Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

hej Anitka! ja tez tak mam ,bo z lewej strony mam grubiej zszyte i tez mnie boli czasami i glowniu jjak wstaje.Jeszcze mam takie dziwne uczucie jak chce sie polozyc na boku jakby w srodku wszystko spadalo na jedna strone,masz tez tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka,a skad masz te papiery i gdzie je wysylalas??? ja jeszcze sie nie orientowalam ale tez sie przyda paszporcik.I co potrzeba i ile kosztuje???jak mozesz to daj jakies namiary babeczko(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie w zasadzie tylko z lewej strony rana bolala :) cos w tym jest... Dzwonilam umowic sie na wkladke i w naszej klinice ginekologicznej najblizszy term to 30 :( szok ze az tyle sie czeka. A jak wy sie zabezpieczacie i od kiedy ??? Mi polozna mowila ze jak karmie to najlepsza wkladka bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka 1609 - Anitia pewnie wysłała wniosek o paszport brytyjski, który można pobrać na poczcie (o ile masz udokumentowane 5 lat pracy w UK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na paszport bierzesz tylko aplikacje na poczcie, wypelniasz, dwa zdjecia maluszka do tego, tylko ta aplikacje dodatkowo ktos musi ci podpisac, znaczy potwierdzic ze to twoje dziecko itd, ktos np jak lekarz, albo nauczyciel tzn "local authority". Do tego birth certificat, 5 p60 jako udokkumentowanie ze mieszkam i pracuje tu 5 lat, i moj paszport. Koszt 49 funtow, plus 8,17 za sprawdzenie aplikacji na poczcie ze wszystko dobrze wypelnione i to wszystko. Dzwonilam do biura paszportowego potwierdzic czy to wystarcza powiedzieli ze tak, i ze paszport powinien byc gotowy w 10-12 dni, gdyby byl duzy ruch, to maksymalnie w ciagu 4 tygoni, ale to i tak krocej nic z polskiej ambasady, a przynajmniej nie musze jechac do londynu. No wlasnie ja tez tak mam ze z lewej strony tak ciagnie, zwlaszcza jak sie klade na boku, albo wstaje, wiec moze po prostu tak ma byc, jutro jeszcze polozna ma do mnie przyjsc znowu to jej sie zapytam. A i dzis mi przyszedl juz pas poporodowy, ale sama nie wiem kiedy mozna go zaczac nosic po cc, bo teraz to sama czuje ze jest jeszcze za wczesnie, bo np dzis mialam zalozone tylko zwykle rajstopy i po 2 godzinach musialam zdjac bo cisnely za bardzo, ze az brzuch mnie rozbolal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia a orietujesz sie czy moge paszport brytyjski wyrobic jako 2 tzn po roku jak skonczy mi sie polski bo mi brakuje w sumie 3 miesiace do 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam, to musi byc 5 lat w dniu urodzin dziecka, a nie składania podania o paszport. Ale musisz jeszcze doczytać. A moja mała też czasem robi zielonkawe kupki. I nie wiem czy to żle i po czym tak sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny my juz po badaniu bioderek wszystko ok robili mu usg I oczywiscie trzymalam mojego szkrabika I wszystko widzialam wszystko jest ok:) a list mi przyszedl jakies 2 tyg po porodzie zebu zglosic sie 15 sierpnia cZyli maly mail wtedy miesiac I 11 dni ale nie moglismy wtedy pojechac I przelozyli na 8 wrzesnia nie wiem jak to jest ja sama dostalam taki list. Co do cc to mnie tez bolalo po learn stronie I nie moglam sie podniesc ale po 2 tyg nic juz nie czulam teraz po 2 miesiacach mam taka czerwona kreskebi nic juz nie czuje.. Dziewczyny a co dajecie maluszkom na zatwardzenie pytam bo moja siostra tez wlasnie urodzila Tutaj I jej maly strasznie sie meczy steka Cala noc nie spi wogole dopiero po godzinach stekania I placzu zrobi kupke I to taka z grudkami:/ polozna oczywiscie powiedziala ze to normalne a ja jej radzilam zeby mu cos kupila czy jest jakis syropek albo cos na zatqardzenie podajcie prosze jesli cos macie bo ja o tym nie mam pojecia Moj Fabianek to takie kupki sadzi ze musimy sie myc co chwile:)) ma juz 2 miesiace trzyma sobie glowke I lezy dumny na brzuszku I podpiera sie raczkami:)) I smieje strasznie rano sie budzi to smieje najierw do miskow z 15 miniut a pozniej grymasi bo glodny a w wanience mogl by przesiedziec clay dzien bardzo lubi siekapac smieje sie jak tylko go wlozymy do wody:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przy karmieniu piersią można mieć wkładkę i implant.ja mam implant, a chciałam wkładkę ale jakoś stchórzyłam...Urodziłam 4 kwietnia a założyłam sobie na początku lipca więc i tak dość długo po porodzie.W mojej przychodni jeśli chciałabym implant,zastrzyk lub tabletki to dostałabym je na miejscu ale że ja chciałam spiralkę na początku to musiałam umówić się w brooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka@@@ sluchaj u mojego malego jak nie mogl zrobic kupki pomaga troszke sztucznego mleka (jesli twoja siostra karmi piersia) moze sprobowac tez zrobic mu masaż odbytu(tak mi radzila polska pediatra) jak narazie to u mojego malego dziala dzis tez mial ten problem i wlasnie tak mu pomoglam :)teraz spi jak aniolek a tak to sie wierci placze i wszytko co robie jest zle czyli daje cycka zle nosze zle kolysze zle poloze zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko,na rzadsze stolce,tzn.zatwardzenie pomaga rowniez herbatka rumiankowa(trzeba pamietac ze mozna miec alergie na rumianek ale nie jest to czeste zjawisko),ja daje te z hippo ale nie dawajcie za duzo bo potem moga byc bardzo wodniste kupki,moja tak dzisiaj miala,2 kupki wodniste.To teraz stop z rumiankiem i herbatka (ale tez nie za duzo)koperkowa-ta z kolei na zbite kupki i jak sie znow da tej za duzo to zatwardzenie)-: a... w ciazy mialysmy stresy i po porodzie jeszcze wieksze.Mojej Hulyii wystarczylo troche rumiankowej i az sie przestraszylam kupka to teraz daje koperkowej troche i wode do przepajania tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka no moja tez robila zielonkawe kupki i bylam w szpitalu i powiedzieli,zze dopoki dziwnie nie pachna tzn.nie smierdza to jest ok.ja dawalam jej herbatke koperkowa i mysle ,ze to moglo byc po tym ale nie jestem pewna.Teraz juz robi normalne(-:a Ty karmisz piersia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,ktora uzywa butelek Tommee Tippee?bo nawet te z 1 dziurka cos mi nie pasuja.moja sie dzisiaj tak zachlystnela,ze az sie przestraszylam-no tak leci z tej butli!!!macie jakies doswiadczenie ze smoczkami i ktore dobre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka ja mam z TT butle, do 3 miesięcy używałamsmoczków z najmniejszymi dziurkami, a potem musiałam zmienić bo mały mi przysypiał przy butelce :| zbyt wolno leciało. Mój mały na początku też często się krztusił,może to dlatego że je zbyt łapczywie? Potem wszystko się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczyny- moja mala ciagle jest niespokojna przzy jedzeniu- wierci sie, strasznie lapczywie ciagnie smoczek, zachowuje sie jakby z tydzien nie jadla i to prawie przy kazdym jedzeniu.... nie wiem co mam robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka widzisz ja jednak posluchalam polskiej dr i teraz nie mamy juz takich problemow jak wczesniej a te herbatki u mojego nic nie pomagaly a tylko dziecko bardziej sie meczylo. Do dziewczyn karmiacych piersia powiedzcie mi jakie jecie obiadki bo mi juz p[iers gotowana z ryzem sie nudzi tak samo ziemniaki z gotowanym udkiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja w polsce od 2 tygodni poki co pogoda byla super, dziadkowie nie moga sie nacieszyc moja kruszynka, wczoraj bylam prywatnie u pediatry kazala mi dawac witaminke d3 codziennie bo mowi ze ciemiaczko za wolna rosnie,i kazala jeszcze zrobic morfologie bo mowi ze troszke blada jest i jesli wyjdzie niedobor zelaza to przepisze mi cos :( Karolinka ma juz 4kg, rosnie ta moja mysia :), narazie nie czytalam co tu sie dzialo przez te dwa tyg, bo czasu nie mialam ale musze was poczytac - juz wszystkie jestesmy rozpakowane? ktore jeszcze zostaly? pozdrawiam was wszystkie kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia mi tez sie wydaje ze z tym paszportem to musisz tu mieszkac 5 lat przed urodzeniem dziecka ale mozesz zawsze zadzwonic do biura paszportowego i dopytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada porada???????????????
Gosia nie jestem pewna czy to bylas ty czy nie ale czy palilas na poczatku ciazy??ja jestem w teraz w ciazy i strasznie ciezko jest mi nie zapalic choc bardzo sie staram i bardzo ograniczylam.Zdaza sie ze nie pale 3 dni po czym przychodzi stres placz spowodowany sprawami osobistymi i znowu siegam po papierosa.... :( o skutkach wiem wszystko takze referatu i umoralniania nie potrzebuje od innych "madrych" ....powiedz mi tylko jak Ci sie udalo rzucic i kiedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ja tu juz mieszkam ponad 5 lat tylko brakuje mi pare miesiecy do 5 lat przepracowanych. rada porada ja pomagalam sobie troszke plasterkami;) Gdy mialas stres i problemy bylo bradzo ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze akurat bedziesz mogla, mi facet powiedzial zebym wyslala 5 p 60 zeby udokumentowac, ale jesli nie masz pelnych 5 lat przepracowanych to i tak przeciez masz p60 z tego niepelnego roku wiec powinno byc ok, ale lepiej zadzwonic do nich i zapytac w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada porada???????????????
gosia a jak dlugo palilas?? Jestem tak zla na siebie bo wiem jak bardzo to szkodzi dziecku a jednak nie mgoe sie powstrzymac i za kazdym razem mowie sobie to samo ze to juz k...wa ostatni ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rada porad odezwij sie na gygy 7220238 bo tu zaraz moga sie pomaranczki pokazac i nas zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia pytałaś o obiadki - ja też karmię piersią, (ale muszę dokarmiać butlą bo mała się nie najada) od początku staram się jeść wszystko, oczywiście bez jakiś wielkich porcji kapusty fasoli itd. moja mała cyca ssie bardzo chętnie i nie ma większych problemów. Któraś z dziewczyn pytała o smoczki: ja używam butelek antykolkowych Avent- smoczki 2 i mała pięknie ssie (ma 2 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jadam różne potrawy, po prostu staram sie tak nie doprawiać jak normalnie. I ograniczyć smażone, ale też się zdarza. I dużo sosów ostatnio robiłam (z wieprzowiny, żeberek). A mała jest tylko i wyłącznie na moim mleku i miewa kupki w kolorze zielonkawej musztardy. I właściwie nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rada porada ja też paliłam na początku ciąży :) nie zamierzam umoralniac etc. bo każdy wie jaki wpływ ma palenie na dziecko. O ciąży dowiedziałam się ostatecznie z testu elektronicznego,pokazał mi 2-3 tydzień,chyba z wrażenia zaczełam kurzyć jeszcze więcej chociaż ciąży się spodziewałam prędzej czy później. Po zrobieniu testu paliłam jakieś 2 tygodnie,i obiecywałam sobie że rzucę stopniowo ale sama się skarciłam w duszy że już nie jestem sama tylko wszystko co robię ma wpływ na kogoś innego,i rzuciłam odrazu.Wiele osób pisze,że rzucenie nagle ma zły wpływ na dziecko-na początku chciało mi się fajek,ale starałam sie unikać stresów,nerwów.I przez nagłe rzucenie palenia nic nie dolega dziecku,a ja w nerwach starałam się poprostu liczyć do 10 i się wyciszyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, że położna na jednym z kursów zasugerowała, żeby starać się nie używać butelek TT bo sporo dzieci ma po nich kolki, ale ja myślę, że to pewnie sprawa indywidualna i po prostu trzeba sprawdzić co dzidziusiowi pasuje a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada porada???????????????
Kasienka....ja wiem ja potrafie nie palic ...poprostu jest pewna sytuacja w moim zyciu ktora mnie maksymalnie stresuje i to wlasnie ona powoduje ze po np tygodniu znowu siegam po papierosa...ja naprawde nie chce palic !!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×