Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość TNKS
To chyba normalne... moja mała na której stronie spi na tej ma potówki,przemywam czysta zagotowana woda i znikaja jeszcze tego samego dnia.Przegrzewane dzieciaczki tez tak reaguja na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to było do TNKS:) Pozatym wiele sie u wasz dzieje,podczytuje czasem ale zadko.Malenstwa rosna a z nimi jakies rozterki i dylematy:) Musze was nadgonic troszke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS
Meg no na czole gdzie jej się zrobily po spaniu zniknęły faktycznie, ale na policzkach ma nadal... Uszka są za to lepsze, najpierw miaŁa na nich mega czerwony grysik, pźniej zrobla się sucha skorupa a teraz zostało troszke suchej skórki... Kupka dziś wielka i ani grama śluzu w niej a nabiał wczoraj jadłam ( nawet mleko piŁam)... Czytałam że przy skazie wysypka jest teź w zgięciach rąk i nóżek - moja mała tam nic nie ma... Tylko buźka, główka i troszke na szyjce... Mam nadzieje że to jednak alergia na co innego a nie skaza... Tymkowa trzymam kciuki, żeby chrzciny wypadły tak jak mają :) Kurde co z Łazanką??? Ma któraś z Was z nią jakiś kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS
Smallgirl moja mała też je nieregularnie - nawet bardzo... Jednego dnia ma 6 posiłków, drugiego 10 ( swoją drogą... Pan DR ostatnio mi powiedział, że nadmierna ilość karmień może wpływać na to, że maleństwo nie może zrobić kupy, powiedział, że 10 karmień to za dużo i że przerwa między karmieniami nie powinny być krótsze niż 2,5 godz bo nie wytwarza się wystarczająco treściwy pokarm a przez to nie jest w stanie się wytworzyć "masa kałowa" - to info dla tych których maluchy się męczą... Ja się stosuje do zaleceń i póki co 2 dzień mała kupka sama bez pomocy i bez krzyku) Wracając do regularności posiłków - nie wiem. Czy to może powodować gazy, ale na pewno pomaga na gazy herbatka i leżenie na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS u nas podobnie
ja tez jem od poczatku wszystko i karmie piersia, no i niestety mala ma buzke w krosteczki czerwone raz mniej raz wiecej. Ostatnio tak jak ty podjadlam czekolade i orzechy i buzka byla bardzo czerwona. Po 2 dniach jest lepiej ale na policzkach zostala taka kaszka tylko juz nie czerwona. Nawet zauwazylam ze jak M ja caluje ama lekki zarost to zaraz pojawiaja sie krosteczki. Jestem dobrej mysli ze to nie skaza, a nabialu i jogurtow owocowych jem bardzo duzo. zazdroszcze tego spania u twojego maluszka, bo moja chodzi spac po 22 i tak co 3 godz.budzi sie do jedzenia. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecię pobiło dzis rekord w spaniu od 21,30 do 6,30 ale co z tego jak dzis mija 2 dzien bez kupy. kurczę a myslałam ze ten probiotyk cos pomoze. a termometrem ja mu pomóc nie umiem juz dwa razy próbowałam kiedys i nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki ;) Dzisiaj stwierdziłam,że mam cudowne dzieciątko ;) jak usnęła ok 24 tak obudziła się o 8 rano i to taka kolejna noc z rzędu czy jej tak zostanie? ale niestety dzis męczą ją kolki i przy każdym bączku strasznie krzyczy i głęboko patrzy mi w oczy z takim wyrzutem ze jej nie pomagam ze az serce mi sie kraja i mam ochote poplakać razem z nią :( coś strasznego ,kiedy to sie skonczy ? do którego miesiąca są kolki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam,że malutka karmiona jest mm wiec nie jest to wina mojej diety,zawsze sie jej odbije i tez je powolutku wiec nie powinna sie nałykac powietrza juz nie wiem jak jej pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam też pytanie do mam karmiących wyłacznie mlekiem modyfikowanym, co ile dni wasze maluszki robią koope?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS, moja sąsiadka polecała Viburcol, u jej syna się sprawdził. Ja zakupiłam wczoraj, ale jeszcze nie użyłam. mama, ja daję małemu Biogaię i jestem zadowolona, jakby z brzuszkiem lepiej :) monisiacz3k, mój pałaszuje na dobę około 800-900 ml. Oczywiście zdarzają się dni jak wczoraj, że wypija tylko 700 ml, ale są dni, że nawet ponad litr :) Ale tak jak pisze TNKS, najważniejsze że przybiera dobrze na masie, to jest wskaźnik czy się najada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80, ponoć większość kolek przechodzi około 3 miesiąca, ale nie jest to reguła. A może spróbuj jej podać simeticon, może pomoże. Niektórym dzieciaczkom pomaga Delicol (u mnie się nie sprawdził) - m.in. Grays podaje go swojemu synkowi i działa. Rób delikatny masaż brzuszka małej, przyginaj nóżki do brzuszka - może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS
Na recepte? Ja kupiłam 2 opakowania bez recepty... Hmmm... Przedwczoraj kupowałam a recepty nie miałam! Ciotka zapytaj w swojej aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia ja podaje infacol i do tej pory jakby pomagał, masujemy malutką staramy sie jej pomóc na wszystkie sposoby ale jak ja zaczyna bolec i patrzy na nas z takim wyrzutem i bólem to rece opadaja z tej bezsilnosci ze taki maly szkrabek musi sie tak meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS, bez recepty? A mnie w aptece koo mnie nie chciała sprzedać bez recepty... Hmm... Muszę się przejść później do innej apteki i zapytać. as-80, doskonale CIę rozumiem..Też wzięłabym te wszystkie męczarnie mojego dziecka na siebie, żeby nie musiał się tak męczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smallgirl to ja mam podobnie... :-( mój królewicz w ogóle w dzień nie chce spać, jednie śpi na spacerze i czasem jeszcze dosypia w domu a tak to od rana jak się obudzi o 4-5 mam masakrę, nie śpi w ogóle, cały czas płacze, zalewa się łzami i robi czerwony...nawet czasem ręce nie pomagają :-( a gdy pruka lub robi kupkę to też się spina, moze to brzuszek jest tego powodem tak jak u Ciebie... :-( a z tymi kolkami to ja już nie wiem jak to jest?!? w końcu jak pruka to jest kolka??? ja myślałam, że kolka jest wtedy gdy nie może prukać ani zrobić kupki??? mój też dziś nie robił kupy buuu, jak mu się uda to pewnie znów będzie cały upaćkany tyle tego będzie a i powiem jeszcze, że mój też się uspokaja tylko przy piersi, zanim wyjdziemy na spacer a wychodzimy koło 14-15 bo wcześniej nam się nie udaj... je z 10 razy, ja też już się boję, że mam mało treściwy pokarm skoro tak często chce jeść, nie wiem może za wodnisty jest, zobaczymy we wtorek jak przybrał na wadze... a i mam jeszcze jedno pytanie do Was, szczególnie do tych, ktore karmią lub dokarmiają modyfikowanym, ile czasu trzymacie otwarte opakowanie?? moje ( a mąż kupił mega duże bo 800 g i szkoda by bylo wyrzucać) ma już z 5 tyg od otwarcia, chociaż dawałam mu dopiero ze 3-4 razy, ostatnio usiadłam i zaczełam czytac co tam piszą na opakowaniu i się przeraziłam bo tam jest napisane,że tylko można używać do 3 tyg od otwarcia, a my mu dawaliśmy po tym terminie.... i teraz pytanie czy z tym mlekiem choć to wydaje się dziwne bo to proszek, moze sie cos stac?? czy oni tak pisza zeby tylko kase od ludzi wyciagac?? odpiszcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bebilon on jest w fajnym pudełku i nic mu się nie dzieje no ale ja 400g mam na tydzień. bebiko które miałam w zwykłym pudełku po 2 tyg się zbiło w grudki ( nie spasowało nam i trzymałam nie wiem po co) więc moze o to chodzi żeby wilgoć nie weszła bo się zbryla. a apteki mam u siebie takie że szkoda gadać- w jednej chciałam coś kupic do wit d jakis kroplomierz i dostałam taki do oczu dobrze ze zajrzałam bo okazał sie szklany a mówiłam że dla niemowlecia, w innej kobieta sie upierała że Frida to tylko odciagacz do kataru a woda morska tej firmy nie istnieje, w kolejnej nie chcieli mi sprzedac czopków glicerynowych że dziecko za małe, nie mówiąc o tym że zanim mi cos w tej ostatniej sprzedadzą to wyciągaja ulotke i czytaja po 2 razy ( nawet jak jest napisane na recepcie co i jak) ok ostrożnosci nigdy za wiele no ale bez przesady jak kupowałam espumisan to stałam tam pół godziny aż kobieta sobie skład przeczyta:-((( wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny jak ja zazdroszczę tym, których dzieciaczki śpią od 24 do 6 rano lub więcej. Mój szkrabik w nocy je co 2,5 - 3,5 godzinki, a czasami nawet co godzinkę. Ale żeby on jadł, to było by fajnie, on tylko sobie smokta cyca i przysypia. Masakra. Teraz wrócił katarek i go zwalczamy - chyba skutecznie. Po tym zapaleniu płuc jestem przewrażliwiona. Na dodatek Oliweczka się rozchorowała - zapalenie krtani - jakiś naprawdę chorowity okres się rozpoczął. Bombastyczna - Kacper też ma AZS, od tygodnia stosuje emolium, skórka ładna ,tylko na buzi na chrostki. Zrezygnowałam z wędlin sklepowych, kupuje karkówkę, łopatkę lub schab i piekę w piekarniku, a potem ciach na kanapki i chyba chrostek jest mniej. Dziadek Jacek - ęmolium można smarować te krostki na buzi? U nas na szczęście kolki są bardzo sporadycznie, raz na tydzień, ale współczuję maluszkom z kolkami, one wtedy tak cierpią. Kacper robi mi z 5 kupek dziennie i czasami są ze śluzem, ale lekarz powiedział, że przy karmieniu piersią mam się tym nie stresować. Kacper waży już 6,500 kg (3700 urodzeniowa) w czwartek skończy 2 miesiące. Jak ten czas zleciał, a jeszcze niedawno przewracać się z boku na bok z brzuchem wielgachnym nie mogłam, hehe pamiętacie jak dzieciaczki w brzuszku nas kopały i to przezywałyśmy wspólnie na forum? tymkowa - jak tam po chrzcinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!! Ah chrzciny sie udały wyśmienicie! Maluch był superowy na mszy. Spał caaałą mszę ;) Siedzielismy z M w pierwszej ławce i proboszcz wybrał mojego M do pierwszego czytania:)))) hehe W domu ze stresu przed tym czytaniem przeczyscilo mnie troche heh:))) Dziewczyny widze ze nie jestem juz sama z koleczkami. Teraz to ja mogę w koncu cos poradzic bo u nas sie uspokoiły juz ;) Czasami sie pojawiają. Smallgirl , miałam identyczna sytuacje w 3 i 4 tyg zycia mojego malucha. Stosowałam Espumisan( za cienki był) potem infacol , pomagal przez 3 dni i potem powrot kolek.. teraz dostalismy bobotic, wydawal sie byc lepszy od infacolu. Az w koncu dostałam cudowne lekarstwo. Debridat. Rewelacja. superowo, wszystko ładnie małemu pracuje, nie prezy sie przy jedzeniu, przy noszeniu itd. Piardki idą super. Piardki w ogole ida super po Gripe water. Fajnie działą na dzidzke, Podaje mu jednego dnia gripe water, a drugiego plantex Po prostu koperek w roznych wydaniach. Troszke w nocy poskrzeczy sobie przez sen. Ja oczywiscie wzdrygam sie i waruje już przy łózeczku. Gdy widze ze jego jęki go wybudzają wtedy odpalam suszareczke i po brzuszku daje i od razu jest odjechany. A w ostatecznosci wrzucam mu do łóżeczka komórke bo tam nagrałam dzwiek suszarki hehe ;)) My zmienilismy mleczko z enfamilu na bebilon 1 bo dostal dwa razy zatwardzenia. I mamy obserwowac go na nowym mleczku, a gdy cos nie pojdzie tak mamy dalej szukac odpowiedniego mleczka. No niestety drugi dzień nie robi kupki a jest tylko dokarmiany bebilonem, 3 razy butle daje, raz 60ml i dwa razy po 90ml. Czy po prostu za mało na odłożenie masy kałowej>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrcze. on znow 3dzien kupy nie robi no . Zatwardzenie ma ponownie czuje. Bo cisnie cisnie i nic. W nocy sie wybudza, pewnie brzuszek go boli. Mam za kazdym razem podawac czopki,,,, to nie bedzie dobre. hm... w czw mam pediatre i sobie mysleze do czwartku to troche za długo by bylo jakby nie robil... Mleko mam pewnie zmienic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
Aga jabi moja mała budzi sie o 7 i jest masakra przysypia po pare minut i sie budzi.Nie wiem jak to jest z jedzeniem ale ona je bardzo czesto w malych ilosciach.Dokarmiam ja bebilonem pepti.Ma cały czas gazy tak pryka jaj dorosly czlowiek.Nie chce za bardzo jesc.zaczyna od rana marudzic:(przysypia przy jedzeniu a poznie sie budzi i znowu je.wczoraj b.malo zjadła byla caly dzien spiaca wyjatkowo.i co ja mam zrobic?wszystko przez te gazy.podaje jej rano i wieczorem infacol.w nocy b.malo je budzi sie possie troche i zasypia.moze dlatego w dzien jest masakra.jak ja uregulowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
hej u nas tez poszla mega kupka:)jakie sa objawy zapalenia ucha?mała ciagnie butelke to krzyczy.chyba za szybko leci.przy cycu sie uspokaja.choc czasem wsuwa butelke i nic nie jest juz sama nie wiem.prawie kazde karmienie to szarpanina.wierci sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.jabi
Smalgirl ja mam dokladnie taka sama sytuacje :-(. Dziewczyny pomozcie nam... A do tego wszystkiego dzis cala noc nie przespana... Jak usnal to tylko na chwile przy cycku i to wszystko, jest 10 a on dalej nie spi. Ja juz wariuje, nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.jabi
Tto ja aga jabi tylko pisze z kom nie wyskoczyla mi opcja wpisania hasla, dlatego jestem pomaranczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny, które mają problem z kupkami - ja zauważyłam, że u mojej Małej to ma ścisły związek z tym co ja pochłonę w ciągu dnia. Może i Wy spróbujcie bardziej lekko pojeść. Dziadek 🌼 Pocahontas - ale nabiału też nie jesz? Ja odstawiłam wszystkie możliwe alergeny - nabiał, orzechy, wszystkie możliwe słodycze, jaja, soję, nawet z pszenicą uważam. Wieprzowiny też nie jem. Tylko drób, kupiony surow gotuję albo piekę. W ogóle jak jakaś psycholka sprawdzam skład każdej rzeczy. Najbardzoej martwi mnie szyjka i miejsca za uszkami - normalnie rany ma w tych miejscach. Ciągle na zmianę coś jej się sączy, a później wysycha, schodzi skórka i tak wkółko.. jedyne co troszeczkę pomaga, to obsypanie tych miejsc mąką ziemniaczaną.. czekam na środę jak na zbawienie - mamy wizytę u alergologa. Eh z maluszkami niestety - ile szczęścia tyle i zmartwień :( Właśnie czekam na panów - będą nam montować giga szafę na przedpokoju. Nareszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa Dziadek już wiem o co miałam Cię spytać :) Emolium sprawdzało się u Ciebie przy skazie? Narazie mam ciągle balneum, ale nie daje rady :( Pocahontas a Ty jak dbasz o skórkę swojego szkraba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×