Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

heloł! Byłam dziś na wizycie i z moim cięciem, o które tak marudzę jest tak, że jak się bardzo bede upierać to mi je zrobi, ale ona bardzo nie chce bo twierdzi, ze tam tak pięknie do porodu wszystko przygotowane i,że poprzednie ładnie poszły, szybko to aż jej szkoda rozcinać brzuch. A najlepiej by było gdyby mi siostra załatwiła zaświadczenie od okulisty (sama robi dopiero specjalizację),że miałąm laseroterapie. A już raz ją prosiłam i niby nikt w pracy nie chce użyczyć pieczątki........ no i dalej nie wiem jak to bedzie:((((( za godzine idę do dentysty a tam od progu też wołam o znieczulenie, już taka moja natura, niski próg bólu i tam gdzie można ulżyć to korzystam, bo po co cierpieć, ja nie KOnrad Wallenrod czy inny Kordian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za życzonka:* Byłam u mojej rodzinnej pani doktor i wiecie co... to Clemastinum co mi wczoraj przepisał lekarz na pogotowiu "broń boże" powiedziała mi pani doktor.w tym stanie powiedziała ze to zabronione. Dostałam zastrzyk, przepisała mi jakąś maść, któą waptece mi rpzygotują ręćznie i mąż odbierze po piatej i jeszcze sterydy dostałam Encorton.Te sterydy mam brac po 1 tabletce 2x dziennie i pozniej przez 2 dni po jednej wiec po wekendzie bede juz lepiej wyglądała. Juz sie tej maści nie mogę doczekać bo tak mnei wszystko swędzi. Cisnienie mi zmierzyła i mialam 140/90.takie wysokie w ciąży mam,a od tych sterydów powiedziała ze trochę mi się podwyższy. Tak, więc czułąm cos wczoraj na tym pogotowiu,że lekarz jakiś "nie teges"jest. Lecę upiec jakieś ciacho imieninowe, bo pewnie wpadnie ktoś z rodzinki na kawusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak patrze na ten wozek i juz nie moge sie doczekac kiedy wyjade ta kareta hihihi :))) oby jeszcze nasze dzidziulki mogly nacieszyc sie ladna pogoda i czestymi spacerkami :) chyba dzis zloze sobie lozeczko na gotowo a wy jak laseczki czekacie do narodzin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz ma yroche inny kolor niz na zdjeciu i ma biale wstawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja od wczoraj na antybiotyku byłam na pogotowiu ,mam ostre zapalenie gardła ;/ ,ale już mi lepiej . Lekarz mówił dobrze że przyszłam ,a jestem przed końcem ,by było trudniej gdybym opadła z sił jak by mnie złapał poród .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W razie czego kazał brac apap na gorączke ,antybiotyki nie szkodzą dziecku w ostatnim miesiącu wypytałam lekarza antybiotyk mam Duomox .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczkowa - leżałam sobie na boku i nagle, gwałtownie poczułam niesamowity ból - -uczucie, którego nigdy nie doznałam, ale był tak pośrodku brzucha, tak z głębi a nie na dole jak przy okresie - tak bym się tego spodziewała. Trwał dosłownie kilka sekund i jak ręką odjął przeszło. pomyślała, że jak to ma być "to" to będzie naprawdę ciężko. A co miałaś jakieś skurcze, które Cię zaskoczyły? misiaczkowa - zaskoczenia to ja nie lubię dlatego też tak podobała mi sie perspektywa cc mimo, że powód jest inny do cesarki ale jednak wolę to zaskoczenie niż przenoszenie sylwka - dbaj o siebie bidulko a to nasz wózek http://allegro.pl/nowosc-warrior-tako-fotelik-aukcja-prod-raty-i1740765060.html w kolorze "KOLEKCJA KOŁA CK02" tylko my mamy z komisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki, pamiętacie mnie jeszcze? Ja nadal z dzidziusiem w brzuszku, już nie mogę się doczekać aż urodzę. Widze tu dużo nowych mamusiek - pozdrawiam cieplutko. Moja Oliweczka jutro z dziadkami jedzie na 5 dni nad morze - więc dzisiaj muszę ją spakować, oby pogoda się polepszyła. Ale dom będzie bez niej pusty. Mi ginka kazała jechać do szpitala jakby skurcze były co 15 min, lub jakby wody się zaczęły sączyć, a tak to mam się zjawić w środę rano. Wózek dla Maluszka mamy taki, kolor 2 http://allegro.pl/wozek-espiro-enzo-evo-fotelik-bociek-zabrze-i1740566738.html stosujecie już maść Maltan, czy dopiero po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca tak z tym macierz
z tym macierzyńskim, dziewczyny tu jest kalkulator urlopu macierzyńskiego. ten dłuższy przysługuje mamą, które urodzą 15.08 i dalej, jeżeli do 14.08 to na dłuższy urlop się nie załapią. przesyłam wam linka http://www.ciazowy.pl/kalkulator,urlop-macierzynski.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, nasz wózek to coś takiego:http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/wozek_bebe_car_raider_at__warto_134139_7647.html tylko inny kolor - beżowy. Wiecie co ja od wczoraj wieczorem chyba gubię czop. To takie jakby upławy ale nie bezbarwne tylko takie żółtawe o konsystencji budyniu, tylko dużo tego nie ma, wczoraj dwa razy przy wizycie na siu siu i dziś raz. No chyba,że infekcja, zobaczymy, ale nic nie piecze. Boję się, że sączą mi się wody bo tak trochę wodnisto mi. Ale nic nie kapie. Wkładka niby też nie zalana ale wilgotna. Myślicie, że mam rację czy jestem przewrażliwiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas, ja stosuję Maltan już chyba jakiś miesiąc. Z tym, że nie tak jak zaleca producent 2x dziennie a raz dziennie. Mam nadzieję, że pomoże :) nie do końca tak z tym macierz - ja właśnie też tak myślałam, jak ty piszesz (że dopiero poród po piętnastym mi to gwarantuje), ale kuzynka koleżanki (która pracuje w ZUSie) podesłała mi zeskanowane opracowanie przepisów dot. macierzyńskiego i wychowawczego z KP. I to co wkleiłam właśnie z tego opracowania pochodzi. Tak samo jak urlop ojcowski (nie mylić z tacierzyńskim).Mimo iż rodzimy w 2011 r. to jak ojciec weźmie w 2012 ten urlop to przysługuje mu 2 tygodnie a nie jeden tydzień. http://www.ekspertkadrowy.pl/aktualnosci/urlop-ojcowski-kto-skorzysta-z-2-tygodni/ Jak któraś chce to mogę wysłać to opracowanie - może przydać się w sporach z kadrami ;) łazanka, ja też mam mokro na wkładce od tygodnia. Ale w poniedziałek lekarka sprawdzała (paskami testowymi) i to nie wody., tylko wydzielina się zmienia. A co do czopa - ja też miałam takie niby "upławy" - gęste podbarwione na żółto (bez śladów krwi) i lekarka powiedziała, że to czop odchodzi i że tak może się sączyć nawet do miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki ;) A ja dzisiaj jakaś chora jestem,mdli mnie troche i nie bardzo mam ochote na jedzenie poza mlekiem i ta cholerna zgaga mnie wykończy :( Coraz częściej napina mi się brzuszek,myślałam że to wynik przeciągania się małej ale wczoraj gin mi uświadomila ze to sa skurcze jeszcze równe trzy tygodnie ;) a może wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też sie jakiś czas sączy coś takiego żółtawego o konsystenji białka kurzego czy to może być ten czop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a co do wyliczenia urlopu macierzyńskiego to też bazowałam na początku na tym podanym przez "nie do końca tak z tym macierz", a później znalazłam inne i każdy wyliczał inaczej dlatego już im nie wierzę i zaczęłam pytać kompetentnych osób i dostałam właśnie to opracowanie. Każda sprawdzi u siebie w kadrach co mówią ;) A jak u Was z "mleczarnią"? Sączy się coś? U mnie nadal nic... Mam nadzieję, ze mimo wszystko pokarmu będzie pod dostatkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
Cześc wszystkim. Słuchajcie dziewczyny. Mój termin już 14 sierpnia. Powiedzcie czy wy te coś takiego odczuwacie. Wczoraj wieczorem czułam ostre tak jakby kłócie w dole brzucha, niewiem ciężko to określić (może w pochwie, macicy). To naprawdę chwilami bolało ale potem przechodziło. Najgorzej jest kiedy mój maluszek sie wierci. Czy to w wyniku napierania główki na kanał rodny? Miewam też bóle w pachwinach, też są chwilowe ale dretwieją mi wtedy kończyny na chwilę. Jak stoję to wtedy od bólu aż się uginam. Jak wy czujecie się przed bliskim końcem ciąży ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym dodatkowym urlopem macierzyńskim jest tak, że jak ktoś w grudniu 2011 rozpocznie te 2 tygodnie i w dniu 01 stycznia będzie nadal korzystał z niego, to z z tym dniem nabędzie prawo do kolejnych 2 tygodni. Pamiętać tylko trzeba aby 3 dni wcześniej złożyć u pracodawcy wniosek o uzupełnienie wymiaru urlopu dodatkowego. Któraś z dziewczyn kiedyś dała link do fajnego opracowania na ten temat: http://raporty.wip.pl/public/files/urlopy-macierzynskie-ojcowskie-wychowawcze.pdf W praktyce wygląda to tak, że wystarczy, że urodzi się dziecko 01 sierpnia,dzień 01 stycznia 2012 będzie ostatnim dniem korzystania z tych 2 tygodni fakultatywnych i to wystarczy aby wystąpić do pracodawcy o kolejne 2 tygodnie. Tez kiedyś myślałam ze trzeba będzie ściskać nóżki do 15 sierpnia, ale po zagłębieniu tematu okazało się że można zwrócić się do pracodawcy o uzupełnienie tego wymiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
Poza tym, odczuwam skurcze ale sa bardzo nieregularne, czasem tylko kilka razy na dzień. Początkowo twardniał mi tylko brzusio a teraz dochodzi juz lekki ból jak na zbliżającą się miesiączkę. Czy tez tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nic się nie sączy,koleżanki opowiadały o siarze sączącej się już w 8 miesiącu,a u mnie nic,ale czytałam,że to nic nie znaczy i pokarm i tak powinien być mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja z Tobą aga15510 zupełnie się zgadzam :) Agulek, ja też mam takie kłucia w pochwie (tak nisko). Nie wiem czy to skurcze czy maluch wierci tam rączkami... No i czasem mam takie pojedyncze skurcze całej macicy. Macica pewnie przygotowuje się do porodu. as-80, może to być czop. U mnie tak wyglądał (tak stwierdziła lekarka, że to czop). Tylko może nie do końca było to konsystencja białka a nieco gęstsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha Mot, bo zapomniałam Tobie odpisać... Moja znajoma rodziła teraz w lipcu i przenosiła 6 dni. Oczywiście od następnego dnia po terminie leżała w szpitalu, ale macierzyński zaczął jej się liczyć od dnia porodu - miała wystawione L4 z tygodniowym zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
U mnie też nie wypadł, żaden czop śluzowy, nie mam tez mleczka, nic się nie sączy. Mam nadzieję, że faktycznie to macica przygoptowuje się do porodu. KTG wykonywane wczoraj nic w każdym razie nie wykazało, brak skurczy, jest jeszcze czas. Ale ten wieczorny ból w pachwinach i to kłócie to żadna przyjemność powiem Wam. Ciekawe jak to jest z tym mlekiem czy faktycznie jak w 9 miesiącu jeszcze sie nie pojawiło to potem bedą problemy zęby je mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego nie jestem pewna bo u mnie jest to bardziej rozwodnione ale gin badala i nie mam zadnej infejcji A z macierzyńskim to ja już sama nie wiem jeśli urodze o czasie czyli 19 to macierz przysługuje mi do 5 stycznia tak wyliczyla mi ksiegowa ale skąd i jak to zrobiła to nie wiem i czy to jest z tym dodatkowym urlopem też nie wiem ja sie kompletnie na tym nie znam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wydzielin które są zabarwione na żółtawo i gęste to normalka że jest tego więcej . Ale te brązowawe i lekko krwiste to lepiej sprawdzic już na szpitalu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
EEEhhhh z ta moją ortografią ....... kłucie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×