Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Przepraszam, ze tak drążę ten temat, ale zaintrygował mnie ;) czy to chodzi o to kiedy nam się kończy ten podstawowy urlop macierzyński (czyli te 20 tygodni) - czy w 2011 czy w 2012 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja28
pierwsze usg mialam w 6tyg a drugie w 13, taki smieszny misik byl :) serduszka nie slyszalam tylko widzalm jak bije, a duzo przytylas? Mnie juz brzuszek widac a waze niecale 53 kg, przytylam 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
No to w takim razie zycze ci dziewczynki z calego serca :) U mnie pierwsza ciaza wiec co bedzie to bedzie mam czucie na chlopca nie wiem czemu ale tez chcialabym miec coreczke :) wazne aby bylo zdrowe :) Ala no ja tez mam troszke brzuszek juz widoczny nawet w spodnie sie nie dopinam :( a przytylam 3 kg . Ajak jest u was z zachciankami ? Bo ja w sumie nie wiem czy je mam jem co mam pod reka hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja28
ja nie mam zachcianek, jem na co mi przyjdzie ochta tak jak przed ciaza, chociaz od 2 dni winogrona mi sie chce wiec moze w koncu ku uciesze mego meza zaczna sie i bedzie latal do sklepu ;) a w spodnie to ja juz od 8tc sie nie dopinalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Ja jestem w 15 tc i wczoraj poczułam w brzuchu chyba pierwsze ruchy maleństwa. Normalnie jakby motyl trzepotał skrzydłami. Trwało to może 2 sekundy. Byłam w szoku:) Na pewno nie pomyliłam się. Dla mnie to nowość, bo to moja pierwsza ciąża. Dzisiaj idę na wizytę, bo cały czas mam plamienia. W piątek krwawiłam i pojechałam do szpitala. Dziewczyny, czy któraś z was miała badany w ciąży poziom hormonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Weroniczka z L. ja mam na 11.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka!! mamo-spoko :) Ja ruchy czuję od niedzieli, nie jest to bulgotanie, pływanie, tylko normalnie delikatne kopnięcia w dole brzucha, tuż nad łonem, dzisiaj czułam, jak siedziałam. Do tego się przeciąga, bo się brzuszek napina i unosi, czuję że to sprawka "ktośka" ;) Lekarze mówią, że w drugiej i kolejnej ciąży ruchy są szybciej odczuwane. Na innym moim temacie jest kobietka, też w pierwszej ciąży czuła w 16 tc, także to chyba indywidualna sprawa. Ja jestem normalnej budowy ciała, rozmiar 38, jakoś otłuszczona nie jestem, ale do chudzinek bym się nie zaliczyła ;) Zwłaszcza przez te ogromne cycki ;) Ja ciągle senna, mdłości cały dzień...Czadowo ;) Powoli szykuję się w pracy do l4, mam miesiąc, żeby wszystko naszykować, papiery itd. Chcę w kwietniu się już odmeldować. Mam zamiar gnić w domu, odpoczywać i cieszyć się ciążą. Moja dyrekcja dość jasno okazuje mi niezadowolenie z mojej ciąży. Raz, że jakoś tak dziwnie ze mną rozmawia, dwa że no czuję, że coś jest nie halo :o A jutro wraca mój małżonek :D Dwa i pół tygodnia go nie było! Ohh jakże się za tym moim ślubnym stęskniłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez musialam juz kupic nowy stanik, ehh piersi mnie wciaz bola i ja to bym nie chciala by urosly jeszcze bardziej chociaz mam tylko miseczke B, tzn mialam.... Teraz w piatek mam kolejne badanie i czekam na nie z niecierpliwoscia, bo chcialabym zobaczyc jak moj maluszek sie powiekszyl, poza tym to koniec 3 miesiaca, a jak wiadomo po 3 to ryzyko poronienia juz sie znacznie zmniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpa kurcze może lepiej żeby cię zatrzymali na oddziale. Jakie leki bierzesz na podtrzymanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
misiaczkowa biorę duphaston, do tego buscopan. Zobaczę co mi dzisiaj moja ginka powie. Wkurzyłam się tylko bo nie kazała mi zbadać poziomu hormonów, a ja na pewno mam ich za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia ja mam termin porodu na 28.08 jeśli wtedy urodzę to wg tego kalkulatora przysługuje mi stan na 2012r 24 tygodnie dla męża 2 tyg ojcowskiego. Jeśli jednak urodziłabym przed 15 sierpnia przysługuje wtedy stan na rok obecny 2011 i jest to opcja mniej korzystna niż po 15.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tymi tygodniami ciąży jest tak jak piszą na tej stronie: http://www.ciazowy.pl/kalkulator,ktory-tydzien-ciazy.html Ja miałam om 21.11 teraz mam skończone 13t i 2d czyli to jest 14 tydzień ciąży czyli on teraz trwa. Ja od początku ciąży byłam u 4gin i każdy w ten sposób określał tydzień ciąży. Wydaje mi się, że troszkę mylicie wiek płody z wiekiem ciąży. Fajne jest jeszcze to, że ciąża kalendarzowo trwa 9miesięcy a księżycowo 10miesięcy. Ja w niedzielę 13lutego zaczęłam 4 miesiąc księżycowy a 4miesiąc kalendarzowy w tą niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małp@ o poziom, których hormonów pytasz? Progesteronu? Ja nie mam problemów i tego horm. nie mam określonego. Głowa do góry będzie dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciaza trwa 40 tyg wiec to nam daje 10 miesiecy :) Ja pytalam siostre ktora wczoraj byla u lekarza zglosic ciaze. Obecnie jest 6 tyg 1 dzien i lekarz jej powiedzial 6 tyg a nie 7 i u mnie tak samo w 15 tyg 3dni powiedzial ze jestem w 15 tyg a nie 16 . Dziewczyny na innym forum tez licza pelne tyg :) Kazdy liczy na swoj sposob, ja sobie tyg nie dodaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja raczej wierze w to co lekarz mi mowi, z tym kalkulatorem koloru oczu to tez tak nie dokonca prawda. Moja szwagierka ma 3 dzieci 2 ma brazowe a ostatnia corka ma niebieskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nadal będę obstawiać określanie wieku ciąży po gdańsku. Mamę mam lekarza a teściową pielęgniarkę i one też mówią, że 13 t + 2 d to 14 tydz. Ale wy możecie liczyć po swojemu :) to jest mało istotne przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Mam nadzieję że mnie przyjmiecie do swojego grona ;-) Otóż jestem w drugiej ciąży i mam także termin na sierpień a dokładniej na 18-go...Mam już 2.5 rocznego synka Nikusia,który nie może doczekać się dzidziusia :-p Ewelinko29 dzięki za podanie mi linka na te forum ;-) Mama8327 z tych wyliczeń wychodzi że mój synek powinien mieć brązowe oczy a ma niebieskie...he Zobaczymy jak druga dzidzia będzie miała :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Villa ten kalkulator podaje termin zakończenia urlopu macierzyńskiego obowiązkowego. Nie dolicza tego dodatkowego. Sama musiałam sobie ręcznie policzyć, bo dość zawile podaje się tam wynik wyliczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami: Ubezpieczona, która urodziła dziecko ma od 1 stycznia 2010 r. prawo do zasiłku macierzyńskiego także przez okres określony przepisami Kodeksu pracy jako okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego, którego wymiar wynosi: * przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie: o od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2011 r. do 2 tygodni, o od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. do 4 tygodni, o od 1 stycznia 2014 r. do 6 tygodni, * przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie: o od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2011 r. do 3 tygodni, o od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. do 6 tygodni, o od 1 stycznia 2014 r. do 8 tygodni. Od 1 stycznia 2010 r. ubezpieczony ojciec wychowujący dziecko ma prawo do zasiłku macierzyńskiego przez okres określony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu ojcowskiego w wymiarze 1 tygodnia, a od 1 stycznia 2012 r. w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Aga15510. Tylko, że ten kalkulator w zależności jaką datę porodu podasz oblicza wymiar wg zasad obowiązujących dla roku 2011 lub 2012. Ja tego nie rozumiem - bo wg mnie dla każdej ciężarnej, która urodzi w 2011 roku długość dodatkowego urlopu powinna być taka sama. A zwróć uwagę, ze się różni. (tak samo urlop ojcowski). Wpisz np przewidywaną datę porodu 10.08.2011 a potem 20.08.2012. Moje pytanie brzmi czy to zależy od daty narodzin czy daty skończenia urlou podstawowego (czyli tych 20 tygodni)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa :)
Ninka :-) Witamy dopisz sie do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam dziewczyny że jestem niewidoczna....nikt się nie chciał przywitać? Dziewczyny zwolnijcie i cieszcie się brzuszkami ;-) Oczywiście Szczęśliwa, dziękuję za przyjecie i dopisuję się do tabelki :-p NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*.....PŁEĆ agneskaa........................38........... 01.08 .11........... katekiss.........................32............ 02.08.11........... mum to come...................28...........02.08.11.........córka< br /> PurPur27........................27............02.08.11... ......... Szczęśliwa przyszła mama!..30...........04.08.11............. mikusiaaa........................22............04.08.11.. .......... waneska..........................26...........04.08.11... ..... meeg24.........................24.............02.08.11... ......... 024sylwia........................27.............04.08.11. .......... Mania1982......................28.............07.08.11... ... córka szczesliwa ....................23.............09.08.11......???? Ewelina29......................29.............10.08.11... ......... ryba510........................31.............11.08.11...... ..... misiaczkowa....................28............12.08. 11......córka??..... Peska44.........................28.............12.0 8.11............. OlesiaZ..........................27.............12.08.11. .....synek??... gosia84..........................26..............13. 08.11.............. kleopatra2011.................31..............13.08.11... ........ Agabi 2011......................28..............13.08.11....synek< br /> rosica86........................25..............13.08.11. ........... Leeila............................24..............14.08.1 1............ hjk33............................36...............14.08.1 1............ Myszaa29.......................28..............15.08.11.. ............ Angie S..........................27..............16.08.11......... .... osti ..............................28..............16.08.11...... ........ ewikos29........................29...............16.08.11 ............. Becik-83........................ 28.............. 16.08.2011 mama_dzidka..................33..............18.08.11.... ......... vilia..............................26..............18.08. 11............. sierpniowa mama 2011.......28..............18.08.11.............. Ninka :-)........................27...............18.08.11........?...... Pocahontas-1984.............27..............19.08.11..... ........ Mama Miłoszka................31..............19.08.11....... synek aga15510.......................31...............20.08.11. ............. łazanka........................ 32...............20.08.11............. jagódka1.......................28...............20.08.11 .............. Beti2905........................30..............mama Aniołka....... Izabelka_.......................24...............22.08.11 ............. Grays77.........................34...............22.08.11 ............. **TOSIA**........................23..............23.08.11 .............. Wikula-33........................33.............24.08.11. ............ ciotka julia.....................31.............25.08.11........... .. anitia............................29..............26.08.1 1............. olin_ka ..........................31..............26.08.2011........ ... mama8327......................27.............28.08.11.... ........ szczurkowa ...................34 .............28.08.2011............... annika1983.....................27.............29.08.11... .......... kotkowa........................28..............30.08.11.. ......... koteczkowa 1984............27................22.08.2011......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka, oczywiście, że cieszymy się brzuszkami i ciążami :) Mnie po prostu zainspirował temat - nie do końca rozumiem ten kalkulator, który przypadkowo odkryłam i chciałam się dowiedzieć. A że jest to związanie bezpośrednio z nami (czy chcemy czy nie) to pytam. Jak pewnie zauważyłaś - pytania są tu różne :) Dlatego jeśli któraś z Was może odpowiedzieć na moje pytanie to bardzo będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
villa Po prostu z dniem 15.08.2011 zmienia się prawo / ustawa i zaczyna obowiązywać to na 2012r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×