Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

neeew mama, ja mam maść na brodawki Maltan (cena kilkanaście zł za tubkę - nie pamiętam dokładnie). Zaczęłam ją stosować pod koniec ciąży (wg zaleceń producenta) - zobaczymy czy pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, wkladki tez zapakowalam a zapomnialam napisac, papieru toaletowego jeszzce nie bo chce sobie kupić taki celulozowy dlikatny a nie taki zapachowy jaki mam w domu.Nie wpakowałam jeszcze stanika do karmienia, a dokumenty mam w torebce. Do pupci i na brodawki jeszcze nic nie mam. Polozna polecila kremik, którego nie trzeba zmywac do karmienia Purelan firmy Medela, w aptece nie było bo podobno ciezko go dostac ale sprobuje go gdzies kupic. Dziewczyny, dzis mam ból mniejszy ale totalnie nic mi sie nie chce, jestem jakby taka rozkojarzona, chyba nie mam krazenia w rekach i nogach,bo nawet chodzic mi sie nie chce,tylko bym spała, no ale jak pojde spac w dzien:-(. Moze bym znow jedno okienko umyła... Nie chce mi sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczkowa__-kwiat] pewnie to i tak nie podziała na Ciebie, ale weźże ty człowieku usiądź na doopie i odpoczywaj:classic_cool: latasz po jakiś oknach:O:O:O a potem...nic dziwnego, że tak Cię kłuje. Trzeba dać dziecku trochę odpocząc, że o sobie nie wspomnę. Na tym etapie ciaży intensywny ruch to już raczej niewiele dobrego może przynieść. Wypasione macie te listy szpitalne...za pierwszym razem też taką mialam, teraz to olewam, zabieram najpotrzebniejsze rzeczy, a ewentualnie o resztę poproszę Małżona:D:D:D Czasem myślę sobie, że takie fora jak nasze robią nam tyle dobrego co złego... na psyche głównie. Poczytałam sobie wczoraj właśnie takie o moich szpitalach i ....załamka normalnie...Mot🌻 mnie doktorek teraz namawia na wyspiańskiego...ale tam podobno nie nacinają...sama już nie wiem co gorsze, nacięcie, czy brak nacięcia i ew rozerwanie tu i tam:O:O:O:O Chwalone są tamtejsze położne (nawet bez kasy), ale z drugiej strony ponoć nagminne jest odsyłanie kobiet rodzących z tzw kwitkiem :O:O:O Bo np brakuje miejsca:O:O:O Jedna dziewczyna to opisywała, odesłali ją do domu z akcją porodową:O:O:O, a jak przyjechała na następny dzień to lekarz darł się na nią, że kretynka i że nie wie ile ryzykowała tym siedzeniem w domu i czekaniem:O:O:O Oszaleć można...I nadal nie wiem czy dają tam znieczulenie....Natomiast wiem, że w moim pierwszym dają wyłącznie nospę...Zero ZZO. Co za kurna masakra jakaś zaczynam się naprawdę cykać jak to będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kolejny dzień,28 lipca i nic. jutro są moje imieniny-może mała chce mi prezent zrobić:) Chciałabym dzisiaj albo jutro urodzić. Uczulenie nie ustępuje,wszystko mnie swędzi-szlak mnie trafi, bo teraz jeszcze tego mi brakowało. jakie kosmetyki kupiłyście dla maluszka? konkretna firma?konkretny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki ;) Właśnie wróciłam z ktg i od gin i nic sie nie dzieje ktg w normie więc nadal czekamy aż małej się zachce przyjść na świat ;) Dzisiaj zaczęło boleć mnie krocze i pachwiny i uda,a gin powiedziała tylko,że bardzo dobrze bo tak ma być ;) Jak by u nas w szpitalu nie dawali zzo to bym się załamała bo jestem uczulona na nospe więc ona też odpada Idę gotować leczo ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w szpitalu nie ma mowy o znieczuleniu, dopiero jesienia, jak przyjmąnastepnego anestezjologa, wiec trzeba isc na zywca brrr. DziadekJacek, a jak tu usiasc na tyłku, no jak. Bezczynnosc tez zabija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej !!!! :) Jestem tu DziadekJacek :-* Ja byłam u lekarza w poniedziałek i okazało się że mam anemie (stąd te zawroty głowy ciągłe) 36 TYDZ. i mój mały ma 3400g :-o - ale na pocieszenie Pani Gin mi powiedziała, że jest bardziej długi niż gruby hihihi Powiedziała też, że jak nie urodze przez najbliższe 2 tygodnie to mam przyjść za te 2 tyg czyli 8 sierpnia do niej (termin mam na 17). Jak myślicie - tego 8 dostane skierowanie czy tylko tak na kontrole mam iść a dopiero jak w terminie nie urodze to dostane skierowanie? Moja mama mi mówiła, że to nie jest tak że jak dostane skierowanie 8 sierpnia to na drugi dzień do szpitala tylko dopiero po terminie mogę się zgłosić na szpital? Wiecie coś na ten temat? :) Bo ja wogóle się w tym nie orientuję :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek Jacek- nospe jako srodek przeciwbólowy przy porodzie to sobie mogą w dupe włożyć:) ja musze pojechać do Gliwic do spzitala zrobić konsultacje anestezjologiczną zeybv w razie porodu tam móc skorzystać z zzo( od razu pani połozna przez tel zaznaczyła, ze "o ile anestezjolog jest wolny". A w Zabrzu to generalnie nie mają takiej usługi ale, jest anstezjolog, któy za kase, nawet jak nie na dyżurze to dojeżdza i zakłada zzo. Jutro idę na wizytę do mojej dźinekolog i się dowiem ostatecznie czy zastepca ordynatora odmawia cc. Wydaje mi się ,że tak bo dzis do niej dzowniłam jak mnie to ząb boli i czy moge ketonal bo apapu mogę razem z opakowaniem połknąć i nie zadziała. Jutro ide do dentysty (jeszcze taki wydatek na sam koniec, kiedy kupujemy wyprawke 1klasisty i noworodkowi:)) POgoda dziś sie zrobiła i Franciszek szaleje więc musze go wziąć na wybieg! KOteczkowa-ty to chyba masz taki mały przedsmak co cię czeka w trakcie porodu..... uściski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka ja ja nie urodze do 9 -taKI MAM TERMIN TO MAM PRZYJSC NA WIZYTE TEGO 9 I DA MI SKIEROWANIE DO SZPITALA ALE TAK JAK PISZE 9 MIJA MI 40TC, teraz bylam 37 tc i to byla normalna wizyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinka-zgadza sie z ta noospa przy porodzie :) ja dostalam buscopan i paracetamol dozylnie, nie musze mowic,ze nie poczulam sie wcale lepiej! to zadne leki przeciwbolowe przy porodzie i bolach. orientujecie sie czy mozna juz w pierwszym miesiacu podawac bezpiecznie jakies herbatki dziecku? np rumiankowa? chcialabym cos podac, bo moja ciagle je, zzera caly moj pokarm, a chce zrobic jakies zapasy do zamrazarki a nie amm z czego :) przeciez nie bede co godzine siedziec przy pompie. nie wiem tylko czy mozna i ile sie podaje herbatki? ile ml? czy to niewazne ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łazanka- nie wiem jeszcze ile ta przyjemność kosztuje, zapytam jutro. 3lata temu jak to planowałąm z Franiem to cos 500-600zł, ale nie wiem czy to była cena samego znieczulenia czy już z dojazdem anestezjologa jeśli nie był na dyżurze, bo pewnie za taka usługę to sobie chłopina policzy w razie "wu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DziadekJacek- Ja też miałam pierwszą taką a teraz olewam . Mam to co potrzebne najbardziej do szpiala;) Torba dla mamy; -szlafrok,piżama ,klapki ,przybory tealetowe, dokumenty i wyniki . -tel kom. A dla dziecka ; -wyprawka czyli komplet ubranek ,małe pampersy,pielucha,chusteczki . -bet,kocyk Reszte jak jedzenie czy picie to mi rodzina przynosła ;) , a takie czy inne rzeczy to juz w domku jak laktatory ,maście ,grzebyki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i sie dziwie bo u nas w łodzi zzo jest bezpłatne tylko trzeba powiedzieć na początku porodu zeby nie przegapić mmomentu podania Jak by nie bylo to bym zapłaciła bo nie posiadam zadnego progu bólu strasznie miekka jestem nawet u dentysty musza mi podac cos na znieczulenie bo inaczej nie dalabym sobie nic zrobic a tych bóli to chyba nie ma co porównywać ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- mozesz dawać herbatkę jak chcesz, są te koperkowe od 1miesiąca. Ja tam dawałam i wypijał ile chciał, robiłam chyba ze 100ml i sobie wyciągał iletam trzeba mu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka ja jak dotrwam do 16 to wtedy dostanę skierowanie do szpitala, a termin mam na 19 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- pewnie, jeśli tylko na opakowaniu pisze,że od 1 miesiaca to śmiało. Tylko możesz się liczyć z tym,że jej na poczatku moga nie posmakować, bo to co innego niż mleczko, ale po kilku próbach na pewno sie uda. Jeśli karmiłaś już butelką to nie bedzie też problemu z piciem przez smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak nie urodze do niedzieli do 31 to mam w poniedziałek stawić się u lekarza i wtedy dostane skierowanie i 8 sierpnia mam pojechać sama do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem zla bylam dzis na wizycie nie u swojej gin poniewaz jest na urlopie wiec inna tylko zbadala mnie ginekologicznie rozwarcie na palec pobrala posiew ... ale nie zrobila mi usg wiec nawet nie wiem ile maly przybral buuuu... mialam tez robione ktg rysowaly sie regularne skurcze co 5 min na co powiedziala ze jesli sie nasila to jechac do szpitala ... ja te skurcze odczuwal jako wylacznie nieprzyjemne napinanie sie do maximum brzucha robi sie twardy jak skala pozatym troszke pobolewalo mnie podbrzusze jak na okres ... po powrocie do domu caly czas notuje te skurcze co 5 4 minuty napina mi sie brzuch skurcz trwa kolo 2 minut i caly czas jest to regularne ale wody mi nie odchodza co robic dziewczyny pomozcie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja ja bym pojechała do szpitala-lepiej dmuchac na zimne .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups, Patrycja, szczerze mówiac nie mam pojęcia, ja bym się już bała:) jak staną sie nieznośne to pruj do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja- spróbuj się zrelaksować, weź no-spę, zmień pozycję, weź prysznic jak się nie uspokoi tylko w miarę upływu czasu będzie bolało bardziej to chyba już będzie to :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja- ja miałam takie skurcze z napinaniem się brzucha, co 4 minuty, trwały ponad minutę do dwóch więc pojechałam na Izbę, to był 24 tc więc było za wcześnie ale u Ciebie teraz już czas. Wody mogą Ci odejść w trakcie porodu. A czop już odszedł? Masz bóle jak na @ i w pleckach? Choć z tymi w plecach to podobno nie każda babeczka ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzielam kapiel i leze sobie wiec pelen relaks skurcze caly czas co 5 min ale czuje tylko twardnienie brzucha bardzo intensywne w 31 tygodniu trafilam do szpitala z powodu skurczy i zagrozenia przedwczesnym porodem ale wtedy skurcze przechodzily przez plecy bardzo bolaly az takie cieplo ciagnelo do nogi a teraz nic takiego sie nie dzieje wiec sama jestem zdezorientowana ... wody nie sacza sie czopa tez nie zauwazylam przynajmniej w caloscie bo czasem odchodzilo mi wiecej sluzu w ostatnich dniach ale byl on czysty cos jak jajko kurze ... rozmawialam tez z mama mnie tez urodzila w 37 tygodniu i wody jej nie odeszly w domu tylko zaczela plamic i dopiero w szpitalu przebili jej pecherz ... moze to dziedziczne poki co czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam pojecia, jak wyglada napinanie sie brzucha, bo chyba tego nigdy nie mialam, wiec nie jestem w stanie nic doradzic:-( ALE TRZYMAM KCIUKASY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetykow dzieciecych wiekszosc z hippa kupilam bo sa od 1 dnia .............. korzystalam tez z fajnej stronki www.dzieciowo.pl tam po prawej stronie sa recenzje mam o znanych kosmetykach calkiem przydatne info :) moze na wieczor sie rozkreci wiekszosc mam zaczyna sie rozpakowywac wieczorem lub noca ale jestem bardzo spokojna az sama sie sobie dziwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam napinanie brzucha co 5min w 35tyg po wizycie u ginki w nocy. czop juz odszedl,ale wody nie. bolow na okres nie mialam. pojechalam do szpitala i zrobili ktg i sie okazalo ze to tylko przedskurcze ale nie wlasciwe porodowe i mnie puscili. powiedzieli ze porodowe musza bolec. i takie tez dostalam 3dni pozniej. niekoniecznie jednak u CIebie jest tak samo. obserwuj sie, jak bedzie gorzej jedz do szpitala. zreszta juz ginka Cie przestrzegla ze moga byc skurcze czestsze wiec tylko obserwowac i byc czujnym :) dzieki olinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie moze to falszywy alarm z jednej strony nie chce jechac bo pewnie znow mnie zostawia ale z drugiej strony w szpitalu czlowiek jest pod stala opieka hmmm... zastanawiam sie czy czekaliby na rozwoj akcji skoro mam miec cc bo maly polozony jest miednicowo czy odrazu zapada decyzja o cieciu ktos wie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw napisze co u mnie a potem poczytam jestem "delikatnie" podłamana :( wróciłam właśnie od gin - na szczęście z Jankiem wszystko w porządku :) waży 2900 i ma duże jajuszka, że hoho :) ale chodzi o moją omawianą cesarkę nie dostałam żadnego skierowania ani terminu - po prostu jak zacznie się akcja porodowa lub też zgłoszenie się do szpitala jak będzie po terminie lekarze na miejscu będą decydować. Mam im tylko pokazać kartkę od okulisty. Miałam przeczucie, kiedy pisałam, że uwierzę w cesarkę jak mi przetną brzuch. Załamanie z 2 powodów: 1. nie jestem psychicznie przygotowana na sn bo przez tytle miesięcy nastawiałam się na cc 2.może się przecież okazać, że zanim sobie pogadamy o mojej kartce to będzie za późno na cc jeśli nie dojdzie do cc a ja będę miała problemy z oczami to im tego nie podaruję dodatkowo nie muszę już robić żadnych badań - powiedziała, że oni sobie w szpitalu wszystko zrobią - jakieś to dziwne - to będzie tyle czasu żeby i przyjęcie zrobić i badania i gatke o mojej kartce od okulisty oj jakoś to źle widzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×