Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

do Pytanko..... A ja proponuje przetlumaczyc sobie papiery z Polski ,ktore wzkazywaly na koniecznosc wykonania cesarskiego ciecia lub ewentualnie isc do lekarza tutaj opowiedziec o tym i niech sprawdzi jeszcze raz i skierowac to pytanie do szpitala w ktorym masz zamiar rodzic.Moj przypadek w Polsce juz by tez sie kwalifikowal do cc(za bardzo rozsunieta kosc miednicowa_ja nawet nie moge rozlozyc nog do badania i ten group b strep,a tu moge rodzic naturalnie,na kolanach :-P ,tak mam wpisane w plan porodu ;-P ) pewnie jeszcze zalezy jak dawno mialas te cesarke ale jak mowie najlepiej do szpitala i tam sie spytac.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,a ile dni po terminie idzie sie na to wywolanie???? jest jakas granica czy co???czy to zalezy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Julka- 12 dni po terminie. Ja mialam ustaloną date ale Mia zdecydowała się 2 dni wczesniej. Mi tam twardniał tylko brzuch - nie widzialam zadnego czopa ani nic innego :) wstałam rano i poprostu zaczelo bardzo bolec- takie parcie hmmmm jak przy wizycie w toalecie. 3 godziny myslalam ze moze poprostu cos mi zaszkodzilo :) ale pozniej juz bol byl bardzo bardzo nasilony. spodziewalam sie boli tak jak wszystkie dziewczyny opisuja- ze niby jakies oplatające, ze boli krzyz itd. mnie poprostu bolał brzuch i czułam silne parcie toaletowe:) ooo i jeszcze jedno- tydzien wczesniej wzmozony apetyt, utrzymal sie do dnia porodu- nawet rano jak mie bolalo to wsunelam sniadanie :) ktore oczywiscie zaraz w szpitalu zwrocilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dobrze Mamunia ,ze sie odezwalas(-; ja siedze jak na szpilkach)-; a propos...sliczne imie wybralas dla swojej dziewczynki(-; a mamunia jak mialas z wodami??? no apetyt to ja mam wlasnie od jakiegos czasu ale nawet po tym masazu nic,martwie sie)-; juz dzisiaj sie poryczalam jak patrzylam na Hulyetki rzeczy,a jej nie ma)))-: tak sie o nia boje)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka no wlasnie czuje takie troche ciagniecie w pachwinach, ale i tez takie jakby parcie na pecherz. Dzis obudzil mnie bolacy brzuch znowu i takie parcie ze co sekundnka chce mi sie siusiu, ale juz nie mam czym robic. Jesli chodzi o apetym to nie narzekam. Jjem normalnie, w sumie to juz glodna jestem a dopiero 5 rano ;) i ten brzuch coraz czesciej i mocniej boli. Kurcze cieszylabym sie bardzo gdyby sie okazalo ze to jednak objawy zblizajacego sie porodu. Ale sama juz nie wiem. Moj maz mysli ze to juz niedlugo, no i ten brzuch twardy non stop w sumie. Prawie nie miekknie wcale. Jesli chodzi o cc, to w polsce, przynajmniej u mnie w regionie jest tak ze jesli mialas pierwsze cc i zajdziesz w ciaze do 4 lat chyba to zalecane jest i drugie cc i tutaj chyba cos slyszalam podobnie, ale nie dam sobie glowy za to uciac, musisz o wszystko pytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ;):P jak się macie ?? Julcia co chodzi o nasz szpital w którym rodzimy to trzymają do 10 dni po terminie także albo ja urodzę tego 17 czyli już za dwa dni :D:D a jak nie to najpóźniej 27 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Julka- mi wody odeszly dopiero w trakcie porodu- dokladnie nawet nie pamiętam w ktorym momencie.... tyle sie dzialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia a mialas wczesniej jakies brazowe plamienia na skracanie sie szyjki albo cos w tym rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pytanko, nie musisz tłumaczyc żadnych papierów, jesli miałas cc przy pierwszy przy drugim ty podejmujesz decyzje nawet gdy nie ma wskazań, nawet gdy za kazdym razem beda tłumaczyc ci zalety porodu naturalnego, to jest TWOJA DECYZJA i oni to tym wiedzą, ty ja podejmujesz i oswiadczasz. Tak jest w Anglii tylko przy pierwszym porodzie oni decydują jesli nie ma wskazań. To powiedziały mi i konsultanci i [ołozne i pielegniarki. Trzba mówic to moja decyzja i jestem swiadoma ryzyka Gosia, jak tam odsypiasz? ja mam nawal mleczny, piersi jak kamienie, ale tylko krew z nich leci, ratuję się herbata z szałwi wstrzymującą laktacje, kapusta juz mi nie pomaga, zycie ratuje mi laktator, bo z bólu bym nie wyrobiła. Pogoda super, spacery juz zaliczone:)to moje 3 dziecko a dopiero teraz czuję dojrzałe macierzyństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Anita - żadnych plamień, czopów ani innych dziwnych historii :) twardy brzucholek tylko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla nowych mamusiek i powodzenia dla tych jeszcze nie rozpakowanych :) ewunia twoja malutka jest poprostu cudowna, a jakie papulki ladniutkie juz dostala :) chlopcy grays i gosi tez przystojniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale slodziaki z tych waszych pociech :) takie malenstwa w tych ubrankach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooooo
hej! Serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi! naprawde strasznie boje sie tutaj porodu naturalnego,choc przywklam juz do podejscia lekarzy. jestem za leczeniem bez antybiotyku itp... ale bardzo chce miec ciecie,chce miec wyznaczona date ciecia i wiedziec ze nie bedzie niespodzianek w postaci czekania. o tym ze moge sobie wybrac ciecie slyszalam od znajomej,a ona niby od poloznej,ale nie mialam pewnosci wiec wolalam tu spytac. czytalam tez na nagielskich forach i tam dziewczyny pisaly ze jest taka mozliwosc,ale trzeba postawic na swoim bo inaczej beda dązyc do naturalnego. Wy jestescie trzecim źrodłem które potwierdza,ze rzeczywiscie mam taka mozliwosc. dziekuje serdecznie za odpowiedzi! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooooo
ojej,ale cudeńka z Waszych dzieciątek! Śliczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:* Julka ja już dobrze się czuje, w momencie jak to coś wypadło.to krwawienie stopniowo zaczęło zanikać, więc można uznać, że okres taki z prawdziwego zdarzenia trwał u mnie 1 dzień oO Grays czy decyzja jak rozwiązać 2 ciążę należy do mnie?tylko jeśli w 1 miałam cc czy tyczy się to również sn? Bo kiedyś jeśli by mi przyszło rodzić tu,to zdecydowałabym o cc, ale widzę że jeśli 1 poród był sn,to 2 również taki sam, i nie mam nic do gadania. Jedyne zagrożenie przy moim porodzie to takie,że jak mały zostałby odcięty od mojej cukrzycy,to mógłby doznać jakiegoś wstrząsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W homertonie raczej nie daja takiego wyboru jesli nawet 1 byla cesarka)-;,pewnie zalezy od szpitala i od tego z kim sie rozmawia.Moja kolezanka po 2 cesarkach w Polsce i tak rodzila tu sn,moze za malo sie upierala(-; a ja baby juz konam)-: cala noc nie spalam,skurcze nieregularne i plamienie po tym masazyku i czuje sie jak cien ,a nie czlowiek,dzisiaj nic nie jem bo wszystko zwracam)-: ale ,ze juz tak mialam kilka tygodni temu i tez myslalam ze sie organizm oczyszcza to juz sie tak nie podniecam tym,no ale w koncu przeciez kiedys musze urodzic?! A wy jakl tam sie czujecie babki??? Anitka ?co tam u Ciebie?a Ty w ktorym szpitalu rodzisz???w londynie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny;) Julka co Ty tu jeszcze robisz nonono nie tak sie kochana umawialysmy hehe :*:) Kasienka tak kochana mialas racje cirpliwosc czyni cuda:) Mleczka mam az za duzo;P Anitkajakubek masz racje musze mu zalozyc a raczej moja mama juz do lozeczka przywiazala mu kokardke czerwona bo cos moj malec nie bardzo;P Wczoraj znow noc nie spana krzyk placz no ale coz uroki bycia mama ;P ale wydaje mi sie ze to przez to ze biedaczek kupki nie mogl zrobic a dzis wykapany nakarmiony spi slodziutko;) ciekawe co bedzie w nocy :P Ale dzis 4 rzadkie kupki zrobil zolte z bialymi takimi hmmm jak sezam kuleczkami ;/ Mamuski powiedzcie mi co mam zrobic moj maly zjada z obu piersi i nadal poplakuje a jak dam mu pozniej butle zaraz po karmieniu piersia ( pociagnie z 2 razy) i jest spokojny:/ Czy to dlatego ze sie juz do smoka przyzwyczail??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu widzisz :) ja co do karmienia piersią nie poradzę, bo przez te 6 tygodni może kilka razy mały podoił,i wrzeszczał,więc praktycznie od porodu do zakończenia karmienia wyglądałam jak chodzący laktator :/ ale widzę że u Ciebie mały lepiej załapał cycka.Bo mój w zasadzie wpadał w amok przy cycku a butelka-cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie miałam napisać o kupach-wiadomo że na początku czarne,potem zaczął robić żółte,czasami zdarzyło się coś jaśniejszego.Z tego co wiem,jak dziecko nie ma w kupie krwi czy śluzu to jest ok.Aktualnie mój mały już jedzie z grubej rury na zupkach i deserkach(oczywiście podstawą mleko,raz dziennie zjada też kaszkę z mlekiem) i raz zdarzy mu się zielony bobek,raz żółta luźniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko jaki Twoj Olus jest sloczniutki a te jego oczeta ajjj ile bym dala za takie oczy;) Male cudenko;) Kurde nio moj zrobil zolta ale luzna 4 razy dzis i z tym takim hmmm sezamem. A teraz wlasnie sie budzi i juz zaczyna sie jazdeczka....Chyba moj jest przestawiony na tryb nocny ;( Narazie daje rade bo maz w domu do konca miesiaca i mama ale co bedzie jak oni pojda do pracy ??;( a maly w nocy akcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKA, wybór decyzji co do nastepnego porodu dotyczy tylko wtedy gdy była wczesniejsza cc, niezależnie ile lat wczesniej, ja miałam pierwszy sn, drugą cc po 15 godzinach porodu naturalnego,bo zagrożenie zycia, i teraz tez powiedziane miałam wybór zalezy ode mnie, choć 2 poród przez cc był 9 lat temu, i znalazły sie tu lekarki, które powiedziały, że spokojnie mogę rodzic naturalnie, wrecz wmuszając ze sn lepsze, zapytałam kto podejmuje decyzję i czy jesli sobie zyczę szpital moze odmówić, wiec nie moze i to ja podejmuję decyzje, i tak było tym razem, ja podjełam decyzje, bo nastepnego 3 porodu naturalnego sobie nie wyobrazałam. A czuję się już bardzo dobrze i ani ja ani maluszek nie jestesmy tak wymeczeni jak przy naturalnym Gosia kupki żółte, musztardowe sezamowe, nawet seledynowe sa jak najbardziej ok, powodem do niepokoju sa kupki czarne, odbairwione bało szare, sluzowe, z nitkami sluzu i zmiana konsystencji, z ziarnistej na leistą półpłynną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie gały ma mój ślubny,Oluś to cały ojciec,zdrajca mały.Chociaż jaśnieją mu wloski trochę.Gosia mój mały tez w nocy lubiał urzędować,podejrzewam że to przez pracę na noc całą ciążę.Potem zaczęły się kolki,szczerze tak ok 3 miesięcy mniej więcej zaczeło się normować.Do czasu kolek spał,w nocy często lubiał pooglądać świat,jeśli już usnął to za 2 godziny pobudka na jedzenie.Teraz dopiero mniej więcje zaczął mi ładnie sypiać, jak kładę go ok 19 to budzi się różnie-o 24,o 4:30 to zależy jak jest głodny,ale od momentu położenia spać te minimum 3 godziny przesypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzisz Grays,dzięki.Bo jak narazie po 1 porodzie skutecznie odechcialo mi się dzieci na najbliższe 4 lata:/ sugerowałam się opiniamii innych kobiet,że 1 poród to pare godzin i po bólu,wyskoczy ze mnie ale szybko się rozczarowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak samo jak wiele dziewczyn(notabene nie dzieciatych) w pracy twierdziło,że jak ja jestem sporej budowy to poród pójdzie mi łatwo,bez problemów.szkoda,że wiele dziewczyn które znam a wyglądają jak patyczki to porody im poszły max do 24 godzin(chociaż to jednak dużo) a ja miałam wrażenie że zamieszkałam w tym szpitalu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec te ziarniste, sa ok, nawet te płynne ale pozostawiające slad na pieluszce grudek tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×