Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
JustynanytsuJ567

Zmiana imienia i nazwiska

Polecane posty

Kilka miesięcy temu wyjechałam do UK. Byłam tam przez dwa miesiące, aby udoskonalić język. Przy okazji nawiązałam kilka nowych znajomości i zaczęłam pobieżnie rozglądać się za ewentualną pracą. Do Polski wróciłam tylko na kilka miesięcy i był to powrót nieplanowany (moja siostra zachorowała i przyjechałam, żeby pomóc jej w prowadzeniu domu).Od początku planowałam wyjazd do Anglii na stałe i gdy tylko siostra wyzdrowieje wracam do UK. Co jednak dosyć istotne rozmawiając z mieszkańcami Wielkiej Brytanii łatwo zdać sobie sprawę, że moje nazwisko sprawia im kłopoty w wymowie. Jest to naprawdę irytujące, ale ponieważ nie mam możliwości zmiany nazwiska w UK, gdyż jeszcze nie mam tamtejszego obywatelstwa- będę tam na razie studiować). I tutaj pojawia się pytanie: czy w Polsce mogę zmienić sobie nazwisko na anglojęzyczne (tak brzmiące, nie jakieś szczególnie oryginalne, może być takie, które jest bardzo popularne w Anglii- jak nasz polski "Kowalski")? Zasady zmiany nazwiska w RP, jakie znalazłam to: * wnioskodawca zamierza powrócić do nazwiska wcześniej używanego (np. panieńskiego noszonego przed zawarciem małżeństwa); * nazwisko posiada formę imienia; * nazwisko ma charakter ośmieszający albo nie licujący z godnością człowieka; * nazwisko ma brzmienie niepolskie; * wnioskodawca zamierza nosić nazwisko dotychczas używane, pod którym jest powszechnie znany, nie będące jednak jego prawdziwym nazwiskiem (np. pseudonim). Podbiegam pod coś, bo mi się wydaje, że tylko się sprzeciwiam :) Ps.To naprawdę dla mnie ważne. Ps2. Przy okazji, czy mogę zmienić również imię na jakieś angielskie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×