Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aguss

Wieprzowina

Polecane posty

Gość Kingaa77
sorry Inkass to nie było tak do końca :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
że mnie w błąd wprowadziłaś po prostu się zasugerowałam i za szybko pomyślałem Bardzo ciebie przepraszam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
kinga, ja mowie o badaniach naukowych, nie o programach w tv i artykulach w pismach dla gospodyn domowych. w tym wzgledzie nauka jest zgodna i nie zaprzeczajaca sobie. jesli czytalas, ze kawa zapobiega zawalom, to nie byl to artykul, czy ksiazka, naukowa. tak uproszczone i uogolnione stwierdzenia nie maja sensu. kofeina w umiarze wspomaga prace mozgu. kawa ogolnie podnosi cisnienie. a zawal ma tyle roznych przyczyn, ze kawa moze jednemu rabic dobrze, a innemu zle. natomiast co do wieprzowiny, to jeszcze sie powtorze, nie ma zadnych niezgodnosci. odkad starozytni zaczeli pisac o zdrowym zywieniu (jakos to wiedzieli, chyba instynktownie) do czasow dzisiejszych, kiedy mozliwe sa badania naukowe, istnieje tylko i wylacznie zgodnosc w sprawie malej zdrowotnosci wieprzowiny w porownaniu do innych mies. osobiscie staram sie nie jesc wieprozwiny wiecej niz raz na tydzien. jesli sie je wieprzowine codziennie lub prawie codziennie, nie mamy okazji na spozywanie innych mies, tych od wieprzowiny zrdowszych, a w szczegolnosci ryb. a to samo w sobie jest niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaas
Ok Kinga nie ma spawy, wybaczam, tylko żeby było mi to ostatni raz :P A co do wieprzowiny to naprawę nie myślę żeby była bardziej niezdrowa niż inne mięso, oczywiście myślę o chudej wieprzowinie. Wielokrotnie bardziej nas wykańcza samo wybieranie odpowiedniego typu jedzenia wśród tylu rzeczy "niezdrowych " niż samo konkretne jedzenie:) Po prostu za duży szum informacyjny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
chyba tak.. zbyt głośno sie zrobilo, jednak chuda wieprzowinka musi byc zdrowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyttt
"O rzeszty" mozesz cos powiedziec o tych badaniach naukowych na temat wieprzowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkaas
Też chciałam o te badania zapytać, napisz coś więcej na pewno będzie to dla nas bardzo interesjące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym dowiedziała się więcej na temat badan dotyczących wieprzowiny.. Ale jak mi wiadomo wieprzowina jest bardzo cennym źródłem wartości odżywczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujyjggv
Większa cześć swiata wieprzowiny nie jada cos w tym chyba jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
inkaas, napisalas: "A co do wieprzowiny to naprawę nie myślę żeby była bardziej niezdrowa niż inne mięso, oczywiście myślę o chudej wieprzowinie" niestety tu nie chodzi o to, co ty myslisz, bo sobie tak myslisz, bo tak ci na reke, tylko fakty sa faktami. ja tez mysle i bardzo bym chciala, zeby wieprzowina byla zdrowa, bo jest pyszna, ale samo myslenie zyczeniowe faktow mi nie zmieni :) wieprzowine w jakims tak stopniu moze 'uzdrowic' duza ilosc czosnku, cebuli i ziol (najlepiej swiezych). wybaczcie, ale nie mam ochoty na przepisywanie tutaj ksiazek :) ogolnie o co chodzi napisalo kilka osob na pierwszej stronie, a szczegolowe informacje znajduja sie w ksiazkach na temat zdrowego zywienia jak i w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
Ujyjggv - no wiec wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukuracza
A ja trochę z innej beczki - macie jakieś przepisy na wieprzowinę w piwie? :) Kiedyś jadłam coś takiego (chyba jeszcze pieczone w ziołach) i było niebo w gębie :P Ale jakoś nie mogę się doszukać przepisów... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
No wlasnie macie jakieś przepisy ciekawe, a propos czy wieprzowinę z certyfikatem PQS juz ktos uzyczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polędwica w piwie Polędwicę (pokrojoną na kotlety lekko rozbite ręką) należy marynować min 2 h a najlepiej całą noc w marynacie- szklanka jasnego piwa, cząber, ziele angielskie, pieprz, liść laurowy, jak ma sie ochotę to można jeszcze dodać octu balsamicznego. Podsmażyć tak jak lubimy (na wiór, krwiste....) można nawet dusić jak ma się taka fantazję. Posolić mięso i odstawić w ciepłe miejsce. Na pozostałości na patelni wlać marynatę, zagęścić mąką i zagotować.Sosu jest niewiele, ale jest intensywny w smaku. Podawać z kopytkami i marchewką Inny przepis na świniaka- gulasz paprykowy Dowolne mięcho typu łopatka pokroić na kawałki, zamarynować w pieprzu, sosie sojowym, cząbrze, podsmażyć. Do zrumienionego mięsa dodać cebulę i zezłocić ja. Zalać bulionem warzywnym i dusić do miękkości mięsa. pod koniec dodać paprykę marynowaną (dużo) i pastę paprykową (takie w tubce, węgierskie), pogotować chwilę zabielić i/lub zagęścić. Podawać również z kopytkami (no co ja poradzę, ze lubię :) ) lub ryżem Gulasz z buraków i -dajmy na to- łopatki podsmażamy kawałek dobrej kiełbasy (nie za dużo- ma tylko dać zapach czegoś wędzonego- powiedzmy mięsa 5 razy więcej). Dodać zamarynowane mieso pokrojone w kostkę (jak w powyższym przepisie) i cebulę, podsmażyć zalać bulionem warzywnym. Osobno ugotować buraki (objętosciowo tyle samo ile wieprzka) pokrojone w gruba kostkę, dusic do miękkości mięsa. Na koniec zagęścić i/lub zabielić oraz dodać pokrojone w kostkę ogórki kiszone. Gulasz ma ciekawy kolorek :) i powinien być lekko kwaśny. Podawać jak kto lubi (czyli z kopytkami :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam- do paprykowego należy do duszenia dodać suszone grzyby (ja lubię dużo wiec właściwie to paprykowo-grzybowy gulasz)- bez tego kicha ;) Oczywiście każde sosik można jeszcze przyprawić przed podaniem, dolać płynu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monkey-Donkey
A kto w ogóle jest pomysłodawcą systemu? Kto za niego będzie odpowiadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Z tego co wiem to pomysłodawcą certyfikatu jest chyba jakieś zrzeszenie producentów, nie znam szczegółów, ale poszukam w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monkey-Donkey
Oby tylko jakaś prywatna maszynka do pieniędzy z tego nie wyszła. Bo sam pomysł ciekawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Cieszę się że podzielasz moje obawy, w sumie człowiek wszędzie widzi teraz oszustów. Mam jednak nadzieję że choć po części będzie można się kierować certyfikatem jakości przy zakupie wieprzowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
Można, a nawet trzeba!!! Niech ktoś zarabia sobie kasę...jeśli tylko znacznie poprawi się jakość mięsa?!?!?!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
Tylko nie mogę znaleźć kto jest pomysłodawcą!!! A Wam się udało?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monkey-Donkey
Lepiej by jednak było, żeby zamiast zarabiania kasy ktoś skupił się na jakości mięsa własnie... zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaa77
Jakiś związek Hodowców oraz ministerstwo rolnictwa podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieprzowina jest be!!! Niezdrowa baaardzoooo... ale lubimy lubimy... w gulaszu, szaszłykach, stekach z grilla elektrycznego. A wieprzowinę lubimy w zarazikach, stekach i potrawach meksykańskich. Kurczaka może nei ubóstwiamy ale cenimy szlenie szybkośc jego przygotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam o polędwiczkach właśnie i schabiku, też niezdrowe ale jakie możliwości! A boczuś własnego wędzenia.... mmmm... zgłodniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
Niezdrowa?! Hm...to zależy jaką kupisz!!! Posiada bardzo dużo białka, więc nie zgadzam się z tą opinią!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
A, że uwielbiamy to już inna sprawa:) do tego lampka wina, albo zimne piwko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
Mięso wieprzowe stanowi bardzo ważny składnik prawidłowo zbilansowanej diety, wiecc na pewno jest zdrowa.. wiadomo, ze wieprzowina wieprzowinie nierówna. Jakość i smak mięsa zależy od jego pochodzenia, wiec wane by miala wysoką jakosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
wieprzowina jest zrodlem bialka, ale ze wszystkich instniejacych zrodel bialka - najmniej zdrowym. wasze myslenie zyczeniowe niestety tego faktu nie zmieni ;) a ze jest pyszna, to inna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System PQS stawia na ścisłą współpracę hodowców, producentów i przetwórców. Współpraca pomiędzy nimi ma sprzyjać zwiększeniu ich poprawności. I dzięki lepszej organizacji mają dostarczać produkty w pełni identyfikowane, z potwierdzoną w procesie certyfikacji wysoką jakością i źródłem pochodzenia mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×