Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość errwr

Jakiego języka warto się uczyc oprócz angielskiego ?

Polecane posty

Gość gość
Ja stwierdziłam, że norweskiego. Dlatego tutaj http://norkurs.com/pl/ się zapisałam i uczę! Nie powiem język jest cieżki, ale możliwosci pracy z norweskim są naprawde duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę że egzotyczne języki można zostawić tym, co już znają kilka języków obcych i nauka nowego przychodzi im bardzo łatwo. Prócz angielskiego warto znać niemiecki czy francuski. Ja postawiłam na ten pierwszy i zapisałam się na kurs od podstaw w szkole języków lincoln. Mają dobrych nauczycieli którzy ciekawie prowadzą zajęcia i dzięki nim nauka staje się przyjemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn [13 lat, mieszkamy od 16 lat w Niemczech] doskonale zna 4 języki, polski, niemiecki, angielski i francuski. Rosyjski też nie jest mu obcy, w szkole ma sporo kolegów, a my, rodzice wykształceni w Polsce, w okresie kiedy jęz. rosyjski był obowiązkowy, przynajmniej na Mazurach, bo brakowało nauczycieli języków zachodnich jesteśmy w stanie przetłumaczyć mu pewne zdania, pojęcia, wyrazy. No i włoski, prawie coroczne urlopu we Włoszech pozwalają synowi liznąć sporo słownictwa. czy to dobrze? Trudno powiedzieć, bo syn jeździ międzynarodowe obozy i często proszą go o tłumaczenie dialogów - wychowawca - uczestnik. Jego niemiecka szkoła zorganizowała wycieczkę do Krakowa, syn też na niej był, chociaż uczestnikami była starsza młodzież. Pilotka świetnie władająca językiem polskim była, ale i tak organizator wycieczki chciał mieć 'swojego człowieka'. I coraz bardziej mi się mój syn poliglota nie widzi, dla innych to zabawa, dla niego praca Ty, autorko chcesz uczyć się jakiegoś obcego języka, super!, wybierz ten, który Cię bardziej pociąga, a jaki to będzie nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w obecnej sytuacji poleceam zdecydowanie j. arabski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz zapisałam się tutaj http://norkurs.com/ na kurs norweskiego. Nie powiem, jest mega trudno, ale teraz takie języki są na topie i warto się ich uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulaa93
Ja jestem fanką włoskiego. Do nauki zainspirowała mnie moja przyjaciółka, która w ogóle studiowała włoski i tak pięknie brzmi ten język. Zapisałam się nawet na kurs w rzeszowie do artcom jak jeszcze tam mieszkałam i to była najlepsza decyzja na świecie, to były świetne zajęcia, aż żal, że się przeprowadziłam, bo drugiej takiej szkoły już nie znalazłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwyżej oceniany lektor niemieckiego to https://zalewskitomasz.pl/. Nikogo lepszego nie znajdziesz. Szczególnie z tak bogatą bazą bezpłatnych materiałów do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku weź sobie kurs płatny niemieckiego https://zalewskitomasz.pl/. O tyle dobra sprawa, że dostaniesz jeszcze różne e – booki napisane przez lektora. Lepszych materiałów nie widziałam, które są ukierunkowane na praktyczne sytuacje. Prawdziwy język niemiecki, a nie teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bym odrzucił niemiecki i chiński. Pierwszy dlatego, że nie czuję pasji do tej kultury i sporo ludzi już go zna, a drugi dlatego, bo sami chcecie wspierać reżim zarażając nim pewnie własne dzieci. Ponadto jest to język tonalny który wymaga indywidualnego skupienia, kontaktu i też trzeba do niego dojrzeć. To nie jest język dla każdego i nie można się go nauczyć (jak zresztą każdego języka) w oderwaniu od kultury i mentalności. 

 

Edytowano przez BlueMoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×