Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BędęEWĄ

jaki rozmiar dla noworodka 56 czy 62??????? Poradzcie

Polecane posty

Jakie ubranka pasowały nawasze dzieci zaraz po urodzeniu?????? Ja czekam na córkę- moje pierwsze dziecko.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Na sam poczatek radze kupic chociaz pare takich makutkich spioszkow i body w rozmiarza 55 lub 56, 62 tez juz warto kupic , tez oczywiscie mozna kupic, ale te raczej beda ciut za duze dla noworodka i nie wiem jak to jest u innych, ale mi bylo niewygodnie podnosic dziecko "topiace " sie w spioszkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sxdfyhgh
Kupiłam 4 zestawy w rozmiarze 56. Resztę wyprawki w 62 :) I bardzo dobrze bo synek duży się urodził - 3900 i 58 cm heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
jeszcze dodam - my tez nie kupilismy 55 i potem maz na gwalt lecial do sklepu , by kupic mniejsze, bo trudno bylo znalezc dziecko w tym na 62:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sxdfyhgh
Pamiętaj też ze za długie rękawki kaftanika czy body możesz wywinąć a na przy długie śpiochy założyć skarpetki więc dziecko nie będzie się "topić "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn mojej koleżanki jak się urodził, mierzył 58 cm więc tak sobie myślę że 56 to bylo na niego za małe. Mam piękny kombinezonik w rozmiarze 56 i teraz się martwię że go ani razu nie założę dziecku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
U mnie bylo na odwrot mala miala byc niby duza a urodzila sie 47 cm i 2600 taka malutka laleczka-kuleczka :) - 62 to byl smiech na sali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyczna kobieta
zdecydowanie rozm 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam26
dziecko jest tak zwinięte że ja urodziłam 55 cm a ubranka miał nawet rozmiar 46 - w 56 się topił dosłownie - 62 zaczął nosić po miesiącu - teraz ma dwa i dalej 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrr.........
moja miala 47cm jak sie urodzila, wiec nawet ubranka na 50 cm sie przydaly ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56 napewno sie przyda
my uzywalismy rozmiaru 56 przez ponad 3 miesiace. teraz mała ma 5 miesiecy i nadal uzywamy 62 (mierzy 63cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvdsvcdsvsd
rozmiar 56 i tak przeważnie nie jest ściśle dopasowany na 56 cm. Mój sie urodził z taką długością i 56 plus pielucha była ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaheira
my nie mieliśmy zbyt dużo 56 i teraz na gwałt dokupuje, bo Mały urodził się mając co prawda 55cm, ale nawet w 56 ubrankach ma luz, więc na pewno trochę je ponosi...a w 62 to się topi, mimo skarpetek i rękawiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BĘDĘEWĄ moja mała urodzila się taka malutka 2600 i 49 cm,a poród miałam barzdo ciężki.Więcej zalezy od budowy miednicy i elastyczności mięśni.Ja bardzo popękałam.A mam koleżanke ,która dziecko ważące ponad 4kg rodziła 2h.Co do ciuszków ja musiałam dokupować malutki bo na rozm.52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Mala byla ale indywidualistka od poczatku - lezala buzia do przodu , wiec latwo nie bylo:). Jej starsi bracia wieksi sie urodzili - obaj 55 cm i 3100, 3650 i zaden tyle oporu przy porodzie nie stawial - ubranka w najmniejszym rozmiarze dla obu sie przydaly i tez mieli luz w nich - z poczatku noworodki to takie chudziutkie, zwiniete w klabek kurczaczki sa :) , wiec nie mart sie kombinezonik na pewno wam sie przyda i kilka malych ubranek tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiasynu-sia
Moje dziecko miało ważyć około 3,5 kg(z usg),a urodziłam 5 kg bobasa, więc lepiej mieć coś większego i nie kupować po kilka sztuk, mieć 1 komplet w każdym rozmiarze i lepiejdokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjj jjjjjjj
Hm, na usg zazwyczaj wychodza glupoty wiec: 1. oceń obiektywnie swoj wzrost i ogolne rozmiary (czy raczej jestes duza czy drobniutka) - jesli duza, to możliwe ze Twoje dziecko urodzi sie ok tej 56, jezeli raczej drobna to na giganta marne szanse - dziecko odbije sobie rośniecie po porodzie;p 2. zapytaj, jesli masz mozliwosc, mamy i babci jakie byly ich dzieci, czy duze czy raczej drobne, tez sie mniej wiecej zorientujesz. Ja jestem niska i drobna i coreczke urodzilam 2,9 i 51cm wiec nawet w niektorych 56 wygladala jakby sie miala utopic ;p i lekarz ginekolog jasno mi powiedzial, ze bedac taka drobna (cokolwiek by mi na usg nie wychodzilo) to giganta mam sie nie spodziewac, bo matka natura wie co robi. Ja sie balam, ze dziecko bedzie wieksze bo moj maz ma 2 metry prawie, ale mala odbila to sobie po urodzeniu. Jest tylko na piersi a majac ukonczone 3 mies wazy ok 6 kg jak nie wiecej i ciagle rosnie wzdluz i wszerz, juz nosi ciuchy 68, choc w niektore 62 sie jakos miesci jeszcze. A co do porodu, jak ktos napisal... Malenkie dziecko rodzilam, a porod to byl koszmar, w pewnym momencie nawet obsluga medyczna bala sie ze wyzione ducha ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po urodzeniu byłam wielkim klocem ważącym 4,300kg o długości 63cm. Obecnie mam 175cm, mój narzeczony, jak się urodził był mniejszy ode mnie o trochę, ale tez nie drobniutki, a teraz ma prawie 2m. Pochodzimy z "dużych" rodzin. Wszyscy nam doradzają ubrania na 62cm minimum. Także na start kompletuje wyprawkę 62cm. Jeżeli syn okaże się mniejszy, to tatuś poleci do sklepu po coś mniejszego. Uważam jednak, ze lepiej kupować trochę większe, bo tak czy siak przyda się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.38 wiesz body czy pół pajace się przydadzą ale jak teściowa w prezencie dała nam pajaca zimowego na pół rocznego dzieciaka bo później wam się przyda to chyba jednak się nie przyda bo mała w grudniu rodzilam i pół roku będzie miała w czerwcu a latem ciuszkow zimowych się nie zakłada więc nowa rzecz pójdzie za jakiś czas w karton lub do oddania zresztą takich rzeczy mam mnóstwo bo teściowa zakłada że później się przyda ale nie pomyśli że pół roku będzie latem i z zimowych ciuszkow nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sie tak nie nastawiala, ze drobna mam to male dziecko. Moja tesciowa ma 150 w kapeluszu a urodzila 5 chlopakow po 5 kilo kazdy. Jakos dala rade. Wszyscy zdrowi, wszyscy ponad 180cm. Ja tez do wysokich nie naleze i raczej drobnej budowy a corka miala prawie 4kg. Porod trwal wszystkiego razem 4godziny. Bez ciecia, bez pekniecia, bez oksytocyny i bez znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anytrama519
Właściwie to wypada patrzeć też na wzrost swoich rodziców, bo dziecko dziedziczy dużo genów po dziadkach. Ja kupuję większość ubranek w rozmiarze 62 I mniej mam na 56 bo czekam na ostatnie prenatalne wtedy mniej więcej też się dowiem w jakim tempie rośnie dzidzia, a lepiej mieć większe i w razie W dokupić, niż mieć za małe i niestety pieniądze w błoto :( bo chyba wiemy ile potrafią kosztować jedne śpioszki dla dzidziusia. Ja w 21 tyg ciąży miałam na usg podaną wagę córeczki ok 3,5 kg a ile w tym prawdy to się okaże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anytrama519
Oczywiście 3,5kg waga końcowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×