Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość góra marzeń

Przepis na dzis :-)

Polecane posty

Gość góra marzeń

Witam ! Moglybyscie podrzucic mi jakis fajny przepis na dzis? Najlepiej bezmiesny poniewaz wiekszosc mojej rodziny przestrzega postnego piatku ;) Chodzi mi dokladnie o przepis na 2 danie, moze jakas zapiekanke, albo cos:) Widzialam nieraz jak kafeterianki podrzucaly naprawde super pomysly wiec licze na to ze dzis mi pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimila
może sama poszukaj ,pelno tego na SMACZNY,WIELKIE ŻARCIE itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj, rany ..
jedzcie dziewczyny troche zdrowiej...a potem na ulicach rozmiar amerykanski XXXL...i ten tłuszczyk sztuczny z torebki...!!! Duszone wrzywa są swietne..bakłazan, cukinia, cebulk apomidor...i dobra oliwa...Nalesniki wegetarianskie, pomidory pieczone z farszem np. puree i sera itp....ale nie sztucznosci...z torebek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też w piątki postne dania rodzince serwuję. Dzisiaj żurek na podgrzybkach i własnoręcznie pieczony chleb. Pyszności!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iijjj
ja dzisiaj robie owoce morza z ryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio (czyszczac lodowke) przez przypadek wymyslilam bardzo pyszne, choc proste, danie z mrozonych krewetek :) 1. na patelni, na oliwie zeszklic drobno pokrojona szalotke (ew. zwykla cebule, ale to juz niestety nie to samo) i rozwniez drobno pokrojona papryke z rodzaju ostrzejszych (papryka jest opcjonalna, mozna uzyc wiorek suszonej papryki) 2. wrzucic teraz rozmrozone i przeplukane surowe obrane krewetki, posypac mala iloscia soli i skropic sokiem z cytryny 3. smazyc, mieszajac, 3-4 minuty, tak zeby nie byly surowe (zakladam, ze krewetki sa sredniej wielkosci) 4. zalac wszystko smietana taka gesta, jak do ubijania i sypnac spora garsc zielonej pietruszki (w wersji orientalnej zamiast smietany mloczko kokosowe, zamiast pietruszki kolendra, a zamiast cytryny limonka) 5. pogotowac na lekkim ogniu ze 2 min. w celu zageszczenia sosu i polaczenia smakow 6. podawac z ryzem basmati lub. ew. makaronem, na talerzu przyprawic swiezo mielonym czarnym pieprzem (jezeli danie nie jest juz bardzo ostre od papryki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×