Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Gość Nataliaa20
Czesc dziewczyny :):) Ja i mój mąż już pół roku przed ciążą planowaliśmy Szymona ..... A chyba w 7 mieś. ciąży dowiedziałam się, że widac bułeczkę ;p I To jeszcze nie wyraźnie bo gmerała paluszkami TAM ;d;d To sie wszyscy śmiali, że po mamie nawyk ma ;d;d Na kolejnym usg Gin. zrobił mi dokładne zdjęcia jej pierożka i ooo ... Najpierw miała byc Martyna ale za długie w wymowie, później Marta.... w końcu przystaliśmy na Aleksandre bo w sktócie szybciutko Ola... I raczej juz tak zostanie... Termin mam na 4 marzec :) Pozdrawiam Panie i ich brzuchy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
HEY LASENCJE TROCHE DOSZLAM DO SIEBIE ALE WYGLADAM JAK 7 NIESZCZESC WSZYSTKO MNIE BOLI NAWET NOGI A NIGDZIE NIE BYLAM WLASNIE OGLADALAM ZDJECIA Z PRZED CIAZY I ZAPOMNIALAM JUZ ZE TAK WYGLADALAM. POWIEM WAM ZE TE BOLE KTORE MIALAM W NOCY BYLY NIE DO WYTRZYMANIA A JA JESTEM TWARDA BABKA TERAZ JUZ MOGE SOBIE TROCHE WIECEJ WYOBRAZIC JAK WYGLADA BOL PORODOWY!!!!!MOJ MAZ SPISAL SIE SUPER ZASKOCZYL MNIE BO NAWET NIE WIEDZIALAM ZE KUPIL SPECJALNE OLEJKI DO MASAZU ROZGRZEWAJACY,CHLODZACY I OLIWKE W ZELU PODEJRZEWAM ZE W PRACY NIC NIE ROBI TYLKO PRZYGOTOWUJE SIE DO PORODU JESTEM W SZOKU!!! MALWINKA TY NAM LEPIEJ WYSLIJ LINK Z KABARETEM HEHEH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki:) Witam nowe marcóweczki fajnie że nas coraz więcej:):):) ale dzisiaj mam powera normalnie bym góry przenosila:) dzisiaj 17 czyli jeszcze miesiąc mi zostal,już nie mogę sie doczekać naszego Adaśka:) miszanka ty masz termin bardzo zbliżony do mojego-ciekawe ktora wcześniej zbierze he he gunnia ja też ze znieczuleniem będę rodzić o ile zdąże dojechać bo mam ok 120km... Dziewczyny a macie już torby spakowane do szpitala? ja jeszcze nie- tak cieżko mi sie za to zabrać:( pisalyście o paciorkowcu-martwi mnie to troche bo moja ginka nie dala mi żadnego skierowania na to badanie i nie wiem czy moge go samam dla swojego spokoju wykonać czy trzeba miec skierowanie? jak to badanie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Miszanka i gratuluje synka. My tez nie spimy dobrze wiec witamy w klubie oczekujach mam. Maryjka poszlam sama na ta klase wczoraj i bylo super, duzo sie dowiedzilam jak sie opiekowac baby po porodzie, tez mielismy lalki i wszystkie przybory. Moj maz nie dojechal na czas ale za to nie ugotowalam mu kolacji. Ze mna nie jest latwo :) Gabulec ostro cie bierze, dobrze ze masz takie wsparcie w mezu :) Wczoraj sie dowiedzialam ze USA dziecko dostaje witamine K po porodzie. Dziewczyneczka to nie czytaj za duzo takich negatywnych wywodow bo sie potem dolujesz, masz nas kolezanki i co ci wiecej trzeba?? Tylko Wojtusia miec przy sobie :) Gunnia, my tez mamy mieszane uczucia strachu i radosci jednoczesnie wiec witaj u swoich :)Jesli chodzi o paciorkowca to ja mam. Mozna rodzic naturalnie. Trzeba tylko wziac antybiotyk 4 godziny przed porodem. Moja doc. mowi zeby sie tym nie martwic bo to nie jest problem. Z pierwszym dzieckiem porod trwa dlugo i z pewnoscia dostane przynajmniej 2 razy antybiotyk zanim sie dziecko urodzi. Ale jak sa objawy porodu to trzeba jechac do szpitala i nie zwlekac. Ja mam blisko wiec sie nie martwie. Jak pisalam wczesnie moja doc. mowi zebym wziela epidural, chyba w Polsce tez tak sie nazywa, jest to znieczulenie do kregoslupa. Malwka za wczesnie planowac drugie, poczekajmy do porodu. Natalie termin mamy blisko bo ja na 5 marca. Mazia dobrze jest miec zrobiony test na paciorkowca ale jest on robiony miedzy 35 a 37 tygodniem wiec pewnie bedzie teraz, jesli nie to popros. Gdy wiesz ze masz pozytywny to musisz tylko powiedziec gdy pojedziesz do szpitala i tam dostaniesz antybiotyk. Jesli masz paciorkowaca a nie wiesz o tym i nie dostaniesz antybiotyku to dziecko moze miec infekcje i komplikacje. Moze ale nie musi ! Fajnie ze nas wiecej i coraz blizej, u mnie jeszcze 17 dni a moze mniej ?? Dzis mamy szkole rodzenia wieczorem i bedzeimy ogladac filmiki o porodzie, mam nadzieje ze nie zemdleje :) :) Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O no luty jest krotki, zostalo mi tylko 15 dni a moze mniej ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Ech dziewczyny! a ja to taka głupia jestem, że nie wiem co mnie podkusiło i przez tę bezsenność naoglądałam się filmów z porodów na you tubie. a wierzcie mi że wszystko dokładnie jest sfilmowane! więc odradzam jeśli którejś przyszedł by taki pomysł do głowy!Aż w głowie mi się kołowało z nerwów! Jak sobie pomyślę ile na nas spada: miesiączki, ciąże , porody to cieszę się ze synek będzie- ominą go te błogosławieństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszanka nawet mi nie wspominaj o porodach na you tube :P Pewnego dnia nie umiałam zasnąć i zobaczyłam co nie co ... jak ja tego żałowałam taki mnie strach ogarnął że przez dobre 2 godziny jeszcze zasnąć nie umiała od tego momentu boje się chodź obawy nie są tak duże z biegiem czasu mi przeszło ale nie do końca :) Dziewczyny więc ja też radzę nie oglądać :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajniczka Ty to się super masz jeszcze tylko 15 dni :):):) Ja też tak chce a gdzie tam 23 marze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
maziaa i spokojna jestes ze dojedziesz do szpitala?wczesniej bedziesz jechac czy jak sie zacznie??? bo jak są skurcze to pół biedy ale jak odejdą w domu wody?to mnie stresuje... a co do paciorkowca dopiero bede miala robiony wymaz ale w 38 tyg wszedzie pisze ze do 37 powinno sie zrobic, hm...ciekawe dlaczego??? jeszcze jakies badania robicie na koniec ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mi nawet przez mysl nie przeszło ogladanie filmików z porodu, na szczescie my tego nie zobaczymy:) Film z cc też nie jest piekny. Byłam na usg i mały jest łepkiem w dół i wazy ok 2600, 2700, jestem zaskoczona bo lekarz mówił wczesniej, że bedzie duzy chłop. Ale najwazniejsze, że zdrowy. Maz był ze mna na badaniu. Troche mi lzej, brzuch mi się napina i coraz wiecej rzeczy mi dokucza. Na szczescie maż ma urlop i jest blisko wrazie godziny 0. Ale nas duzo jest na forum:)) Fajnie, że jesteście mam co podczytac i mi lżej. Boże ale ja jestem panikara:) Ciekawe która pierwsza bedzie zdawać relacje z porodu i której bedziemy gratulować: jako 1)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Janiczka widze ze zaczelo sie odliczanie mi zostalo 13 dni nawet sobie nie wyobrazam ze tak sie bede czuc przez nastepne 2 tygodnie nie moge sie ruszyc bo mam biegunke to chyba przez to ze cala ciaze mowilam co to ciaza to teraz mam.Powiem WAM ze przechodzi prze ze mnie az takie cieplo nie wiem jak to nazwac nie jest to mile niestety nie zaobserwowalam odrywanie sie czopu i to mnie martwi bo nie wiem ile jeszcze to potrwa Janiczka widze ze w USA i UK jest podobny system tylko witamina K . ale pomysl o tej D DZIEWCZYNY co do imienia to mowilismy ze jak bedzie chlopak to bedzie WARCISLAW rodzina lapala sie za leb ale wierzyli bo my zawsze wszystko na przekor robimy heheh ale dla chlopczyka wybralismy WOJTUS albo OLIWIER jednak z chlopakiem problem z glowy jest LILIANKA moja kochana malutka. OGLADALAM DZISIAJ MIEDZY KUCHNIA A SALONEM I WIDZIALAM TE PACZKI WIEDENSKIE CHYBA ZROBIE LEDWO STOJE ALE NIE DAM RADY CALY CZAS MAM JE W GLOWIE PYSZNE JESZCZE POMYSLALAM ZE MOZNA JE PRZEKROIC I NADZIAC KREMEM Z KARPATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zjadlabym takie pączki... ale mi smaka narobilyście:) od dwoch dni ograniczam slodycze jak mi lekarka kazala ale cięzko jest bo ze mnie niezly łasuch jest-mam w szafce nocnej szufladę calą wypelnioną slodyczami czekają na gorsze dni he he za 9dni mam wizytę u swojej ginki to mam nadzieje ze zleci mi badanie na paciorkowca a jak nie to sie upomne a co;) zdrowie dzidzi najważniejsze!! dziewczyneczka to fajnie że bobas taki malutki-wyskoczy nawet nie bedziesz wiedziec kiedy:) mam nadzieje że u mnie też nie będzie wielki chlop-lekarka mówila ze do 4kg może dobić... gunnia mam być w dniu terminu w klinice a jak sie wcześniej zacznie to mamy dzwonic i przyjeżdzać:) no chyba że wody odejdą zielone czy cos bedzie nie tak to wtedy do nas do szpitala. Mamy jeszcze tam rodzinkę także może ze dwa dni wczesniej tam pojedziemy.. ja filmik z porodu widzialam tylko raz na szkole rodzenia i mi wszystko przeszlo:( ale najlepsze miny mieli faceci hi hi totalna cisza na sali:):):) oni myśleli chyba że jak przyjemnie ''dzidzi'' weszlo tak przyjemnie wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HI dziewczynki. Walcze z leniem, mam do prasowanie pare meza koszul, cos drobnego w kuchni do zrobienia , etc a ja mam takiego lenia ze nie moge sie za nic zabrac. Ostatnio jem mniej slodyczy i dobrze bo sie zajadalam bez opamietania a przed ciaza nie jadlam prawie wogole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaa20
Janiczka Ty masz lenia a ja skonczyłam właśnie sprzatanie mieszkania z kurzu remontowego..... Czasami sie zatne i zapominam, ze jestem w ciazy ... Ale zaraz sobie to uswiadamiam bo zaczyna bolec mnie krzyz.. :):) Powiem wam dziewczyny, że fajne mam sny... im bliżej porodu tym czesniej śni mi sie, że karmie piersią...., ze przytulam dzidziusia... a jak sie budze to taka szczesliwa i steskniona.... Kiedys mnie mąż obudzil i go opieprzylam, ze taki sen mi przerwał..!! heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
witam:-) dziś byłam u lekarza, mała jest juz dość nisko niby wszystko jest ok ale jak wróciłam do domu to dostałam lekkiego krwawienia ale się wystraszyłam, od razu do przychodni znowu dzwoniłam ale ginekol. mi powiedział że tak się dzieje ok 2 tyg. przed porodem więc mam się już wszystkiego spodziewać ale dopuki nie dostane skórczów co 10 min. mam się tym nie przejmować no chyba że krwawienie będzie obfite. mam 36 tydzień ale hania ma już prawie 3 kg. więc chośby się urodziła już to powinno być wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warcisław też nieźle :-D Co do słodyczy, to powiedziałam mężowi żeby mi już nie kupował. Tez wcinałam az się uszy trzesły. Gardło mnie boli dziewczyny, przed snem zrobie sobie mleko z miodem i czosnkiem. Jak rozmawiałam z mężem o płci malucha, to mu powiedziałam, że dziewczynka ze mną będzie prowadziła wojny, a tatuia bedzie urabiała. Na to stwierdził, że jego się nie da urobić. Mówie, ta jasne, pies go urobił (wczesniej nie lubił za bardzo psów) a własna córka go nie owinie wokól paluszka hihihi :-D Nie docenia kobiet Gabulka tez oglądałam dzisiaj miedzy kuchnia a salonem, pączki wyglądały rewelacyjnie, ale wole nie ryzykowac. Sama bym zjadla tuzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku ciąży też mi sie przysnił sliczny bobasek... ale wtedy jeszcze nic nie podejrzewalam, byłam tylko szczesliwa ze takii ładniutki i ze był moj :) A wtedy jechałam na wesele z "narzeczonym" gdzies tam w okolice Krakowa, wcisnełam sie w bombowa sukienke, wysokie obcasy i szalałam na parkiecie popijając jakies drinki .... Akurat miałam dostac okres to co jakis czas sprawdzalam czy nic tam sie ze mna nie dzieje.... Zaczełam sie zastanawiac jak mineło kilka dni a tu dalej susza.... ;d;d;d Pozniej wyszlo ze wysnilam sobie dzidzie... A jak ostatnio znalazłam te sukienke i włozyłam ją na siebie to dopiero wtedy mąz docenil jaką mial kiedys piekna dziewczyne ;d;d Od tamtej pory nazywa mnie lwem morskim O_o I wydaje z siebie takie dzsiwne dzwieki przypominajace fokeee... xD Przytylam jakies 19kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad moj maz tez ma zabronione kupowanie slodyczy do domu. To najlepszy sposob zeby nie ich nie jesc. Szczegolnie jak sie siedzi w domu to caly czas sie wpada do kuchni :). Jesli chodzi o sny to mi sie czesto sni moja Amelia, juz niedlugo ten sen bedzie realny :). Dzis idziemy na szkole rodzenia jak pisalam wczesnie beda filmiki nam pokazywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Już się wyspałam, ok 1,5h i pobódka, oczy jak 5 zł! Natalia, zazdroszczę ci takich snów, miałam podobne jak jeszcze marzyłam żeby zostać mamą. Teraz to w ciągu tych moich wyrywkowych godz. snu to nawet nie wiem czy mi się coś śni:( Bagdad nie boisz się jak piesek zareaguje na Dzidzę? My mamy suczkę, rozpieszczoną przeze mnie jak nie wiem co, mąż ją zaczął trochę naprawiać, ma swoje miejsce(wcześniej wszędzie było jej miejsce), uczy komend, nagród i posłuszeństwa. jestem zdziwiona bo stara jest(9lat) a o dziwo ładnie się uczy, ale dzieci nigdy nie lubiła:( no i najgorszy problem, że jak usłyszy domofon, dzwonek czy pukanie, to wydziera się jak by ją co najmniej ktoś podpalał! Dziewczyny jestem w 37tc i mam wrażenie że zaczął mi się brzuch obnizać. Tzn. może tego tak nie widzę, ale trochę lżej mi oddychać i ucisk pod żebrem minął jak ręką odjął- więc mam wrażenie że to to.( ja z niecierpliwością wyczekuję każdego sygnału, bo już bym chciała być po) Gabulec podziwiam twoje stalowe nerwy, bo z takim samopoczuciem to bym myslała że to już i pod szpitalem siedziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Mam kryzys ciążowy,termin na 13.03 ,a w domu remont kuchni ,który miał trwać 3 dni, a przeciąga się już ponad tydzień. Mieszkam w UK te angielskie budownictwo... Na ścianach nic się nie trzyma ;( Do tego syf na cały dom.Muszę latać ciągle z mopem,a ledwo chodze bóle pachwinowe w nocy spać nie mogę- bóle podbrzusza i krzyża. Ciąże źle przechodze przez ponad połowe ciązy leżałam z głową w klozecie ,albo zaliczałam krzaki, a teraz te bóle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Bagdad moja mama mowi do mnie Gabulka az sie ucieszylam:) naszczescie nie mialam kostki masla I nie zrobilam tych paczkow ale caly czas mam je przed oczami jak Pluto dolary juz sobie wmawiam że to sam tłuszcz i nic!!! Miszanka nie mam po co jechac ostatnio jak mialam bole brzucha przez poł nocy I nic nie pomagalo Moj maz dzwonil do szpitala zadali mu 3 pytania czy krwawie czy wody mi odeszly I czy dziecko jest w brzuchu jak jest to mam siedziec w domu I czekac na skurcze co 5 minut chyba ze mi wody odejda cała pomoc :-)jestem tylko tyle spokojna ze mała sie rusza to znak ze jest ok. i ze moje bole porodowe beda trwaly 2 tygodnie hehe bo tyle mam do terminu I jak widzisz z moim spaniem jest tak jak z Twoim :) wiec nie jestes sama myslalam ze po tak ciezkiej nocy i dniu padne ze zmeczenia a tu nic siedze I klepie hehe.PURPELINKA gdzie dokladnie mieszkasz w Uk ?? Czy Ty aby wzielas Polską ekipe do tego remontu bo ja znam tych naszych fachowców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszanka nasza suka jest dość młoda ma 1,5 roku i jak na swój wiek dobrze ułożona. Ale to dzięki mojemu męzowi. W ogóle nie szczeka, nie broni domu, ma wszystkie hałasy w pupie:-) Nawet sami szczekamy żeby ją nauczyć. Dobrze, że mam taki masywny wózek, będziemy ją uczyć chodzić przy wózku. Zebym dała sobie rade z nią sama z lekką spacerówką:) Nie jest agresywna, nawet ja musiałam ją bronić ostatnio przed innym psem :-P wiec powinna zaakceptowac Kaline. Moge Ci dac tylko jedna rade, jak przyniesiecie dziecko ze szpitala, to nie odganiajcie swojego pieska, dajcie mu dobrze obwąchac malucha. Jesli bedziecie odganiac, to piesek sobie pomysli, że to dziecko ma jakis defekt, jest najsłabsze w stadzie i bedzie agresywna w stosunku do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
witam:-) ja wczorej tak męza przestraszyłąm tym krwawieniem że w nocy tylko się obracałam z boku na bok to mnie budził czy wszystko jest ok i czy juz jedziemy:-) a znając życie to pewnie mnie poród dopadnie jak on w pracy będzie i będe sama:-( co do pieska to też mamy ale boję się że małą będzie uczulona na niego i tak boję się żeby ja od razu obwąchiwał,jest to łagodny pies i napewno jej nic nie zrobi ale chyba po urodzeniu hani do piwnicy pujdzie sobie mieszkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pieska my tez mamy suczke.. Taka jest ze kazdy ja kocha, potrafi wyklucic sie o milosc.. ale teraz przyjdzie dziecko i sukę wieziemy na 2 mies. do mojej mamy ... Purpelinka Ja mam remont od 10 Stycznia i tez ,latam non stop z mopem, scierami, odkurzaczem itd.... Konca nie widac... Tak ze nie martw sie bo nie jestes sama.... :) Ostatnio wyczytałam, ze w ost tyg. ciazy juz sie wlasciwie nie tyje i postanowilkam odrzucic slodycze... Ale dzis w nocy zaczela mowic do mnie kostka czekolady ;d;d Dziewczyny duze macie rozstępy?? Ja na brzuchu nie mam wogole... tylko na udach.. z zewnatrz i wew. i kilka mi sie zrobilo na łydce .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
ja co do rozstępów to jestem w szoku bo jak na moja wielką ilość przybranych kg. mam brzych gładziudki jak pupcia niemowlęcia:-) bez czerwonych żyłek i rozstępów ,może to przez to że stosuję oliwki i kremy nawilżające od kiedy tylko pamiętam, w ciązy zaczęłam uzywać takie dla ciężarnych, a udach mam jedynie te które miałam już przed ciążą nic więcej mie się nie zrobiło tak więc jestem zadowolona,no chyba że mi jeszcze przed porodem coś wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
a mam jeszcze pytanie odnośnie tej czerwonej lini która idzie od pępka w dół, każda ciązarna którą znałam miała coś takiego a ja jej niemam, macie już coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×