Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brudne dziecko koleżanki

Brudne dziecko koleżanki

Polecane posty

Gość 12353746583465387563845
dyskretnie pogadaj z koleżanką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamulllla
zapytaj czy małej buciki farbują że ma brudne stopy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężka sprawa- dobrze,że chcesz z nią porozmawiać, ale skoro ona o siebie nie dba, to pewnie i tak oleje temat :o kiedy urodziłam drugie dziecko, przyszła położna, która powiedziała, że dzieci nie trzeba kąpać zbyt często (?) ale jak już, to w oilatum :o skończona wariatka 😠 oczywiście tak jak i starszą, tak młodszą kąpię codziennie, bez używania oilantów i dziecku nic nie jest :P może twoja koleżanka też dostała taką "światłą" poradę? bo nie wiem czym innym tłumaczyć takie zaniedbanie u dziecka :o w sumie, to jeżeli twoja rozmowa z nią nie przyniesie efektów, to chyba naprawdę powinnaś ją zgłosić do jakiejś opieki społecznej, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie można tak tego zostawić, to trudna sytuacja, ale spróbuj koleżance powiedzieć jakoś w miarę delikatny i oczywiście grzeczny sposób, że może lepiej byłoby codziennie kąpać córeczkę, bo ma odparzenia, po stópki pobrudziła itp. Powiedz, że mała uwielbia się kąpać i jej mama mogłaby robić to codziennie. Ja mam 3-letnie dziecko, którego nie kąpie codziennie, ale jest czyściutkie, bo rano i wieczorem-zawsze myjemy rączki, buzie, nóżki, szyjkę,pupkę itp, mimo, że są czyściutkie i oczywiście w ciągu dnia częste mycie rączek pupy i tego, co tam się jeszcze pobrudzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudne dziecko koleżanki
Nie sądze żeby dostała taką radę od położnej, bo ma tą sama położna co ja. w oilatum to można kąpać noworodki, które sie jeszcze nie brudzą. Ale starsze dziecko potrzebuje porzadnej kąpieli. zresztą nie sadze zeby ona wydawała kasę na oilatum. dzisiaj z nią porozmawiam i dam wam znac jak zareagowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prokopowa Krowa
Oki czekamy na informacje jak poszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli koleżanka jest fleją, to będzie to walka z wiatrakami, nic nie poradzisz, może umyje ją raz, drugi, a potem znowu będzie tak samo. No, ale reakcji jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siubidubidu
kurde,to nikt z jej bliskich też nie zauważa,że dziecko brudne? masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsz zawiadomic pielegniarke
srodowiskowa lub pracownikow socjalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudne dziecko koleżanki
Już po rozmowie. Trochę się stresowałam, ale kiedy przyszła powiedziałam jej że muszę z nią porozmawiać na temat dziecka. Zaczęłam od tego że dzieciaki bawią się jednymi zabawkami i korzystają z jednego łóżeczka i ważne jest żeby obydwoje byli czyści. Potem zapytałam czy kąpie małą codziennie, bo zauważyłam że często jest brudna. Jak na to zareagowała? Otóż czuję się teraz, jakbym była nawiedzoną mamusią, która chucha i dmucha na swoje dzieciątko ze szkodą dla niego. Stwierdziła, że kąpie dziecko codziennie, ale po kąpieli mała jeszcze się bawi ze 2 godziny, więc może się trochę (!) pobrudzić - jak to dziecko. Powiedziała że ona nie chowa swojej małej w sterylnych warunkach, jak ja mojego synka, ale jeśli mi przeszkadza trochę dziecięcego brudu, to będą ją kąpać przed przyprowadzeniem do mnie. A z odparzeniem sobie świetnie radzi. Więc będę dostawać czyste dziecko, ale czy do niej dotarło coś to wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to czyli tak jak myślałam. Fleja. Ale tak jak napisałaś, przynajmniej u Ciebie będzie czysta, czyli te dwa, trzy razy w tygodniu ją umyją, a to już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 873892793
Ludzie w depresji czesto bardzo naweet zaniedbuja higiene.... Wiec przestancie pieprzyc ze to jakas patologia. Poza tym, zalezy gdzie kto mieszka, jak zyje. Na wwsiach wwiele dzieci jest brudna i sa bardziej szccxzesliwe niz te wwychochane co im sie nie wolno ruszyc zeby sie nie pobrudzily. Jak autorka moze pisac, ze dziewczynka moze byc w oogole nie myta? chyba to przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 873892793
kiedy urodziłam drugie dziecko, przyszła położna, która powiedziała, że dzieci nie trzeba kąpać zbyt często (?) ale jak już, to w oilatum bo to prawda w sumie jest - tzn. codzienne kapanie miemowlaka jest nawet niewskazane, obecnie sie od tego odchodzi. Oilatum wprawdzie to przesada, bo normalnie nie ma potrzeby jeego stosowania. Jak ja obserwuje ludzi to wielu strasznie z higienna przesadza i opatrznie ja rozumie. Do dzis sa osoby co mysla, ze golenie pach czy okolic lonowych to higiena i zdrowie - a jest przeciwnie. Odobnie z uzywaniem dezodorantow, naduzywaniem mydla. Nie wiem czy autorka nie jest pedantka - jesli mala kapie co dzien - to jak moze byc zarosnieta brudem nastepnego dnia? Jak dziecko to nosi pieluchy to na pewno po kazdej zmianie ma myta pupe, co najwyzej pewnie zdarza sie, ze czasem czegos rodzice nie zauwaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
A koleżanka również jest zaniedbana, ale na pewno nie śmierdzi i nie jest brudna. Po prostu ogólnie o siebie nie dba. może to taka mentalność. Skoro jest czysta i nie ssmierdzi, to co rozumiesz przez zaniedbanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ma na mysli cos w rodzaju rozczochrane wlosy, moze odrosty, moze polamane paznokcie, byle jakie ubranie, moze pogniecione i moze brudne buty. to tez mozna wrzucic do woreczka z napisem zaniedbana a nie tylko brak higieny. co do kapieli to ponad rok temu bylismy u dermatologa dzieciecego bo maly mial cos na skorze. zalecila kapanie dziecka 3-4 razy w tyg czyli tak co drugi dzien. i tak kapalismy przez prawie cala zime. w lato wrocilismy do kapieli codziennych. czasami jednak zdarzy nam sie ze wykapiemy co drugi dzien i szczerze to moje dziecko nie mialo nigdy czarnych stop czy brudu na szyjce. wiec albo kolezanka kapie o wiele rzadziej albo dziecko gdzies sie porzadnie brudzi. moj w przedszkolu sie potrafi teraz niezle wymazac i wraca z klejem czy farbami na przedramionach czy we wlosach ale nadal... to nie jest jakis stary brud i widac ze dziecko sie po prostu wymazalo robiac cos. wierze ze sa tacy ludzie ze bardzo malo uwagi przywiazuja do higieny. kiedys w podstawowce za kare posadzili mnie z takim jednym chlopcem i przynioslam do domu wszy. moja mama sie wsciekla (mialam wlosy do pupy wiec bylo duuuuzo zabawy zeby pozbyc sie tego dziadostwa) i poszla do szkoly. zrobili przeglad glow i wyszlo ze to ten chlopiec z ktorym mnie posadzili. poza tym on czesto przychodzil brudny do szkoly, brudne ubranie, buzia wymazana, rece itd. lata pozniej pracowalam w pl z pewnej znanej firmie i w naszym dziale pracowal chlopak ktory byl po prostu jak robot. robil piec rzeczy w tym samym czasie, najszybszy z calego zespolu. no super. tyle ze smierdzial. nikt nie chcial przy nim siedziec bo jechalo od niego naokolo. w koncu nasza kierowniczka wziela go na rozmowe i delikatnie mu powiedziala ze ludzie sie skarza ze od niego smierdzi i ze moze powinien bardziej zadbac o higiene. to wiem akurat bo bardzo sie z nim lubilismy i sam mi powiedzial. i wiecie co on przestal smierdziec :) tak ze faktycznie kwestia higieny. a inteligentny chlopak na dobrych studiach :) dobrze ze kolezance powiedzialas. chociaz w te dni co ma ja przywiezc to ja wykapie. i nie martw sie - wg. kolezanki ja tez chowam dziecko w sterylnych warunkach bo nie ma sie gdzie w domu pobrudzic bo kanapy i podlogi czyste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
87 coś tam- nie wiem z czego wnioskujesz,że brudne dziecko jest szczęśliwsze :o moje dzieci nie żyją w sterylnych warunkach, ale nie pozwalam by chodziły brudne :o kobieto weź się ogarnij- jak miałam nie kąpać dziecka, które się urodziło z mega czupryną i ulewało jak nie wiem co? poza tym taki maluszek też się poci - tak samo jak my ... co do golenia wskazanych przez ciebie miejsc, to... :o :o :o twoja wypowiedź w tym temacie jest na zasadzie: uderz w stół, a nożyce się odezwą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
tylko o czym mowa? Bo podajecie przyklady smierdzacych osob, nie myjacych sie w ogole. A to dziecko jest kapane prawdopodobnie co dzien. I dla kogos jest szokiem, ze ma slady zabawy na stopach - przeciez nie da sie byc sterylnie czystym! Trzeba by niec nie robic caly dzien. Wiem ze jest masa maamusiek co dzieecku na nic nie pozwalaja zeby sie nie pobudzilo. Tzn,. prawie na nic. Ja zawsze mialam w domu psa, ile oosob z tego rezygnuje ze wzgleedu na zle rozumiana czystosc? To wlasnie mam na mysli - ze dziecko "brudne" jest szczesliwsze czesto, oczywiscie nie mowa o tych niemytych w oogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupo- w życiu bym nie zrezygnowała z psa, bo mam dziecko! moja starsza córka wychowywała się z 2 psami, a w przyszłym tygodniu pojawi się u nas następny pies. mi chodzi o brud taki o jakim pisze autorka- odparzenia, niedomyta pupa, brudne stopy (ja nie wiem ile teraz musiałabym mieć stopni w mieszkaniu, by dziewczyny puścić chociażby bez kapci, nie wspominając o skarpetkach). chodzi mi o ogólne przyzwolenie dla niemycia dzieciaków- u mojej córki w grupie jest dziewczynka o dosyć długich włosach, które wiecznie wiszą w brudnych strąkach :o fuj- moja ma włosy do pasa i myję jej głowę co najmniej raz w tygodniu, a jak trzeba to częściej. nie powiesz mi, że dziecko ze swędzącą głową jest szczęśliwsze ( ja tę wspomnianą małą za każdym razem widzę drapiącą się po głowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudne dziecko koleżanki
Ja nie wychowuje dziecka w sterylnych warunkach. Kąpię codziennie, bo nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko poszło spać spocone i brudne. Mi samej nie jest przyjemnie położyć się spać spoconej. W domu sprzątam raz na tydzień, a odkąd moje dziecko zaczęło bawić się na podłodze, codziennie odkurzam i myję podłogi. Nie uważam tego za pedanterię, tylko za podstawową higienę. może dziecko mojej koleżanki jest codziennie kąpane, tak jak twierdzi, w takim razie po prostu mają strasznie brudne podłogi, bo dziecko się aż lepi z brudu. A jeśli chodzi o zaniedbanie mojej koleżanki, to dokładnie jest tak jak opisała to kluska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
nO JAK DLA MNIE CODZIENNE MYCIE PODLOGI TO GRUBA PRZESADA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaje olej lniany tloczony
no,ale z tym codziennym myciem podlogi to chyba lekka przesada :) Odkurzac zdarza sie codziennie bo czasami dziecko nakruszy,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaje olej lniany tloczony
a z tym brudem to moze ona i ja kapie (czytaj wklada do wanny) ale nic poza tym - nie uzywa gabki ani myjki tylko zamoczy i tyle. Ja moje dziecko dopoki bylo noworodkiem kapalam do 3-4 dni,ale codziennie podwojna miska z ciepla woda i waciki, maly na przewijaku byl wymyty-buzka,raczki,pupa i "strategiczne" miejsca nakremowane. Teraz tak sie brudzi ze nie wyobrazam sobie nie kapac codziennie :D Ale to jest dokladne szorowanie frotowa rekawica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka ola
Mieszkam poza Polska i ostatnio przyjeto u nas do pracy Ukrainca z Kijowa i Serba z Belgradu. Obaj mlodzi chlopcy po studiach, dobre posady, swietne zarobki, mieszkaja w mieszkaniach z biezacach ciepla woda bez ograniczen. Na oko przystojni, dowcipni, inteligentni i szarmanccy. Obaj notorycznie i odrazajaco smierdza. Jugol starym potem, Ukrainiec ubraniami nie pranymi rok tylko wieszanymi do szafy. Nic nie mowie tylko zbiera mi sie na wymioty. Nawyki ze starego kraju, gdzie higieny nikt nie oczekiwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co innego kąpiel a
co innego te właśnie "strategiczne miejsca" - moja babcia, mieszkanka wsi w najczystszej postaci, kąpie się w balii tylko w sobotę (dziś jest na emeryturze, ale dawniej pracowała w polu i przy zwierzętach, gdzie naprawdę jest okazja się ubrudzić, nie ma do dziś w domu bieżącej wody), jest w powszechnym rozumieniu brudna - brudniejsza niż ludzie w mieście, ale codziennie wieczorem myje "miejsca strategiczne", a ręce to z 20 razy dziennie, po każdej czynności domowej, przed jedzeniem itp. Nie trzeba od razu kąpać się w pianie, ale myć się trzeba codziennie i dziecko też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudne dziecko koleżanki
Podłogę myję codziennie w kuchni i w przedpokoju, a nie wszystkie podłogi. W kuchni awsze się coś rozleje albo kapnie tłuszcz, a w przedpokoju łazi się buciorami. Nie uważam tego za przesadę, ale każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W naszym przedszkolu kiedyś też był problem ponoć z brudnymi dziećmi. I nawet rozmowy mało dały więc wymyślono na to sposób. Stworzono dodatkowe pomieszczenie - łazienkę z wanną i brodzikiem gdzie takie brudne dzieci mozna umyć. Trzeba za tą "usługę" dodatkowo zapłacić ale dziecko jest myte albo codziennie albo co drugi dzień. Także problem brudnych dzieci jest nie tylko w Polsce i nie zależy od statusu majątkowego (np. że ludzie biedni i nie stac na wodę lub mydło) bo przedszkole te do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, że w pierwszym poście autorka napisała, że dziecko ma często niewytartą kupę. A to chyba ewidentne zaniedbanie, co? I nie można go porównać do brudnych nóg. Moje dziecko nie jest sterylne, zdarza mi się, że kąpię ją co drugi dzień, ale nie wyobrażam sobie żeby chodziła z obsranym tyłkiem i może jestem nadgorliwa, ale "miejsca strategiczne" myję po każdym załatwieniu się. Koleżanka jest po prostu brudasem i tyle. I tak jak pisałam wcześniej takich brudasów w społeczeństwie jest sporo, co da się ODCZUĆ w komunikacji miejskiej, lub jakiejkolwiek kolejce, że o sytuacjach u lekarza nie wspomnę, bo takich historii, że lekarz zwrócił pacjentowi uwagę, czytałam sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___rodzice__
Wiek przedszkolny to szczególny okres w rozwoju dziecka. Do 6 roku życia następuje rzeczywisty rozwój mózgu. Im młodsze jest dziecko, tym szybciej przyswaja nowe informacje. Im później je przyswoi tym dłużej będzie trwał ten proces i będzie coraz trudniejszy. Niestety często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego chcemy Państwu pomóc i zaproponować zestawy, pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Zestaw nr 3 to pond 150 literek i znaków o wysokości 5 cm do samodzielnego przyklejenia na blok techniczny, ( blok nie wchodzi w skład zestawu). Idealna pomoc do nauki alfabetu, pierwszych wyrazów, prostych zdań. Litery wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1313276713.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1313720175.html http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1313720239.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozue
Mam niezawodny sposób,dziecko należy postawić w drzwiach przypierdolić z całej siły, jeśli przeżyje to bród sam odpadnie.W wypadku zjełczenia można bachora spalić i też po problemie bowiem ogień oczyści smród. Pozdrawiam i mam nadzieję że odpowiedż była pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freddy kruszwiak
Pewno nie chce stresowac tego brudnego MOPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×