Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kropelka88

Wesele w PASZKÓWCE?

Polecane posty

Czy któraś z was bawiła się na weselu w pałacu w Paszkówce koło Skawiny/Krakowa? Opowiedzcie, proszę, jeśli wiecie coś na ten temat. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, nie. Ostrzegam przed tym miejscem. My na samym początku planowaliśmy tam wesele. Okolica przepiękna i sam pałacyk też zrobił na nas wrażenie. :) Nie ma drugiego takiego obiekty w bliskich okolicach Krakowa. Niestety, to jedyne plusy. Byliśmy już gotowi podpisać z nimi umowę i wybraliśmy się z rodzicami na obiad tam. Było to w lecie 2009 roku kiedy były te straszne upały. Pierwszy duży minus to brak klimatyzacji. Wiem, że w takich obiektach trudno jest zrobić klimę ale niestety w trakcie tych upałów było dotkliwie czuć jej brak. I o ile w restauracji na dole chłód murów jeszcze dawał radę o tyle już na piętrze gdzie jest sala balowa było nie za fajnie a w komnatach na samej górze nie dało się wytrzymać. No ale nie zraziliśmy się tym bo w końcu ile takich upalnych dni zdarza się w ciągu roku. :) Niestety położył ich kompletnie obiad. Panie kelnerki zupełnie niezorientowane, nie potrafiące doradzić i niestety średnio miłe. Czekaliśmy na obiad prawie godzinę kiedy w restauracji byliśmy my i jeszcze para. Nie usłyszeliśmy żadnego słowa wyjaśnienia. Czarę rozczarowania przepełniło jedzenie. Było bardzo średnie, na pewno nie takie jakie oczekuje się od obiekty tej klasy. Zamówiliśmy sześć dań i kaczka była naprawdę dobre, reszta niestety średnia lub wręcz źle przyrządzona. Tiramisu okazało się bezą z jakąś masą, ale żeby oddać sprawiedliwość to szarlotka była bardzo dobra. :) Tak, że ja odradzam naprawdę. Obiekt jest super ale kuchnia i obsługa nie dobra. Później dowiedziałam się od znajomej babci, której wnuczka miała tam wesele, że niestety na weselach wygląda to podobnie jak w czasie obiadu. Na pierwsze danie obiadowe czekali ponad godzinę. Chyba, że od tego czasu zmienił się tam właściciel i obsługa to może się poprawiło. :) Najlepiej pojedźcie tam na obiad i zobaczcie czy jest niestety tak samo czy może lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci Zia dziękuję. Na pewno zjawimy się tam na obiedzie, bo w ciemno nie ma co podpisywać umowy. Pozdrawiam Cie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szageszfer
Zia a zabrałaś narzeczonego czy zapomniałaś? ;) z doświadczenia wiem, że najdroższe lokale (dla niektórych najlepsze) to największe dziadostwo, np zamek Korzkiew k. Krakowa, 3 stówy od osoby za dzień, a do jedzenia g..no w smaku, do kibla trzeba iść przez dziedziniec i ubierać płaszcz, o ile nie jest lato oczywiście. Nie ma to jak wiejski katering, najlepszy w smaku i najtańszy i niech mi nit nie pier.oli, że goście wolą homara od schaboszczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhgsju
bylam tam na weselu jako gosc piec lat temu, okolica robi wrazenie , wnetrze rowniez bardzo ładne i eleganckie, to co mi sie nie podobalo to to ze wesele bylo chyba w czterech salach, na jednej gscie jedli na drugiej tanczyli ( malutka sala) na dodatek byl DJ i jakos niepasowalo to do kliamtu, na trzeciej sala jakas herbaciana i jeszcze cos ale niepamietam.... jedzenie tez nie rewelacyjne... ogolnie wizualnie ładnie organizacyjnie beznadziejnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolincia
właśnie w tym roku mamy zaplanowane tam wesele, ktoś powie że dwieście złotych za osobę to przesada, ale sprawdzając bliko 20 lokali/hoteli w krakowie i okolicach to ich oferta była w moich top 3 (jedno z tańszych i brak ukrytych opłat). Wybrałam ich dlatego, że to miejsce ma ogród! Czego mi żaden hotel w krakowie nie da. W cenie menu macie wliczone praktycznie wszystko bez alkoholu i tortu weselnego co i tak chcieliśmy sami załatwić. Dodatkowo teraz zorganizowali dni otwarte, gdzie spróbowalismy wszytskich dan z menu weselnego i były przesmaczne, nawet się na łososia skusiłam, choć za rybą nie przepadam i stwierdzam z czystym sumieniem, że warto było ich wybrać. W jednym dniu w jednym miejscu załatwiliśmy wszytsko począwszy od dekoracji poprzez barmana aż po bryczkę! odwiedzamy ich restaurację mniej więcej raz- dwa razy w miesiącu, bo po prostu pokochaliśmy to miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafik16
OOlincia pisalas w marcu, ze macie zaplanowane wesele w Paszkowce. Mozesz dac znac czy juz sie odbylo ? Jesli tak, to jak bylo? My planujemy tam wesele na przyszly rok i chcielibysmy poczytac opinie osob , ktore mialay tam wesele w tym roku. Wszystkie inne jakie znalazlam sa z 2009 i 2010 roku. Jak wygladalo to organizacyjnie, jaki pakiet wybraliscie i czy byliscie zadowoleni? Jak wspolpraca z Pania manager i na czym sie zawiedliscie , a co was pozytywnie zaskoczylo? Na co zwrocic uwage? Mieliscie moze poprawiny? Tyle pytan... daj prosze znac , bede bardzo wdzieczna. dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolincia
Tak, nasze wesele odbyło się w Paszkówce. Jesteśmy na świeżo, więc mogę dużo opowiedzieć. Jeżeli chodzi o kuchnie - rewelacja, wszystko poszło zgodnie z planem. Jako danie główne mieliśmy kaczkę z jabłkami, mówią że tutaj tego nie da się zepsuć i mieli racje. Wszystkie porcje były idealne, tak że goście spokojnie pojedli. Wybraliśmy menu bez jakichś cudów polędwiczki, kaczka, losoś i barszczyk. Wszystko smakowało na prawdę bardzo dobrze. Mieliśmy wesele w dwóch salach + jedna sala do tańczenia, stoły okrągłe i nie policzyli nam żadnych dodatkowych opłat. Na własne życzenie skorzystaliśmy z oferty florystki, która przygotowała dla nas dodatkowe dekoracje. Dla naszych gości potrzebne były noclegi, więc zapłaciliśmy z góry za hotel - 5000 zl za 27 pokoi. Co do Pani manager w sumie to chyba byłam jedną z bardziej upierdliwych klientek, ale znosiła to dzielnie. Na wszystkie pytania potrafiła nam odpowiedzieć, praktycznie co chcieliśmy to nam załatwiła. Na początku maja ustaliliśmy wszystkie szczegóły wesela, menu, co o której porze. Minusem jedynym było to ze na odpowiedź na maila zwykle czekaliśmy jeden do dwóch dni. Poza tym jesteśmy ze współpracy bardzo bardzo zadowoleni. Bardzo zaskoczyła nas tym, że mimo że w sobotę nie pracuje i o 21 jak zdarzało nam się dzwonić zawsze odbierała telefony. Poza tym przed weselem sprawdziła wszystko osobiście a i dostaliśmy od niej francuskiego szampana na nową drogę życia! Bardzo miły gest. Na co zwrócić uwagę? Zarezerwuj noclegi wcześniej jeżeli potrzebujesz dla swoich gości. Komnata królewska na II piętrze jest większa :) i jest w gratisie dla pary młodej zwróć uwagę, aby zespół/DJ który będzie wam grał miał opłacony Zaiks, z tego co wiem Pałac ma uregulowane ale na imprezy typu wesele jest jakaś opłata rzędu 120 zł bodajże. U nas załatwiała to kapela. Poprawin nie mieliśmy. Zjedliśmy śniadanie w ogrodzie z naszymi gośćmi którzy nocowali. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia27
Jesteśmy już po weselu. Nasze wesele odbyło się właśnie w tym Pałacu i mogę podzielić się spostrzeżeniami na temat sali, obsługi oraz jedzenia. Moim zdaniem sala jest super. Jeśli chodzi o wystrój to wszystko jest pięknie przygotowane. Krzesełka i stoły są ładnie przystrojone. Jako Państwo młodzi otrzymaliśmy dla siebie komnatę królewską w której mieliśmy wszystkie potrzebne rzeczy a także spedziliśmy pierwszą noc po imprezie:) Miejsca do tańczenia jest dużo, to było wesele na ok 80 osób i meiliśmy stoły okrągłe, które wygładały przepięknie. Dużym powodzeniem cieszył się barman, który serwował dla naszych gości świetne drinki:) Był też osobny stół na kawę, herbatę i ciasta. Było to bardzo wygodne bo nie trzeba było biegać za kelnerem i prosić o herbatkę. Obsługa jest bardzo miła, talerze są wymieniane na bieżąco, tak samo dzbanki z sokami i napoje. Jedzenie jak najbardziej w porządku, każdy lubi coś innego dlatego ciężko oceniać smak jedzenia ale na moje oko każdy był zadowolony :) Ciasta wyśmienite :lol: Ogólnie sala moim zdaniem super :D Polecamy to miejsce jako na organizację wesela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Gabrysiu! Mam pytanie apropo zapisow umowy. Czy w waszej widnial zapis dotyczacy przepadniecia zadatku w wysokisc***olowy wartosci wesela wplacanel w polowie okresu ? W przypadku rezygnacji? Bede wdzieczna za odp. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam tam praktyki i powiem krótko... od strony kuchni nie wygląda to zbyt dobrze w sensie organizacji. jeżeli dalej na kuchni jest Pan Zdzisław to za to dekoracje z warzyw i owoców są mega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra miała tam wesele,wesele było na dwóch salach,jedna taneczna druga jadalna i do tego [piękny ogród.Jedzenie dobre,bardzo ładnie podane,.jednak nie zrobiłabym tam mojego wesela.Jako gość żje się bawiłam na dwóch salach,za duża przestrzeń,goście się rozproszyli po parku ,wiele osób nie było podczas pierwszego tańca,pięknie elegancko ale nie było klimatu weselnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia27
Tak było ale Dla nas to nie miało wiekszego znaczenia:) my byliśmy pewni ze nasze wesele tam sie odbedzie i nie zalowaliśmy! Zakochalismy sie w tym miejscu. Było rewelacyjnie:D Naprawde polecam. Jak byś miała jeszcze jakieś pytania do pisz:) Chetnie odpowiem. Poza tym zycze wszystkim forumowiczom Szczesliwego Nowego Roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam są tylko małe łączone sale?mi się nie podoba łączone sale na weselu,jednak jak stoły stoją w podkowę to widać jak sieludzie bawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia27
Sale są cztery: sala GALERIA, na ktorej u nas przy stołach okrągłych siedzieli nasi goście , które pieknie wygladały , SALA MARMUROWA , przeznaczona na zabawę z parkietem oraz świetną akustyką. Posiada ona również od razu zejście do ogrodu:) Sala LUSTRZANA z pięknie zdobionym sufitem , w której my mieliśmy bufety natomiast w sali kolumnowej był barman, który serował drinki. Dla nas to było świetne rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktoś się orientuje czy w lecie skoro nie ma klimatyzacji w pałacyku (w lipcu) nie będzie za gorąco? i jeszcze jedno:110-120 osób nie będzie za dużo i za ciasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomóżcie!!! :) napiszcie plusy, minusy, ogólne wrażenia z tego miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia256
Pałac w Paszkówce znam, bo byłam tam na weselu mojej znajomej :D Plusem sali jest bardzo ładny park i możliwość wyjścia z sali prosto do niego, cicha okolica oraz dobra kuchnia, a także sam Pałac. Mieć wesele w Pałacu to po prostu brzmi rewelacyjnie. W ogóle cały hotel jest bardzo ładny i zadbany. Dla 110-120 osób bedzie idealnie. Wiem , bio w poprzednim roku byłam na weselu. Było to wesele na 140 osób Goście wszyscy byli zadowoleni. Było idelanie, lużno, po prostu jak w bajce. Wesele to było w lipcu i w salach były ustawione przenośne klimatyzatory, było chłodno i jak przyjemnie. Naprawdę nie masz się czego obawiać:) P.S. Macie już ustaloną datę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzenie przepyszne,obsługa profesjonalna,piękny park,duzy minus bo wesele było na 3 salach,jedna jadalna ,druga taneczna a trzecia to był słodki stół ,kawa i herbata,szczerze to wolałąbym jednak wesele na jednej sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubycone
Witajcie. Byłam tam na weselu mojej siostry w sierpniu. Jeśli ktoś chce tu zrobić wesele to trzeba liczyć się przede wszystkim z tym, że Sale: jest na kilku salach ale to są drzwi w drzwi z niedużego korytarza. Z tego co wiem to taki jest nawet trend, że do tańczenia osobna sala, z napojami osobna, a goście siedzą osobno, można pogadać spokojnie nawet jak gra muzyka, nie ma remizowego klimatu, gdzie wszystko się miesza. Jedzenie: od roku jest nowy szef kuchni, wspomnianego gdzieś wczśniej Pana Zdzisława juz nie ma, jedzenie jest podawane elegancko, bardzo smaczne, no i ta kaczka faktycznie niebo w gębie. Organizacja: sale są na I piętrze, a kuchnia na patrerze, a co za tym idzie na dania faktycznie trzeba czasem trochę czekać, szczególnie jeśli jest dużo osób. Sale mieszczą spokojnie około 100 osób. Hotel oferuje pomoc w organizacji też właśnie barmana, może być czekoladowa fontanna, jest też opcja puszczania lampionów w niebo, jakieś samochody, dorożki, florystka, a nawet magik(!!!), z tym wszystkim można zwrócić się do hotelu, mają sprawdzonych i zaufanych współpracowników, którzy nie narobią dziadostwa żadnego bo jak się tak bierze z ogłoszenia to różnie bywa ;) Ogólnie siostra była zadowolona, bo goście byli zadowoleni. Ważne też, żeby zadbać o dobrą oprawę muzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jedyny minus, że nie ma wszystkiego na jednej sali? ale goście to źle odebrali? czy raczej dobrze się bawili? i ogród? wydaje mi się, że fajna sprawa, ludzie mogą wyjść, przewietrzyć się, zapalić. można jeszcze do czegoś się doczepić? plusy: -ładna okolica -ładny wystrój pałacu -smaczne jedzenie (wystarczająca ilość??) -miła obsługa -sympatyczna pani manager -ogród minusy: -kilka sal czy ktoś by coś dodał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam 2 razy na weselu,raz u starej przyjaciółki która wyjechała do Włoch ,na weselu byłam z chłopakiem i więcej nikogo nie znałam,czułam sie zagubiona ,nie mieliśmy za bardzo z kim pogadać ani z kim sie napić,goście z naszego stolika ciągle gdzieś chodzili a my praktycznie siedzieliśmy sami,do muzyki był dj i to był błąd bo on był w innej sali i nie przychodził na salę jadalną wołać ludzi do tańca czy coś w tym rodzaju,nawet nie wiedziałam kiedy były oczepiny,w tych kilku salach i ogrodzie ludzie sie rozproszyli,bardzo fajna była gorąca kolacja podana na świerzym powietrzu ale też brakowało wielu osób,to było takie roztrzepane wesele,drugim razem za bardzo nie miałam ochoty ale wesele robiła moja kuzynka wiec nie wypadało nie isć,był zespół i wodzirej,wodzirej super sprawa ,zapraszał ludzi do tańca,biegał po wszystkich salach,ściągał ludzi do kupy,zwracał uwagę na samotne osoby które nie miały odwagi iśc po ciasto i potrafił sam przynieść talerz ciasta starszym osobom,zespół robił przerwy i wtedy wszyscy szli na jednego,na tym drugim weselu za bardzo nie przeszkadzało że wesele jest na 4 salach,bo był ktoś kto dbał o dobrą zabawę wszystkich gosci,także jak masz zamiar robić tam wesele to weź koniecznie dobry zespół,ustal przerwy a w czasie przerw mają być podawane gorące danie,no i oczywiście musi być wodzirej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŚLUBNE DNI OTWARTE 23 LUTY
Zapraszamy wszystkie przyszłe Pary Młode i nie tylko 23 lutego od 12.00 do 17.00 - DZIEŃ OTWARTY W programie : Degustacje kuchni weselnej Występy Dj i zespołów Dorożki, zabytkowe samochody Prezentacja sukien ślubnych i garniturów Spotkania z fotografami, florystami, barmanami oraz innymi osobami mogącymi uświetnić DZIEŃ WASZEGO ŚLUBU Wstęp bezpłatny Zapraszamy Państwa do Pałacu w Paszkówce w dniu 23 lutego 2014. W godzinach 12:00 – 17:00 będzie można zapoznać się z naszą ofertą weselną oraz z weselną Kuchnnią Dworską. Do współpracy przy tym wydarzeniu zaprosiliśmy również florystów, barmanów, wytwórców słodkości, DJ, fotografów, a także salony sukien ślubnych i producentów garniturów. Cały czas do dyspozycji Państwa będzie zespół Paszkówki, który będzie oprowadzał, opowiadał o weselach oraz odpowiadał na pytania. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! mailowo: recepcja@paszkowka.pl lub telefonicznie 33 87 23 800 * Koszt degustacji wszystkich potraw weselnych - 75 zł/ osoba. Dla członków Klubu Bywalca 40 zł/ os. Degustacja bezpłatna dla wszystkich par, które mają podpisaną umowę na organizację wesela w Pałacu w Paszkówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga239
Kochani a ja się chcę z Wami podzielić tym co udało mi sie znaleźć w internecie. Mam nadzieję że to wielu pomoże podjać decyzję co do ogranizacji wesela w tym miejscu http://www.youtube.com/watch?v=fnfrFhHIzHE P.S. Nam pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani mieliśmy wesele w tym miejscu na początku czerwca! Obsługa była fenomenalna! Wszyscy nasi goście do tej pory wspominają ten dzień. O tym, ze miejsce jest przepiękne nie musze informować osoby, które odwiedziły je chociaż raz. Niedzielny poranek po śniadanku wielu gości spędziło na spacerach i odpoczynku w parku w błogiej ciszy. Jedzenie bylo przepyszne, a porcje bardzo duże. Szczególnie polecam wybranie udzca jako dodatek. O dziwo zszedł cały. Mięso było delikatne i soczyste, aż żałuje, że goście wszystko zjedli :P Naprawdę serdecznie polecam to miejsce na wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnimacjaDzieciKreatywnaZabawa
ANIMATOR DZIECI NA WASZYM WESELU Animacja Dzieci - Kreatywna Zabawa zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy na *weselach, *urodzinach, *przyjęciach rodzinnych, *promocjach firmowych, *piknikach, *festynach, *wszelkich uroczystościach. Atrakcje to m.in.:*malowanie twarzy, *wielkie bańki mydlane, *balonowe zoo, *zabawy kolorową chustą animacyjną, *zdjęcia z ogromnym misiem i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku (Animacja Dzieci - Kreatywna Zabawa) oraz odwiedzenia naszej strony internetowej www.kreatywnazabawa.com.pl, gdzie znajduje się więcej informacji na temat naszej działalności. Zapraszamy w lutym na dni ślubu w Pałacu w Paszkówce, w których będziemy uczestniczyć! :-) Zapraszamy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołonamnieniedziała
Hm..... Tak czytam, czytam i oczom nie wierze.... albo te pozytywne opinie pisze sobie sama księżniczka zjarana w pałacowej komnacie, albo to ja mam zbyt wygórowane wymagania.... ale zaraz zaraz, przecież to z czym się tam zetknęliśmy z narzeczonym i grupą przyjaciół jako goście weselni to w rzeczy samej jakość poniżej zera, więc nie można tu chyba używać słowa zbyt wygórowane oczekiwania z naszej strony.... Właściwie nie wiem od czego zacząć, a końca to właściwie nie widzę, więc na pszekór spróbuje krótko i do rzeczy co by pomóc młodym narzeczonym nie popełnić życiowego błędu. Kelnerki z łapanki, zero doświadczenia, źle ubrane, bez elementarnej wiedzy. "Jedzenie" ... hm, albo coś co jedzeniem miało być, opisując tylko kilka potraw, by za bardzo nie zanudzać: "rosół" - grubo cięte makaronowe kluski zalane wodą, kury to na pewno nie widziało, nawet obok niej nie leżało, kostka rosołowa rozpuszczona w wodzie smakuje lepiej, a jak by tego było mało to na stole zero przypraw; "kluski śląskie" - średnica 3cm, woda wymieszana z mąką, w ustach wyraźnie wyczuwalny smak surowej mąki, coś strasznego; noga z jakiegoś ptaka :p prezentowała się jak taka prosto wyjęta z rosołu, na niektórych talerzach jeszcze opierzona, w smaku bez smaku; "herbata"- posmak herbaty ze stołówki gotowanej w wielkim garze tylko, że tu jeszcze rozcieńczono ten wywar pół na pół z wodą. Jednym zdaniem, dania jak wchodziły tak wychodziły. Cóż, przejdźmy dalej, powojenna zastawa zebrana ze wszystkich domów z pobliskiej wsi, do każdego dania inny serwis, sztućce przypominały te do harcerskiej menażki. Stoły pełne pustych butelek, których nikt nie sprzątał, a o pełne za każdym razem trzeba było prosić. Do toalet rzadko kiedy zaglądał ktoś z obsługi, cały czas pełny kosz i papierowe ręczni rozrzucone po całej łazience. Mogłabym tak jeszcze dłuuugo, ale dla osób zdolnych do refleksji w zupełności wystarczy, a nie spełnionym księżniczką i tak nie pomoże. Księżniczką zalecam tylko by organizując wesele w tym oto pałacyku nie zapomniały gościom udekorować stołu w bujne zielone krzewy, by i oni mogli odlecieć w niespełnione marzenia o Królewskim Weselu na Pałacowym Dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×