Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aguss

Wieprzowina

Polecane posty

Gość Mistica
W sumie możliwe, ale to zaczynaliby zanim mięso pojawi się w sklepach? A ktoś może wie kiedy ma być dostępna w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
Domyślam się, że dzieciaczkom póki co wybierasz najdelikatniejsze kawałki. I bardzo dobrze, bo mięso wieprzowe to samo zdrowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
Muszę pójść do jakiegoś większego marketu i dokładnie się przyjrzeć. Może umknęło mi coś uwadze?! Ale nie zauważyłbym trzech literek "PQS"?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
Może po prostu chcą przyzwyczaić ludzi do zwracania uwagi na ważne informację na opakowaniach?! Jeśli w sklepach nie ma, ale ludzie będą szukać, to będzie pogłębiać ich ciekawość i w końcu jak trafi to na rynek, bedą kupować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiakk
hmm..mi chyba tez cos umknęło bo nie widziałam nigdzie certyfikowanej pqs wieprzowiny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
takie certyfikowane mięsko dla wszystkich to samo zdrowie. Jednak trzeba mieć zloty środek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristinkaa
wiecie, że kampania na temat mięsa wieprzowego ma zwiększać wiedzę odbiorców na temat produktów, łańcucha produkcji, systemu kontroli, standardów jakościowych i skłaniać ich do świadomego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina78
Pewnie, że wybieram najlepszy rodzaj mięsa :) A gdzieś można się dowiedzieć coś więcej o tej wieprzowinie? To będzie ogólnopolska akcja czy w jakimś regionie tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
jezeli wybierasz wieprzowine, z certyfikatem czy bez, to wybierasz NAJGORSZY rodzaj miesa kobieto :D :D nie lodz sie, ze certyfikat uzdrowi wieprzowine, jedynie co, to bedzie ona moze zdrowsza od wieprozwiny bez certyfikatu, ale i tak mniej zdrowa od innych (zdrowo hodowanych) mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina78
A co złego jest w chudym schabie albo polędwicy wieprzowej albo w szynce? Przecież to pełnowartościowe mięso i świetne źródło białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
No właśnie co ma być niezdrowego w wieprzowinie? Ja jadam od dziecka, teraz cała moja rodzina co i wszyscy zdrowi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaas
Do "O reszty" Na jakiej podstawie uważasz że wieprzowina jest najbardziej niezdrowym mięsem:) Jak ktoś się opycha syfiatym mięsem z MCdonalda to faktycznie będzie niezdrowo, ale jak to jest mięso z dobrego źródła to naprawdę nie ma podstaw żeby uważać że wieprzowina jest niezdrowa. Jest taka jak każde inne mięso a ja po niej czuję się świetnie i uważam że raczej mi zdrowia dodaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś przez tyle lat ludzie jedli wieprzowinę i co nagle by stała się niedobra? Nie wiem skąd takie informacje, a certyfikat PQS dodatkowo wprowadzi na rynek mięso lepszej jakości więc nie rozumiem skąd takie poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Masz dużo racji, faktycznie wieprzowina w McDonaldzie nie jest najwyższej jakości choć mówią zupełnie co innego. Ale taka normalna wieprzowina w dodatku gotowana czemu miałaby być niezdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Zgadzam się z tobą Insenia. Przecież wieprzowina był jedzona przez naszych rodziców, dziadków i jeszcze wcześniej i ludzie byli bardziej zdrowi niż obecnie. Teraz potrzeba mam też takiej żywności jaką mieli nasi rodzice, jak najbardziej ekologicznej , mam nadzieję że certyfikat PQS w tym pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
to, ze wieprzowina nie jest zdrowym miesem wiedzieli juz starozytni, a w czasach dzisiejszych potwierdzla to nauka. informacje na ten temat znajdziesz na 1-szej stronie tego topiku, kilka osob sie pofatygowalo ... a w macdonaldzie jest WOLOWINA, nie wieprzowina, nie wiedzialas o tym? zamiast sie zastanawiac nad certyfikatami, radze zdobyc troche PODSTAWOWEJ wiedzy o swiecie ;) ten macdonald z wieprzowina to mnie powalil :D samym sednem hamburgerow jest to, ze sa zrobione z mielonej wolowiny, chociaz nazwa moze troche mylic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ludzie kiedys tez nie byli zdrowsi niz teraz, wrecz odworotnie! umierali za mlodu, poza wyjatkami. myslisz, ze jak sobie cos umyslisz, typu ze wieprzowine lubisz, to zaraz od tego jest zdrowa, albo rzucasz jakies niebotyczne tezy, to stanie sie to prawda? nawet nie brzmisz za grosz autorytatywnie, bo co post podajesz jakies bledne informacje. no, chyba, ze to jest prowokacja, to rozumiem, bo az strach pomyslec, ze ktos moze byc tak naiwny i niedouczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
a okazjonalnie zjesc schab czy poledwice zdrowo przygotowana pewnie ze mozna, ale okazjonalnie, a nie codziennie albo i czesciej zadnego innego miesa tylko wieprzowina. sam fakt, ze jak ktos ciagle je wieprzowine, a dzieki temu ma malo urozmaicona diete, juz jest niezdrowy. najwiecej z mies powinno sie jesc ryby (niestety nie jest tez latwo i tanio kupic dobrej jakosci ryby), chudy drob, jagniecine, dziczyzne, wolowine, no i w malym procencie (a nie w wiekszosci!) ewentualnie chuda wieprzowine. ale jak chcecie, to sobie jedzcie wieprze z certyfikatem chocby i 3 razy dziennie, nikt wam nie zarbrania. ja (oraz kilka osob na 1 stronie tematu) tylko stwierdzam fakty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
Zgadzam się, ale podajesz skrajne przypadki!!! Czy kurczaki, które uważasz za zdrowe mięso, są tak dobre dla Nas z popularnej restauracji, gdzie serwują kubełki itd?:> NIE! także nie ma co tak generalizować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
Co do badań naukowców, nie zawsze są odzwierciedleniem rzeczywistości. Duże koncerny, oraz możni tego świata potrafią wpłynąć na wyniki badań, tak, aby przekonać społeczność do swojej racji (w tym wypadku, swojego mięsa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
I najważniejsze...każdy ma inny organizm i inaczej reaguje na podawaną mu żywność!!! Ja stosuje się do diety w której jest pełno wieprzowiny i jestem zdrów jak ryba:) i do tego smacznie jem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
wieprzowina nie jest niezdrowa. Jest źródłem białka i przyswajalnego żelaza.. wiadomo wszystko trzeba jest z umiarem.Nie tylko wieprzowinę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
Wieprzowina z McDonald to nie wieprzowina!! To jakaś zmielona pacia udająca wieprzowinę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
Dokładnie...dieta musi być dobrze zbilansowana i nie można zamykać się na jakiś rodzaj mięsa, tylko dlatego, że ktoś tak napisał!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
W McD to jest miks wszystkiego:P te kotlety, nawet nie leżały obok prawdziwej wieprzowinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo ze nie leżały bo nie maja nic wspólnego z wieprzowiną. przemielona pasza.. ble! Oczywiscie tez uwazam ze dieta musi byc roznorodna, i nie wolno popadać w skrajności.. ze teraz będzie zdrowa wieprzowina to jemy 5 razy w tygodniu.. Trzeba znac umiar i wszystko jest dla ludzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
Doskonałe podsumowanie "wieprzowinkowego" tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffii
A jakie szykujecie menu na Sylwestra? Znajdzie się miejsce dla wieprzowinki??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ludzie ogarnijcie sie :D kotlety z macdonalda sa z WOLOWINY !!! nie wieprzowiny. a o ich jakosci nie ma sensu sie goraczkowac, bo wiadomo, ze to wszystko jeden smiec, chociaz prawdopodobnie jeszcze bardzie jod kotletow niezdrowe sa buly. pewnie, ze mozna jesc zdrowa wieprzowine z umiarem, ale niektorzy nie jedza zadnego innego miesa (prawie). i nie zaluja sobie tlustych boczkow i kielbas. jak wspominam o badaniach naukowych, to nie mam na mysli pseudo-naukowych reklam takiego czy innego miesa, czyli tzw. reklamy porownawczej, gdzie np. proponuja jesc wieprzowine zamiast kurczakow, czy na odwrot. mowie o NIZALEZNYCH badaniach i jak dotad w tym miescu od dziada pradziada byla zgodnosc, czyli ze wieprzowina jest najmniej zdrowa. a ze jest zrodlem bialka to nie ulego watpliwosci, nawet najgorzej hodowana wieprzowina bez certyfikatu jest zrodlem bialka, z tym, ze zrodlem bialka jest tez tysiac inych duzo zdrowszych pokarmow. fakt pozostaje faktem, ze wszystkich rodzajow miesa (ZDROWO HODOWANEGO) wieprzowina jest najmniej zdrowa. o kurczakach z wiaderek kfc to chyba nawet nie bedziemy rozmawiac, bo to sila rzeczy zbedne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Do "O reszty" Z tym Mcdonaldem to zapewne masz rację, tak rzadko tam bywam, zresztą faktycznie jestem mało zorientowana co do mięsa jakiego tam używają:) - sorry. Zresztą zasugerowałam się wypowiedzią Inkass- to ona mnie w błąd wprowadziła. Ale tak czy inaczej syf tam maja - nawet nie chce wiedzieć z czego robiony. Co do nauki to oni różne rzeczy udowadniają ze są niezdrowe , potem udowadniają że te same rzeczy są zdrowe. Kiedyś czytałam o kawie że jest zdrowa i zapobiega zawałom, a przez lata mówiono odwrotnie. Nie kierowałbym się do końca tymi badaniami.Masz rację że wszystko trzeba jeść z umiarem. Przecież nigdy nie twierdziłam że trzeba jeść rano, we dnie w nocy wieprzowinę i inne mięsa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×