Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

dania własnego pomysłu

Polecane posty

dzisiaj wymyśliłam sobie zupę i wyszła całkiem dobra (pewnie wystarczy na 3 dni :) :) :), jako że jestem na L4 i będa 2 dania, jak nigdy) pomyślałam, że może macie jakieś własne patenty na zupy czy inne dania zrobione z tradycyjnych składników, ale w jakiś inny sposób na dobry początek wpiszę tą swoją dzisiejszą gulaszową: mięso pokrojone na gulasz do gara, do tego posiekane w malakserze - cebula, 3 marchewki, 2 pietruszki, kawałek selera; przyprawy: sól, zioła-mieszanka, trochę koncentratu pomidorowego, ostra pasta paprykowa, papryka w płatkach i suszona - słodka wszystko to poddusiłam na małym ogniu, potem zalałam wodą i gotowałam ok. 40 minut, do miękkości mięsa - wyszła sycąca gęsta zupa paprykowo-gulaszowa - do podania z pieczywem (ziemniaki już sie do środka nie zmieściły ;) ) dzielcie się kobity swoimi patentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenek AA
Co to je malakser ? Ziemniuki muszo byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfffiiii
taką zupę to ja od dawna robię , wielka mi rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfffiiii
a co to za własny pomysł? zwykła zupa gulaszowa lub tzw cygańska różnie ją zwą, a pewnie większości powszechnie znana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezaaa_
pfffiiii - wredne babsko z ciebie i tyle. Sama nie masz nic do powiedzenia w temacie ale krytykowac musisz bo chyba zasnac bys nie mogla. Ewa, bardzo lubie zupe gulaszowa. I zawsze gotuje ja bez ziemniakow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to idę robić ciasteczka francuskie z makiem, coby mój M. miał niespodziankę, jak wróci od klienta moze po powrocie znajdę tu jakiś fajny przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawy ten przepis. myślisz, że bez mięsa też by wyszedł? :> ja za to mam swój patent na penne z sosem: na łyżce oliwy z oliwek podsmażam cebulę (pół czerwonej i pół białej) i kilka ząbków czosnku. dodaje pokrojone na ćwiartki pomidory koktajlowe, oliwki pokrojone na pół, czasem rukole. przyprawiam oregano, bazylią, białym, czarnym i ziołowym pieprzem. wychodzi rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salmaalma
Ewa, 33 no nie,ty i gary,ty i gotowanie :-) No niemozliwe,bo przecież jak sięgam pamięcią,to ty zawsze pisałaś,ze w kuchni nie masz zamiaru spedzać czasu,bo tylko kury domowe tak sie zachwuja,a tobie szkoda czasu na kucharzenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za cud, ze zjawil sie jakis temat do napisania o zupie :D wczoraj poswiecilam sie i na bite 3 godziny utknelam w kuchni (co do mnie niepodobne), ale efekt bedziemy dlugo wspominac :D. zrobilam 2 gary 2 roznych zup, by zamrozic, a potem odgrzewac nie tylko przez 3 dni, ale cala zime :classic_cool: pierwsza zupa - dyniowa z fasola - nie byla mojego pomyslu, ale druga - z luskanego bobu i warzyw stala sie dzieckiem przypadku: bob sie gotowal, razem z marchewka i lodyga selera (drobno pokrojone), a na patelnie skwierczal boczek z czosnkiem i cebulka, aby potem polaczyc oba naczynia w jedna zupe, przyprawiajas sola, pieprzem, czabrem, tymiankim (wolalabym majeranek, ale mi sie skonczyl) i zielona pietruszka. nietypowo dla mnie, bo uzylam boczku, ale raz na pare miesiecy dam sie skusic ;) ps. chcialam zauwazyc, ze ten temat ma tytul 'dania wlasnego pomyslu' nie zas 'dania, ktorych nikt nie zna i nie robil', wiec nie wiem, z jakiej parafii co niektore wpisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11211 - pewnie by wyszedł , tylko trzebaby coś konkretnego dorzucić, np. fasolę albo kaszę jęczmienną, bo same warzywka to trochę mało sycące :) ciasteczka juz pachną, czyli trzeba wyciągać :) dzięki za wpisy, te wnoszące do tematu :) i proszę o jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może ktoś ma pomysł co zrobić z miesa pokrojonego jak do gulaszu? oprócz tradycyjnego gulaszu i gulaszówki? nie chce mi sie jutro nigdzie wychodzić bo jestem zasmarkana i tylko to mięso mi zostało w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curry albo korma
Albo Balti lub masala Z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła bogracz
z tym mięsem albo coś ala leczo, wrzucisz do gara co masz w lodówce, dla odmiany zrobisz z ziemniakami pokrojonymi w kostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła bogracz
albo podsmaż na patelni cebulę, wrzuć mięso przyprawione i obtoczone w mące, podsmaż również, dolej troszkę wody, pokrojoną czerwoną paprykę i duś chwilę. Osobno ugotuj ryż i podaj z tym mięsem i sosem (w trakcie duszenia powstanie pyszny sos) i obiad gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsko gulaszowe można użyć do placków ziemniaczanych - bedą tzw. placki po zbójnicku. Miesko gotujemy w wodzie z przyprawami (na gęsto, nie na zupe czy rzadki sos), zaprawiamy odrobiną mąki, konc. pomidorowego czy czegoś innego - co kto lubi, nakładamy takie mięsko zlepione sosem na połowę placka ziemniaczanego, zakrywamy drugą połową placka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do placków ziemniaczanych dodajecie jajko? nigdy nie robiłam (tzw. mamine jakoś mi nigdy nie smakowały) ale wyobrażam sobie tak: starte ziemniaki surowe (starłam w malakserze właśnie) tak samo cebula jajko surowe jak do mielonych i mąka dla gęstości plus przyprawy może być tak? czy jajka nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erfgerfggr5
Ewa,33 :-) amsz 40 lat i placków ziemniaczanych nie potrafisz w normalny sposób przyrzadzic i usmazyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erfgerfggr5
Przeciez placek ziemniaczany to podstawa w placku po węgiersku,a rzadko ktro tego nie serwuje w domu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhsgfg
Ewa, mniej wiecej tak, tylko jak zetrzesz ziemniaki to odlej z nich sok, wtedy mozesz dac minimalna ilosc maki. Jajko moim zdaniem konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
założyłam temat na ogólnym i zdania są podzielone, ludzie róznie robią dzięki za info anyway woda mi sie zbiera w dołku i odlewam ją stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, dałam w końcu to jajko i trochę mąki, akurat została mi tylko razowa orkiszowa, smaża się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale placki z gulaszem to
najlepiej usmaz takie duze na cala patelnie i wtedy jak nalozysz sos to zlozysz go na pol. Czekaj na faceta bo zimne czy odgrzewane placki nie sa takie dobre. Robia sie suche i twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale placki z gulaszem to
tak w ogole ja do plackow oprocz maki zwyklej daje tez troche ziemniaczanej, tak lepej smakuja ale co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zdązyłam mięsa usmażyć, chłopy się na plaki rzuciły i za późno, nic nie zostało :) mięso będę miała na jutro, zaraz usmażę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale placki z gulaszem to
ja zawsze robię placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym, uwielbiam je :) też nieraz w trakcie smażenia nie mogę się doczekac wiec podjadam a zanim się sos ugotuje to zdążę się najeśc samymi plackami :) I co? jak Ci smakowały swoje pierwsze placki ziemniaczane? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Granatowa mandarynka
Ewcia, ja daję 2 jajka do placków ziemn., z jajkiem są pyszniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×