Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć :) Oczarowana - moim zdaniem takie półśpiochy to fajna sprawa, tyle że u mnie bardziej sprawadzały się normalne spodenki + skarpetki. Z tych półśpochów moja córa jakimś cudem zawsze się porozbierała :) Chyba po prostu tak się wierciła, że aż je ściągała. Wiadomo, że trzeba sprawdzić czy nie uciskają brzuszka ale przeważnie są dość szerokie w pasie. Malinówka - preparaty z magnezem są różne. Ja wczoraj w sklepie oglądałam dwa preperaty- cenowo kuszące, ale miały tylko 16-17% dziennej zalecanej dawki. W domu mam taki magez, który ma 66% zalecanej dawki. Ela - dziwne z tym magnezem we Francji. U nas te preparaty w zwykłym sklepie można kupić... Wczoraj się uśmiałam, bo widziałam nawet maseczki chirurgiczne w supermarkecie :D Do kompletu powinni dodać skalpel :D Ebudka i Abecia - powodzenia na zakupach :) Trochę Wam zazdroszczę ;) Ja też muszę się kiedyś wybrać... już nawet nie chodzi o kupowanie, wystarczy mi pooglądać. Tak sobie to tłumaczę, bo pewnie i tak bym sie na coś skusiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez stawiam na spodenki i skarpetki. Fajne tez sa body zintegrowane ze spodenkami, takie bardziej luzne mam takich kilka sztuk fajne na lato, bo sa takie mniej do cialka. Ja lykam magnez raz dziennie 400mg, u nas nie ma problemu czy apteka czy sklep drogeryjny wszedzie mozna kupic bez problemu. Szczyt wyzu to ciekawe, juz od paru lat rodzi sie wiecej chlopcow, u nas w przedszkolach tych lepszych pierwszenstwo maja dziewczynki:), ale mimo wszystko dzieci rodzi sie za malo w stosunku do miejsc w przedszkolach, wiec raczej nie ma problemu , by cos znalezc. Ale o tym to bede myslec jeszcze nie teraz. Narazie wije gniazdko:) Fajnie macie dziewczyny mogac wspolnie poogladac rzeczy dla maluchow, zawsze co dwie glowy to nie jedna. Pogoda przepiekna, w weekend ma byc 22 stopnie, oby nie bylo tendencji zwyzkowej z temperatura, troche mnie przerazaja te cieple miesiace, poki jest chlodniej musze troche polatac na zelazku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniadk
Witajcie .Dziekuję za serdeczne przyjecie i mysle że jakos szybko się wdroze. Zaczne od przedstawienia sie mam na imie Ania, mam 28 lat, mieszkam w małym miasteczku Bodzentyn woj. swietokrzyskie, jest to moja trzecia ciaza . Mój synek Dominik ma 11 lat . Moja córeczka Ewunia miała by 30 kwietnia 2 latka ale , biega sobie teraz z Anołeczkami w niebie , udusiła sie podczas porodu , do dzisiaj nie moge sobie z tym poradzic, tak długo na niz czekalismy Teraz po1,5 roku starn udało nam sie i mamy nasza kruszynke w brzuszku, i tez bedzie dziewczynka , nasza radosc jest przeogromna ,a le strach tez jest, tym bardziej ze od 11tc wedruje od szpitala , do domu , naszcescie teraz jest ok , ona ostatnim usg , dwa tygodnie temu oprócz tego przodujacego łozyska wszystko było ok , mała bryka, prawdopodobnie bedzie mia na imię Zosia o ile mój maz nie zmienie zdania , bo to on wybiera imie dla małej , na szceście ja mam ostatnie zdanie. Acha dziewczyny ja biore magnez "Magnezin 500mg, co cztery godziny własnie ze wzgledu an to łozysko , No-spe 3x1, zelazo 2x1i witaminki, gdyz u mnie anemia jest cały czas tzn.całe zycie jestem anemiczka. Oczarowanaa - u mnie łozysko chyba sie juz nie cofnie , bo cos słabo to idzie , i pewno urodze przed terminem , ceraska oczywiscie , zreszatakiego porodu teraz był sie strasznie bała Co do wózka to ja mam ten który kupilismy dla córeczki jest to Chicco Njoy , bardzo fajny polecam, ubranka tez mam po córeczce , tylko pare rzeczy musi m kupic ale to dopiero jak mała bedzie na swiecie , juz nigdy nie kupie wczesniej . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie, u nas dziś trochę popadało ale pogoda robi sie ładna, ciepło choć bez słońca. Dalej meczę sie z zebem, dzis znow chyba pojade na wizyte bo ile moze bolec, koszmar jakis, czasem to zaluje ze w ogole poszlam na kontrole bo zab byl tylko wrazliwy a teraz boli jeszcze bardziej. Dziekuje za informacje dotyczace magnezu. Mi ginekolog przepisala tylko magnez+vit b6 i pomyslalam ze moze byc obojetnie jaki..mam brac dwa razy na dzien po jednej tabletce. Ten ktory mam w tabletkach ma 51mg magnezu czyli 17% realizacji zalecanego dziennego spozycia i vit.b6 2mg czyli 100% rda. Natmoaist dawkowanie zalecane dla kobiet w ciazy znalazlam dawke 450mg i teraz nie wiem czy kupic inny magnez czy brac ten..? jak myslicie? aniadk- witam w gronie lipcowek :) 3mam kciuki by tym razem było wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniadk witam kolejną imienniczkę:) ja też córcie będę mieć na 90% może we wtorek się upewnie:) podziwiam Cię za odwagę i silę jaką masz w Sobie skoro zdecydowaliście się na kolejną ciążę:) a wózeczek fajny dziewczyny byłam na targu i te same koszule co są na allegro te rozpinane po bokach u mnie 20zl kosztuje i szlafrok jest z koszulą tylko że na ramiączkach ale te same kolory i wzory za 35zl więc mi bardziej sie oplaca kupić na targu niż z aukcji znalazłam aukcję faceta co butelki z aventa sprzedaje za 19zł 250ml plus 125ml więc myślę że cena ok:) od przyszlego tygodnia będę sie za pościelą rozglądać bo już powinnam być pewna płci maleństwa:) wybrałam model wózka i tego napewno nie zmienie ale co do koloru jeszcze się zastanawiam no i niewiem czy kupować używany czy nowy jak myślicie? a tak wogole to znowu mam swędzący problem tam na dole:( a ta maść to jak się nazywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka ja biore podobnie jak aniadk Magnezin 500mg, z tym że dawke ustalam sobie sama w zależności od tego czy mam bóle czy nie. Maksymalnie lekarz pozwolił mi brać 3 razy po 2 tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniadk, co niektore kobiety musza przezyc, zeby miec dzieci, zeby zajsc w ciaze, zeby urodzic, i zeby nie spotkac na swej drodze konowalow... Bardzo ci wspolczuje, i jestem pewna ze tym razem bedzie udana coreczka, bo przeciez jak lubie mawiac, bomba nie spada 2 razy do tego samego leja. Malinowka i inne dziewczyny, dziekuje za wylozenie na tapete tematu magnezu, w koncu zmobilizowalam sie, by przyjrzec sie swojej konsumpcji, otoz jesli zalecana dawka jest 450 mg, to ja mam 100 mg w swoich witaminach, a pozostale trzeba brac gdzie sie da. Tu na tej stronce podane, ze w ciazy to 350 mg. http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/magnez-wzmacnia-miesnie-i-koi-nerwy_35514.html Ale i tak, trzeba wiec czerpac z czegos , moja woda mineralna zawiera 119g /l, wiec musialabym jeszcze 2 czy 3 litry tej wody pic dziennie :( No dobra, zamiast jednego litra wody mozna tabliczke czekolady (165 mg/100g), ale w zyciu nie dalabym rady zjesc dziennie tabliczke czekolady, gora 1/3. Kasza gryczana jest super (218 mg/100g), tylko we Francji nei istnieje :(. Nie ma wyjscia, chyba trzeba bedzie sie wepchnac jakos do lekarki i poprosic recepte na magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniadk - witamy :) Mam nadzieję, że ta ciąża przebiegnie bez komplikacji :) Malinówka - jak masz akurat taki magnez to może zwiększ sobie po prostu dawkę dzienną - zamiast 2 tabletek bierz więcej- 5 albo 6. A może najlepiej będzie zapytać lekarza czy farmaceuty? Sama nie wiem ale chyba nie można przedawkować magnezu i witaminy B6... Anusiak - ja miałam maść Pimafucin ale to chyba na receptę. Bez recepty jest Clotrimazol tylko nie wiem czy w ciąży można go stosować. Może któraś stosowała? A skoro mówisz, że u Ciebie na targu są te koszulki to i ja się przejdę. Tyle, że ja wolałabym z rozpięciem pośrodku - tak miałam przy pierwszym porodzie i tak mi pasowało. Ela - to ja dziś nieświadomie mam obiad bogaty z magnez - kasza gryczana z gulaszem :) mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak1507- ta maść to clotrimazolum jeśli o to chodzi, ale najlepiej infekcje skonsultować z lekarzem bo moze to byc grubszy problem. Ja wlasnie tak mam ;/ Ja bylabym za uzywanym wozkiem, bo roznica w cenie jest dosc znaczna, ale jak tam kogo stać. Uzywany wozek mozna wyprac oddac na czyszczenie i bedzie jak nowy. Jesli o butelke chodzi to nasz maly szkrab mial butelke antykolkowa dr brown'sa i rowniez sie spisywala naprawde dobrze, teraz kuzynka taka kupila dla dziecka i rowniez jest zadowolona. moni17- ja mam skurcze ud posladkow i lydek, w nocy najbardziej budze sie i okropny bol a czasem czuje to pozniej przez caly dzien. Dlatego zastanawiam sie o jakiej zalecanej dawce myslala moja ginekolog zapisujac mi 2x1 tabletce, skoro magnez na opakowaniach ma rozne dawki. Elu, w ksiazce w ktorej czytam na temat magnezu jest tyle ze dzienne zapotrzebowanie na magnez dla kobiet to 270mg, z kolei w ciazy zapotrzebowanie nieznacznie wzrasta ( ot madrze napisali- i interpretuj czlowieku jak chcesz slowo nieznacznie) Ponadto produkty bogate w magnez: kakao,orzechy,migdaly,nerkowce,sałata,rzezucha,soja,pelnoziarniste platki sniadaniowe,nasiona dyni,slonecznika i sezamu, gorzka czekolada, biala fasola, groch,szpinak,dorsz, makrela,truskawki,kasze jeczmienna,manna, gryczana, brokuly, brukselka,kalafior, melon, buraki,pomidory,morele,gruszki,makarony,pietruszka (korzen i natka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chyba tak zrobię, że wybiorę się do apteki, i tak musze isc recepte wykupic i wtedy bede miala jasnosc, choc te baby w aptece jak slysza ze kobieta w ciazy to wszystkiego sie boja i boja sie rowniez odpowiadac na pytania :P Na tym opakowaniu jest napisane ze nalezy spozywac 1 tabletke dziennie i nie przekraczac zalecanej dawki. Moze ze wzgledu na witamine b6 ktora ma 100% spozycia dziennego,gdyby to byl sam magnez moze by mozna bylo wiecej. Kiedys maz mial skurcze ramion to w aptece powiedzieli mi tylko tyle, ze lepiej jest miec zwykle tabletki, bo te do rozpuszczania nie wchlaniaja sie na tyle jak te zwykle. A do rozpuszczania to mozna pic np w upalach jako napoj musujacy. Ide na powietrze, taka ladna pogoda, trzeba sie dotlenic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - u mnie łozysko przodujące wykryte w 22 tygodniu powiedziała lekarka, że ma czas się podnieść do 32 tygodnia więc jeszcze trochę czasu. Jak na razie nie ma tragedii bo jest 4 cm nad ujściem. W każdym razie i tak muszę uważać. A jak bardzo przodujące jest u Ciebie? Lekarka mówiła mi, że jeśli nie zakrywa szyjki to jest duża szansa, że się podniesie i wystarczy 3-4 cm aby poród naturalny mógł przebiegnąć bez komplikacji. Co do butelek aventu to znalazłaś dobra ofertę. Ja narazie nie kupuję 250 ml tylko 2 X 125 (znalazłam je po 7,50 szt) Malinówka ja mam Magne B6 jedna tabletka zawiera 48 mg i mam zaleconą dawkę 3 razy dziennie po 1 tabletce. Oprócz tego oczywiście femibion. Trzeba jednak koniecznie pamiętać o odpowiedniej suplementacji wapniem bo bez niego magnez zostanie zwyczajnie wydalony z organizmu i się nie wchłonie. Myślę, że warto iść tropem Eli i pić także wodę mineralną bo zawiera i magnez i wapń. W rankingu na pierwszym i drugim miejscu patrząc pod kontem składników mineralnych jest muszynianka i piwniczanka. Elka - nie rozumiem tej polityki, że nie można normalnie kupić magnezu w aptece bez recepty no ale co kraj to obyczaj... ;-) U nas też są różne dziwne praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do używanych wózków to byłabym ostrożna. Mojej znajomej używany wózek rozwalił się po kilku miesiącach. Najlepiej chyba kupić od kogoś znajomego - wtedy masz pewnośc jak wózek był "traktowany" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, zalezy jaki wozek. Jak ktos ma naprawde krucho z kasa, a teraz jest naprawde kryzys finansowy, nie mam nikogo znajomego, ktory by nie narzekal na zastraszajaco padajacy poziom zycia i drozyzne, to trzeb kupic uzywany, bo jak jest dobrej jakosci, to naprawde nikla jest szansa, ze sie rozwali. Moj wozek, to doskonale widzialam, jak byl podle traktowany przez kolezanke, ona w ogole nie szanuje rzeczy, i mieszka na wsi w gorach, wiec prowadzila go po wertepach, i jak sie cos zacina, to ona raczej bedzie forsowac, zamiast zastanowic sie, dlaczego zacina sie, i jak na razie, odpukac, wozek sie dobrze trzyma. Tez mialam stary niemiecki wozek, ktory byl kupiony juz uzywany dla chlopca 10 lat temu, i teraz uzywalam go do Zoski, wozilam w nim Zoske + tony warzyw z bazarku+ wiszaca na raczce zmeczona trzylatke, i sie nie rozwalil (tyle, ze mu kolo odpadalo, ale to moj maz przykrecil bez zadnego problemu), wyrzucilam go, bo mialam inne, ale i tak byl jeszcze calkiem nadajacy sie do uzytku. Generalnie mi sie tak wydaje, ze szybciej sie rozwali nowy ale tani wozek, niz uzywany, ale bardzo dobrej firmy. Ale to tylko moja taka opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że zalezy jaki wózek. Ten wózek mojej znajomej to nie był z tych tanich. Nie pamiętam już nazwy ale wiem, że mówiła mi że nowy by ją kosztował 1800 zł (a to było 3 lata temu). Ona zapłaciła za niego 800 zł razem z fotelikiem. No i po kilku miesiącach musiała kupować inny... Różnie to bywa, niestety - nigdy nie wiadomo na co się trafi. Przecież nowe rzeczy też się psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka376 ja mialam globulki Pimafucin 6 dni od 15 marca i przeszlo mi a dzisiaj powtorka z rozrywki tylko że nie jest aż tak zle jak było... w nocy chodziłam ciągle siku w ciągu 10minut byłam 6 razy i tak mnie pęcherz bolał ze prawie calą noc nie spałam a rano zaczęlo mnie piec i swędzieć do lekarza najszybciej to bym mogla iść we wtorek i tak wlaśnie zrobię a chciałam sobie jakoś ulżyć tą maścią tylko nazwy nie pamiętalam:) Ela1974 a co sądzisz o wozku coneco toledo? jest to dobry wozek? bo znalazlam naprawdę kilka fajnych ofert tego wozka wlaśnie używanego... asia-lipcówka a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pokazal połśpioszki bezuciskowe ja też znalazlam coś podobnego:) http://allegro.pl/slodziutkie-polspiochy-bezuciskowe-62-i1514425316.html i fajne koszulki niemowlęce znalazłam:) http://allegro.pl/koszulka-niemowleca-krotki-rekawek-roz-62-i1521904903.html szukam sukieneczek spodni i bluzeczek dla dziewczynki mogą być używane jak byście coś znalazły dajcie linka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdykam patrze teraz na moje kwasy(stopy) a one są normalnie sine od spodu i z góry od początku ciąży zdarzało mi się że mialam sine paznokcie ale caly stopy? dam je do góry i zobacze kolorki za chwile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić - albo Świętochłowice albo Gliwice. Pierwszy raz rodziłam u mnie w mieście i byłam bardzo zadowolona. Ale teraz tam się wszystko pozmieniało - wszyscy ginekolodzy odeszli z pracy po konflikcie z dyrektorem, pediatrzy też się zmienili i teraz podobno juz tak fajnie tam nie jest. A w Gliwicach pracuje mój lekarz no i próbuje mi zachwalić ten szpital. Czytałam trochę i podobno są tam dobre warunki. Chyba wybiorę się kiedyś na "zwiedzanie" porodówki :) No i sytuacja wygląda tak - jeżeli będę miała planowaną cesarkę to chyba wybiorę Gliwice. A jeśli cos się nagle zacznie dziać to wyląduję prawdopodobnie w Świętochłowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak, o wozku Coneco Toledo nie moge sie wypowiedziec, bo go nie mialam w reku, radze ci go przede wszystkim pomacac i popropwadzic na zywo w sklepie i najwazniejsze, poczytac opinie mamusiek na roznych forach, co o nim mowia, jak wychodzi "w praniu". Wpisz w wyszukiwarke "opinie wozek coneco toledo", i bedziesz miala lekture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak s nudow sobie (leze na boku i laptop tez na boku lezy:) poczytalam sobie, co mamuski wypisjua o wozkach. Faktycznie nie myslalam, ze je robia w Chinach i nie wiadomo z jak toksycznych materialow: http://forum.gazeta.pl/forum/w,55,76503895,,Opinie_o_wozku_Coneco_V3_i_Toledo.html?v=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-lipcówka chodżby mnie ze skóry obdzierali na strzelcow rodzić nie będę:) mieszkam na tysiącleciu więc sprobuję trafić do szpitala na raciborskiej:) Elu dziękuję za radę:) a tak wogole to teraz wstałam a stopy dalej są takie więc idę je wymoczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam opinie i naprawdę wydaję mi się ze wózek jest elegancja francja:) elu masz już dzieciaczki, powiedz czego używałaś do mycia i pielegnacji ich jakiejś calej serii czy z każdego po trochę? używa sie jeszcze mydla bambino? ja pamiętam że moja mam myła nim mojego brata ale 16 lat temu i ja też musiałam mieć takie swoje mydełko bo tak mi się zapach podobal :) chciałabym kupić leżaczek ale w sumie nie miałabym gdzie go ustawić musialby stać u teściowej jakby mala siedziała akurat w tamtym pokoju bo u nas już nie ma miejsca na nic:/ tak się zastanawiam o tej aukcji allegro z tymi butelkami z aventa czy to nie jakaś podpucha że wyśle mi gościu niewiadomo co... albo zwyklą podrobkę... czy któraś ma podgrzewacz z aventa? bo mi mama wlaśnie zasponsorowała i się zastanawiam o butelki jakie tam wejdą bo go jeszcze nie odebralam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Tak was czytam, bierzecie rozne witaminy, magnez, zelazo a ja NIC!!! Moj gin mi kazal brac nospe 3x dzienie, ale brzuch mnie nie boli, wiec nie wiem po co mi ona? Bierzecie jeszcze folik?? Zapomnialam sie zapytac na ostatniej wizycie i tak biore go dalej:/ Mam straszne bole kosci miednicy, krzyza i chyba spojenie łonowe. Najgorzej jest jak w nocy sie przekrecam albo wstaje do ubikacji, no i rano musze go rozchodzic... czuje sie jak kaleka:( Martwie sie, bo nie wiem czy to jest normalne na tym etapie ciaży. Tym bardziej, ze wy nie macie podobnego problemu. Moze wy mnie jakos pocieszycie? Nie chce czytac za wiele internetu, bo pozniej sie tylko przejmuje. Dzwonilam do mojego ginekologa i kazal mi isc do ortopedy. Jutro mam wizyte, nie wiem nawet czego moge sie spodziewac? Jak przebiega badanie? Hmm?? No dobra nie bede was zanudzac, ale mam nadziej, ze znajda sie tu jakies doswiadczone mamusie i udziela odpowiedzi na moje pytania: Pozdrawiam, milego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak, jak nie masz w rodzinie alergikow, to mozesz myc dziecko jakimkolwiek plynem do mycia niemowlat, nawet tym najtanszym, czemu nie. Uzywalam co pod reke popadnie, najczescie kupowalam w jakiejs promocji w Carrefourze w stylu 2 butelki plus trzecia gratis. A, jeszcze moj maz nagle stwierdzil, zebym nie uzywala plynu Klorane (choc ten akurat nie byl najtanszy), bo mu strasznie dziecko smierdzi, nie podoba mu sie ten zapach. Wygodnie jest jak jest z dozownikiem, bo to jest bardziej higieniczne i mozna nabrac mydlo jedna reka.Wygodniej jest tez miec szampon + zel do kapieli w jednym, wtedy nie mnozyc buteleczek w lazience. Myjki nie kupuj, bo po co to siedlisko bakterii. Ja jednak jakos wolalam czyms to dziecko szorowac, wiec uzywalam do tego kawalka tetry, ktory czesto pralam i prasowalam. Co do aukcji Aventa, to mam pewne podejrzenie, ze moga to byc niekoniecznie podroba, ale starej produkcji buteleczki zawierajace jeszcze BPA, ktore na Zachodzie juz sie nie sprzedaje, wiec moze gosciu tam sie zaopatrzyl gratis hurtowo w te stare partie towaru, i teraz moze sobie jak chce tanio je na allegro wyprzedawac. Sprawdzcie, czy ma zaznaczone, ze sa bez BPA. Podgrzewacze sa chyba wszystkie standardowe, wchodza do nich wszystkie butelki oraz sloiczki. Mi sie jeszcze sie nie trafilo cos, zeby nie weszlo. Jadzia, faktycznie srednio to wyglada, zeby brac nospe bez skurczow i innych objawow. Moze lepiej jednak ja odstawic, bo to przeciez lek i ma jakies swoje dzialania. Zalezy na ile ufasz swojemu lekarzowi. Moze przejdz sie do innego lekarza i zapytaj o sens tej nospy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×