Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama którą czeka KOMUNIA

KOMUNIA w domu czy w lokalu???

Polecane posty

Gość gość
Może i ja się wypowiem. Jeśli macie spore mieszkanie i z 2 panie kucharki, to można robić w domu. Ja akurat swoim dzieciom robiłam w lokalu, ale miałam wtedy małe mieszkanie, na każdej komunii było ok. 18 osób, byłam zadowolona, goście też. Potem byłam u kuzynki, miała jakąś panią do gotowania, ona sama pomagała jej i trochę porażka, bo w sumie też musiała potem podawać, zbierać ze stołu talerze, sprzątać , zmywać itd. i w sumie też sporo straciła czasu. Potem byłam z bratową szykować komunię u jednej kobiety. Ona gotowała wszystko, ciasta były z cukierni. Bratowa była u tej babki już w piątek późnym popołudniem, później w sobotę, ja też poszłam w sobotę szykować stoły (obrusy, bukiety, krzesło dla dziecka). W niedzielę poszłyśmy z bratową o 8.00. Jak goście przyszli z kościoła , bratowa lała zupy do wazy ja nosiłam na stołu, potem zebrałam naczynia i podawałam 2 danie, w międzyczasie pomyłyśmy po zupie, po tym pozmywałyśmy po obiedzie, dzieci i goście poszli do kościoła po pamiątkę, a jak wrócili, to był tort, kawa i ciasto, potem kolacja i skończyłyśmy ok. 21.00 . Ale mama była cały czas z dzieckiem. Nie musiała biegać z półmiskami wokół gości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
120 zł od osoby? Moja koleżanka niedawno robiła komunię syna, nie byłam na tej komunii ,to mówiła że płaciła 60 zł od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie w domu. Mamy w te sobote. Łącznie 13 osób. Złączę stoły i tyle. Po jednej stronie ławke. Ubiorę tylko ją ładnie,po drugiej krzesła. A poproszę kolezanke zeby przyszła i ugotowała ziemniaki i odgrzała wszystko:-) duzo gotowac nie ma co,bo robilam niedawno chrzciny,kilka posilkow zrobilam i potem dojadalam a mrozic nie bylo gdzie. Kazdy zje rosół i drugie i bedzie pełny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem przyjęcie w lokalu, ale normalnym, gdzie są normalne ceny, a nie szpan w najdroższej restauracji, a potem desperackie przeliczanie pieniędzy dziecka czy za talerzyki się zwróci. Moi znajomi zrobili przyjęcie w ogródku domu wielorodzinnego i było super. My mieszkamy w bloku i wybrałabym restaurację, ale taką zwyczajną, gdzie jest po prostu dobre jedzenie. Później herbata i ciasto u nas w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez jestem juz po komuni. Bylo 16 osob.Robilam w lokalu.Obiad, potem ciasto , tort kawa.Posiedzielismy 3,5 h.Ok 17 juz po. Przygotowalam w domu mala kolacje ale nawet na stol nie wylozylam bo nikt nie byl glodny. Wiem teraz ze taka wieksza uroczystosc to tylkow lokalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja wczoraj robiłam w domu dziewczyny ledwo żyje rozmawiałam z gości myjąc talerze lub wsadzajac do zmywarki . Po podaniu obiadu posprzątać bo tort po torcie posprzątać bo kolacja może pół godz siedziałam. Komunię syna robię w lokalu teraz jeszcze muszę posprzątać bo wszystkie dywany zadeptane buciorami.bylo 15 osób pomagała mama stres bo ziemniaki za długo się gotują goście w szpilkach ja w kapciach w kuchni nie polecam przewożenie stołu i krzeseł naczyń poszukajcie restauracji dziś padam z nóg a tu muszę iść do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idealne miejsce w okolicach Krakowa to tylko www.gosciniecwczuszowie-ad.pl. Klimat sali i miejsca niezwykle urokliwy, przepyszne jedzenie i przesympatyczna obsługa. Niesamowita atmosfera i dbałość o każdy detal. Zorganizowałam tam przyjęcie komunijne i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do organizacji takich uroczystości jak komunia czy wesele to podpowiem zdecydowanie LaRossa na Konarskiego ( http://www.larossa.com.pl/). Mają doświadczenie wiedzą jak powinna wyglądać obsługa przy takim wiekszym przyjęciu żeby ludzie dostawali rzeczy na stół na bieżąco płynnie itp. Nam się tutaj komunia synka bardzo dobrze udała, jedzenie bardzo elegancko podane, nawet zwykłego schabowego potrafią w taki sposób przystroić że szok. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała w lokalu na 120 os i było wszystko fajnie nadal nie rozumiem ludzi którzy chcą robić w domu na więcej osób niż dziadkowie i chrześni bo po prostu nie ma sensu jeszcze w bloku to nie dość że ciasno a z resztą jak się nie ma pieniędzy to można zrobić obiad i już a nie. Po za tym nie rozumiem ludzi którzy mają z 3 lub 4 dzieci i nie mają pieniędzy dosłownie na nic gdzie tu sens niszczyć dzieciom życie już na starcie na serio ludzie zastanowić się z 30raz nad kolejnym dzieckiem w końcu 500+ zawsze nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KOMUNIA, to jest w kościele. W domu, albo w lokalu, to możecie obiad zjeść i flaszkę pierd/olnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu najlepiej i do tego zamowic catering, np . Margaret z Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu najlepiej , z cateringiem Margaret! po co gotowac samemu dla tylu osob, a mozna zaoszczedzic na lokalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię mała komunię w domu, a w zasadzie w ogrodzie. Mam umówiona kucharke i kelnerke, podadzą, posprzataja. Z uwagi na to że będzie 6 dzieci to wolę zrobić w domu. Dorośli usiada i będą rozmawiać a dzieciaki będą się bawić na trampolinie i placu zabaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie komunii w domu :O ja organizowałam w lokalu nie interesuje cię pieczenie robienie tego wszystkiego sprzątanie , jejku ja znalazłam swój lokal na stronce https://chrzcinyikomunie.pl/ przyjaciółka mi ja poleciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam robioną komunie w domu. Tak było dużo przygotowań, gotowania i sprzątania ale taniej i moim zdaniem lepiej. Czasem trzeba się poświęcić. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaP

Świetny lokal w którym my rok temu wyprawialiśmy spore przyjęcie komunijne to Dwa Księżyce w Kazimierzu Dolnym. To hotelowa restauracja, z pyszną kuchnią i miłą obsługą, pięknie położona, z widokami na Wisłę, ruiny zamku, Farę i Basztę. Będziecie z tego wyboru zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej

Z doświadczenia powiem że w lokalu nie jest wcale taniej. Za wszystko na komunię na 25 osób zapłaciłem około 6 tysięcy. Stoły rozstawilem w garażu na 3 samochody, było elegancko ale muszę przyznać że roboty było sporo. Komunia w lokalu byłaby może 2 razy tańsza, ale nie ma to jak w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej

Z doświadczenia powiem że w lokalu nie jest wcale taniej. Za wszystko na komunię na 25 osób zapłaciłem około 6 tysięcy. Stoły rozstawilem w garażu na 3 samochody, było elegancko ale muszę przyznać że roboty było sporo. Komunia w lokalu byłaby może 2 razy tańsza, ale nie ma to jak w domu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

W domu taniej, ale twoim osobistym kosztem. Nic nie będziesz miała z tej uroczystości i przyjęcia. Urobisz się na zakupach, w kuchni i przy sprzątaniu domu, później przy usługiwaniu. Ja drugą komunię robiłam w lokalu. Pod Trójmiastem, bo taniej i więcej jedzenia, niż w mieście. Moja przyjaciółka zrobiła sprytnie - zarezerwowała stół na obiad dla 18 osób. Zamawiali z karty obiad. Stół nie był przystrojony na komunię, ale czy to ważne? (Kiedyś widziałam mini baloniki w kształcie krzyża na komunijnym stole - straszne to było.) Po obiedzie poszli do domu na kawę i ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Znajdziesz tutaj https://chrzcinyikomunie.pl/ szeroką gamę lokali w bardzo spoko cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Przyjęcie komunijne na 40 osób zorganizowaliśmy w hotelu Bończa w Szczecinie. Sala Różana słynie ze szklanej podłogi, pod którą płynie rzeka. Jest elegancko i bardzo smacznie. W domu bym się stresowała sprzątaniem i gotowaniem, cieszę się, że wybrałam lokal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×