Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jokita

Topik dla szukających przyjażni..

Polecane posty

Ja ale obciach :) Napisałam trujkąt!!!!! hahahahahaha :) pękne zaraz :D Joki ja zawsze wyglądałam na starsza niż byłam. Mnie atakowali mężczyźni wtedy co mieli 20-25 lat! ;) Musiałam im wtedy legitymacje pokazywać by się przekonali :) A moją siostrę brali wtedy za córke ;) to straszne jest! Mama była załamana a Tata po piwo wysyłał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też zawsze wygladąłam na starszą ,były takie akcje;),a teraz wszyscy daja mi mniej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miałem 17 lat poznałem dziewczę hoże i zaprosiła mnie do Wrocławia.Nie było mnie 3 dni.:P:D po przyjężdzie Ojciec mi zaśpiewał:D:D:DKara cały miesiąc bez wychodzenia na randki.Byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyył bóóóóóóóóóóóóóóól lecz wytzymało sie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanfi to straszna taka kara :) Biedny Ty :) Dobrze, że potem nie zapukało Ci małe coś do drzwi i powiedziało - "Cześć jesteś moim Tatą" ;) Ja najbardziej pamietam akcję z buziakami. Cały czas się bałam, że mnie tata zobaczy i się nie całowaliśmy aż w końcu poszedł buziak i tata nas przyłapał :) haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazeta.pl > Przepisy kulinarne > Wybrane przepisy kulinarne Cassata - włoskie ciasto z owocami Drukuj Wyślij Dodaj do ulubionych (musisz się zalogować) Dodaj do ulubionych Dodajesz przepis do swoich ulubionych. Możesz opatrzyć go własnym komentarzem: Nie zapisuj * ciasta i ciasteczka / torty * kuchnia włoska autor: Cassata - włoskie ciasto z owocami Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG * Czas: powyżej 60 minut * Poziom trudności: średnie * Koszty: drogie * Dla ilu osób: powyżej 4 * wegetariańskie, dla dzieci Średnia ocena potrawy 9 głosów Cassata - włoskie ciasto z owocami - składniki * Biszkopt: * 6 jajek * 20 dag cukru * 20 dag mąki * 9 łyżek likieru Maraschino. Nadzienie: * 80 dag ricotty * 28 dag cukru * rdzeń połowy laski wanilii * 25 dag kandyzowanych owoców * 10 dag gorzkiej czekolady. Dekoracja: * rdzeń połowy laski wanilii * 5 dag cukru * 5 dag pistacji * 2 szklanki śmietany kremówki * owoce kandyzowane Cassata - włoskie ciasto z owocami - sposób przygotowania Zrób ciasto: jajka wbij do metalowej miseczki, utrzyj z cukrem. Następnie ustaw nad parą i ubijaj 10 minut. Zdejmij z ognia, ubijaj, aż masa ostygnie. Lekko wymieszaj z mąką, przełóż do tortownicy (natłuszczonej i posypanej mąką). Piecz 40 minut w temp. 170C. Zrób masę: zagotuj cukier z 200 ml wody i wanilią. Gotuj 10 minut, odstaw na pół godziny. Ciepły syrop cukrowy wymieszaj z ricottą. Dodaj posiekane owoce i pokrojoną czekoladę. Ciasto wyjmij z formy i przekrój na 3 placki. Pierwszy ułóż na paterze i skrop 3 łyżkami likieru. Posmaruj połową masy, przykryj drugim krążkiem ciasta. Skrop likierem, posmaruj resztą masy. Nałóż ostatni krążek ciasta, jeszcze raz skrop likierem i przyciśnij. Wstaw na 4 godziny do lodówki. Ubij śmietanę z wanilią i cukrem, posmaruj brzeg i wierzch tortu. Udekoruj owocami, posyp pistacjami. Uwaga: Sycylijczycy przykrywają cassatę marcepanowym płaszczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ale obciach Napisałam trujkąt!!!!! hahahahahaha pękne zaraz -- zauwazyłem lecz trzeba być dyskretnym:PTeż miałem takie wpadki i byłem wyśmiany:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka:)-- zawsze musi być pierwszy raz:D A tego sam sie nie spodziewałem:D :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ale obciach Napisałam trujkąt!!!!! hahahahahaha pękne zaraz -- zauwazyłem lecz trzeba być dyskretnym - dziękuję za dyskrecję - ale był buraka spiekła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joki - klasyka!!!!! To jest to ;) Ja kiedyś też bardzo zacięcie słuchałam i jeżdziłam stopem na koncerty SDM ;) znacie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę kawkę zrobić ,gdyż joki mi zaserwowała tycinę w puszce 0.33.Lecz pyszne było.THE BEST czyli znakomite🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×