Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość królowa jaśminowa

masa krówkowa i kokosowa z biedronki

Polecane posty

Gość królowa jaśminowa

powiedzcie mi czy można ją wykorzystać do sernika ,raz jadłam jakieś ciasto u koleżanki z tą masą i smaczne było.sama niestety nie wiem o przepisach z tą masą za wiele.może ktoś z was pomoże mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ostatnio kupiłam z tych
krówkowa z biedronki ma cukier nieorzpuszczony w wśrodku, bedzie zgrzytał miedzy zębami. jak już to kup w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to przecież
nie jest "biedronkowa" masa, tylko Bakalland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa jaśminowa
właśnie sprawdziłam tą z biedronki produkuje bakalland-czyli będzie dobra;>a scukrzenie jest naturalne tak pisze. tylko podajcie mi przepis na ciasto by tą masę wykorzystać :) swoją drogą mierzi mnie by otworzyć i spróbować;>ale jeszcze daje rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarzowa jaśminowa
"mierzi mnie by otworzyć i spróbować" chyba KORCI!!! "Mierzi" to slowo o wydzwieku pejoratywnym Ech, niedouczone klientki "Biedronek" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa jaśminowa
"Nie oszukam cię Zegarek MIERZI mnie, taksówka o tym wie Nie oszukam cię " ps do cesarzowej poszukaj forum polonistycznego bo to nie tu!!! i tam się wykaż.ja wiem co znaczy to słowo i wiem po co go użyłam. a zakupy robię tam gdzie chce:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa jaśminowa
a oto przepis na szybkie ciasto z wykorzystaniem masy krówkowej pod nazwą benoffee pie... 1-2 puszki masy krówkowej 500ml śmietany kremówki 30% 3 banany 1 op.ciastek digestive 1 masło. ciastka kruszymy i mieszamy z masłem , wykładamy na dno tortownicy. rozsmarowujemy masę krówkową ,kroimy banany w plastry i układamy na masie krówkowej.śmietanę ubijamy i wykładamy na banany.posypujemy startą czekoladą.nakrywamy blaszkę folią spożtwczą albo aluminiową i wstawiamy do lodówki na kilka godzin.4 h wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolla...............
jakie to sa te ciastka degestive? Bo przepis fajny i chce wypróbować.Aha,te proporcje maga być na taka srednia tortownice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto bez pieczenia - z krakersami i herbatnikami (podaję warstwy od dołu, robimy w prostokątnej formie) krakersy (ale nie cebulowe tylko zwykłe, np. z solą) - ok. 1 op. masa kajmakowa (np. z puszki) herbatniki - ok. 1,5 paczki po 10 dag 3 budynie wanioliowe ugotowane w 1l mleka i wystudzone herbatniki - ok. 1,5 paczki po 10 dag bita śmietana posypka czekoladowa do dekoracji Wszystko nałożyć na siebie, ciasto wsadzic do lodówki na kilka godzin, aż krakersy i herbatniki zmiękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa jaśminowa
LU produkuje herbatniki degestive.ja zrobiłam wczoraj z biszkoptów,bo w sklepie gdzie robiłam zakupy nie było tych degestive. robiłam na średniej tortownicy. miałam opakowanie biszkoptów 275g-ale zostawiłam z ćwiatkę i to był błąd bo mało tego spodu jest.użyłam większą połowe z kostki masła. masa miała 400ml - ciężko się ją rozsmarowywało(chyba można ją podgrzać) pokroiłam 3 banany(średnie) no i ta śmietana 30% na wierzch a posypałam kawą rozpuszczalną. tylko że nie dodawałam cukru waniliowego ani żelatyny do śmietany-nie wiem czy to dobrze czy nie.bo na mój smak to już ta słodycz masy mi wystarczy chyba każdy musi sam wypróbować czy słodkie woli czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdanka_polka
a ja właśnie nie lubię z bakalandu bo kupiłam już dwa razy i zawsze ten cholerny cukier czuc miedzy zebami brrrr okropne to jest :O najlepsza jest z gostynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do królowej jasminowej
właśnie, ze źle użyłaś słowa "mierzi" "mierzić - wzbudzać w kimś odrazę, niechęć; odstręczać; odpychać" i właśnie w przytoczonym cytacie - no wybacz, "zegarek mierzi mnie", bo koleś jest spóźniony już i czas go goni udowodniłaś tylko swoją pomyłkę i oczywiście, połowy ZAWSZE są równe, mniejsze i większe mogą być części np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale autorowi toopika
a co to , do cholery, topik poprawnej polszczyzny się robi?? wnieś coś konkretnego do tematu a nie nauczaj jak polonistka z podstawówki z przerośniętymi ambicjami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden ktoś
a to tylko w tematach o polszczyźnie można pisać poprawnie? co za dzicz... potem taka jedna z drugą naczyta się głupot i się błędy utrwalają i wielkie oburzenie,że ktoś uwagę zwróci - totalny brak szacunku dla innych i dla języka ojczystego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie truj cieciu bo z fajnego
tematu robicie pogadankę oo języku polskim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalibabka :p
"polonistka z podstawówki z przerośniętymi ambicjami" rotfl :D jeśli przerostem ambicji takiej polonistki z podstawówki jest wtłoczenie do głów nieuków podstaw poprawnej polszczyzny to ja nie mam pytań :D i chyba mam jednak inne pojęcie "fajnego tematu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalibabka :p
przebrana w strój pawiana wychodzę do pobliskiego tesco poudawać małpę z nadzieją na darmowego banana rotfl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na szybko mogą być
a może ktoś się wypowie na temat masy krówkowej, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na temat masy krówkowej
nie przepadam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełno chamstwa wszędzie
do czego ten kraj zmierza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełno chamstwa wszędzie
od dzisiaj mieszkam w kanałach, tam jest pełna kultura :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: pełno chamstwa wszędzie
nie warto z chamem dyskutować - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: pełno chamstwa wszędzie
tak naprawde to wszystkie podszywy tutaj są mojego autorstwa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apetit
Ta masa z Bakallandu to jakieś nieporozumienie. Grudki cukru , bez smaku ,jakaś bardzo sztuczna. Kupowałam masę krówkową z Markomilku i przy niej pozostanę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa jaśminowa
apetit :) nie mam porównań innych producentów masy.nie znalazłam grudek cukru,zresztą na puszce pisze że scukrzenie jest naturalne.co do smaku to chyba każdy z nas inny.kupie na pewno masy innych firm :) powiedzcie jak to rozsmarować,bo ja na zimno się paćkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukrzenie jest naturalne, ale uwierz, że odrobinki cukru ścierające się pomiędzy zębami nie powodują, że masa lepiej smakuje... Masa powinna mieć jednolitą gładką konsystencję, a ta z bakallandu niestety jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molomolo,,,,
Najlepsza masa jest z Gostynia. I ta krówkowa i kakaowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wetweetg
ta mase trzeba troszke podgrzac by mozna bylo ja rozsmarowac ostatnio robilam ciasto w wykorzysteniem tej masy - nazywa sie 3 bit bylo naprawde pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuję tylko z helio gotowe masy jak dla mnie są najbardziej naturalne i smakowo najsmaczniejsze i nie są aż tak słodkie jak co niektóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×