Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość problem z wyborem

szpitale w Łodzi

Polecane posty

Gość problem z wyborem

jestem dopiero w ósmym tygodniu ciąży, ale chciałabym wybrać do jej prowadzenia lekarza pracującego w szpitalu, w którym będę rodzić. I tu mam dylemat, bo nie wiem gdzie. Zależy mi na kilku rzeczach dotyczących porodu i czasu po nim : - żeby po narodzeniu dziecka nie zabierali go od razu od matki (pierwsze dziecko rodziłam 11 lat temu w Rydygierze i tam małego po porodzie położyli mi na brzuchu, potem pielegniarka zabrała go do badania, ważenia itd, ale cały czas był na tej sali co ja, zrobili wszystko błyskawicznie i oddali mi dziecko) - żeby dziecko było na sali razem ze mną - żeby lekarze i położne pozwalali na naturalny poród, bez przyspieszania, naciskania na brzuch, dążenia do nacięcia bez dyskusji - żeby były pokoje do porodów rodzinnych Napiszcie proszę o swoich doświadczeniach i uawagach o łódzkich szpitalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
no proszę, na pewno jest ktoś z Łodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkursowa_lalunia
Z takimi wymaganiami to tylko do szpitala prywatnego- jeden masz na Ciesielskiej a drugi na Szparagowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
szczerze mówiąc, nie wiem, co jest dziwnego w tych wymaganiach :). W sumie to normalne wszędzie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
ok, zignorujcie te wymagania :). i napiszcie o zwoich doświadczeniach związanych z porodem w szpitalach łódzkich ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem z Łodzi ,nie mam doświadczenia jak narazie swojego osobistego ale siostra rodziła w czmp i ja osobiscie nie polecam tzn moze zle powiedziłąm bo to chyba wszytsko zalezy jaki masz poród piszesz o nacinaniu itd piszesz o wywoływaniu porodów no wiesz nikt w panstwowym szpitalu nie bedzie czekał na to az ci sie zachce i jak bedziesz po terminie lezec w szpitalu to daja teraz takie zele przynajmniej w madurowiczu które pomagaja wywołac poród ja jak byłam w szpitalu to przy mnie dawali to kilku dziewczyna i zadnej nic wielkiego po tym nie było ,tylko godzine skurczy i to wszytsko ,co sie dzeje na porodówce to raczej ci nie pwiiem ale wiem ze madurowicz stawia na naturalny poród .to tyle z mojej strony bede rodzic w kwietniu czyli troche przed tobą to moze wstedy cos wiecej :)ja mam lekarza w madurowiczu i tam tez chcę rodzic tzn na pewno tam i codziennie "modle sie" o cesarke...tak czy siak załatwie sobie zaświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
no ja właśnie o Madurowiczu słyszalam, że jest ok. Akurat stamtąd nie znam niestety żadnego lekarza. Z drugiej strony bardzo dużo dobrgo słyszałam o położnych w Matce Polce ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połozna sie zmienia wraz ze zmiana ,w madurowiczu tez sa super połozne ...ja tez nie znałam zadnego lekarza w madurowiczu ,poczytałam w necie i wybrałam sobie lekarza nie żałowałam nawet chwili, idziesz za darmo a wizyta moze i godzine trwac w zalezności od twojego problemu czujesz ze naprawde chce sie toba opiekowac,nie jak moja siostra która chodziła w czmp i wizyta trwała 10 minut z rozebraniem sie i ubraniem sie tu zadajesz 100 pytan i na kazde masz odpowiedz ,przynajmniej taka jest moja ginekolog.wiem ze na porodówce dzieci daja od razu po cesarce po 12 h czyli umówmy sie na następny dzin .masz darmowe znieczulenie poród w wannie co widze jest modny teraz bardzo,sale do porodów rodzinnych sa wyremontowane jednoosobowe i podobno fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
a możesz mi powiedzieć, gdzie chodzisz do lekarza i jak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z wyborem
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkursowa_lalunia
a na co ci lekarz z tego szpitala w którym będziesz rodzić? Przecież i tak nie przyjedzie do ciebie do porodu? No i jeszcze powiem że lekarz z poradni przyszpitalnej zwykle pracuje na patologii ciąży a nie na porodówce więc nie ma co liczyć że się może trafi z porodem na jego dyżur. Ja myślę że lepiej zadbać o dobrą położną , bo to ona będzie odbierała poród, a lekarz to się pojawi do zszycia krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze przed porodem, ale to już wkrótce więc gdzieś na początku lutego będę mogła opowiedzieć Ci o moich wrażeniach. Ja wybrałam Rydygiera i też lekarza stamtąd. Wiem, że po porodzie dziecko jest w zasadzie cały czas z matką, porody rodzinne są normą (choć osobnego pokoju nie ma), porodu nie przyspieszają i ponoć też są skłonni robić znieczulenia zo nie wymuszając wcale na pacjentce żadnych "prezentów" w związku z tym. Szpital jest niewielki i przytulny, prowadzi swoją szkołę rodzenia. Z minusów to chyba jednak ten brak pokoju do porodu rodzinnego i zakaz wchodzenia do sal dla matek z dziećmi osób z zewnątrz - odwiedziny tylko na korytarzu, oglądanie dziecka w progu sali. Ale z drugiej strony podyktowane jest to względami sanitarnymi i uszanowaniem prywatności innych matek (w zasadzie też bym wolała żeby czyjś mąż nie wchodził do sali w której będę uczyła się karmić dziecko albo będę leczyła krocze po nacinaniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodziłam w szpitalu wojewódzkim w Zgierzu i zdecydowanie ODRADZAM to miejsce. koszmar a nie poród. tym razem chyba zdecyduję sie na poród w prywatnej klinice na Szparagowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia

Porodówka w Madurowiczu to dramat, w żaden sposób nie jest dostosowana do obecnych wytycznych i standardów opieki okołoporodowej.  Nie mówię tutaj o względach wizualnych, remont wiadomo jest potrzebny ale na sali porodowej prócz łóżka i ktg nie znajdziemy nic, żadnych współczesnych pomocy porodowych, nie ma tu mowy o porodzie w pozycji wertykalnej, położna zapytana o sposób przyjęcia dziecka z takiej pozycji otwiera oczy ze zdziwienia i podkreśla że rodzi się na łóżku żeby był dobry dostęp a nie jakieś wydziwianie. Przykre jest to że młode polozne świeżo po szkole trafiają do takiego miejsca i dalej powielają schematy że rodzic to tylko na łóżku porodowym. Z takim podejściem szpitali nie ma szansy że coś się zmieni w tym temacie w PL.  Szpital chwali się że ma naturalne metody łagodzenia bólu porodowego (prysznic) To sciema, na 6 sal porodowych jest jeden prysznic poza salą, już widzę kolejki oczekujących na korytarzu kobiet w bolach porodowych do jednego prysznica😒 szukamy innego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×