Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Julka mega GRATULACJE!!! Naprawde przeszlas:( To sumtne ale najwazniejsze ze obie laleczki sa zdrowe i juz w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogromniaste dzieki dziewczyny(-: no to zostajemy nadal na forum i gadamy o naszych dzidziach(-: Anitka,bede trzymala kciuki!!!pisz na bierzaco jak sie czujesz.Masz juz jakies objawy(chociaz ja tak sie pytalam o te objawy,a sama ich nie mialam i pewnie bym nie miala jak by ich nie wywolali) fajnie na naszym forum dziewuszki co???duzo mozna sie dowiedziec,co przypadek to inny(-: A ja mam pytanie do tych po cesarce!!!czy tez tak mialyscie spuchniete nogi-tragedia,kolan nie widac.I czy takie uczucie dyskomfortu w brzuszki,szczegolnie w nocy przy zmianie pozycji???ja tylko moge spac na pleckach(-: i czego uzywalyscie potem na blizny(contratubex,cepan,...),czy macie jakies rady jak najszybciej dojsc do siebie po cesarce???chcialabym sie nacieszyc moja niunia,a tu ledwo co chodze)-:cesarka plus jeszcze ten pelvis(rozejscie sie kosci miednicy za duzo-pisalam tam kiedys). i jeszcze jedno,ja przez pierwsze dni po cesarce nie mialam sily jej karmic,a teraz ona juz nie chce cyca)-: poradzicie cos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka gratuluje, bidulko przezylac meczarnie, ale dobrze ze wszystko ok, co do karmienia to przystawiaj malutka jak najczesciej tyle razy ile dasz, niunia w koncu zalapie o ci chodzi i bedzie jadla z cyca- cierpliwosci i czasu bedzie dobrze :) ja dzisiaj ide z moja Karolinka na pierwsza szczepionke ale nie wiem czy jej dadza bo katarek ma :( zobaczymy co lekarz powie kochane a w piatek rano odbieramy paszport i prosto do polski jedziemy :) czeka nas dluga podroz ale damy rade, i w polsce 3 tygodnie oby pogoda byla super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jula - ja zadnych objawow, tzn czasami bole brzucha, plecow itd, ale one wszystkie ustaja. No ale do terminu mi zostalo niby jeszcze kilka dni. ewa - powiedz mi dlugo czekalas na paszport. Bo wlasnie sie dowiedzialam ze moge sie starac o brytyjski paszport dla dziecka i to by moglo byc ciut krocej niz na ten polski, a do tego dojazd do lodnynu albo innego miasta, ale mi bedzie na czasie bardzo zalezec, weic tak sie zastanawiam ktory wyrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.Anitia o brytyjski paszport? Wiem że dziecko ze związku Polak+Polka ma normalnie polski paszport. A dziecko ze związku mieszanego może mieć paszport z podwójnym obywatelstwem.Napewno tak jest w przypadku Polak/ka+ Anglik/ka bo kuzynka męża ma partnera Anglika i córka ma podwójne obywatelstwo automatycznie. Chyba że są jakieś przepisy określające np.małżeństwa Polaków którzy są długo już we UK, nie wiem nie chcę zabierać niepotrzebnie głosu,mój Oluś ma tylko polski paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna sie starac o brytyjski paszport dla dziecka jesli rodzice udokumentuja ze pracuja tutaj 5 lat przed narodzinami dziecka. Juz kilka dziewczyn na innym topiku mi wlasnie napisalo ze w ten sposob wlasnie otrzymaly dla dzieci brytyjski paszport gdzie czas oczekiwania byl tylko do 3 tygodni. Ponoc zmienily sie przepisy, bo kiedys tez wlasnie wiedzialam ze dziecko moze miec paszport jesli conajmniej jedno z rodzicow jest anglikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczynki a ja tak z innej bajki troszke:) Jak tam wasza waga po ciazy ? ja miesiac po - 10 kg mi zostalo :( duzo troszke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na paszport czekac bede 3 tygodnie ale to dlategoo ze mialam zaswiadczenie z polskiej parafii ze mam juz chrzciny zarezerwowane na 4wrzesnia i dzieki temu mam tryb przyspieszony bez tego czekalabym ponad 4 tyg, mamunia ja mam 20kg do zrzucenia- niestety w ciazy bardzo przytylam, a teraz wcale nie tak latwo sie pozbyc tych kg, karmie piersia i nie moge zbytnio ograniczyc kalorycznosci, ale jem zdrowo, bez slodyczy i tylko gotowane lub pieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia(-; nic sie nie martw(-; przytylas te kilogramiki w ciagu 9 miesiecy ,a teraz chcesz wszystko zrzucic w ciagu miesiaca?(-: cierpliwosci mamunia i buziaki!!! a mi nic nie spadlo po porodzie,to urodzilam fasolke 3,5 kg plus wody i placenta i tyle samo waze)-: dziwne!!! no jedyne co mi spadlo to brzuch i to doslownie,mam teraz takiego nalesniczka,flaczka,niedlugo go sobie poobijam kolanami (((-: dziewczyny ja ide sciagac mleko bo jednego cycka mam za duzego teraz,no kurde!!!macie jakis dobry patent na bezbolesne iefektywne sciaganie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wlasnie wrocilam od poloznej. Moj termin za 3 dni. W piatek jak nie urodze do tego czasu, jesli oczywiscie chce, moge do nich zadzwonic i umowic sie na masaz szyjki, moze pomoze w wywolaniu porodu a moze nie, i jesli bede chciala, jesli nie, to nastepna wizyte mam za tydzien we wtorek i wtedy bedziemy decydowac co dalej. Na razie mam duzo sie ruszac, jesc ananasy, pic herbatke z lisci malin, ostre curry, i duzo sexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka,no to do roboty!!! i daj znac jak cos Cie zlapie kochana. Ludu,a ja siedze z liscmi kapusty na cyckach,no rano to myslalam ze mi pekna(((-: dziewczynki napiszcie mi prosze jak tu te zdjecia sie wkleja tez bym sie pochwalila(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos kto jeszcze zostal w dwupaku??? ciekawe co z nasza Kasia???martwie sie,nic sie nie odzywa)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula a moze dodasz na bobasy fajna jest ta stronka mozesz duzo zdjec dodawac a pozniej nam tylko wkleisz linka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka możesz np.zdjęcia wrzucić na voila.pl chyba że masz na jakiś portalu konto np. na fotosiku. Ja wrzucam na voila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny nic sie nie odzywam bo brak czasu.. maly jest taki kochany rosnie i juz ma miesiac i prawie 3 tyg ale czas leci.. juz sie tak usmiecha slodko jak mnie zobaczy tz jak jakas twarz zobaczy:) teraz juz jest ok reaguje na karuzele idzie go czyms zabawic bo wczesniej to tylko na raczkach. Gratuluje wszystkim rozpakowanym:) Julka dzielna dziwczynka mialam tak samo jak Ty tylko ze porod 20 godzin zakonczony cesarka ale jak wczesniej pisalam poczytaj sobie wstalam szybko i szybko doszlam do sobie miesac po porodzie ja juz zaczynam cwiczyc czuje sie znakomicie.. ale oczywiscie pierwsze moce masakra i po okolo 2,3 tyg zaczelam spac na boku wczesniej balam sie ze cos sie stanie czulam taki dyskomfort ale teraz jest ok goi sie pieknie i niczym nie przemywalam woda z mydlem szarym co najwyzej mam mi polecila bo tutaj mowili ze sama woda.. aDziewczyny jesli mam juz zasilek na dziecko to czy moge teraz znow starac sie o becikowe ktore odrzucili z powodu niepobierania zadnego zasilku?? jestem zielona i jesli pojade do szpitala na badnia z malym to moge wczesniej zadzownic i prosic o tlumacza jeszcze kiepsko z moim angielskim... a co sie dzieje z biedronka tez sie dlugo nie odzywa buziaki Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie Beatko!!! staraj sie o becikowe ,wyslij im forme to nic nie zaszkodzi,powinni Ci przyznac jak sie miescisz w ich normach,a jesli odmawiaja to trzeba sie odwolywac.Ja tez teraz w papierach siedze,tu maja taki burdel ,ze szkoda gadac.Ostatnio gadam z baba,a takiego biura a ona zdziwiona ,ze ja mam dziecko i ze bylam w ciazy ,bo moje papiery niektore im zaginely(pewnie celowo,zeby nie wyplacic kasy).pisac,odwolywac sie i dzwonic-wiem ,ze to wkurza ale jak sie cos nalezy to laski nie robia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w piatek moge isc na ten masaz szyjki, myslicie ze naprawde warto i ze to pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem wkor..... ponad miesiac temu wyslalam aplikacje o child tax credit do dzis nie otrzymalam odpowiedzi, dzwoniac tam oni mi mowia ze nie maja jeszczer mojej sprawy w systemie-prawdopodobnie zaginela moja aplikacja, dzwonilam tam 10 sierpnia, i od tej pory mam czekac 3 tygodnie jesli nie znajda mojej splikacji wysla mi nowa forme- jakas masakra, a dzwonilam tam znow dzisiaj i dalej nic nie wiadomo jak tak dalej pujdzie to przepadnie mi SURE start maternity grant, do ktorego wyslalam kolejna aplikacje i nadal czekam- masakra jakas :( a teraz jade na 3 tyg do polski co ja mam zrobic buuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa - nie chcce cie straszyc ale moja znajoma jak sie starala o dodatki, aplikacje wyslala w kwietniu a odpowiedz dostala dopiero w lipcu, ale sure maternity grand nie przepadnie ci bo liczy sie od dnia kiedy ty wyslalas forme, jesli wyslesz w przeciagu 3 miesiecy po urodzeniu dziecka to dalej bedziesz sie mogla odwolywac. Najwazniejsze jest kiedy ty zaczynasz sie starac o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia pierwsza aplikacje o becikowe wyslalam jeszcze przed porodem , odmowili, odwolalam sie a oni mi odpisali ze rozpatruja to, i znow wyslalam im aplikacje jakies 1,5tygodnia temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie powinno byc problemu. Nie powinno ci sie przedawnic. Bo najwazniejsze kiedy wyslalas pierwsza aplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki anita uspokoilam sie troche bo szkoda by mi bylo tych 500f a wiem ze mi sie naleza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mnie tez odsylaja z kwitkiem z tych pieprzonych benefitow,bo niby duzo zarabialam i co z tego jak nawet teraz macierzynskiego nie mam bo mnie zwolnili jak zaszlam w ciaze!!! ja tez wkur....jestem ,jade w przyszlym tygodniu do takiego polskiego biura i wole im zaplacic i niech mi to zalatwia.tu w tych officach to pojedynczych klientow w dupie maja,wiec zalatwie to przez biuro.Ja na moj maternity od panstwa czekam 3 miesiac ,zlozylam 11 tygodni przed rozwiazaniem i co??? kurde placilo sie podatki i insurance przez te lata pobytu w anglii,a tu angli dupe pokazuje!!! az Ewunia ja tez wkur.... na maksa,bo jak ci kombinatorzy to sobie zalatwia i maja wszystko!!!a jak czlowiek chce to co sie nalezy to dupa!!! ANITIA!!!!!!!ja mialam ten masaz(-; mnie on za bardzo nie bolal,podobno zalezy kto robi,trwa on tylko 2,3 minutki i polozna wkazdej chwili moze przestac jak jej powiesz.Ja uwazam ,ze warto sprobowac(popros ja tylko zeby byla delikatna),bo lepiej naturalnie wejsc w fazy porodowe niz przez indukcje.Ja niestety nie mialam ze bardzo szczescia co do masazu,bo u mnie nie za bardzo podzialal ale cos tam dal tylko ze za malo.Po masazu mialam leciutkie plamienie i chyba zaczely tak bardzo minimalnie saczyc sie wody ktorych nie zauwazalam(a teraz mysle ze moglo tak byc) bo skoro jak w czwartek bylam w szpitalu to powiedzieli ze to wody saczace sie.decyzja nalezy do Ciebie Anitko(-; a kiedy masz ten masaz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burdel tam maja wiesniaki i tyle!!!! dzwonilam wczoraj i baba mowi ,zebym przyslala zaswiadczenie,ze jestem w ciazy,ja mowie ze wyslalam w czerwcu i mam potwierdzenie na to,a teraz to juz w ciazy nie jestem bo urodzilam!!!!!!!!!!! a baba,ooo i'm sorry,now i see on the computer!!! kur.....co to jest????ale narzekac to na nas potrafia!!!!!albo jak cos do placenia to adres znaja i wiedza gdzie przyslac!!!!!!!!Dziewuchy walczyc o swoje!!!! pracowalysmy,placilysmy to sie nalezy!!!!oj Ewcia temat poruszylas az mi cisnienie skoczylo(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wkurza mnie to tak samo jak Was bo niedosc ze poucinali benefity to jeszcze uczcikwym nie chca dac ja sie bede do skutku odwolywac nie popuszcze a jak wroce po urlopie to ide do revenue jak do tego czasu nic sie nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×