Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mila-mila

LEON - imię dla chłopca

Polecane posty

Gość mila-mila
Mamo Leona, miło mi słyszeć o takich pozytywnych doświadczeniach. Ciekawe, że nie jest zbyt często spotykane na Wyspach. Słyszałam, że we Francji i Niemczech bije rekordy popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E tam, zadna popularnosc we FR
We Francji szczyt glorii dla imienia Leon byl w 1910 roku - obecnie zyje (wciaz zyjacych) 4 000 Leonow urodzonych w 1910. Obecnie , w 2008 roku w calym kraju urodzilo sie 361 Leonow. Dla porownania, imie z cholowki, Enzo, w 2008 roku bylo tego okolo 9000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamanianaa
Baby! Pomyslcie, ze wasi malutcy syneczkowie beda kiedys nastolatkami i mlodymi mezczyznami. O ile Leon pasuje do dziadka a do malucha Leoś, to jak ma sie nastolatek przedstawiac? Wyobrazacie sobie gimnazjaliste co ma prawie 2m spodnie w kroku, szeroka bluze z kapturem i mowi : Jestem Leon??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pomyslcie, ze wasi malutcy syneczkowie beda kiedys nastolatkami i mlodymi mezczyznami. O ile Leon pasuje do dziadka a do malucha Leoś, to jak ma sie nastolatek przedstawiac? Wyobrazacie sobie gimnazjaliste co ma prawie 2m spodnie w kroku, szeroka bluze z kapturem i mowi : Jestem Leon??!" Spróbowałam to sobie wyobrazić i padłam :D Mnie leon raczej kojarzy się z chudym, bladym kujonem w okularach :D Wybaczcie, ale nie mogłam się powstrzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W NIemczech od kilka lat jest bezkompromisowa moda na imiona zaczynajace sie na L. Znam wiec kilku Leonow, Luisow, Lukasow i Luki. Dziewczynki- przede wszystkim Leny i Leonie, ale takze Laury, Leony, Lary. Z Leonem kojarzy mi sie to: "Znasz bajke o Leonie? O Napolenie mala trojke dzieci." :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slyszalam nie raz takie
Chyba ten nastolatek wolalby sie przedstawiac Leon, niz Blazej albo Marian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znam fantastycznego Mariana. Dziewczyny za nim szaleja, wszyscy lubia- taka gwiazda- everybodys darling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slyszalam nie raz takie
No sprobowalabys francuskiej mamie powiedziec, ze Leo i Leon to to samo. Oburzylaby sie strasznie, bo Leon to francuskie i staromodne, a Leo to modne bo wloskie, bo to wlasnie wloskie imiona sa teraz szalenczo modne we Francji, choc wszystkie przeciez maja swoje francuskie odpowiedniki: Enzo - Laurent, Matteo - Mathieu, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalindaaaaa
Aga1979 ma rację. To nie do końca jest tak że imię przekreśla to czy ktos będzie lubiany czy nie. A jak taki Gracjan przedstawi się kiedys podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Zdecydowanie lepiej mieć poważne imię a nie jakieś filipowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do tego nastolatka
to mnie to wcale nie rozsmieszyło Wyobraziłam sobie takiego w niskich jeansach i bluzie i luz Nie widze w tym nic smiesznego , mnie sie wydaje ze nawet pasuje A dziewczyna , która pisała , ze syneczki beda nastolatkami niec tez sobie wyobrazi ,ze kiedys beda dorosłymi wiek nastoletni to wiek przejsciowy , tak jak dziecinstwo , a zdrobnienia nie sa takie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoś
ja hce tak nazwać psa iniewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoś
poradće

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoś
czekam na otpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leoś
prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisoglam
Podoba mi się bardzo, biorę je pod uwagę. Ostatnio było w serialu "Usta Usta" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli okaże się, że będziemy mieli synka- damy mu na imię Leon :) mój partner się uparł i koniec :) a mnie... cóż... też się podoba :) mam tylko nadzieję, że nie będzie jakiegoś bum na to imię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123a
A mnie sie nie podoba, bo..... kojazy mi sie z samochodem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój partner również uparł się na Leon, do samego rozwiązania nie mogłam się z tym pogodzić. Leon - jak stary dziadek. Teraz mój Leon ma 14 miesięcy i uważam, że jest to cudowne imię dla chłopca. Znajomi mówią do niego Lele. całuski dla wszystkich Leonków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greek2011
czy lepiej jest mam na imie kajetan marycy albo hawranek a moj kolega to kolejny piotrus kubus lub bartek??? wiec tak mam 3-12 lat i jestem leoś mając 13-18 mówią do mnie sie ma le oooo a bedac dziadkiem mam gleboko w duszy jak mam na imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im dalej na zachód tym gorzej
fajne imie, nietuzinkowe a jednoczesnie nie staromodne - np. seat leon :D nie ma seata stanislaw wiec leon jest nowoczesne, zreszt,a był leon zawodowiec przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OKROPNE!!!!
jak dla pijaka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Steczkowska ma syna LEONA
i jeszcze STASIA:) Bardzi ładne imiona:) a gdy dzisiejsze maluchy będą nastolatkami, to juz Wy się nie bójcie;) będą zupełnie inne czasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nastolatka Leona (13 lat), w szkole mówią do niego Leo, jedyny w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piekne imie ,bardzo mi sie podoba imie leon moj dziadek mial tak na imie bardzo madry czlowiek i kochany jak bedziemy mieli synka tak wlasnie damy mu na imie leon !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 911
piękne, świetne! jak będę miała syna to będzie właśnie Leon. Takie dumne, zdrobnienie też fajne... Leoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mioni
mi tez sie bardzo, bardzo podoba, ale faktycznie otoczenie to reaguje roznie, najgorzej jest w malych miejscowosciach, gdzie ludzie zdziwieni ze wogole jest takie imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super imie! do porzygania jest Kubusiow, Kacperkow, Szymusiow, Piotrusiow, Antosiow ,Wojtkow i Igorkow.. Leon to piekne, oryginalne imie. Przynajmniej nie obróci sie 8 dzieci jak Pani zawola w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się nie podoba, coraz popularniejsze się robi, a jest podobno mega popularne bodajże w Niemczech, do nas powoli przenika ta moda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że jakiekolwiek na tym forum imię padnie, to jest albo akceptowane albo nielubiane. Najważniejsze to jest mieć pozytywne skojarzenia i żeby nie było ośmieszające. Mi osobiście podoba się Leon:) Podoba mi się również Filip, Olaf, Karol - typy dla kolejnego dziecka. U mojego syna w szkole jest Aleks, Cyprian, Max, Kajetan - nikt ich nie wyśmiewa. Jak patrzę w gazetę z jakimi imionami rodzą się u nas dzieci to mam wrażenie, że rodzice nie wybierają te imiona bo są obecnie modne, dlatego królują Maje, Zuzie, Lenki, Szymony, Jakuby i Bartosze ... A jestem mamą popularnego również teraz Adasia:))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×