Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Jak bylam w poprzedniej ciazy, to mi polozna powiedziala ze beda sprawdzali przeziernosc. Po to wlasnie usg w 12 tygdniu a nie wczesniej. Jesli chodzi o szczepionki to nie zamierzam sie szczepic. Jesli chodzi o mozliwosc podwojnego szczescia, to jest ono maloprawdopodobne, wiesz, chca zrobic tylko dla pewnosci. Strasznie mnie martwi ciagly brak objawow ciazy. Chcialabym choc raz zwymiotowac albo cos w tym rodzaju :). Ale juz za tydzien mam kolejne usg, to juz bedzie 8my tydzien, no wiec juz powinno byc ladne zdjecie. A w piatek wybieram sie do swojego GP i zapisze sie do mojej poloznej na pierwsza wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia brakiem pawii się nie martw, mnie spotkał AŻ 1 w ciągu całej ciąży ;d a tak to mnir tylko mdliło i nic więcej.i spałam tam gdzie stanęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ok miesiąc nie wiedziałam o ciąży, wszytsko było ok, a mdłości i spanie zaczęły się dopiero po 10 tygodniu i trwały do 16, więc przypuszzcam że zdąrzysz się jeszcze nacieszyć tymi ''rewelacjami'' ;D a może będziesz taką szczęściarą że nie dotknie Cię wymiotowanie, mumiowatość ;D ja od wystąpienia objawów do 16 tygodnia miałam bardzo bogatą dietę-płatki z mlekiem i cytrusy.a najchętniej bym nic nie jadła bo tak mi wszytsko w buzi rosło, ale mąż siłą czasem musiał mnie gonić żebym cokolwiek zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzis by7lam w pracy 1 dzien po zwolnieniu i ostatni!!!!!! Jutro lece do PL. Wyobrazacie sobie ze zrobili mi wielkie hallo ze chcialam zmiane na lzejsze stanowisko! Postawili mnie na najciezsza linie po 4 godz poszlam zeby dali mi lzejsza prace to powiedzieli mi ze moge isc do domu!!!! Sama im musialam nazucic gdzie jest lekkie stanowisko wielka obraza i zrobili ze mnie kretynke!!!!! Baba od zamowien przyszla po jakims czasie z wielka morda ze mam spotkanie w HR poszlam tam a oni spojrzeli sie na mnie jak na idjotke i mieli pretensje ze ja po 3 godz chce zmiane!!!!! Mam juz dosc normalnie....Najchetniej juz wiecej bym tam nie wrocila!!! W poprzedniej ciazy zapierdalalam jak pojebana wszystko robilam i dzidzie stracilam teraz nie chce zeby sie to powtorzylo nie chce ciezko naprawde ciezko pracowac a oni jeszcze do mnie z morda !!!;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia a w którym jesteś dokładnie tygodniu ?i jesteś na kontrakcie czy na agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko jestem na kontrakcie od 4 lat!! Zawsze zapierdzielalam jak glupia nawet w tamtej ciazy ale teraz sie boje i jak juz mnie plecy bola i brzuch to chce zmiane jestem w 8 tygodniu!!!;(( Oni mnie wykanczaja psychicznie ja jestem bardzo strasznie zestresowana w pracy ;( Patrza sie na mnie jakby chcieli mnie zabic za to ze jestem w ciazy!!! Od kad im powiedzialam ze jestem w ciazy a powiedzialam na samym poczatku to odrazu mieli problem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu napisz im na PISMIE ze jestews w ciazy, kiedy masz due date, ze w zwiazku z poprzednim porodnieniem nie chcesz doproadzic do podobnej sytuacji ( w podtekscie ze to mozer byc ich wina, ale nie wprost) i ze prosisz grzecznie o zmiane stanowiska na okres ciazy. Nawet wyslij im to poczta przed wylotem do PL. Zeby nie bylo ze im nie powiedzialas, ze nie prosilas itd. Kaienko z tego co ja wiem to trutaj staraja sie zredukowac problem z cukrem najpierw przez dieta, potem tabletki i insuline (o ile poiprzednie srodki nie pomagaja). USG pewnie dlatego ze chca zobaczyc jak dziecko na ta cukrzyce reaguje, czy bedzie duze itp. Grays nie zlosc sie na mnie prosze, akurat jako ze jestes po pielegniarstwie to akurat wiesz 'o co chodzi'. Mnie chodzi glownie o to ze leki nie powinny byc brane bez lekarza bo a noz to nie progesteron? Moze cos 'mechanicznego' w srodku? Ale ze Ty akurat mialas juz usg i jest w porzadku to naprawde nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza23 a wiesz moze jak to wszystko wyglada z punktu ciazy tak wczesnej?? Bo ja zamierzalam isc do JOBcenter albo no Citizenu! I jesli oni musza juz teraz mi zapewnic warunki lzejszej pracy to chcialam im walnac papiery na biurko i zapytac czy maja jeszcze jakis problem !! Oni juz maja w komputerze kiedy rodze itp. tylko co do pojscia na macierzynskie to powiedzialam im ze chcialabym pracowac jak najduzej ! Sluchajcie wkurza mnie to strasznie bo jedna ciezarna siedziala cale 12h na krzesle obrotowym bo takie jakie mamy na liniach bylo zatwarde:/ i bylo dobrze a u mnie widza problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia z tego co wiem, to niby tu ciąży nie uznają do 12 tygodnia,gdzieś tak na necie wyczytałam i też tak mówili mi w pracy.więc pracodawca może wysłać na lżejsze stanowisko ale niekoniecznie musi przed 12 tygodniem. jeśli już minie 12 tydzień,warto do nich napisać właśnie taki list że jest się w tym i tym tygodniu,i prosisz i przeniesienie na lżejszą pracę a jeśli nie mają takiego-należy się płatny urlop.taki jest ogólny przepis,a nie wiem czy są jakieś inne regulacje wewnętrzne w firmie.ja zgłosiłam im w 8 tygodniu i nie robili mi problemów.odrazu poszłam na lżejszą pracę.ja pracuję przez agencję.powinni Ci po 12 tygodniu zrobić coś takiego jak ocena ryzyka z działu HR(jeśli nie to dopominaj się sama!) i to jest ocena ryzyka-oceniają co Tobie i dziekcu może grozić na danym dziale pracy,i powinni podjąć decyzję gdzie Cię przenieść jeśli jakieś ryzyko występuje na pierwotnym stanowisku.napoisałam to co wiem są to INFORMACJE Z UST DO UST ale rzelenego info udzielą Ci w Citizenie,co należy Ci się przed 12 tygodniem a co po 12.wiem że znajoma jest w 10 tygodniu,powiedziała w pracy(robi prezz agencję) i niestety zadzwonili i powiedzieli ''koniec bizi niestety pracy dla Ciebie teraz nie mamy''każdy jej radził aby ich poinformowała po 12 tygodniu a ona powiedziałała w 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia 13 lat temu z pierwszym synem tez przeszłam bezobjawowo, więc to nie jest wyznacznikiem nie martw się!:) z drugim już miałam za to wszystkie objawy i umięczyłam się strasznie wspominając jak to kilka lat wczesniej ciążę poczułam dopiero kiedy fasolka zaczęła się ruszać. Kasza:) ja się nie gniewam:) Dzisiaj u mnie czyściutko, bez plamień, ale jak przyjdą tableteczki od razu pod języczek wezmę:) To miałaś Gosia nerwy dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 Nawet nie wiesz jak! Cala w srodku sie trzeslam plakalam jak dziecko nie moglam sie uspokoic przez 1.5 h !!! Nie rozumiem tylko tego dlaczego jedna (mechanika kiedys byl liniowym) zona od samego poczatku siedziala na dupie nic doslownie nic nie robila!! a mi kaza zapierdzielac :/ Ja w pierwszej ciazy robilam wszystko nosilam paczki nawet 5 kg ! Biegalam jak glupia latalam po schodach w ta i spowrotem a nie powinnam!! Poprosilam o zmiane na lezejsza linie raz dala mnie ale do polki na linie dala mi tak w pizde ze po 12h jak wracalam do domu poczulam jak mi sie cos przekrecilo i obsunelo w brzuchu wtedy najprawdopodobniej starcilam mojego anioleczka !! Wiec skoro wiedza ze poronilam raz to chyba teraz powinni przymknac oko i dac prace dla ciezarnej! Pamietam jak 2 siosty byly w ciazy(moje znajome) od poczatku powiedzialy ze nie beda staly na lini i koniec chodzily opierdzielaly sie i nikt im nic nie powiedzial a jak raz sie dojebali to odrazu poszy na L4 i mialy placone 80% A ja teraz jestem niewygodna wczesniej robilam wszystko co chcieli nawet mimo tego ze nie bylam na to przeszkolona!!! A teraz co im po mnie teraz chce lekka prace a zachwile im odejde !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
ja mam dokladnie to samo.przed ciaza bylam najlepszym pracownikiem .w ten dzien w ktorym powiadomilam o ciazy jestem najgorsza.mam duzo wiecej pracy.bylam u lekarza poskarzylam sie na szefa z eten odkad wie od ciazy dal mi 3 razy wiecej obowiazkow a lekarz dal mi taka kartke ze mam miec lzejsza prace.dizo to nie dalo mam moze lzejsz aprace ale jest jest jej bardzo duzo.szef patrzy na mnie jak na potwora.rzuca mi same klody pod nogi.icezko wytrzymac.a druga kolezanka w ciayz nie robi doslownie nic.no nic.jakie to niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak to jest teraz z waszymi piersiami albo jak to bylo w 8tyg??? bO mOje dzis nei sa juz takie pelne(napuchniete) i twarde wczesniej wygladaly jakby byly sylikony a teraz juz takie dziwne sutki delikatne wrazliwe na dotyk ale nie bola!!! Czy to nOrmalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki(-; fajnie, ze Was znalazlam!!! No to dołączam do was- 11 tydzień ciąży-Londyn, pierwsza dzidzia(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi21
Gosiu ja Cie blagam nie denerwuj sie tym tak bardzo ja wiem ze szlag trafia traktuja Cie jak gnoje a powinni od pierwszego dnia jak uprzywilejowana bez zadnej laski ale nerwy gorzej dzialaja niz jakiekolwiek dzwiganie sama tak stracilam malszka:( prosze badz silna zachowuj sie jakbys po prostu byla ksiezniczka a zaczna wokol ciebie skakac Mam nadzieje ze sie ulozy. A co do cycuchow to rzeczywiscie troche mniej napompiooone; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pogoda dzisiaj, tylko spać. Julka to mamy do siebie blisko:) Gosia tak już jest, ludzie są zawistni i nikt nie pamięta naszych zasług w postaci ciężkiej pracy, nie wolno Ci się denerwować bo ludzi nie zmienisz a tylko Ty i fasolka jesteście najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi dzisiaj słabo, ledwo ustałam przed szkołą jak pojechałam dzieci odebrać Gosia już pewnie w Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musze przyznac, ze od pierwszego dnia jak powiedzialam o ciazy w pracy, traktuja mnie jak niepelnosprawna prawie :) nie pozwalaja mi nic robic. Moge sobie siedziec ile chce, nic ciezkiego nie pozwalaja mi tknac, czasami cos lekkiego chce przeniesc, i tez juz ktos leci zebym ja nie robila. Normalnie ochodza sie ze mna jak z jajkiem jakims. Ale u mnie w pracy jest tak, ze wszyscy sie traktuja jak jedna wielka rodzina. :) W piatek wybieram sie do GP no i umowie sie z polozna. Jesli chodzi o piersi, to mnie w sumie nie bola,, ale jak juz mowilam, ja nie mam zadnych objawow ciazy, z wyjatkiem tylko sikania milion razy w nocy. Nic poza tyym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia to fajnie, że odrazu potraktowali Cię jak trzeba.ja nie mogę powiedzieć, bo mnie też odrazu dali ochronę chociaż kilku superwajzerów wysyłało mnie na pikowanie z ciężkim blaszanym wózkiem ;) na początku w pracy było mi głupio brać krzesło i siedzieć w 8 czy 9 tygodniu ciąży, ale wkońcu pomyślałam że od tego jest krzesło.teraz już się bez niego nie obdejdę bo nawet jak mnie nie bolą nogi to muszę pomęczyć kręgosłup rozciąganiem bo plecy już bardzo dokuczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewcynki ja juz w PL;) Lot przezylam hehe ale teraz jest strasznie boli mnie prawa strona glowy i prawe uicho zatkane....!!! Napisze do Was jutro jak juz bede po lekarzu ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
to super ze jest ok:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo fajnie ze juz doszla....Ja dziewczynki juz po lekarzu! Widzialam moja dzidzie na USG .... Wiecie jak fajnie machala raczkami....;) nawet slyszalam bicie serduszka ;) dostalam zdjecia ;p;p No ale musze zostac miesiac w PL dostalam luteine dopochwowa 21 mam badania a 14stego lutego mam usg z badaniem genetycznym musze zostac bo lekarz mimo tego ze dzidzia jest wszystko dobrze mowi ze jednak ciaza moge byc zagrozona przez tamto poronienie.... Na ta chwile wszystko w jak najlepszym porządku ;P:P Mam 17.5 mm a o jeden dzien jest starsza niz z daty @;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz ide do GP, w koncu trzeba mu powiedziec ze jestem w ciazy, no i umowie sie na wizyte z polozna. Ciagle sie strasznie martwie brakiem objawow ciazy. Kolejne usg mam we wtorek, ale nie wiem jak ja wytrzymam to wtorku zeby sie nie zamartwic. Ktoras z was tez tak ma ze zadnych objawow ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej polozna mam wyznaczona juz na najblizszy poniedzialek, wiec szybciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna mieszkam w Rugby w West Midlands Mam takie pytanie do wszystkich mam i czekających. Czy wiecie jak to wygląda z zasiłkami, bo ja żadnych nigdy nie brałam i nawet work tax credit mi się nie należy, ale jak przyjdzie dziecko, to wpływy na konto trochę spadną. Zastanawiam się czy ktoś przez to przechodził i składał podania o Income Support lub ten jednorazowy dodatek, jak becikowe w Polsce? Wiecie może jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;)))))
ja mam polozna na najblizszy wtorek:) juz nie moge sie doczekac a ile godzin pracujesz kasztaanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
kasztanka nie wierzę! - mam tam bardzo dobrych znajomych - sama pracowałam tam zresztą parę miesięcy, ale dawno temu;) i Ci znajomi mają roczną córeczkę - i wiem, że mieli badaną przezierność, bo sobie dyskutowałyśmy o tym ale wiesz co - nie denerwuj się zbadają Ci krew i jak coś wyjdzie to Cię na pewno poinformują. jak masz "ready, steady, baby" - to czytaj na bieżąco - tam są powyjaśniane wszystkie badania i co powinno być robione - jeśli masz wątpliwości czy wszystko zostało zrobione to pytaj - upewniaj się, jeśli nie masz jeszcze tej książki to poproś położną. Co do zasiłków to jak urodzisz dziecko to złożysz podanie o Child Benefit - każdy to dostaje i być może będzie Ci przysługiwał CHild Tax Credit - ale to wszystko raczej dopiero jak będziesz miała dziecko. Tu sobie poczytaj: http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/ciaza_i_rodzicielstwo i tutaj: http://www.emito.net/poradniki/zasilki_i_zapomogi/niskie_dochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizytę na pobranie krwi do badania już mam umówioną, ale byłoby fajnie już coś wiedzieć, a nie się denerwować;( No, ale trudno. Teraz i tak już za późno i nic z tym nie zrobię. Ale dzięki za info. Co do dodatków to się zastanawiam jak to działa, jak już pójdę na macieżyński, bo przecież 125 funtów to nie za wiele jak juz przyjdzie dzidzia. A poza tym ładny kredycik mamy, wię... Niby na ten Income Support się będę klasyfikować, bo kobietom w ciąży się należy przecież. Nie wiem tylko czy podaje się zarobki z zeszłego roku i nie wiem ile może wypaść na rodzinę, aprzecież będzie nas już potem troje;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×