Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aguss

Wieprzowina

Polecane posty

Gość Kingaa77
A możecie podesłać mi jakiś przepis z użyciem wieprzowiny, będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margul
Tak a propos wiecie jak fachowo rozmrozić wieprzowinę tak aby nie straciła swoich wartości odżywczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Najlepiej mięso wieprzowe rozmrażać w lodówce przez około 1,5 godziny ! W ten sposób mięso będzie soczyste, a także zachowa swą jakość i wartości zdrowotne. Mięsa nie można po raz drugi mrozić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jaką Wy macie temperaturę w lodówce, że przez 1,5 godziny wam się mięso rozmrozi? mi się nie rozmraża przez tyle na zewnątrz, gdzie mam 25 stopni, trwa to dużo dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja369
Może po 1,5 godziny jest w takim stanie ze można je przyrządzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
Jasne! Przez 1,5h rozmrażania, mięso może być gotowe do przyrządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiające jest jedno pqs ma dawać wiedzę o tym skąd dane mięso pochodzi? czy jest to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Czemu się pytasz przecież to oczywiste? Jak wiesz skąd jest to wiesz tez co jesz. Zaufany producent nie sprzeda syfu za bardzo się boi o reputacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
To oczywiste! To jest jedno z głównych założeń PQS!!! Mięso wiadomego pochodzenia, zdrowe i bez "ulepszaczy". A o to chyba Nam chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, no w sumie macie rację. Ale jakoś teraz kupuję sie mięso i nikt nie narzeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
Narzekamy, narzekamy, jak kupimy z "budki na rogu" zapakowaną w folię... i sami sobie jesteśmy winni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Ja nie wiem czy nikt nie narzeka. Tak naprawdę kupić naprawdę dobry kawałek wieprzowiny nie jest tak łatwo. Zresztą często nie mamy porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Nie wiem czy nikt nie narzeka, wielu z nas nie zna po prostu niczego innego. Dziś kupić dobry kawałem wieprzowiny to nie takie łatwe wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, łatwiej jest w małych prywatnych sklepach, gorzej z wielkimi sieciówkami.. gdzie mięso wygląda czasem jak dla psa burka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
A ja bym zaryzykował i nie zgodził się z opinią, że w dużych hipermarketach mięso "wygląda jak dla burka". Raczej to zła fama, która ciągnie się po paru wpadkach niemądrych handlowców. Ostatnio samemu kupując mięso w takich sklepach zauważyłem znaczny wzrost jakości np. mięsa wieprzowego. Może jeszcze ktoś jest zwolennikiem mojej tezy?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
ja kupuje w hipermarketach, bo nie mam czasu na male sklepiki, jednak jak pojde do mniejszego sklepu zawsze jakos te mięso jest takie ładniejsze.. a tak w ogóle to te mięso z pqs to gdzie będzie sprzedawane, bo ciągnie sie dyskusja nad malymi i duzymi sklepami, a nic w sumie z tego nie wynika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
Myślę, że sprzedawane będzie wszędzie, gdyż system PQS jest i ma być dostępny zarówno dla małych i dużych producentów, tak samo z klientami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hades1986
Kingaa77 - fakt, łatwo nie jest, ale jeśli ktoś lubi gotować i chodź troszeczkę się interesuje, to łatwo odróżni dobry kawałek mięsa wieprzowego!!! takie jest moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Ja tam nie jestem jakąś znawczynią wieprzowiny ale każdy odróżni "podeszwę" od prawdziwego kawałka mięsa. Wiecie co jutro uduszę kawałek wieprzowinki dla mojego misia może zrobię mu gulasik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm.. pierwsze słyszę o tym certyfikacie, ale będę musiała spróbować. Do tej pory nie zwracałam uwagi na takie drobiazgi, ale mięso z mniejszą zawartością tłuszczu musi zwracać uwagę :) Szczególnie jak dieta w planach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
A tak na jutro do południa podrzucicie mi ktoś jakiś przepis na gulasz? wieprzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podrzucę, bo nie lubię
idiotek "gulasikowych" wygoogluj sobie przepis, to chyba potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
A proszę bardzo...ja podrzucę:) Składniki: * 70dkg wieprzowiny z kością (łopatka) * 4 dkg tłuszczu * 2 dkg mąki * 10 dkg cebuli * liścia laurowego * pieprz, sól Sposób przygotowania: * Mięso opłukać, oddzielić od kości, pokrajać na kawałki licząc 6-8 na osobę, osolić, otaczać starannie w mące. Osmażyć na silnie rozgrzanym tłuszczu na rumiano. Przełożyć do rondla, dodać obraną, pokrajaną w krążki cebulę zrumienioną na tłuszczu pozostałym ze smażenia. Mięso podlać 1/8 l wody i dusić powoli pod przykryciem do miękkości. Pod koniec duszenia podprawić resztą mąki, dodać pieprz, liść laurowy, zagotować. Podawać na okrągłym półmisku z kaszą, ziemniakami, makaronem i surówką z warzyw. Do gulaszu można dodać 1 ząbek czosnku, szczyptę papryki, 1-2 łyżki koncentratu pomidorowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina78
A ja może zapytam czy wiecie skąd wziąć tą wieprzowninę z mniejszą zawartością tłuszczu. Była by świetna dla moich dzieciaków. Wiadomo potrzebują substancji w niej zawartych ale niekoniecznie tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
Niestety w sklepach jeszcze nie ma tej wieprzowinki ze znakiem PQS!!! Musimy uzbroić się w cierpliwość:) także pozostaje dokładne oglądanie tego co kupujemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koffiii
Fajnie, że dzieciaki lubią wieprzowinkę i Ty nie boisz się jej:) zawiera bardzo dużo białka, a to jest im bardzo potrzebne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina78
Wiesz na razie to są tylko polędwiczki albo schab - przykładam uwagę, żeby było to mięso najwyższej jakości. Jak pojawi się to z certyfikatem - będzie łatwiej wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistica
Jak to nie ma w sklepach? To po co ta cała kampania reklamowa? Są plakaty na mieście, reklamy w pismach, stronę nawet zrobili i co to wszystko dla produktu, którego nie można kupić? Coś mi się nie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jej nigdzie nie widziałam.. może najpierw chcą pokazać ze cos takiego jest , jak wieprzowina wysokiej jakości z niska zawartoscia tłuszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×