Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć dziewczyny, Wczoraj się nie odzywałam, bo wróciłam do pracy i gonitwa cały dzień :) Jakoś spokojnie mi się pracuje z perspektywą, że tylko dwa tygodnie jeszcze. Nasłuchałam się zresztą od współpracowników "i tak długo wytrzymałaś" co było całkiem miłe. Mala_mii - trzymam za Ciebie kciuki, wracaj tu szybciutko, pod opiekę lekarza i rodziny. Współczuję rozstania z tatą dziecka, ale dacie radę, a najwazniejszy synuś teraz :) Ja mam od kilku dni takie poczucie, że już bliżej niż dalej, w sklepach ludzie puszczają mnie (czasem) w kolejkach, przyglądają mi się, czuję się babą w ciąży pełną parą ;) Mam nadzieję, że te dwa tygodnie w pracy jakoś jeszcze wytrzymam, potem biorę się za wyprawkę. W środę zaczynam szkołę rodzenia, wcale mi się nie chce, ale jestem zielona i muszę :) Może trochę poukładam w głowie moją panikę przedporodową, bo znów mnie dorwała. Co do paznokci w nogach - własnie w weekend po raz pierwszy nie mogłam ich komfortowo obciąć i byłam zdziwiona :) Muszę też chyba jakiś plastikowy stołek kupic do prysznica bo np. przy goleniu nóg zaczyna mi brakowac oddechu jak się dobrze zegnę :) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Coś się czuje niewyraźnie od rana. Ciągnie mnie na wymioty i jestem strasznie słaba. Weszłam tylko na chwilkę zobaczyć co mnie ominęło i chyba zaraz od nowa się położę. Była wczoraj na zakupach i pod naciskiem męża przełamałam się i dokonałam pierwszego zakupu dla małego. Kupiłam smoczek wraz z łańcuszkiem i podkład ceratowy do przewijania. Tak się właśnie zastanawiałam, jak będę przewijać małego w sypialni, jak przewijak w raz z komodą będzie stał w łazience a kupowanie drugiego mija się z celem. Mam nadzieję, że ceratka się tutaj sprawdzi. Rozłożę na łóżku i przebiorę małego a w razie potrzeby ceratkę, która zajmuje malutko miejsca mogę również zabrać wszędzie ze sobą, żeby nie mieć problemu z przewijaniem dziecka będąc u kogoś. Przymierzałam się również do kupna 2 butelek aventa - 125 ml ale cena w sklepie mnie rozbroiła w związku z czym zamówię na allegro gdzie są ponad 3 krotnie tańsze, i z przesyłką 2 butelki będą mnie kosztowały mniej niż ta jedna w sklepie. Myślałam nad tym, żeby iść tokiem myślenia Eli i nie kupować w ogóle ale wiem na 100 % że butelka będzie konieczna bo pomimo zamiaru karmienia piersią będzie i tak czasami konieczność odciągnięcia mleka, gdy będę chciała zostawić małego pod opieką męża. Mieszkam na wsi i u mnie nie ma takiego komfortu, że wyjdę do pierwszego lepszego sklepu i kupię butelkę gdziekolwiek, raczej wiąże się to z koniecznością jechania do miasta. Butelki jak nie przydadzą się przy tym dziecku to przydadzą się przy następnym bo w końcu dopiero się rozkręcam ;-) Jak u was samopoczucie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) U mnie wiosna za oknem i w sercu:) mmmm, jak fajnie:) Oczarowanaaa - przewijanie na łózku jest dobre ale nie na stałe. Mnie przynajmniej kręgosłup wysiadał... Może dobrym wyjściem byłby przewijak na łózeczko? Żeby nie mnożyć kosztów mógłby to być jeden z prezentów dla Maluszka. Na pewno bardziej się przyda niż kolejne śpioszki czy grzechotki :) Tak w ogóle to się zastanawiam czy można rodzinie i znajomym zaproponować "listę prezentów". Bo ja już dużo rzeczy mam... ubranek od groma ale są rzeczy, które by się przydały. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia lipcówka - zdaję sobie sprawę że mogą być kłopoty z kręgosłupem. Co do przewijaka na łóżeczko to problem jest taki, że będę miała masywne łóżeczko dębowe robione przez stolarza - odbiegające trochę od standardów więc raczej wątpię czy udało by się znaleźć do niego odpowiedni przewijak ;/ Ostatecznie jak będzie źle z kręgosłupem to zawsze mogę zostawić komodę kąpielową w sypialni większość jest zaopatrzona w kółka więc może nie będzie kłopotów z przeparkowaniem :) Swoją drogą myślę, że lista to dobre rozwiązanie. Po co dostać tonę, rzeczy które będą tylko leżały i będą bezużyteczne. Ja zamierzam nakreślić dopiero później ale to sprawę prezentów na chrzciny. Chciałabym aby były jakąś pamiątką dla malucha a nie leżaczki, huśtaweczki, pchacze które zajmują w domu mnóstwo miejsca a są tylko na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mialam wczoraj akcje... tak się rozkaszlałam w łazience że niestety doszło do wymiotów brzuch mnie bolał jak niewiem ale poszła mi sama ropa a dzisiaj lepiej mi się oddycha kaszle jeszcze ale nie tak mocno... dzięki za stronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak - Mnie dziś zbiera na wymioty ale nawet nie pomyślałam, że to może być od kaszlu... Dalej się męczę z przeziębieniem. katar ustąpił ale ból gardła nieznośny no i pojawił się ten nieszczęsny kaszel ;/ Dostałam w aptece specjalny syrop na przeziębienie dla ciężarnych i karmiących matek ale jak widać skuteczność zerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak - współczuję :( Ja tak miałam na początku ciąży - tak kaszlałam że aż wymiotowałam. Najgorzej było jak raz wieczorem w łóżku złapał mnie straszny kaszel... skończyło się tym, że musiałam pościel przebierać. Masakra :( Oczarowana - to faktycznie zostaje Ci jeżdżenie z przewijakiem po domu :) albo wszystkie przewijania załatwiać w łazience :) A lista prezentów na chrzest to fajny pomysł. Mnie i tak wszyscy pytali co kupić - córa dostała i prezenty pamiątkowe i takie bardziej użyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktyczni Francuzi juz od chyba stulecia stosuja system list prezentow na sluby, chrzciny itd, ktore kiedys byly zostawiane w sklepie, a teraz sa wywieszane w Internecie, duze domy towarowe udostepniaja taka usluge, a takze wiekszosc skepow dla dzieci, sklepow z aktykulami elektrycznymi, meblami, itd. NIkogo to nie razi ani zenuje, taka dawna tradycja. Na tych listach sa mawet drogie rzeczy, ale wtedy mozna wniesc tylko czesc oplaty za to, ktos inny z rodziny tez sie dolozy i ludzie beda mieli co chca i potrzebuja. Bo faktycznie, pamietam, jak bylam w Polsce u kolezanki na slubie, i ona dostala chyba z 10 kompletow poscieli, w brzydki desen i za male na jej lozko, i 3 zelazka :). My na slub poprosilismy wszystkich o koperty z pieniedzmi i na sali wystawilismy karton w ksztalcie domu, z szpara jak na skrzynce pocztowej, z napisem, cos typu prosze wesprzec nasze wykonczenie domu. Dzieki temu uniknelismy niepotrzebnych gratow. Gdy mloda sie urodzila, nie robilismy listy, prosilismy o niedawanie prezentow, tylko gotowki, bo praktycznie wszystko mielismy, ale niestety starsze ciocie sa niereformowalne i dostalismy mnostwo niepotrzebnych ubranek, w tym zupelnie nieprzemyslanych, bo nie oferuje sie zimowej kurtki na 12 miesiecy, gdy dziecko bedzie mialo 12 miesiecy w lipcu! Na szczescie jest ebay, i wszystkiego tego sie pozbylam, ale to przeciez wymaga troche czasu i zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa ale skoro stolarz robi Tobie łóżeczko to może mógłby zrobić do niego przewijak mocowany w nóżkach dziecka, dla fachowca to żaden problem, pomyśl.... mnie już nie kłuje pod żebrami, dziś wizyta u lekarza zobaczymy co Antek robi :) piszecie o skurczach a ja właściwie nie mam pojęcia co to jest.... jak to jest... rano gdy dmucham nos trochę krwi się pojawia, też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E-budka - szczerze powiedziawszy nie pomyślałam o tym a faktycznie jest to jakieś rozwiązanie. Mam się niebawem do niego wybrać, żeby ustalić szczegóły to się dopytam co i jak. Mi też krew się pojawia od pewnego czasu, na szczęście śladowe ilości więc chyba nie ma się co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka, ja mam cały czas pocharatany nos, w nocy krew mi zasycha i rano tego sporo; gdzieś czytałam, że rozwalanie śluzówki w nosie i krwawienia to norma w ciąży, ja na dodatek jestem kilka miesięcy po operacji zatok i do tego jestem alergiczką więc rozwalony nos traktuję jako standard :) Myślę, że nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez codziennie rano wydmuchuje zakrzepla krew i tak juz ponad miesiaca, ale da sie z ty na szczescie zyc. U nas przepiekna pogoda, slonecznie , cieplo, az polazlam ze sredniakiem na dlugi spacer, teraz musze troche poodpoczywac, by dzwignac reszte dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my właśnie od lekarza wróciliśmy. Szyjka w porządku, reszta też, choć doktor stwierdził, że na twardnienie brzucha i takie tam to troszkę jeszcze za wcześnie, kazał w razie czego brać nospę i wrzucił mi dodatkowy magnez, który mam już brać do końca, a jak by się coś działo, to od razu mam przyjść. Dostałam też zalecenie wypoczywać, leżeć, czytać książki, nie forsować się, spacerować - zwolnić tempo. Od jutra jestem usadzona na zwolnieniu lekarskim :D Tak też teraz pozostaje mi do lipca leżeć i pachnieć ;) Mala mii, dasz radę, trzymaj się dziewczyno i wracaj do Polski szybko. Strasznie mi przykro, że musisz przeżywać takie "przygody". Kurcze, martwię się co z Beatris i aosą, już bardzo dawno się nie odzywały :O Mam nadzieję, że wszystko u nich w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ale tu cisza, spokój na forum. Rowniez zastanawia mnie co z Aosą i Beatris.. kwoka- mi z tego przepisu gofry wyszły naprawdę dobre. DOdawałam aromat pomarańczowy, a następnym razem cukier waniliowy zeby byl ladny zapach. kubolinka- mi sprawdziła się najbardziej bawełniana pościel. mala mi- wracaj szybko do Polski, faktycznie jesli chodzi o UK to nie ma co liczyc na tamtejszych lekarzy, ostatnio przeczytalam rowniez artykul ktory po prostu mną wstrząsnał: http://www.papilot.pl/wydarzenia/12229/Dziecko-urodzone-w-22-tygodniu-ciazy-zmarlo-na-rekach-matki-bo-personel-szpitala-nie-chcial-ratowac-zycia-wczesniaka/2.html Jesli chodzi o skurcze to zwykle powinny nie byc az tak bolesne, jednak u niektorych kobiet sa i moga trwac godzinami albo regularnie pojawiac sie i znikac. Objawy te moga byc spowodowane odwodnieniem dlatego nalezy przyjmowac plyny np wode 8 do 10 szklanek dziennie, warto równiez duzo odpoczywać, wziąć np ciepłą kąpiel.. anusiak- dobrze wiedziec ze porod rodzinny jest nieplatny, czesto praktykuje się w szpitalach ze za obecnosc meza trzeba placic, tak samo jest np w aptekach dyzurujacych w nocnych porach, naliczaja dodatkowe oplaty choc jest to niezgodne. Ja rowniez mam uczucie ciaglego glodu, mimo tego ze np przed chwila jadlam. asia lipcowka- myslę ze lista prezentow to dobry pomysl, bo czesto gdy ktos nie pyta to pozniej rodzice maja pelno ubranek ktore dziecko i tak nie zaklada.. Ja od jakiegos czasu mam skurcze posladkow, ud i lydek w nocy. Posladki to mi tak dretwieja ze czasem czuje je pozniej przez caly dzien ze w nocy mialam skurcze. Potas i sod w normie wiec pewnie magnez. Do tego znow mecze sie z infekcja ;/ Jutro na szczescie jade na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko mamuśki!!! u mnie humorek się troche poprawił,zwiększyłam dawke magnezu ( 2 tabletki dziennie+ 2 rozpuszczam w wodzie mineralnej ) i skurcze są łagodniejsze :) i mniej występują .hip-hip hura ,oby radość była nie za wcześnie... Byłam w pracy iiii ---> 9.04 jestem ostatni dzień :D mam 30 dni urlopu i 39 tygodni macierzyńskiego akurat tak się wszystko składa że moge wziąść od tego 11.04. Zostało napisanie listów po odpowiednie świadczenia,abym bez problemu mogła rodzić w pl i mieć całą opiekę, i o becikowe z uk. kolezanki z pracy za tydź w czwartek robią mi pożegnanie ,a z najbliższą to dziś juz prawie płakałam...cięzko troche ale cóż. kocio-rybka,zebra,niepoprawna optymistka , malinówka i cała reszta- wielkie dzieki za wsparcie i 3manie kciuków :) W weekend wybieram się z mężem na zakupy dla synusia :) chcemy kupić kocyki,spiochy,pajacyki czapeczki i takie najbardziej przydatne na początek rzeczy.Zastanawiam się też nad butelkami,aventu albo tommee tippee,mają smoczki bardzo podobne do kobiecej piersi i sutka.kolezanki je chwaliły własnie więc zobaczye. póki co spadam na na wspólna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej oglada ktos moze pierwsza milosc na polsacie? Marysia (aneta zjaąc) tez w jest w ciazy z tym ze z blizniakami...i troche nie ogladalam i nagle dzis wlaczam a ona juz ma taaaaaakie brzuch ze koniec swiata normalnie heheh z tym ze wiadomo ze ma blizniaki ale masakra no... :) A ja wybrałam wózek quinny buzz 3 kolowy mimo ze bylam za 4 kolami :) http://www.sklep.quinny.pl/Quinny_Buzz_3-k52-0-3-default.html jeszcze musze tylko poczytac opinie bo w sklepie prowadzil sie jak po maśle bez wysilku i jednym palcem robilam nim zakręt ale co innego na drodze a co innego po płytklach to kazdy wozek poplynie :) Odnosnie twardnienia brzucha...mnie tez czasami twardnieje ale jakos nie panikuje bo kazda z nas ma podobne dolegliwosci i jak widze ze zostajecie odsylane do domu "bo to normalne " i jedynie co to no spe zalecaja to ja sie nawet nie wybieram do lekarza z takim objawem tylko chyba pojde kupic nospe i tyle...nie twardnieje mi czesto brzuch ale czasami no... Mnie czasami pobolewa pod żebrami po lewej stronie jakos tak dziwnie ale tlumacze sobie ze jesli boli mnie nad macica to jedynie jelita lub zaladek i mysle sobie czasami ze z glodu mnie boli bo nieraz jak zjem to przestaje bolec :) ale to tylko moje pomysly a sama zapytam jak bede u gina. Mala mii ja sobie tak mysle ze jakbym miala jechac do domu samochodem z anglii to bym chyba zwariowala powaznie...ja jak jade gdzies 20minut to nie moge wytrzymac bo mi tylek dretwieje i boli brzuch....denerwuje mnie pas zapiety i ciagle hamowanie i przyspieszanie co chwile chce mi sie sikac i to wszystko na raz sprawia ze nie znosze podrozowac nawet jak mam jechac do mamy...musisz sobie przekalkulowac czy nie lepiej zebys samolotem poleciala... My mielismy jechac w czerwcu na slub do rodziny do niemiec i juz na samym poczatku powiedzialam ze absolutnie ! ze nigdzie nie jade chyba ze miaabym spac cala podroz ale mowie ze juz mi nie wygodnie na sama mysl :) ja mysle o takim przewijaku http://www.hoppop.eu/#/en/products/care/pilo%20deluxe no i wanienke taką http://www.hoppop.eu/#/en/products/care/stato Pare dni temu bylam w sklepie i patrzylam za kompletem poscieli i na taka ladna co by mi siadla to 300zł kazda z tyhc mi sie podobala ale to razem z tymi oslonkami i co tylko...bo to taki komplet byl... ja to przytylam tak : 8 tydzien -59.8kg (pierwsza wizyta rozpoznanie ciazy) 12 tydzien -60.1kg 16 tydzien -62.5kg 20 tydzien -62.8kg 22 tydzien -64.4kg (zwazylam sie sama )- i to juz jest 1.6kg w ciagu 2 tygodni ...bardzo duzo jak na tak krotki czas i troche sie martwie zeby nie przekraczac normy czyli 2 kg. Mam nadzieje ze przez te 2 tygodnie nie przytyje drugie tyle... Ja to mam wlasnie taki etap ze jak patrze na siebie to mi sie beczec chce...na twarzy jakies dziwne rzeczy mi sie robia :) tzn cos jak syfki ale nie do wycisniecia takie male kropeczki pod skora i wogole wlosy mi sie przestaly ukladac ...musze kolor nalozyc bo odrosty juz widoczne mimo ze mam ciemny brąz...cycki jakies takie wielkie :) ja wiem ze 2 rozmiary wiecej to norma ale jakas przestalam zauwazac uroki ciazy...brzuch wiekszy troche juz mam i wcale sie tym nie martwie ale cala jakas taka sie robie (mimo tylko tych paru kg bo dopiero 4.5kg na plusie ) ubrania juz nie leza jak kiedys...a z twarzy to wygladam jakbym chora jakas byla...nie rozumiem czemu nie moge wygladac kwitnąco tylko jak ostatni szit ;/ jesli chodzi o l4 to nie wiem czy sie tak da zeby wystawic do konca ciazy...nie wiem jak to jest doladnie ale ja mam z miesiaca na miesiac. Ciazy nie mam zagrozonej wiec wszystko jest ok i moge pracowac tylko ze mi juz ze wszystkim jest ciezko i jakos tak lepiej mi w domu jak leze :) poza tym chyba bezpieczniej jest wziac l4 na miesiac bo jakby tak kazda brala na 9 miesiacy to byloby to podejrzane nie sadzicie? :) Anusiak ta info o bezplatnym porodzie rodzinnym to prawda ale jestem ciekawa jak zareaguje polozna ktorej to powiem ze to bezprawne itd...bo u nas sie pobiera oplaty moj gin mi nawet powiedzial ze to jest nieoficjalne ale ze sie to praktykuje a on sam pracuje w szpitalu wiec wie co mowi :) troche mu bylo glupio jak mu zadalam to pytanie ale widac bylo ze to normalne w naszym szpitalu ze sie placi i to 200zł mimo ze nie ma ustalonej kwoty to mowi sie ze te 200zł trzeba zostawic ...paranoja jakas... Mnie tez zbiera sie na wymioty za kazdym razem jak kaszlne :) a ja teraz od tygodnia kaszle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freulin mnie tez już na samą myśl ciary przechodzą,tyle godzin i wogóle no ale lekarz nie zezwolił na lot samolotem ;/ nie znaleźli przyczyn ze strony medycznej wczesniejszych poronień a że leciałam przy każdych 2 poprzedniach ciążach samolotem więc mówią że byc może to i z tąd,dlatego pomysl z autem choc nie wygodny mysle że bardziej bezpieczniejszy.Na szczęście będziemy robić przerwy i jak będzie trzeba to i nocleg załatwimy.ale juz wiem że nie będzie łatwo...najważniejsze że jade do domu i pod opieke wykfalifikowanych lekarzy :) jezuuu ale mam zgage zapalić się chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek!!! freulin ważysz tyle co ja :) nie bój sie nie za szybko przybierasz na wadze,a tak czy inaczej to wydaje mi się że teraz to juz tak będzie,że szybciej będziemy tyć :) do lipca nie daleka więc nie sadze że przytyjesz jakąs kosmiczną ilośc.Tzn. ja sobie to tak tłumacze :P hehe Co do koloru na włosach wyobraź sobie mnie- mam odrost 4 cm. naturalne mam ciemny blond a farbuja na czarno i juz Ci się humor poprawi heheh:):):) ale własnie w piatek zamierzam nałożyć farbe.za nie długo ten straszny okres minie i będziesz śliczna jak "Pani Wiosna" :):):) ona daje piękną nature a Ty dasz ślicznego dzidzusia :):):) uszy do góry!!! Miłego dzionka kobietki!!! ja od rana z pozytywnym nastawieniem i odliczam Dni więc jeszcze 9 !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane :) wstajemy nie śpimy :) wczoraj byłam u mojej lekarki po skierowanie na glukozę 50g i oglądaliśmy z mężem Antka. Mój mąż gdy śpi na plecach zawsze ma ręce pod głową, budząc się mam jego łokcie w swojej głowie no i mały wczoraj spał i miał tak samo rączki ułożone jak tata :) potem otworzył oczka i wypiął się siusiakiem na nas :) widząc coś takiego na usg chce się żyć :D ale dziś słonecznie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ebudka, gratuluję udanego usg, masz rację - dla takich chwil chce się żyć :) Mala_mii cieszę się, ze humor dopisuje, my odliczamy z Tobą :) Wczoraj pod wpływem wiosennego natchnienia wparzyłam do tesco na dział niemowlęcy i kupiłam bodziaki z krótkim, długim rękawem, pajace i jedną czapeczkę. Jakoś poczułam, ze czas zaczynać :) W tesco mają fajne wielopaki, i tak zostawiłam kupę kasy, bo nie chciałam takich całkiem białych (zresztą to oszczędność tylko kilku złotych niestety). W kazdym razie koszty trzeba rozkładać. Wszystko kupuję na 62 cm na razie, nie wiem czy inwestować w mniejsze, poczekam jeszcze. Lekarz mi prognozuje wielką córkę, mimo, że ja drobna jestem - ale za to z góralskimi korzeniami, a tam kobiety rodzą solidne dzieciaki ;) Cały czas staram się robić zakupy z głową - bez szału mamuśkowego, żeby to co kupię się przydało, a nie żeby mała wyrosła zanim zdążę ubrac wszystko chociaż raz. A że nie mam doświadczenia to pewnie przegnę i tak :) Wiem, że dawno temu któraś z Was kupowała koszule nocne dla siebie na allegro, macie sprawdzongo jakiegoś dostawcę? Czeka mnie zakup, koszul wcale nie uzywam, więc to czarna magia, chcę tylko, żeby były bawełniane i niedrogie bo na długo mi się nie przydadzą. jak macie coś sprawdzonego dajcie linka :) Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) No to ja od dziś zaczynam życie na zwolnieniu lekarskim. Póki co to szału nie ma, jakaś taka "wymięta" jestem, chyba się nie wyspałam. Patrzę na bałagan w domu już od 1,5 godziny i nie chce mi się tyłka ruszyć by cokolwiek z tym zrobić. Najchętniej to przeleżałabym sobie najbliższe kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opti, to zwolnij i leż, daj sobie dzień czy dwa czy nawet 5 :) Po to masz zwolnienie żeby robic to, czego organizm od Ciebie chce :) Widzę, że jeszcze rozpęd z pracy trzyma - mam wolny dzień to trzeba coś szybko w domu zrobić :) Pomyśl, że jeszcze masz trochę tych dni - to nie musi być dzisiaj :) Ja wróciłam do pracy i na razie czuję się dobrze, z tym, że znów psychiczna presja - oczywiście nikt mnie nie zapytał o zdanie, a zakłada się, że ja tu jeszcze pobędę hoho. No i znów mam stres żeby pójść uprzedzić, że właściwie planowałam jeszcze ze dwa tygodnie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, U nas ponuro i grozi desczem, ale wyprawilam meza z mloda na bazarek, a sama troche leniuchuje przy kompie :). Mala mii, ciesze sie, ze ci lepiej na duszy, zobaczysz, wszystko dobrze sie ulozy. Ja nie wiem, bym raczej byla zdania, ze na dlusza trase samolot jest lepszy niz samochod. Bo i tam i tam sa czynniki zagrazajace, tyle ze w samolocie to dzialanie niekorzystnych czynnikow trwa o wiele krocej. A z tymi poronieniami, to nigdy nie wiadomo, jaka moze byc przyczyna, czasami to nie jest ewidentne. Ostatnio jednej kolezance wyszlo, ze za jej poronienia jest odpowiedzialne zakazenie ureaplasma. A drugiej kolezance jako przyczyne poronien znalezli nietolerancje glutenu. Ebudka, super, ze poogladalas swoje malenstwo, to rzeczywiscie napawa optymizmem. Ja musze do kolejnego usg az do 19 maja czekac. Zebra, gratuluje przyjemnych zakupow, na pewno lepiej nie odkladac wszystkiego na ostatnia chwile. Na pewno ceny cie skutecznie powstrzymaja przed szalenstwem :). Dzis wyczytalam kawal na rosyjskiej stronce. Matka przychodzi w odwiedziny na porodowke do corki, ktora wlasnie powila piate dziecko. Matka: gratulacje, kupilam wam prezent. Zyrandol. Corka: Dziekuje, a po co nam zyrandol? Matka: A zebyscie, parazyci, widzieli, co w nocy robicie! :D. Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra, ja bym nie uprzedzala, ze bede tylko 2 tygodnie, po co sobie dodatkowy stres w pracy fundowac i sciagac niechetne spojrzenia przelozonych. Bym po ciuchu robila swoje, czyli konczyla sprawy w toku i nie rozpoczynala nic nowego, oraz przekazywala sprawy wspolpracownikom. Tyle ze gdyby mnie naciskali, zebym wziela nowa sprawe czy cos, to delikatnie zasugerowalabym, ze kobieta w ciazy to taka bomba zegarowa, i nigdy nie wiadomo, kiedy moze poczuc sie gorzej lub. uchowaj Boze, wyladowac w szpitalu. Na szescie moj szef w poprzedniej pracy mial sam 5ke dzieci i doskonale zdawal sobie sprawy, jak moga sprawy sie potoczyc, niby mialam pracowac do konca czerwca, ale ze skurczami dostalam zwolnienie juz pierwszego kwietnia i tyle bylo mojej pracy. Tyle ze mu poobiecalam, ze na tym zwolnieniu, gdy bede sie czuc troche lepiej to czas od czasu bede przychodzic do pracy na pare godzin, by moc jednak przekazac rozpoczete i niezakonczone sprawy, oraz "gdzie pani polozyla to czy tamto". W ten sposob do maja chodzilam srednio raz na tydzien na pare godzin (albo i na polgodziny, zalezy jakie byly sprawy) do pracy, by moc im pomoc, wiec nie bylo problemu. Rozstalismy sie w zgodzie i pokoju, i nawet dostalam premie na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupowałąm na allegro, u tej Pani były najtańsze. Są wykonane z miękkiej bawełny, bez sztucznych dodatków. wzięłam rozpinaną skośnie i pionowo. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4650920 A tutaj kupiłam szlafroczek do kompletu :) http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3909772 Jeśli nie będzie Twojego rozmiaru szlafroka, napisz maila do tej Pani, a ona wystawi szlafrok w Twoim rozmiarze :) Ojej jaki dzisiaj miałam koszmarny sen, śniło mi się że zostałam porażona prądem i straciłam dziecko, obudziłam się z płaczem i długo nie mogłąm dojść do siebie, brrrrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, w sumie może masz rację z tym uprzedzaniem, ja taka okropnie fair staram się być :) i tylko sie stresuję niepotrzebnie :) Tym bardziej, że wspólpracownikom powiedziałam jakie mam zamiary i oni nie widzą w tym nic złego. A co do nowych spraw, na szczęście o tej porze mamy trochę martwy sezon, nie dzieje się nic takiego, żebym miała swoim zniknięciem wpakować kogoś na minę. I tak jak mówisz - zawsze mogę wpaść na chwilę żeby coś tam rozwiązać, ostatnio tak było jak miałam to nagle L4, że jeszcze dwa dni po godzinie zamykałam swoje sprawy. Tylko mój przełożony wtedy "a mogłabys mi jeszcze to i tamto" więc muszę uważać, bo zero wyczucia. Dzięki za namiary na panią od koszul, zaraz będę oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! u mnie jakieś nie najlepsze samopoczucie, pomimo takiej pięknej wiosny za oknem. Wczoraj znowu wróciły bóle brzucha, i nawet w nocy ból brzucha mnie obudził ;( Mała mii - trzymam kciuki, żebyście bezpiecznie dojechali. Jeśli będziesz miała jakieś niepokojace dolegliwości to mozesz od razu po przekroczeniu granicy pojechać do pierwszego szpitala w Polsce. Po tym co napisałaś to chyba naprawde każdy nasz jest lepszy od ich. Mnie zaszokowała ta histora z tym wyrostkiem i tak się zastanawiam co by było gdybyś ty nie miała go wyciętego wcześniej?! lekarz by ci go zooperował, a potem sorry jednak nie było zapalenia?! Dzisiaj chyba sobie zaszaleje i na poprawę humoru i ciśnienia po nie przespanej nocy wypije sobie małą kawke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mniałam spotkanie organizacyjne w szkole rodzenia. Pani nawet ciekawie mówiła, m. in.: o tym ze można u nich rodzić w róznych pozycjach, nie tylko na plecach, ze bedzie nas tego uczyła i że nie ma u nich rutynowego nacinania krocza. Brzmi ciekawie, ale jak to bedzie w praktyce. A jak jest w waszych szpitalach? i co myslicie o rodzeniu w różnych pozycjach? któraś z was rodziła inaczej niż na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja jakoś szybko usnęłam wczoraj, co teraz często mi się zdarza, ze tylko przytulę się do poduszki i już spie, za to w nocy okolo 4 sie obudzilam i tak mnie zab zaczal rwac, tzn pobolewal ciagle ale jak mnie z lozka zerwalo i boli do teraz koszmar, sniadania zjesc nie za bardzo bo boli napic sie tez nie bo i zimne i gorace boli. Wczoraj wizyte mialam i okazalo sie ze dwa kanaly sa martwe a jeden zywy i mi chyba naruszyla ten zywy i boli, juz wolalabym zeby mi go wyrwala!!! Slnce za oknem, fajnie milo, a ja jeszcze w lozku i wcale nie chce mi sie stad wychodzic :P wczoraj jakos dzien mi migiem zlecial, zagonilam meza do trzepania dywanu i pomagal mi w porzadkach, a dzis mam lenia bo porzadki nie dokonczone ale jakos nie chce mi sie, z drugiej strony czasem przychodzi mi mysl ze kiedy jak nie teraz kiedy taka piekna wiosna, ze az chce sie zyc i lepiej czlowiek sie czuje. Ja zamierzam zrobic sie na bostwo bo za miesiac mam swoje swieto i zeby nie wygladac jak strach na wroble to musze poczynic dzialania ku pieknosci. Moja waga wyglada tak 10t-58,5 14t-59 17t-60 20t-61,5 23t-64 26t-65,5 ( sama się zwazylam,choc dzis mam wizyte i pewnie bedzie tyle samo) Nie ma jakiejs normy dokladnej ile powinno sie przytyc mimo tego ze sa tabele rozne itd, waga to sprawa indywidualna kazdej kobiety, moja ciotka w dwoch ciazach przytyla po 20kg, a w trzeciej schudla 3, jednak nadrobila wszystko po porodzie, ma zdrowe juz dorosle dzieci i wszystko jest w porzadku. Wczoraj spotkalam sie z kuzynka ktora rodzila w walentynki, mowie jej ze przytylam 8kg, a ona pyta ktory to miesiac i mowi nie martw sie jeszcze tyc zaczniesz.. Ot optymistycznie. Niby niewiele zostalo do konca, ale roznie to z waga moze byc, jednak wydaje mi sie ze kolosalnie nie przybiore na wadze. Z kolei obwod w najszerszym miejscu na brzuchu mam juz rowna 100! Przerazilo mnie to troche, w dodatku staniki mam juz za male.. Nachodza mnie czasem mysli ze mam dosc tej ciazy, nie wie czemu. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×