Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mama którą czeka KOMUNIA

1 KOMUNIA Dziecka w domu czy w lokalu?

Polecane posty

Gość gość
My już wynajęliśmy salę w Centrum Niagara w Białymstoku. Komunia będzie ma 56 osób, więc w mieszkaniu byśmy się na pewno nie pomieścili. A tak wszystko będzie w ładnym lokalu, w którym także wystrój robi wrażenie. No i cena za talerzyk nie jest zbyt wygórowana, co nas bardzo cieszy, ponieważ tak naprawdę jest niewiele wyższa niż jakbyśmy wszystko sami organizowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wynajęłam stołówkę w szkole,myślę ,że to dobry pomysł jak się ma ograniczony budżet ,duże lodówki,stoły można przygotować wcześniej,można wynająć kucharkę i w domu czysto a jedzenia masz na tydzień,a w lokalu dadzą ci kilka kotletów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem zdecydowanie w lokalu. Przed takim przyjęciem jest cała masa pracy, a po jeszcze więcej sprzątania. Ja zdecydowałam się na przyjęcie weselne w tej resaturacji: http://www.restaurant99.com/ Wszystko udało się świetnie, mają naprawdę super menu, uwzględniają dzieci, dla których jest troszkę co innego do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekanna
ja robie w domu, znaczy w sumie obok domu. Na biad będzie grill, ale nie kiełbaski, tylko karkówka, poledwica, zawijańce z piersi kurczaka, warzywa grillowane, oczywiście kilka rodzajów sałatek. Na pierwsze danie tradycyjny rosół. Mamy duzy namiot ogrodowy. osób będzie ok.50, ale tylko dlatego, że ja mam 12 rodzeństwa, więc z rodzinkami tyle się poprostu uzbierało. w lokalu zapłaciłabym ok. 6500zł, a w domku wyjdzie ok.2000zł, to ogromna różnica. oczywiście będzie kucharka idwie kelnerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedyś zawsze mówiłam, ze zrobię w domu, ale.... musze się przyznac... zmieniłam zdanie :) mam dwóch synów, pierwszy miał komunię w domu i naprawdę było to wyczerpujące... gotowanie, sprzątanie, podawanie... zero wypoczynku. tak naprawdę po imprezie bylismy padnięci. Drugi syn miał zorganizowaną komunię w restauracji oycowizna i jest to nie do porównania. Podczas takiego przyjęcia mozna się zrelaksować, spędzić ten czas z rodziną i normalnie porozmawiać. Oczywiście kosztuje to więcej, ale zdecydowanie opcja jest lepsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Było miło
Jedną komunie synka zrobiłam przyjecie w domu.Napracowałam się bardzo.Oczywiście pomagał mi mąż i mama,ale to było ponad moje siły.Zamiast radować się z dzieckiem czułam się zmęczona i smutna.Modliłam się żeby goście jak najszybciej poszli do domu.W tym roku w maju moja córka idzie do I komunii św. już nie popełnię tego błędu.Zamówiłam salę w restauracji na 29 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja organizowałam komunię córki w lokalu,napoje kupiłam sama wcześniej na jakiś promocjach w lidl i tesco (pepsi mirinda,7up,tymbarki) ciasta piekła mi znajoma zapłaciłam z 2 tortami 350zł w lokalu za osobę płaciłam 75zł za osobę,ale powiem,że duużo było do jedzenia i jakieś naprawdę smaczne,nie spodziewałam się,siedzieliśmy do 23ej. Alkoholu nie było wcale.W mojej rodzinie to była pierwsza komunia w lokalu wszyscy zachwyceni i mimo,że mamy domy,więc miejsca sporo,to wszyscy zapowiadają,że komunie w tym co ja,lokalu będą robić. Jedyne co miałam do roboty to w sobotę przywiozłam napoje i ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Irlandii i mam komunie na 30 osob ( w tym 5 osob z polski ),robie w domu mam duzy 200 m apartament,wiec miejsca jest dosyc,ale zamawiam catering ,ktory prowadzi znajoma,wiec nie martwie sie o nic,zapewnia zastawe,sztucce,nakrycia stolow,kwiaty,wystroj salonu i przepyszne jedzenie. Koszt 700 euro za wszystko a ja moge sie skupic na dzieckui zabawianiu gosci i nic mnie nie interesuje poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komunię syna robiłam w lokalu. Rzeczywiście koszt bardzo duży, ale wielka wygoda. Komunię córki robię w domu. Trzeba przyznać, ze koszt co najmniej połowę mniejszy. Jednak roboty bardzo dużo. Ja wszystko sama robię. Tylko placki i tort zamówiłam. Najgorzej się sprząta. Do gotowania wymyśliłam sobie takie rzeczy, aby jak najmniej się narobić, a było pysznie i inaczej. Także szczegóły są istotne jak dekoracje stołu. Jednak ja lubię gotować i oszczędzać, więc postanowiłam zrobić komunię w domu. Zobaczymy czy tego nie pożałuję;) jednak przemyślałam decyzję i teraz muszę się z nią zmierzyć:) chociaż koszt mnie zapewne pocieszy, bo naprawdę wyjdzie dużo taniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie w lokalu - córka miala komunie na pcozatku maja, to wyprawialismy potem w http://www.zakatek-smaku.pl/ - swietne jedzenie i mila obsługa. No i nie trzeba wszystkiego samemu przygotowywac, a to dla mnie bylo zbawieniem,bo totalnie nie jestem typem osoby , ktora lubi organizowac takie wydarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wercia_P
Oj, przede mną też ten wybór. Tylko nie wiem, czy za rok czy za dwa, bo odkąd sześciolatki poszły do szkoły to ma się zmienić, i komunia może być w trzeciej, nie drugiej klasie. Nie zamierzam zapraszać dużo osób - dziadków, chrzestnych, moje i męża rodzeńśtwo z rodzinami. W sumie ok. 15 osób. Wymyśliłam sobie, że wyjedziemy gdzieś w plener, bo ni chće się męczyć z przygotowaniami, noszeniem do stołu, sprzątaniem. TEż chcę się cieszyć tym dniem! Znalazłam już nawet fajne miejsce, byłam tam na weselu, weselna biesiada w Jastrzębiu za Warszawą. Nawet nie musimy wynajmować sali, możemy zrobić grila lub ognisko, tak niestandardowo :) I przenocować tam można, bo gospodarze prowdzą też agroturystykę. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem tradycjonalistką i najchętniej zorganizowałabym w domu, ale że mój mąż się uparł, zrobiliśmy tu: http://www.klubimpuls.eu/ i nie żałuję. Powiem tak, jednak jest to bardzo wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dawno byłam na obiedzie komunijnym tu http://hotelcristal.com.pl/ i było naprawdę bardzo fajnie. Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolałam wynająć lokal na takie przyjecie po komunii. A ze rodzinę mam dużą to wynajęłam salę w http://www.hollandhouse.pl/. I byłam naprawdę zadowolona, dobre jedznie, miła obsługa, mniej stresu dla mnie, ze nie zdąże ogarnąć wszystkiego, miałam przynajmniej miałam więcej czasu dla córy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imprezę okolicznościowa wyprawiałam w http://www.parkrodzinka.pl/ więc niestety mogę powiedzieć jak tylko tam jest. A lokal jest naprawdę super. Dzięki temu, że mają również dużo miejsca rozrywkowego dla dzieci mogłam zaprosić swoich gości wspólnie z dziecmi i nie robić im kłopotu. Restauracja i jedzenie również były pyszne. Z całego serca polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie w lokalu. Ja raz robiłam w domu, a drugi raz w lokalu wlasnie. W domu sie nalatałam, nabiegałam, mało czasu z goścmi spędziłam. A tak to mi wszystko zroili kucharze, kelnerzy podali i generalnie jak sie poszuka to sie znajdzie tanie lokale. ja moge polecic hotel słowik w Poniatowej. Naprawdę przyjemna sala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuję przyjęcie komunijne w domu dziecka(zrobienie zakupów,ustalenie pysznego menu,przygotowanie wszystkich potraw i ciast,podanie do stołu,posprzątanie po przyjęciu). Kontakt:justykaw@op.pl ,miasto Łódź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jka7
Przygotuję przyjęcie komunijne(zrobienie zakupów,przygotowanie wszystkich pysznych potraw i ciast,podanie do stołu oraz posprzątanie po przyjęciu). Kontakt: justykaw@op.pl w mieście Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za ile? ludzie nie narzekajcie tak na ceny ja robilam chrzest w restauracjii pp rewolucjach gesslerowej na 30 osob i zaplacilam niecale 1800 z pysznym jedzeniem plus alkohol liczyli od wypocia.napoje byly tez w cenie,tort od nich a ciasta od kolezanki 100 zl ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrystynkaJanda
Wbrew pozorom organizacja Komunii dla dziecka w restauracji może wyjść naprawdę tanio :) Planując przyjęcie w domu wiąże się to z tym, że chcemy oczywiście podać wykwintny obiad, smakołyki, jakieś wino, a do tego sprzątanie domu przed, po i w trakcie, prześlizgując się z gorącą zupą pomiędzy biegającymi dzieciakami. Brzmi jak koszmar :P dlatego jestem za organizacją przyjęć tego typu w lokalu. Bardzo polecam portal www.ChrzcinyiKomunie.pl . Wszystkie lokale w jednym miejscu, można do nich zadzwonić i oni robią wszystko za nas, świetna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My planujemy plenerową komunię na którą zatrudnimy firmę cateringową ze sprzętem do mobilnej gastronomii od http://localpizza.pl/ Pogoda powinna dopisać, ale w razie czego nie ma też problemu z zadaszeniem. Szykuje się super wydarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ja widze te imprezy w restauracjach dla dzieci 9-letnich to slabo mi sie robi, moje wesele bylo tansze, poza tym uwazam ze to jest glupota I wymysl doroslych, a poza tym te prezentynp laptopy czy klady dla takich malych dzieci to jeszcze wieksza glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sama nie wiem gdzie zorganizowac,ale moja siostrsa robila w zeszłym roku komunie w www.rcc.pl i widzialam,ze na ten rok tez maja jeszcze wolną sale. Sklaniam sie ku tej opcji,bo naprawde wygodne bylo to ,ze nie musiala niczym sie zajmowac bo wszystko bylo gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my organizujemy komunie naszej córki w ośrodku wypoczynkowym Gawra http://www.osrodekgawra.pl/. Ośrodek znajduje się w miejscowości Wikno, położony jest w pięknej okolicy. Lokal jest wystarczająco duży aby pomieścić rodzinę. Uważam ze takie uroczystości rodzinne jak Komunia Święta lepiej zorganizować w lokalu. My mamy małe mieszkanie, z trudem wszyscy by się pomieścili. A to lokal o wszystko zadba, jeżdżenie, obiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JulkaWP
My ustaliliśmy, że robimy komunię w domu. problem był tylko gdzie zamówić jedzenie na tyle osób - mamy bardzo liczną rodzinę. Po przejrzeniu różnych ofert stanęło na propozycji, którą dała nam Powozownia.pl Słyszelismy o niej pozytywne opinie (że obsługuje ogólnopolskie i międzynarodowe imprezy, że jest bardzo elastyczna, dopasowuje się do klienta etc.) i to nas przekonało. Zresztą jak zobaczyliśmy, a potem spróbowaliśmy to, co zamówiliśmy w menu (wzięliśmy tradycyjną polską kuchnię), to "odpadliśmy". Mega smacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zrobiliśmy w restauracji w Krakowie u 3 Kucharzy. I uważam ze to był naprawde super pomysł. Jedzeni i klimat doskonałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej w restauracji, bo nie musisz sama biegac wokol gosci. np w talkiej przyhjemnej i klimatycznej www.fantasmagoria.katowice.pl wazne jest aby rodzice tez m ogli swietowac z dzieckiem a nie biegac z talerzami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakasiakasienka
Oczywiście, że w lokalu ! :) Na imprezie wszystkim zajmą się kelnerzy , a Ty skupisz się wyłącznie na rozmowie z rodziną. Po przyjęciu wracasz do czystego domu i możesz tylko odpoczywać. Sprawdzone lokale znajdziesz na www.ChrzcinyiKomunie.pl ! Jeśli jesteś zabiegana i nie masz na organizację czasu, to zadzwoń do nas, powiedz wymagania, a my dopasujemy lokale, które spełnia Twoje oczekiwania ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś pisał o hotelu słowik, jestem z Kazimierza dolnego i szukam fajnego niedrogiego miejsca na komunie do 20km od miasta i widze, ze Poniatowa tak wlasnie jest, jakie sa koszty komunii w tych okolicach>? Zna tu ktos jeszcze inne lokale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×