Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (Nowalijka)

Płyn do higieny intymnej w ciąży - jaki?

Polecane posty

Gość (Nowalijka)

Czy w ciąży powinnam zacząć używać innego płynu niż do tej pory? Troszkę mam problemy, bo czuję lekkie pieczenie i świąd - czym się podmywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem sobie pszczółka mania
A jaki używałaś do tej pory ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga raga
Ja używałam w ciąży taki jak przed ciążą -zwykły z biedronki. Ale jak cię piecze to może lactacyd. A upławy masz? Może to jakieś zakażenie częste w ciąży. Ja na początku ciąży dostałam dopochwowo pimafucin i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem sobie pszczółka mania
Ja używałam taki sam co zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruźka
Dobrze by było używać takiego, który jest dla kobiet w ciąży i po porodzie - zawsze to bezpieczniejsze, bo w ciąży jest zdecydowanie większe ryzyko infekcji. Ja od miesiąca jakiegoś używam pianki baifem, bo mi mój gin polecił (nie mogłam sobie dobrać płynu, wszystkie jakby mnie uczulały) i jak na razie jest ok. Musisz znaleźć taki, po którym Tobie będzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam Piankę do higieny intymnej z Pharmaceris. Mozna kupic w aptece, uzywałam całą ciąże i jak tylko mnie cos piekło to ona pomagała, bardzo deliktna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja używam w zasadzie tego co zwykle (Venus z korą dębu). Kiedy jakieś podrażnienie mnie dopadło, gin mi polecił Pliva Fem F (kupisz w aptece tylko, za jakieś 25zł). Bardzo szybko pomogło i obeszło się bez rozwoju infekcji. Kiedy czuję, że coś jest nie tak, używam go przez kilka dni i problem mija. Dodam, że przez całą ciąże na polecenie gina łykam co 2-3 dni kapsułkę Provagu (probiotyk, są chyba też inne, ale nie wiem, które się nadają dla ciężarnych), żeby utrzymać odpowiednią florę bakteryjną w pochwie. Poza lekkim podrażnieniem kilka razy, nie miałam podczas ciąży żadnej infekcji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd sięgnę pamięcią to zawsze używałam i używam lactacyd (przez moją mamę i starszą siostre, one go wprowadziły w naszym domu), przy pierwszej ciąży było wszystko ok, w połogu i teraz w drugiej ciąży też mi nic tam nie podrażnia. ALe to zależy od Ciebie, sama musisz sprawdzić. Ja innego nigdy nie próbowałam bo nie było takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,;
najlepiej stosować taki płyn dla kobiet w ciąży z kwasem mlekowym. są takie. spytaj w aptece, albo w supermarkecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astoriaL
Ja całą ciąże (teraz 22tc) mam nawracające problemy. Od dawna używam takiego żelu na podrażnienia baifem, a z tydzień temu zobaczyłam, że mają też piankę do mycia (tu ktoś wyżej pisał o tym). Żel jest super, po piance na razie nie mam swędzenia, ciekawa jestem czy ten stan się utrzyma. A wcześniej, przed ciążą czego używałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam Laktacyt - to jest jedyny plyn kory mnie nie uczula. jeszcze tntum rosa chyba tak sie nazywa , kiedys uzywalam jedno opakowanie i tez mnie nie uczulilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcimoszka
Ja jeszcze przed ciążą miałam nawracjące infekcje i zaczęłam pod wpływem opinii wyszukanych w internecie stosować Soraya, Lactissima Forte, Sesnistive, Żel ginekologiczny do higieny intymnej z ekstraktem z rumianku. Odpukać póki co sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorolowooo
ziaja wypuscila teraz fajna serie intima - asortyment szeroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Soraya, Lactissima Forte dla kobiet w ciąży. Jest bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspire 28
Ja czesto mialam nawracajace zapalenia pochwy/grzybice, ale odkad uzywam Lactacyd to nic mi nie jest. Obecnie staram sie o dziecko, niestety bez sukcesow. Czy na brak ciazy moze miec wplyw stosowanie tego plynu codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam Lactacyd plus (niebieski) dla kobiet w ciąży i po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniloka
a ja od dawna używam stałego zestawu żel i panka Baifem herbapolu i nie narzekam na kłopoty z miejscami intymnymi, i nie zamieniłabym je na żaden inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam Soraya Lactissima Forte, dla kobiet w ciąży- bardzo wydajny i dobry, jak jechalam gdzies to bralam maly z ziaji do higieny intymnej, a teraz uzywam z ziaji ten w bialym opakowaniu z pompka i wszystko tez jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irenaaaaaaa
Ja wcześniej różnych używałam, teraz jak jestem w ciąży (9 tc) ginekolog polecił mi baifem herbapolu i używam od trzech czy czterech tygodni. Nie mam problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama Kamila
Witam, co prawda temat jest dość "dojrzały" ale i tak postanowiłam zabrać głos w rozmowie :) Dziś właśnie stoję przed wyborem Płynu do Higieny Intymnej, jestem kobietą w 12 tc******szukuję płynu łagodzącego gdyż dotychczasowy z firmy Ziaja za, którym przepadałam zaczął mnie uczulać. W temacie jest kilka propozycji ale który wybrać? Postanowiłam poczytać skład 2 proponowanych najczęściej przez internautki. I tak, produkt Soraya, Lactissima Forte, Sesnistive ma bardzo dużo substancji czynnych nie tylko tych dobrych ale i tych niekorzystnie wpływających na nasz organizm, które powinny być stosowane naprawdę sporadycznie, chodzi mi zwłaszcza o SLS, który jest na potęgę stosowany w kosmetykach wszelkiego rodzaju. Owszem kosmetyk zebrał więcej pozytywnych opinii ale zawsze jest to subiektywna opinia. Dlatego mój wybór skłania się bardziej ku Lactacyd, Femina Plus zawiera mniej substancji, dlatego też łatwiej go "prześwietlić", co prawda produkt zawiera substancje o nazwie "cocamidopropyl betaine", ktra może powodować uczulenia ale jest dopuszczalna w kosmetykach dla dzieci i nawet produkt Soraii go posiada w składzie na trzecim miejscu, jest na pewno mniej szkodliwy niż substancje z rodziny SLS. Nie jestem specjalistą z dziedziny chemii ale łatwo można sprawdzić substancje zawarte w naszych kosmetykach do czego wszystkich zachęcam, dzięki temu będziemy spokojniejsze o to co kupujemy i możemy łatwo zaobserwować, które z związków kosmetycznych nas uczulają. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat faktycznie stary ale na czasie.Mnie bardzo dobrze sprawdzał się provag żel-chyba już wspominałam.On co prawda nie jest do mycia tylko do smarowania-ja stosowałam na noc po kapieli. ważne że to nie typowy kosmetyk bo można go kupić tylko w w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srofag, spamerko. Szlag już trafia, co tema to ta twoja d3bilna reklama... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ziaja intima z szałwią lekarską- w czasie ciąży i okresie okołoporodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lactacyd super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×