Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majka7777777

SEX jak to robić

Polecane posty

WAŻNE! Zapomniałam dodać! Pytałam się lekarza, czy chociażby na początku stosować dodatkowe zabezpieczenie, i tak jak Pola_12345, że to jest zupełnie bezsensowne, skoro rozpoczynamy antykoncepcję w pierwszy dzień miesiączki, dodajemy do organizmu więcej hormonów, a potem ta dawka hormonów w naszym organizmie nie spada, więc cały czas jesteśmy zabezpieczeni :) Dobrze to jednak potwierdzić u lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki anty... sa rakotworcze i zaden ginekolog wam tego nie powie :) jestem na drugim roku medycyny to sie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka i Asterija cieszę się, że tak jak ja już macie za sobą pierwszą wizytę :D widzicie, każda była badana w troszkę inny sposób ale jest dobrze ! ;D majka te tabletki to oczywiście pigułki antykoncepcyjne :) a może chodzi Ci o tabletki SYLVIE ? Asterija, widzisz mówiłam z tą prezerwatywą :D i dobrze, że się zapytałaś i lekarz Ci to też uświadomił : )) i jesteśmy z tej samej rodziny tabsów, bo ja mam YAZ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle zastanawia mnie to, że on się nieco zawahał, zastanawiam się dość długo jakie tabletki mi przepisać. Czy u was też tak było? Czy to tylko dlatego, że on starał się dopasować je jak najlepiej do moich obecnych dolegliwości? Wiem, szukam dziury w całym ;D Co do samych tabletek. Od czerwca szukam informacji o tabletkach. Wiem co powodują. Szukałam tych informacji nie tylko na forach ale i w specjalistycznych materiałach. A jak się zapoznam z tabletkami, planuję zmienić, ale zobaczymy jeszcze jak to będzie :) Pola_12345 a Ty jak długo już bierzesz tabletki? I co sama o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asterija, ja dzisiaj wzięłam 4 tabletkę. to moje pierwsze pigułki anty :) na razie jest okej, kończy mi się okres, po okresie do końca wyleczę stan zapalny i hulaj dusza :D czuje się okej na razie :) też dużo czytałam o tabletkach, naprawdę. i moja pani doktor też zastanawiała się jakie tabl mi przepisać.. no i wybrała YAZ, na razie dwa opak. żeby zobaczyć jak się będę po nich czuła. jeśli będzie ok zostanę przy nich. :) myślę , że nie ma po co zmieniać tabsów od tak, tylko wtedy kiedy nam nie będą służyły, czyli to będzie znaczyło, że albo poziom hormonów w tych tabletach jest za wysoki albo za niski. no zobaczymy co wyjdzie u mnie. a co myślę o tabletkach, hmm na razie sama nie wiem dopiero się przekonam. na razie cieszy mnie fakt, że jestem dobrze zabezpieczona :) ale myśl jest dziwna, ponieważ jak używa się gumek to, to zabezpieczenie widać :D a tutaj wiesz co się dzieje w Twoim organizmie, wiesz jak to działa, ale no nie widzisz tego , że jesteś zabezpieczona. masz tylko taką myśl, że te pigułki tak działają ;) więc z chłopakiem troszkę się boimy jak to będzie, ale z drugiej strony jesteśmy bardzo podekscytowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, to widzę, że masz to samo poczucie o zabezpieczeniu. Niby jest, wiesz o tym, ale jednak się boisz. To troszkę tak jak z wiarą, nie dotkniesz, musisz uwierzyć. No nic, ale w końcu, nie stosowano by ich gdyby radykalnie zagrażały życiu albo nie były skutecznie. Więc skoro już mam owe tabletki, teraz tylko musimy się cieszyć życiem! :D Tak chciałam się zapytać, czy wierzysz tabletkom w 100% i miałam jeszcze kilka pytań, ale teraz przeraziłam się, aby nie siać paniki i postanowiłam milczeć. Wszystko będzie dobrze! Nic złego się nie stanie. Damy sobie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, lepiej milczeć :D mam jakiś margines , że jednak coś tam w psychice siedzi.. ale za chwilę przed oczami pojawiają mi się procenty skuteczności czy też wskaźnik Pearla pigułek, gumek i stosunku przerywanego i... od razu mi się poprawia humor i jestem bardziej pewna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja mam coś takiego, że wierzę w działalność tabletek w 100% gdy, nie oszukujmy się i nazwijmy rzecz po imieniu, mam ochotę na seks. Ale kiedy tylko ta ochota przemija od raz mam obawy i zastanawiam się czy warto aż tak ryzykować! ;D Jestem z tym przezabawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
hmm... możliwe... recepta jest strasznie niewyraźna ;P a nigdy wcześniej nie słyszałam o takich tabletkach antykoncepcyjnych :/ orientuje się ktoś, dlaczego właśnie takie wybrał dla mnie lekarz, czym różnią się od innych, czy równie dobrze zabezpieczają i w jakiej są cenie? mam przepisane 3 opakowania, od 13 grudnia jakoś ponoć powinnam zacząć kurczę, po której tabletce to zaczyna działać? i w jakim celu lekarz kazał mi się zgłosić pod koniec stycznia? ;P wiem, że jeśli my z chłopakiem się zdecydujemy, to gumki i tak będą obowiązkowo ;P a i powiedzcie mi jeszcze... jaka jest różnica, czy będziemy się kochać np w 1 dniu wzięcia tabletki po 7 dniowej przerwie, czy np w ostatnim dniu przed ową 7 dniową przerwą? tak się zdenerwowałam, że się o połowę nie zapytałam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze przyznać, pierwszy raz na pewno i ja zdecyduję się na podwójne zabezpieczenie :) Tak dla świętego spokoju, a potem zobaczymy.. :) Ja o ile dobrze rozczytałam receptę to: jedna już wykupiłam na dwa opakowania Yasmin, i mam jeszcze 3 kolejne gdzie mam zapisane po 3 opakowania, co właściwie zabezpieczy mnie na rok! :) Lubię tego ginekologa, o ile wszystko dobrze pójdzie, nie będę musiała chodzić co dwa miesiące po recepty, a jedynie by skontrolować swoje ciało :) Myślę, że jeśli wybrał to na pewno wiedział co robi. Ja się nie pytam dlaczego przepisał mi Yasmin, który ma jednak dużą dawkę hormonów - bo widocznie tak musiało być, i nikt inny prócz niego raczej nie zna poprawnej odpowiedzi. Będzie to jedynie dla nas zagadką do czasu aż nie zapytamy go o to. Ale ja nie jestem zła. Wybrał takie i o ile będę się dobrze po nich czuła, to dobrze :) Wyszukaj sobie w internecie, jakich cen możesz się spodziewać. Ja tak zrobiłam, zorientowałam się w jakich graniach cenowych są, potem pojechałam do jednej apteki - diagnoza 45zł. Podziękowałam. Pojechałam do drugiej i kupiłam jedno opakowanie za 34zł! Tak zrób, będzie najlepiej :) Zacznij dokładnie od pierwszego dnia miesiączki, i z głowy wszystko :) Jeśli postąpisz tak jak napisałam, z tego co powiedział mi lekarz, jesteś chroniona od pierwszej tabletki, ale o ile wiemy, seks podczas krwawienia się wyklucza, więc właściwie +- po zażyciu 5, 6 tabletki jesteś pewna, że Cię zabezpieczają :) Kazał się zgłosić w celu skontrolowania, jak te tabletki na Ciebie działają :) Czy dobrze się czujesz, i tak dalej. Ew po kolejne recepty. Nie ma żadnej różnicy, bo o ile dobrze wyczytałam, przez cały okres antykoncepcji hormonalnej, czy to podczas brania tabletek, czy podczas przerwy, o ile wszystko było dobrze i nie pominęłaś żadnej tabletki, jesteś zabezpieczona :) To by było na tyle :) Już się nie mogę doczekać! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
a jak to zabezpieczenie wygląda w połączeniu z alkoholem? liczę, na powiększenie biustu ;p haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka pytałaś już o to kilka razy :p alkohol nie wpływa w żaden sposób na działanie tabletek antykoncepcyjnych. i zabezpieczona jesteś od pierwszej tabletki i również w te 7 dni przerwy :D kurde dziewczyny nie wiem po co Wam te gumki, zobaczycie jaka to przyjemność bez, i naprawdę w końcu można się przełamać i poczuć ten komfort dobrego zabezpieczenia ;] ja tam się nie boję :)) ja też liczę na powiększenie biustu :) jestem przy 6 tabletce, okres mi się już skończył. a piersi mnie bolą ; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniekąd podoba mi się, że dobrałyśmy się tak we trzy. Ja z Majką zadaję pytania, przedziwne zresztą, a Pola nas doprowadza do porządku ;D Ja już się nie mogę doczekać! A będę mogła spróbować zacząć +- za 16 dni. No nic, jak mus to mus :) Ale boję się, być może do tego czasu się przekonam, i zrezygnuję z prezerwatywy :) Przecież są też ulra cienkie i można mieć prążkowane, przeróżnego rodzaju. Sama nie wiem.. A powiedzcie mi, co myślicie u lubrykantach? Ginekolog polecał mi używanie go, nie podał nazwy, kazał sobie samej zadecydować o tym. Stwierdził, że facet nie musi o tym wiedzieć, choć ja sama nie mam nic przeciwko i swojemu chłopakowi powiedziałam o tym :) Myślicie, że to jest prawdziwy problem kobiet i ginekolog wiedząc o tym, dobrze radzi zawczasu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
zgadzam się z Tobą Asterija ;) hmm... nwm nie znam się jako tako, ale na moje lubrykanty moga się przydać, gdy tabletki anty spowodują suchość pochwy (czy jakoś tak) Pola : ja niedoświadczona, jakie zauważasz różnice między seksem z gumką a bez ;p ja tam się boję wpadki tak czy siak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem na jakim etapie życia jesteśmy i jakie mamy zobowiązania - liceum, studia, praca.. I jak bardzo pragniemy mieć w przyszłości dziecko, nie oznacza, że teraz ciąża byłaby dla nas szczęściem. Zresztą, po to się zabezpieczamy, aby nie myśleć na razie o ewentualnej konsekwencji naszego działania. Eh.. Mniejsza o to. Przyznam Wam się, że moje ciało bardzo tego pragnie, serce tym bardziej! A rozum, każe się zastanowić czy warto aż tak ryzykować. Czy Wy na początku też miałyście takie rozdarcie? I sama jestem ciekawa, jako że życie nie doświadczyło mnie o to doznanie, jaka jest różnica między seksem z prezerwatywą, a bez? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie mi, proszę.. Nie obawiacie się skutków ubocznych? Czytałam o Asequrelli, o Hepatilu.. No właśnie.. Co o tym myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dziewczyny, grunt to wybrać takiego ginekologa, któremu będziecie mogły zaufać i jak Wam powie, że jesteście bezpieczne od pierwszej pogułki, to będąc pewne jego kompetencji nie będziecie się zastanawiły nawet minuty, czy ufać jego słowom. A co do skutków ubocznych, to ja też się bałam tego strasznie, ale jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że nie taki diabeł straszny, a dobry ginekolog zawsze pocieszy i uspokoi w razie będzie się coś działo, nawet jeśli tylko przez telefon. Ja zmieniałam tabletki już 5 razy. Ale biorę je już prawie 2 lata i wyniki krwi mam dobre, cytologia ok, piersi ok, ciśnienie w porządku, mimo wszystkich skutków ubocznych jakie przechodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te skutki uboczne nie były chyba aż tak straszne, bo nie zraziłaś się do tabletek, mam rację!? :) Co nie znaczy, że sugeruję iż symulowałaś albo wyolbrzymiałaś, nie nie nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynym zauwazalnym skutkiem ubocznym u mnie byl spadek libido, nie jakos strasznie ale zawsze;) a do tego rosną piersi ale to juz jest na plus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta :) Asterija, ucieszyłam się jak napisałaś , że rezygnujesz z prezerwatywy a potem czytam, że piszesz tu kurde o ew jakiś ultra cienkich :D .. naprawdę dziewczyny po to mamy tabletki :D które są jednymi z najbardziej skutecznych środków anty... jesteśmy dobrze zabezpieczone :) ja sobie myślę tak, że są to tabletki na receptę, od lekarza, więc to już coś poważniejszego niż takie mechaniczne środki, które możemy kupić same czyli no hmm.. naprawdę muszą być skuteczne :) i są też właśnie po to, żebyśmy mogli bez przysłowiowej "gumki" ;) a wiecie jeszcze czytałam gdzieś ostatnio, że oprócz tego ze pigułki wstrzymują owul. i zmieniają śluz to jeszcze jeśli zarodek miałby się pojawić uniemożliwiają one zagnieżdżenie się go w macicy, ale raczej takie syt. nie mają miejsca lub są NAPRAWDĘ rzadkie. ( anty są naprawdę b. skuteczne! ;) ) lubrykanty? myślę, że byłaby to dobra sprawa ponieważ często przy stosowaniu pigułek anty występuje, tak jak napisała maja, suchość pochwy. ja kiedyś kupiłam facetowi DUREXA wiśniowego,czy jakiegoś tam, dla zabawy, żeby wypróbować, ale to zdecydowanie Wam odradzam. bo żel jest rozgrzewający i niby ma wzmacniać doznania. fakt rozgrzewa się nieźle, ale nie jest to zbyt przyjemne i szybko robi się sucho. i to nie tylko moja opinia, kumpela też tak miała. ja swego czasu zanim zorientowałam się , że mogę mieć stan zapalny podczas stosunku odczuwałam pieczenie i faktycznie jakby sucho było, ale to było tylko moje odczucie, strasznie "tarło" i miał trudności, żeby wejść, a w rzeczywistości chłopak mówił, że jestem nawilżona naturalnie i to dość dobrze ;) więc postanowiliśmy kupić jakiś zwykły, niesmakowy lubrykant ( firmy Rossman ; ) ) i naprawdę był rewelacyjny pomogło nam to bardzo. no jednak później się okazało, że te trudności przez zapalenie ; ) a teraz jeśli chodzi o stosunek bez ;) - to powiem Wam tak, że osobiście mi prezerwatywy podrażniały tam wszystko w środku i kurczę dosyć szybko robiłam się w środku "sucha" kiedy ich używaliśmy. więc spróbowaliśmy bez gumki.. niby mówi się, że to bardziej facetowi przyjemnie bez niż kobiecie. nie wiem jak to wygląda u innych kobiet, ale ja naprawdę odczuwam różnicę.. nie umiem tego opisać czym to się różni ; ) jakoś tak lepiej czuć faceta w sobie i jak pociera od bezpośrednio swoją, delikatną tam skórą, o moje "wnętrze" ; ) przyjemniej jest zdecydowanie. hmm, skutki uboczne? czy się boję.... 7 dni biorę pigułki i jak na razie nic mi nie jest ; ) okres mi się skończył.. plamienia nie mam, tylko bolą mnie piersi .. ale wiadomo, że to może jednak za wcześnie. na pewno obawiam się trochę, tych bólów głowy i tych krwawień śród cyklicznych, ale jeśli tak będzie to po prostu powiem mojej gin i zmienię tabletki :) dlatego jak na razie zapisała mi dwa opak, żebym mogła się poobserwować jak na nie reaguje :) ojej ale się rozpisałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat nic przeciwko powiększeniu piersi nic nie mam! :D Ja ciągle o tym myślę, że tabletki są jednym z najbardziej skutecznych sposobów, i naprawdę wierzę temu! :) Cieszę się, i trzymam się tego mocno! Tylko, jakby nie brał, istnieje ten 1% kobiet, które pomimo stosowania tabletek hormonalnych zaszły w ciążę. I wolę chuchać na zimne i przynajmniej przez pewien okres czasu stosować te prezerwatywy. Aby potem nie żyć w strachu i nie zamartwiać się. Ja jeszcze nigdy nie współżyłam, tak jak Majka. I póki nie przekonamy się, że tabletki wystarczą i nie oswoimy się, że seks jest dla ludzi, nie krzycz na nas, kiedy będziemy się upierać przy prezerwatywach! :D Ty już sprawdziłaś, wypróbowałaś i wiesz co dla Ciebie jest najlepsze. Ja nie przeczę, mam ogromną ochotę na własnej skórze przekonać się, jak to jest z prezerwatywą a bez :) Wiem, wiem. Czytałam o lubrykantach, wiele. I mimo, że kusi mnie kupić Durexa, który pięknie pachnie i kolor ma równie apetyczny to dla lepszego komfortu kupię jakiś w aptece albo w rossmanie. Powiesz mi coś o nim? I ja się boję, ale jestem przekonania, że jeśli mi nie będę odpowiadać, trudno, odstawię. Nic na siłę :) Ale znów, nie chcę rezygnować 2 dni po braniu tabletek. I tak się zastanawiam, jak długo można czekać aż objawy przejdą? Ah, Pola, i czy to jest uzależnione, że im większa dawka hormonów tym gorsze objawy, skutki uboczne? Z tego co mi się wydaje YAZ czy Yasmin, mają dość dużą ilość. Ojej, ileż mam pytań :) Czy Ty kiedy decydowałaś się na taką antykoncepcję, też tak miałaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie krzyczę na Was absolutnie ;* ale po prostu chce zobaczyć co będziecie pisać jak same się przekonacie :D naprawdę wątpię Asterija żebyś była w tym 0,1% ; ) bo to nie 1 % tylko 0,1% ryzyka :P czy troszkę więcej, ale mnie od 1 :p ja zanim się zdecydowałam na anty to czytałam wiele :D wypytywałam lekarki, a teraz jak na razie czuję się dobrze. i mam nadzieję, że ten ból piersi prowadzi do ich powiększenia się .... ; ) o lubrykancie Ci nic specjalnego nie powiem bo praktycznie na każdym napisane jest to samo. mój jest taki fioletowy, kosztował ok 10 zł. wystarczy mała ilość i jest naprawdę OK. ale nie wszystkie Durexy są smakowe.. tylko ostrzegam Cię przed tym jednym ;) ale może Wam przypasuje ;> one są za ok 13 zł chyba, dokładnie nie pamiętam.. i kurcze był mniejszy niż ten rossmanowy. ale jeśli zabierzecie się za te sprawy ; ) to na razie próbujcie na Twoim "naturalnym" lubrykancie :) bo to po dłuższym przyjmowaniu pigułek dopiero tak się dzieje ale też nie koniecznie każda kobieta cierpi na suchość pochwy. a jak u kobiety jest wszystko okej to taki naturalny śluz zupełnie wystarcza :D jeśli chodzi o skutki uboczne anty to... właśnie dlatego moja gin zapisała mi dwa opakowania i wykupiłam na razie jedno... Tobie też radzę wykupić jedno a nie kilka, bo ponoć zazwyczaj dopiero po całym jednym opak można coś stwierdzić czy masz jakieś skutki uboczne. czasem też szybciej więc nie warto marnować pieniędzy i dokupywać po prostu blistry pojedynczo. ilość hormonów w tabletkach jest różna. i tu absolutnie nic od tego nie zależy. czy więcej czy nie mniej - to nie ma wpływu na skutki uboczne. wszystko zależy od organizmu. Yasmin ma akurat większą dawkę hormonów od Yaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę się właśnie tym martwię. Ale znów wiem, że nie będę długo brała tych tabletek. A przynajmniej mam takie plany, acz czytałam że są kobiety, które biorą tabletki przez 8 lat! Wiec od wygody i bezpieczeństwa można się przyzwyczaić! :) Boję się, że jednak życie mnie tym razem nie oszczędzi. Szczęście miałam kilka razy w życiu, bardzo nie wiele, ale zawsze :) I boję się, że akurat w tym aspekcie będę miała pecha! :D Obiecuję, spróbuję kiedyś bez prezerwatywy, na co zresztą mam ochotę, ale wszystko z czasem. Najpierw muszę być pewna, że chcę to zrobić. Ja też czytałam, boję się, i mimo tego, że Yasmin są drogie, nie ma co się oszukiwać, moje koleżanki płacą za swoje tabletki po 16 zł, to chciałabym aby były wyjątkowo dobre :) I aby trafił w mój organizm. Trzymam kciuki aby właśnie ten ból oznaczał rozrost piersi! :) A tak a propo bólu.. Czy w ogóle kiedykolwiek obserwowałaś swoją owulację? Głowa boli mnie od co najmniej dwóch tygodni, wnioskuję sobie, że to przez nerwy. Brzuch mnie nie boli, bynajmniej nie aż tak bardzo mocno, ale mdli mnie. Nie mam ochoty na jedzenie i czuję ból w prawym dolnym rogu brzucha - prawdopodobne jajnik. Czy to może być owulacja? Tak by pasowało chyba. Dziś mija równo 14 dni od pierwszego dnia miesiączki. Na pewno będę chciała robić to naturalnie, acz może ginekolog wiedział co mówi, i widział jakieś przesłanki ku temu by ustrzec mnie przed tym problemem wcześniej? Niestety nie wiem, czy propaguje te produkty wszystkim swoim pacjentkom. Kupię na wszelki wypadek w aptece, a i tak będę próbowała bez. Ojej, staram się być zapobiegliwa, i chyba aż popadam w małą obsesję aby ten pierwszy raz był idealny i niczym mnie nie zaskoczył! :D A wiesz może, czy w aptece można wybierać różne rodzaje prezerwatyw czy dają tylko jeden rodzaj? Moja nauczycielka biologii w liceum zawsze powtarzała aby nie kupować w sklepie, bo bywają z tym przeróżne dziwne historie i perypetie i proponowała kupować w aptece, gdzie mamy pewność co do sposobu ich przechowywania i daty ważności. Zapamiętałam to :) Choć przyznaję, o wiele łatwiej jest wybrać wcześniej upodobaną paczkę prezerwatyw niż prosić jakiegokolwiek typu pani w aptece :) Czyli: mniej czy więcej hormonów w tabletce, one jeśli mają mi zaszkodzić i tak by zaszkodziły, czy tak? :) Tak reasumując :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zazwyczaj dwa tygodnie od dnia miesiączki zaczynałam czuć ból w prawym lub lewym dole brzucha. i w zależności, z której strony to w tej nodze "rwało" mnie przez kilka dni. i też zawsze mówiłam sobie, że to owulacja. i to ponoć wiele kobiet czuje i tak właśnie jest. choć nie w każdym cyklu tak mi się działo ;) myślę, że cena tabletek nie ma znaczenia i też tak czytałam. każda firma ma swoją cenę i sądzę , że to dlatego aby każda kobieta mogła się zdecydować na takie zabezpieczanie jeśli tego chce, a nie każda może wydać więcej niż te 20 zł w miesiącu. ja płacę za moje Yaz 50 zł, ale mam na nie pieniądze, tzn mamy. stwierdziliśmy z facetem, że jest to nasza wspólna odpowiedzialność za mój organizm w czasie brania tabletek i nasza wspólna przyjemność i komfort, więc płacimy na pół ;) czy ja wiem Asterija czy zaszkodzić.. po prostu niezależnie od ilości hormonów w tabletkach każdy organizm reaguje indywidualnie. ogólnie za takie bardziej poważne skutki uboczne uważa się np. tą zakrzepica i już nie pamiętam co jeszcze.. w każdym bądź razie one występują rzadko. częściej jednak pojawiają się te bóle głowy i piersi, ale zazwyczaj przechodzą po 2, 3 opakowaniach. więc trzeba poczekać, jeśli będą się nasilały i będą naprawdę nie do zniesienia to jednak trzeba się zgłosić do lekarza. ja mówię - najlepiej poczytać wszystko w ulotce od swoich tabletek. lekarz powiedział Ci o tych środkach po to , że jeśli takowa suchość pochwy pojawi się u Ciebie to żebyś wiedziała, że to nic złego , tak się dzieje od tabletek i wystarczy troszkę żelu... ;> wielu ginekologów poleca lubrykanty :) gumki.. najlepsze to Durexy i tu cena naprawdę ma znaczenie, nie na darmo badania mówią , że są to najlepsze sprawdzone prezerwatywy. więc jeśli nie szkoda pieniędzy to nie ma się co zastanawiać kupić właśnie takie. ja też używałam tylko Durexów. kiedyś próbowaliśmy Unimil Skyn , że niby nie z lateksu tylko z czegoś tam, też równie dobrego czy nawet bardziej i nie uczulającego materiału nie pamiętam chyba coś z kauczukiem. ale gó*** prawda (za przeproszeniem), miało być tak, że nie będzie czuć, ze w ogóle się ją ma, a czuliśmy się jeszcze gorzej niż przy zwykłych Durexach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to tylko podświadomie, bo wiedzieliście, że to inne niż Durex i od raz zwracaliście na to uwagę?! A myślisz, że w aptece również można wybierać i przebierać między rodzajami czy lepiej sobie darować i kupić najzwyklejsze, bo w aptece może nie być wyboru i lepiej oszczędzić sobie niekomfortowej sytuacji? Jeśli chodzi o tą owulację. Przestraszyłam się, bo mam mdłości. W żadnym wypadku ciąża, ale ostatnio miałam też biegunkę, bez ustanku boli mnie głowa. Rozmawiałam z tatą o bólu głowy i bardzo się zmartwił. Myślisz, że w razie ewentualnych badań tabletki moją "zakłócać" rzeczywisty obraz, albo po prostu wpływać na wyniki, dajmy na to podstawowej morfologii czy badania moczu? A ma mdłości sama sobie znalazłam przyczynę, więc się nie martwię :) Ah. I odkąd jestem w temacie ciąży, antykoncepcji i współżycia, zwracam szczególna uwagę na to, co mówi mój organizm. Dobrze jest znać siebie :) Yaz za 50zł? Czy to nie za drogo? Szukałaś tańszych? Nie znam się, ale wydaje mi się, że można gdzieś znaleźć chociażby o te 5 czy 7 złotych. Sama wcześniej pisałam o tym, że w jednej aptece Yasmin znalazłam za 45zł a kilka przystanków autobusowych dalej za 34 zł :) Warto się rozejrzeć i poszukać :) Jeśli chodzi o płatności. Mój ginekolog sam powiedział, że oddać kilka recept facetowi aby wykupił.. Na szczęście ja swojego chłopaka nie musiałam o to prosić ani upominać. Tak jak u Ciebie, to jest nasza wspólna sprawa :) Dobrze jest mieć oparcie i nie chodzi mi tu o finansowe ale o świadomość, że ta druga osoba bierze z nami odpowiedzialność za wszystko i jest w pełni świadoma tego wszystkiego. Mój chłopak jak się potem dowiedziałam przeczytał całą ulotkę i przeglądał fora dotyczące owej antykoncepcji, w tajemnicy przede mną, bo chciał wszystko wiedzieć na ten temat. To miłe, nie uważasz?! :) Dobrze, jak to się mówi - pożyjemy, zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Bez niepotrzebnych kłopotów, u mnie jak i u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwe, że i podświadomie, kto wie ludzki umysł jest nieobliczalny :) nie wiem jak to jest w aptece z gumkami , nigdy nie kupowałam ich tam. tzn w sumie zawsze mój facet kupował i zawsze Durexy, zależy jaki sklep był "pod ręką" czy to właśnie Rossmann, czy Żabka ;D więc tu akurat nie wiem, ale myślę, że lepiej oszczędzić sobie takiej sytuacji bo to trzeba i się zapytać farmaceuty, i przy nim wybierać, jakoś tak dziwnie przy tym okienku :P a tak w sklepie weźmiesz opakowanie do rąk, poczytasz wszystko ze spokojem i już :) też zależy od apteki z tymi cenami, ale ja akurat poszłam do najbliższej i tam są dokładnie za 49 coś. w innej były za 46, ale mówię składamy się po 25, więc w sumie nie robi nam to różnicy. może następnym razem pójdę poszukać jakiś tańszych, ale tak szczerze to jestem leniuszek :P kurcze mój facet też przeczytał całą ulotkę i też mnie zaskoczył jak coś mu opowiadałam. chyba o tym jak to jest z pominięciem, tłumaczyłam a on z uśmiechem wyśpiewał, że te 12 godzin ble ble.. słodkie to było i kochane :) ja też mam nadzieję, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku, nie ma co się martwic na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a jeśli chodzi o wyniki badań to tak dobrze się nie znam.. wiem, że jeśli byłabyś chora , tzn jakieś przeziębienie coś to wtedy podnosi się poziom leukocytów we krwi czyli, że jest jakiś stan zapalny. jakoś tak to było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa kurcze nie doczytałam dobrze. napisałaś czy tabletki wpływają na wyniki badań. tego to już nie wiem też :D może wypowie się ktoś kto się na tym zna ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych badań, właśnie sama nie wiem i się zastanawiam. Oczywiście, podczas pobytu u lekarza się zapytam, myślę nawet nad tym, aby pójść do apteki i zapytać się o to, co nieco mogą wiedzieć, a przede wszystkim jakich leków nie należy używać z antykoncepcyjnymi. Szukam, szukam.. i nie widzę. Przejrzałam całą ulotkę, wiem, że nie mogli zawrzeć całej listy leków, ale takie podstawowe?! :) Przesadzam z tą ostrożnością i zabezpieczaniem się w każdym aspekcie tej sprawy, prawda? Eh, taka moja głupia natura. A co sądzisz o kupowanie prezerwatyw w sklepach a w aptece? Bardzo fajne, że podzieliliście się obowiązkiem. To bardzo miłe, że Cię tak zaskoczył. Że postarał się i przeczytał! Mamy bardzo fajnych chłopców! Jestem z nich dumna! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×