Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelinek91

NA JAKIM ETAPIE ROZWOJU SĄ WASZE 8-MIESIĘCZNE NIEMOWLAKI?

Polecane posty

Gość Matka nawrócona
Mój nie raczkuje, nawet nie pełza, tylko czasem próbuje na brzuchu unieść się na prostych rękach i czasem próbuje jakby się przemieścić, trzepiąc nogami i podnosząc pupę, ale jeszcze mu nie wychodzi. Siedzi sprawnie, w sumie jak miał 6,5 miesiąca zaczął sam siedzieć bez podparcia. Usiąść jeszcze sam nie umie. Czasem przewraca się z siadu do leżenia na brzuchu. Gaworzy sobie po swojemu, obraca sprawnie wszystko w rękach. Ma za to 8 ząbków już, z czym wszystkich zaskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka nawrócona
A Twój maluch Ewelinek na jakim etapie ? Dzieci to w tym wieku tak różne są,że jeden już zaczyna nawet stać, a inny jeszcze siedzieć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka co prawda skończyła wczoraj 9 miesięcy, ale w wieku 8 miesięcy już sama siedziała, miała 4 zęby (teraz idą kolejne), mówiła mama, baba, tata, ej. Nauczyłam ją robić papa i kosi kosi. Teraz próbuje raczkować i podnosić się do góry na kolanach tak jakby już powoli do chodzenia. Oczywiście musi się czegoś trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka nawrócona
No i jest jeszcze cały szereg różnych szczegółów, które nie sposób na raz opisać. Np. zaciekawienie bajkami, zabawa w akuku, lubi się w to bawić, podtrzymuje sam łyżkę, jak go karmię. To z tego, co mi się teraz nasuwa do głowy. Martwię się trochę, że kiepsko z tym pełzaniem czy raczkowaniem. Ale za to coraz bardziej rwie się do stania. Jak go sadzam, to on wyprostowany i na nogi chce, nie siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka nawrócona
Ależ się rozpisałam, jejku. A właśnie mi się udało nauczyć tylko zabawy w akuku, kosi kosi jakoś tam robi po swojemu, ale tak nie do końca świadomie.Papa nie umie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia2010
Moja córka ma dwa zęby,można powiedzieć że już raczkuje,siedzi sama bez podparcia ale sama nie usiądzie.Przewraca się z boku na bok w tempie expresowym.Mówi mama,baba,papa.Robi pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym mogła wiele pisać na temat tego co robi moje dziecko, ale wyżej ktoś napisał to wiele szczegółów jest. Generalnie to moja córka uczy się wszystkiego pokolei też poprzez zabawę. Niekiedy wydaje mi się, że rozumie więcej niż mogę sobie to wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka nawrócona
Kokojambo, fajnie, jak tak maluch gapi się w jakąś reklamę ulubioną, czy teledysk, nie ? Mój to lubi piosenkę przewodnią jednego serialu. Lubi też przerywnik z rybką mini mini na kanale mini mini.Lubi też książeczki oglądać, gazety, ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamknij
mój wczoraj skończył 8 miesięcy : raczkuje, sam siedzi, sam wstaje jak ma sie czego złapać, daje cześć, bije sobie brawo i głosno krzyczy jak coś chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek siedzi sam:), raczkować chyba wcale nie będzie, jak go wezmę pod pachy, to przebiera nóżkami, i idzie:), podnosi się nieraz, ale musi mieć wyższą poduszkę bo jak leży na płasko to się nie podniesie, gaworzy po swojemu, wymyka mu się tata, oj , ej. ząbków niestety nie ma póki co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamknij
a i ma dwa zęby, ksiązeczki wszystkie gryzie i uwielbia TV ,ale na to akurat mu nie pozwalam , czasem jak cos spokojnego leci to chwilę i tyle a pozniej jest awantura bo chce więcej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAtka nawrócona Ja jestem bardzo dumna z mojego dziecka, bo tak szybko łapie ;) Naprawdę jest to wielka radość jak dziecko czegoś nowego się nauczy. Moja córa uwielbia tę rysunkową reklamę Heyah z tym psem i kotem chyba :D Lubi też oglądać tę z mlekiem Gerber, bo widzi inne dziecko. A i jeszcze ta z tym sercem i rozumem z TP :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek ma 2 zabki i jest w trakcie produkcji nastepnych:) posadzony ladnie, stabilnie siedzi ale sam jeszcze nie siada; przewraca sie bez problemu z brzucha na plecy i na odwrot, probuje sie podnosic do czworakowania ale na razie wychodzi mu takie smieszne pelzanie:); podciaga sie za barierki w kojcu do wstawania; ladnie lapie i obraca przedmioty, fajnie wychodzi mu rzucanie miekka pileczka, to nasza ulubiona zabawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja cora
w wieku 8 mcy byla opóźniona- bo bardzo rzadko obracała się z brzuszka na plecki i odwrotnie, nie siadała sama- tylko ja sadzałam( choc ponoc tak nie powinno sie robić), zapomnijmy o pełzaniu- ani drgnęła- martwiłam się bo nasłuchałam się, że to opóżnienie- ale za to robiła już kosi-kosi, papa, pokazywała gdzie sroczka robi kaszkę, mówiła hau hau( pies) , mał ( kot),mama, tata, baba, am, daj,dziadzia,ile ma kłopotów, biła brawo....okazało się, że opóznienie było przez to, że dzieci po dysplazji bioderka( nosiła majtki frejki) robią wszystko później- wszyscy jej koledzy i kolezanki byli sprytniejsi od niej- a jak sie okazalo- w wieku 10mcy mała w tydzień nauczyła sie raczkowąć, dzwigac itd i na roczek- juz biegała:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bajek, to mój też ogląda, ale najbardziej lubi świnkę peppe, reklamy też ma swoje ulubione: wszystkie z tp- rozum i serce:) jak tak czytam to wasze dzieci dużo potrafią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinek91 Nie ma co porównywać umiejętności dzieci, bo naprawdę każde jest inne i rozwija się inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_sobie_ ja_
moje dziecko ma juz 14miesiecy ale jak mialo 8 to byly juz 2 dolne zabki a gorne juz sie wyrzynaly albo tez juz byly nie pamietam dokladnie :P ale raczkowala juz miala 6,5miesiaca jak zaczela.. i sama probowala juz wstawac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia7777
Mój potrafi bić brawo, robić, papa, jaki duży (podnosi ręce), kręci głową na nie nie nie, siedzi sam jak go posadzę ale jak się znudzi to niestety rzuca sie do tyłu na plecy, pełza do tyłu jak rasowy żołnierz. Mówi baba, mama mówił ale zapomniał :P Rzuca wszystko na ziemie i czeka aż mu podam. Ładnie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie. Podnosi pupe do raczkowania. Nie ma zębów. Aha i drogie mamy to że dziecko postawione samo kroczy to taki odruch. I pamiętajcie że dzięki raczkowaniu rozwija się jego inteligencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka nawrócona
No tak, lepiej, jak raczkuje, ale nie zmusisz dziecka, jeśli się do tego nie garnie, mimo, że je się zachęca i mu to pokazuje. Niektóre dzieci w ogóle nie raczkują. Ja np. jako niemowlę nie raczkowałam i już. I widzę, że mój malec też się do tego nie garnie.I co zrobić ? Nic, cieszyć się, że rozwija się jak się rozwija.Mój to z zębami poszedł jak burza - 8 miesięcy i 8 zębów.1 wyszedł, jak miał 4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy wszystkie Wasze maluchy
w tym wieku przekręcają się z pleców na brzuch i odwrotnie ? Mój zaczął wcześnie przekręcać się na brzuch, jak miał 3 miesiące, ale teraz ma 8 i ani w ząb nie umie odwrócić się z brzucha na plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
mojej corce przebil sie w koncu ząbek dzien po skonczeniu ósmego miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
moja od poczatku nie lubiala lezec na plecach i do tej pory nie lubi ,ale sama siedzi,probuje wstawac .podskakuje na nozkach jak podtrzymywana jest za paszki,nie raczkuje ale przymierza sie wlasnie z pozycji siedzacej . caly czas robi brrrrrrr, i mowi " aha" ,czasami wymknie sie jej amamam,troche w sumie malo gaworzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
nie na plecach tylko na brzuchu lezec nie lubiala -pomylilam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
a jak siedzimy sobie na podlodze to rzucamy pileczkami do siebie tak sie lubi bawic ostatnio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym etapie dobrze jest zachęcać dziecko do raczkowania nie do chodzenia, drogie mamy bardzo ważne jest raczkowanie w życiu dziecka przez raczkowanie będą bardziej pojętne.powodzenia.moja mała ma 14miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
no zachecam ją do raczkowania z pozycji brzuszka ale cienko mi to idzie -kupilam ostatnio takie duze piankowe puzzle do rozkladania na podlodze i ja klade na tym na brzuszek bo jej widze lepiej na tych puzzlach jest pelzac ale troche po pelza i ryczy.a jak siedzi to rwie sie do przodu tak jak by chciala raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zaczęła raczkowac jak miała 10miesięcy tak że jeszcze jest czas, teraz już od 3tyg biega, mamusie wszystko powoli, bo dziecko się zniechęci, i będzie opłakany skutek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha31krakow
a no to mnie uspokoilas czyli jest jeszcze sporo czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×