękawiczki też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×