Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Czesc dziewczyny- ja cos tez nie moge spac (-; mozna tez sie zarejestrowac na stronach pampers village, Tommee tippe, huggies I innych I przysylaja fajne probki,a nawet vouchery I promocje(-; oplaca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROZYCZKA ja polecam
no ja juz ide spac, wlasnie skonczylam list motywacyjny i wreszcie zakleilam koperte :o Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greys a dlaczego będziesz miała wbijane ? co się stało?bo musiałam ominąć wypowiedź, jeśli pisałaś(właśnie was nadganiam) ja się nabawiłam czegoś bolesnego na żebrach-tzn z tyłu na plecach. :O i nie wiem czy to jakieś zapalenie, czy co..urazu żadnego nie doznałam a mam wrażenie jakby jeden ''patyczek'' zachodził mi na drugi.wogóle nie mogę kaszleć, śmiac się ani kichać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny z samego rana.Ja juz od 5 nie śpie.Mój poszedl do pracy a ja jakos zasnac nie moglam i sobie wzielam kompa do lózka o 6.Mojego coś bierze,tylko,kurde zeby mnie nie zarazil bo dopiero byłam chora:(ide na śniadanko bo coś mi burczy w brzuchu i coś mały kopie chyba głodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa mówisz o wbijaniu w kręgosłup?epiduralu? 22 lutego zakładają mi szew okrężny na szyjkę, w poprzednich obu ciążach miałam szew bo po 20 tyg robiło się rozwarcie. Do 20 tyg szyjka była długa i twarda a po 20 bez żadnych objawów, skurczy czy bólów brzucha szyjka robiła sie miękka i było 2 cm rozwarcia, dlatego jak tu zbierali wywiad od razu wpisali mnie na zabieg zszycia. W Anglii szew zakładają między 14 a 17 tyg natomiast w Polsce dopiero po 20 do 34 tyg, tutaj uważają, że to stanowczo za późno. I szkoda mi tutaj dziewczyn, które mają rozwarcie po 20 tyg i miękką szyjkę, bo skąd mają wiedzieć, skoro ginekolog ich nie bada? a nawet jak zauważą, że coś nie tak to w Anglii powyżej 20 tyg nie założą szwu i rodzą dziewczyny przedwcześnie. Ja sama badam szyjkę więc wiem, że już jest miękka. Kobiety, które w swojej historii mają poronienie lub poród przedwczesny wtedy lekarze częsciej decydują się tu na załozenie szwu zapobiegawczo. Miałam robiony scan samej szyjki macicy 28 stycznia i szyjka ma 35,7 mm. Czyli nie jest źle, ale już z poprzednich doświadczeń wiem, że w ciągu tygodnia może skrócić mi sie do 1 cm z rozwarciem, a samo leżenie nic wtedy nie da. Jedyny objaw jaki miałam przy rozwierającej się szyjce, to odczuwania pulsowania przy szyjce i zwiększona ilość śluzu z pochwy. Przy pierwszym dziecku miałam największe rozwarcie, w 22 tyg założyli mi szew chociaż kiedy dowiedziałam się w 20 tyg, że mam rozwarcie naprawdę lezałam plackiem, tylko siku przez dwa tyg tak, a potem już po zabiegu w znieczuleniu ogólnym w Polsce zakładaja szew, lekarz mi powiedział, że można juz było palcem dotknąć główki dziecka, tak już było źle. Oni w czasie zabiegu zamknięcia szyjki wydłużają ją. Gdyby nie szew nie wiem czy donosiłabym moje obie poprzednie ciąże. Epidural będę miała podawany pierwszy raz, dlatego mam lekkiego stracha.Wiem, że lepiej tak niż ogólne, ale jednak nowe to dla mnie i się troszkę cykam. Na 2 dni mnie zostawią w szpitalu, bo w kroplówce podadzą przeciwskurczowe, i do końca ciąży już będę przeciwskurczowe brała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 rozumiem, że wiesz jak to sprawdzić czy szyjka jest miękkka i czy jest rozwarcie? Bo skoro w Anglii nie ma badania gine w ciąży to skąd mamy to niby wiedzieć!! Możesz opisać jak sprawdzić czy jest wszystko w porządku, tam w środku? Domyślam się, że nie będzie to najprzyjemniejszy opis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. ostatnie dwa dni spedzilam w domu mialam jeden dzien goraczke (pomogl paracetamol) mialam tez zwiekszone wymioty i nudnosci, dzis jest lepiej ale czuje sie oslabiona, boje sie ze moze byc cos nie tak z moja dzidzia dzwonilam do gp ale dzis zadnej poloznej nie ma kazali mi zadz.na oddzial polozniczy do szpitala-probowalam ale ciezko sie dodzwonic. co myslicie powinnam jechac do szpitala? dodam ze jestem w18tc, nadal nie odczuwam zadnych ruchow dziecka co mnie jeszcze bardziej niepokoi. co mam robic? panikuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie to jest tu beznadziejne że nie wykonują żadnych badań ginekologicznych.Kurde tak naprawde nie wiemy co sie dzieje z nami tam w środku,i jak ktoś nie wie na co zwracać uwage może niezauważyć jakiś problemów.A potem przy porodzie sie okazuje co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byk stoi ze tylko CV
ewa 84 - jedz do szpitala, nawet sie nie zastanawiaj, jesli nie czujesz ruchow to jedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byk stoi ze tylko CV
mnie w przychodni powiedzieli ze cokolwiek mnie zaniepokoi to mam natychmiast jechac do szpitala a nie dzwonic do poloznej. Lepiej dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa to ze nie czujesz jeszcze ruchow nie musi od razu oznaczac ze dzieje sie cos zlego! w 1 ciazy ruchy niekiedy czuje sie dopiero w 22 tyg!Za normalne uznaje sie odczuwanie ruchow miedzy 18 a 22 tyg a mkobiety mniejszej postury zazwyczaj odczuwaja je wczesniej niz te bardziej zbudowane. Grays no to mialas przejscia:-( dziewczyny sluchajcie nie wiem czy juz radzilam, jak macie skrzywienie kregoslupa stwierdzone to powiedzcie poloznej, bo jak chcecie miec epidural to czasami moze byc problem z wklociem. Ja mam skolioze jak rozwazalam epidurial to mialam umowiona wizyte z anestezjologiem gdzies kolo 33 tyg, musiala mnie wymacac, skonsultowac z ortopeda i dopiero dac zielone swiato na wklocie (po zaznaczeniu ze wklowac ma sie nie stazysta czy junior dr tylko bardziej doswiadczony anastezjolog). Kasztanko sluchaj ja na wlasna reke nic bym sobie 'nie grzebala' przy szyjce bo jak sie jest nie doswiadczonym to chyba mozna sobie bardziej zaszkodzic niz pomoc/ Jesli masz niepokojace objawy jak bol, czy te objawy co opisywala Grays plus uplawy (zielone, zolte , brzydko smierdzace) to wtedy popros o kontrole lub wymaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moza ja za bardzo panikuje, moze to byla taka 2dniowa grypa zoladkowa, teraz czuje sie dobrze, nic dzis jak na razie nie zwymiotowalam. a jesli chodzi o ruchy dzidzi to moze rzeczywiscie za wczesnie,nie naleze do chudzinek wiec pewnie poznie dopiero poczuje, siostra w 20tc odczula pierwsze ruchy maluszka. spotkanie z midwife mam za tydz. to moze poczekam czy moze jednak do szpitala? z gory zaznacze ze jestem panikara i czasem mam bujna wyobraznie. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu- jest niepokoi Cie tylko to, ze jeszcze nie czujesz ruchów to sie nie denerwuj, bo jak sie będziesz denerwowala to przeoczysz te delikatne ruchy. Sama piszesz, ze siostra poczuła w 20 tygodniu, generalnie kobitki czuja około 20 tygodnia, niektóre wcześniej, nawet w 15 to co ja mam sie teraz denerwować??? Ze jeszcze nie czuje??? Jak to tylko brak tych ruchów to usiąść i nie denerwuj sie- gorąco Cie pozdrawiam(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka dziekuje, troche sie uspokoilam. bede starala sie myslec pozytywnie, po co sie stresowac na zapas. dzisiaj u mnie w manchesterze piekna pogoda moze na weekend tez taka bedzie to pojedziemy z mezulkiem za miasto zrelaksowac sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sobie wyliczylam,ze zabraklo mi 2 tygodnie do maternity allowance)-: no coz i tak bywa.NAJWAZNIEJSZE ZEBY FASOLKA BYLA ZDROWA(-: ale niektore bossy to swinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przespałam cały dzień, chyba dzisiaj odstawie luteinę, bo skończyłam 12 tydz. Badać jest bardzo prosto. Muszą być oczywiście przystrzyżone paznokietki, 3 razy myję ręcę. Potem jedną nózkę kładę na taborecik może być również na ubikację bo wanna za wysoko. Najlepiej nie badać po wypróżnieniu, bo wtedy szyjka jest nisko i może być błędnie oceniona jako nieprawidłowa. Badam ok godzinę po wstaniu. Wsuwam palec wskazujący delikatnie, najlepiej zanurzyć go w ciepłej wodzie wczesniej, i oceniam tarczę szyjki, czy moge zanurzyc w niej palec, czy opuszek zanurza się w szyjce(nie powinień swiadczy o rozwarciu), czy jest twarda i w którą stronę pochylona na końcu zanurzam paleć pod szyjkę, by wyciągnąć śluz i ocenić. Jesli, ktróraś nie badała szyjki wczesniej nie polecam, bo trudno ocenić jej będzie czy wszystko jest ok. Ja badam od samego poczatku, widzę jak się zmienia i jak miękka się robi. Śluz w ciąży prawidłowy jest mleczny i jasnożółty, kazda zmiana szczypanie, pieczenie jest wskazówką na infekcje, ale np ja nigdy nie miałam infekcji pochwy więc np od razu kiedy widziałam więcej śluzu czułam że coś się dzieje. Badam tylko do dnia zabiegu potem już to nie ma sensu, bo szew na szyjkę jest metalowy, jesli szyjka przy szwie zacznie sie rozwierać zwyczajnie to poczuję, bo szew zacznie się wrzynać w szyjkę a to już boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa_84 ale ja pierwsze ruchy, przy pierwszym dziecku poczułam ok 20 tyg, nic sie nie martw i to nie są od razu kopniaki, tylko na poczatku jak łaskotanie skrzydełkami motyla w środku, jakby coś się w jelitach przesuwało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny patrzyłam dzisiaj w sklepie na to mleko Aptamil i rzeczywiscie, jest napierw dla noworodków, a potem po 1 miesiącu do 6 Aptamil 1 i po 6 Aptamil 2. Cena tez ciekawa 10 funtów, ale widzię, że duże te puszki nie takie małe jak kartoniki mieszanek nanu w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko dziękuje za rady :) ,pobuszuje na amazonie ;) Grays a wiesz ,ze ja czasmi czuje pulsowanie w szyjce ?? i sie zastanawiam czy to dziecko sie tak ułożyło czy to czkawka :O a jak mi sie szyjka skraca ?? a ja o tym nie wiem masakra... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo ja poczułam pierwszego kopniaka w 21 tyg(liczac od miesiaczki) a liczac od poczecia w 19 tyg! i to był jeden ,,cios,, ze strony dzidka i potem kolejne dni spokoju.Bardzo sie martwiłam,ze nie czuje ruchów,ale nie jestem szczupła osoba i mam sporo tłuszczyku na brzuchu więc może to amortyzowało ruchy.Napewno wczesnie czułam takie bąbelki w brzuchu :) i teraz wiem ,ze to dzidzia była :).U mnie sie sprawdzala pozycja półleżaca żeby poczuć ruchy :).Nie martw sie,wszytsko jest dobrze :) i już wkrótce dzidek wsadzi Ci nózki między żeberka tak jak i mi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam pytanko do pomaranczki,, gdybym chciała coś zamówic z Amazon to wystarczy,ze sie zarejestruje i moge płacic? nie jakis utrudnien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greys dobrze, że umiesz w ten sposób mniej więcej ocenić czy coś jest nie tak. a dlaczego tak się dzieje że szyjka się otwiera ?można mieć do tego jakieś predyspozycje ze strony swojej budowy ciała, czy tak się poprostu dzieje ? jak dobrze że ja mam wreszcie wolne,bo bym chyba padła kolejną nockę..za 4 tygodnie odchodzę i jestem już zmęczona tą firmą ,nockami.,, dziewczyny jeśli macie kontakt ze swoimi mamami/babciami w PL-czy usiłują wam wmawiać jakies rewelacje na temat ciąży?jakieś zabobony?:D bo ja tak mojej słucham i powiem szczerze że mnie bawi to co słyszę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neti27
Kobietki moje maleństwo urodzi się we wrześniu mam nadzieje że do tego czasu będę już moim P.Szybkie pytanko może któraś z WAS mieszka w okolicach Doncaster :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma przyczyn niewydolności cieśniowo szyjkowej, poprostu pojawia się, kiedy załozono mi szew w pierwszej ciązy przy drugiej lekarz mówił, że wcale nie musi sie to wydarzyć i kiedy minęło 25 tyg drugiej ciąży odetchnęłam a na wizycie w 29 tyg lekarz mówi, że dostanę zastrzyki na przyśpieszony rozwój płuc bo przedwczesny będzie już rozwarcie na ponad dwa palce a ja żadnych skurczy nie miałam ani twardnień brzucha. Ale chodziłam prywatnie cały czas i byłam pod kontrolą, zapewne w NFZ urodziłabym w 6 czy 7 miesiącu.Założono mi w drugiej ciąży szew na poczatku 31 tyg w 37 tyg dostałam skurczy, pomimo wielkich dawek fenoterolu i szybko ściągano szew bym mogła urodzić(normalnie szew ściąga się w 38 tyg) ale w czasie skurczy szew poprzecinał szyjkę i dwa tyg męczyłam się z bólami, w końcu zrobiono cc. Także dziwne, najpierw rozwarcie a potem nie możność rozwarcia. Dlatego ja już tak na naturę sie nie zdaję, natura czasem zawodzi. A na wydolność cieśniowo szyjkową cierpi połowa kobiet w ciązy, ale chodzą z taką szyjką, stąd porody po 22 tyg przedwczesne. Różyczka, ale to jest czkawka, te pulsowania:) nie zamartwiaj się, o pulsowaniach o których mówiłam, to wewnątrz pochwy, takie jak na poczatku ciązy gdy szyjka się zamyka, jest to delikatnie odczuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie odpomaranczkuje w takim razie :D Rozyczka - ja juz tak dawno to konto zalozylam ze nawet nie pamietam :),ale ja podalam adres email, mam tez tam nr karty platniczej i kiedy cos kupuje to loguje sie, system pyta o potwierdzenie czy uzywam tej samej karty platniczej, klikam i juz. Jesli masz opcje FREE super saver delivery przy danym przedmiocie to przy zaplacie wybierz taka opcje dostawy i wtedy trwa to dluzej,ale nic nie placisz za przesylke. Jednak nigdy nie czekalam na dostawe dluzej niz 2 dni. Ostatnio zamowilam dla syna zabawki w poniedzialek po poludniu a w srode wieczorem juz doszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy chcę "tam" grzebać, raczej ciekawa jak to się sprawdza i czy trudne. Chociaż szkoda, że nie badają w tym kraju. Dobrze, że będę w Polsce w 21/22 tc to odiwedzę lekarza gin i zrobię USG. Zastanawiam się tylko czy warto robić 3D czy lepiej zainwestować w jakiegoś speca z dobrym sprzętem do 2D. Nie mam jakoś parcia na zobaczenie buzki dzieciaczka, bo to i tak nie to samo. Nie da się porównać tego. Chyba, że 3d może dać jakieś odp, których nie da 2d??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaanka - Lepiej zrobic 3d poniewaz samo 3d trwa tylko kilka minut a reszta badania odbywa sie w 2d i to jest zawsze bardzo wysokiej klasy sprzet.. Poza tym uwierz mi jest to naprawde swietna pamiatka. Ja plytke z nagrania ogladalam juz z 1000 razy a w przyszlosci dziecko zobaczy jak wygladalo u mamy w brzuszku :) A jesli chodzi o buzke to nie prawda ze i tak inaczej wyglada, po moim synku bylo nawet juz widac do kogo podobny :) a jak sie urodzil to buzke mial identyczna :) W tej ciazy rowniez zrobie pomimo wysokiej ceny w uk, takie badanie z nagraniem to moim zdaniem najlepsza pamiatka z okresu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ - kilka informacji odnosnie badania jak sie juz zdecydujesz to zapytaj czy ten sprzet to doppler bo to wazne !!! Podstawowa część badania USG ciąży odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (tak zwanej prezentacji B), na którym obserwujemy przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. Jest to najważniejsza część badania, umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych. Nowszej generacji aparaty USG umożliwiają również ocenę przepływu krwi (badanie dopplerowskie) przez różne naczynia płodu i matki, dostarczającą bardzo ważnych informacji o funkcji serca, łożyska i innych narządów i o dobrostanie płodu. Nowocześniejsze aparaty USG umożliwiają trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy, nawet w czasie rzeczywistym, uwidaczniającą ruchy płodu. Dzięki badaniu trójwymiarowemu 3D możliwe jest nie tylko uzyskanie pięknego obrazu dziecka zrozumiałego dla obserwującej badanie kobiety ciężarnej, ale również uzyskanie przekrojów anatomicznych niedostępnych w badaniu dwuwymiarowym, ułatwiających rozpoznanie wad wrodzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA pobuszowałam wstepnie na Amazonie i sa posciele niektóe spiczne ale ta cena :( powala... Mma jeszcze czas więc sie rozejrze ,i dziekuje za doinformowanie :). Mam pytanko,ja koncze teraz 33 tydz. ciązy licząc od momentu zapłodnienia,ale to sie liczy inaczej w szpitalu prawda??? inaczej by wynikało,ze zaczełam 35 tydz wczoraj ;) .Jak wy to liczycie.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×