Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mila-mila

LEON - imię dla chłopca

Polecane posty

Gość gość
jak dzieciak przeuroczy , to moze byc i Leon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ludzie sa debilami ze zwierzęta nazywaja ludzkimi imionami. Leon mi sie mega podoba i patrzac na to zw w dzisiejszych czasach kroluja imiona Antoni(Antek) Franciszek(Franek) Stanisław czy Stefan to i Leon w nastoletnim zyciu sie odnajdzie. takze smiesznie to wygladanjak w szkole krzykniesz Kuba Marcel czy kacper i sie okazuje ze tylko te imiona istnieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram gościa z 00.50, imię jest ładne. Wydaje mi się, że obecnie gorzej brzmią imiona popularne, bo co się kogoś zapytam i odpowiada, że urodził się Szymon lub Maja to mnie skręca (nie oceniam imienia a jego popularność). Pomijając Brajany, Kewiny i Nikole każde imię jest ładne. Uważam też, że głupotą jest krytykowane wyboru rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leon czy Olaf???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leon wcale nie jest takie rzadkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest?myślicie, że to imię nie "skrzywdzi" dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie imie dziecka nie krzywdzi,tylko niedobrzy ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, ale czy to imie jakoś szczególnie może prowokować komentarze- czy raczej: jest to rzadziej spotykane imie, ale nie dziwaczne, śmieszne, zbyt wyszukane. No i co myślicie o tym Olafie?Spotkałam się z opinią, że to "f" na końcu jest słabo słyszlne i wychodzi Ola???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy Olafa i jest ok. Nikt nie przekręca. Też zastanawialiśmy się nad Leonem, ale stwierdziliśmy, że Olaf jest delikatniejszy i jest więcej zdrobnień. Pasuje idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O dzięki za odpowiedź. Tak myślałam, że to "f" nie jest kłopotliwe. No ja mam dylemat, bo te dwa imiona podobają mi się dokładnie tak samo 50/50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się to imie.. uważam, że dziecku należy nadać imie takie, by nie musiało się go w czasie przedszkola i podstawówki wstydzić ( jest to okres, kiedy dzieci nie rozumieją znaczenia imion i te bardzo rzadkie, lub staromodne są po prostu wyśmiewane) Jeśli imię Leon, Józef, Zygfryd i inne tego typu mają dla nas jakąś dużą wartość, to proponuję nadać dziecku takie imie jako drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie nie jest to ładne imię, chyba, że noszący je mężczyzna ukończył 60 rok życia. Nie wyobrażam sobie siedemnastoletniego Leona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie wyobrażam sobie 17 letniego Franciszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest normalne imie-Leon.A,ze u niektorych nie dziala podstawowe myslenie,to juz inna sprawa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde imię jest ładne i można się do niego przyzwyczaić. 15 lat temu w liceum miałam Tyberiusza i co, nawet do głowy nikomu nie przyszło, żeby się z niego śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mikolaj ok, chociaz nie przepadam za tym imieniem. Takie smieszne, teraz bedzie wysyp mikolajow na 6 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym chciała Leosia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leona nie stawiałabym na równi z Zygfrydem. Co o tym myślicie. Teraz jest mn óstwo Antonich, Franciszków i Janów- jeszcze jakiś czas temu te imiona pasowały do starszych dziadków, a teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż chce Leosia, a mnie ten Olafek po głowie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego dziecko miałoby się wstydzić imienia Leon?????Ja rozumiem Bonifacy czy tam inny Pankracy, ale Leon????W przedszkolach teraz tak różnorodne imiona można usłyszeć - to chyba dorośli zazdrośnicy taki tok myślenia prezentują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam i Leona i Olafa. Żadnym z tych imion krzywdy dziecku nie zrobisz. Teraz w przedszkolach pełno Marcelów, Oliwierów, Jaśków, Franków i różnych innych ... Dzieci są bardziej tolerancyjne niż dorośli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak kiedyś bede miala syna to nazwę go właśnie Leon albo Nikodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, więcej tolerancji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawa byłaby dla mnie wypowiedź mamy Leosia. Fajnie byłoby ją zapytać jak inni reagują na to imię.Czy rzeczywiście robią wielkie oczy i dopytują się dlaczego i skąd taki pomysł itd. Choć wydaje mi się, że osoby nieżyczliwe lub zazdrosne skrytykują każde imię - nawet te często spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imie Olaf mi się podoba, natomiast Leon już nie bardzo.. Tak samo jak nie podoba mi sie moda na powrót do "starszych" imion. Jak słysze mame, wołającą na np 3 letniego syna Antoni, Leonie, lub Franciszku to jest to dość dziwne w moim odczuciu. Mój były chłopak ma na imię Franciszek i chociaż niechętnie o tym mówił, to dało się wyczuć, że ma z tego powodu kompleks - zawsze prosił, by nie zwracać się do niego po imieniu w większym tłumie, wolał, by używano wymyślonych przez niego samego przezwisk. Także jestem aktualnie w ciąży, w kwietniu będę rodzić i postanowiłam nazwać synka Igor :) nie jest to imię ani bardzo popularne w moim otoczeniu, ani bardzo "stare"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem mamą Leona a Olafa. Natomiast mamy w naszym otoczeniu dwóch Leonów. Dla nas imię jest jak najbardziej normalne. Bardzo je lubimy. Nie zwracaj uwagi na reakcje ludzi. Zawsze znajdą się wredni, którzy skomentują przy Tobie albo za Twoimi plecami. Nasz syn ma już 4 lata i chodzi do przedszkola. Gdy się urodził koleżanki z pracy ze zdziwieniem pytały jak my się do niego zwracamy, odpowiadałam :"normalnie-rozumie język polski" . W nosie miałam ich komentarze. Przecież to była nasza decyzja. Teraz to imię jest bardziej popularne i już chyba tak nie szokuje. Gdybym dała mu imię popularne, na pewno padło by stwierdzenie, że ładne i takie popularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak te biedne mamy nadawały dzieciom imiona kiedy nie było "kafeterii"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no myslę, że dorosłe, dojrzałe osoby nie traktują takich forum jak wyrocznię. Przecież i tak to rodzice decydują ostatecznie. Kobietki chyba zwyczajnie lubią powymieniac się poglądami (w ogóle gadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, że rodzice nie są nudni i dają dzieciom ciekawe imiona. Pokolenie lat 80-tych , same Kaśki, Anki i Marty. A ja Rozalia miałam ochotę siedzieć w klasie pod ławką. Teraz jestem dumna z mojego imienia. Do wszystkiego trzeba dojrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×