Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

W cudnym Kasieńka, na zachód 50 km do Londynu a na wschód pół godziny do morza:) Chafford Hundred jest nowym, luksusowym dystryktem należącycm do Grays, same domki w wokół klify i 3 jeziora oraz Gorges nature park, sprowadziłam tu znajomych z londynu z dziecmi i juz nie wyobrazaja sobie mieszkac gdzie indziej, do 6 strefy Londynu mam 10 km, tam męża zawożę do pracy, i widać obrzeża londynu, stare zabudowania i kiedy wjeżdza się do Chafford Hundred gdzie mieszkam jak do innego świata:) najblizej do morza mam do Southend on sea tam jest najdłuższe molo na świecie i wielki park rozrywki dla dzieci Adventure, naprawde super miejsce, jestem tam z dziecmi co 2 tyg latem, cały dzień i wybawia sie na całego wkleje link, warto sie tu wybrac http://www.google.com/imgres?q=adventure+southend+essex&um=1&hl=pl&sa=N&tbm=isch&tbnid=MP20HNUhIuRyJM:&imgrefurl=http://www.peterboltonphotoart.com/photo960836.html&docid=n-gZt7w_SXdyFM&w=600&h=398&ei=WJaHTqOmO8jX8gOviYkr&zoom=1&iact=hc&vpx=98&vpy=380&dur=133&hovh=183&hovw=276&tx=156&ty=102&page=4&tbnh=139&tbnw=196&start=45&ndsp=16&ved=1t:429,r:11,s:45&biw=1264&bih=683

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Southend-byłam,super :D 3/4 dnia przesiedzieliśmy w parku rozrywki a szczególnie na żółtej kolejce,potem wagonikiem na molo.To była świetna wycieczka,fajne zdjęcia. ja aktualnie siedzę na ebayu i szukam aukcji-planowany zakup na wiosnę to 2 rowery i siedzenie dla Olinka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja natomiast mogę polecić miejscowość Folkestone-widoki niezapomniane,piękne ogrody.Udała nam się pogoda na wycieczkę,27 stopni w licpu rok temu.Może teraz coś się zmieniło ale jak ja byłam z mężem to nie było żadnego wesołego miasteczka.Taka wycieczka do połażenia sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays no moj tez jest na aptamilu i do tej pory nie bylo problemu a teraz jakos cos go dopadlo, no ale do tej pory nie podawalam kompletnie niczego ani na gazy ani nic w tym rodzaju, teraz 2-3 razy dziennie mu podalam grip water i niby juz lepiej sie czuje, widze ze brzuszek nie boli, tylko z ta kupka problem bo zalatwial sie raz na dobe, no ale wtedy zawsze dobrze nawalil, ale wczoraj wyszlo tylko takie malenkie i widac bylo ze twardsze takie niz zwykle. Dawalam mu kilka razy wode z glukoza, ale sama nie wiem czy to dobrze, bo duzo osob mi odradza glukoze i mowia zeby sama wode podawac, a on znowu strasznie sie krzywi na sama wode i nie chce pic. Dawalam mu jeszcze ta herbatke koperkowa, no ale znowu niektorzy mowia ze po niej tez moze brzuszek bolec, i badz tu madry co robic. Dzis widze ze maluch juz jest duzo spokojniejszy, nie mecza go gazy, no ale ciagle czekam na kupke. Pogoda dla mnie super, my tez mieszkamy bardzo blisko morza. Mamy tu kilka miejscowosci do morza, najblizej do Exmouth, Sidmouth, Torquy, Paington - tu jest bardzo blisko siebie wiele miejscowosci nad morzem. A jak sie jedzie np pociagiem do Paington to przez 30 min wzdluz plazy sa tory i masz wrazenie jakby sie po morzu jechalo, bardzo fajnie. A maluszek tez uwielbia podroze, tylko wkladam go do fotelika i jeszcze nie zdaze do samochodu zaniesc a on juz spi, jakby wiedzial co go czeka, wiec mam nadzieje ze podroz do Polski bedzie latwa i przyjemna :) Jesli chodzi o okres to sama nie wiem w koncu czy to okres czy nie, bo wczoraj niby wygladalo to tak, ale juz sie skonczylo, i nawet ani brzuch nie bolal ani nic, wiec pewnie to nie okres, heh sama nie wiem. Zobaczymy czy to sie jakos rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glukoza zatrzymuje wodę w organizmie i nic sie nie stanie, nie ma wpłuwu na zprzyszłe ząbki, zależy tez ile tej glukozu, naprawdę ździebko nie zaszkodzi:) U mojego herbatka koperkowa spowodowała wieksze dolegliwosci, wiec wogóle nie podaje, po niej był naprawdę niespokojny, dawałam z Hippa włanie dziewczyny, jakie ciekawe miejsca polecacie by jechać? ja mam w sumie blsko do wszystkich ładnych, bo 20 km ode mnie Rochester, miasto Karola Dickensa, zamek w Rochester i katedere, blisko mam do najwiekszego zoo w Colchester, polecam bardzo, wstęp 15 f od osoby, ale wrazenia niesamowite, jest tam małe oceanarium i wszystkie zwierzeta swiata łacznie ze słoniami, żyrafami, lwami, kangurami, wycieczka na cały dzien i super zabawa, mam jeszcze Cantenbury z katedra i po rzece gondolą mozna popłynąc, a czego nie polecam to Legolandu za Londynem, nic ciekawego tam nie ma, nudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays a bylas w Eden Project? Zobacz sobie na stronce moze ci sie spodoba, a poza tym polecam Paington, rowniez super zoo, rowniez masz wszystkie zwierzeta, a poza tym fajna plaza. W miescie gdzie ja mieszkam jest ladna katedra i duzo ludzi tez tu przyjezdza, to zalezy co cie interesuje zeby zobaczyc. Poza tym neidaleko jest Yeovil - safari park. Jedziesz sobie samochodem i wszystkie zwierzeta biegaja luzem, mozesz podejsc, dotknac, zalezy na ile czlowiek odwazny - ja chyba do wszytkich zwierzat to bym nie podeszla jednak :) No ja wlasnie tez mam ta herbatke z hippa i sama sie zastanawiam czy ona pomoze czy bardziej zaszkodzi. A poza tym polozna mi powiedziala zebym wycisnela kilka kropel soku ze swiezej pomaranczy i podala, ale ja wiem - miesiecznemu dziecku???? Ale oni maja sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi z glukoza nie chodzi o zabki, tylko boje sie ze malego przyzwyczaje do smaku i np zwyklej wody nie bedzie chcial pic - juz w sumie jej nie lubi :) i polubi wszystko z cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia jak twoj maluszek nie bedzie mogl zrobic kupki np przez dwa dno to polecam czopki glicerelowe http://www.doz.pl/apteka/p3832-Czopki_glicerolowe_2_g_10_szt, ucinasz maluski kawaleczek- robisz malutki cieniutki rulonik i wkladasz do pupki niemowlaka, po 2 minutach cale kupsko wyskakuje- skorzystalam z tego kilka razy jak karolka sie meczyla po takiej kupie od razu usmiech na twarzy dzis u nas pogoda brzydka za to wczoraj bylo super, bylismy w Southport, pospacerowalismy po molo, powdychalismy jodu, super bylo http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10e7f4118660e8f5.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36519acd9ac0dc12.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93f93c9fd65354f8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28735a5313cdb013.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia taaaak-położna ma rację z tym sokiem.Ja nie wiem jak karmisz ale ja jak jeszcze ściągałam moje mleko to lekarka która badała Olka na emergency jak nie mógł się załatwić to powiedziała żebym piła naturalny sok pomarańczowy,kupiłam Tropicanę z kawałkami pomarańczy i bez i faktycznie ruszyło go na kupę pi paru godzinach.Ale to jak zaczął walić to nie nadąrzałam zmieniać pieluch-nie miał biegunki ale widocznie musiało być sporo tego kału skoro szły takie ilości.I jak tylko miałam problem z jego załatwianiem się to piłam sok,ściągałam mleko i czekałam na reakcję. Przynajmniej mojemu pomogło.aha i uczulenia nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli pytasz o czopki nie wiem czy można je dostać w angielskiej aptece ale zajrzyj na stronę nova-farm.com albo na jakąś inną polską aptekę internetową.Ale może można je dostać w angielskiej. Pamiętam jak przyjechaliśmy z Olkiem do szpitala(3 dni się nie zalatwiał) a lekarka do nas z tekstem ''nie martwcie się,czasem mają na oddziale noworodki które kupy nie robią po 10 dni i to jest mormalne'' ale chyba też ilośc kup zależy od tego czym się karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ewus. Szukalam na tym nowa farm i nie znalazlam, jakas slepa jestem. Juz zamowilam. I ty je stosujesz bez problemu?> Bo tam pisze ze po 6 tym roku zycia powinno sie stosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewwczyny czy któraŚ z was ma doświadczenie z niemowlakiem na basenie?Te które mają już,lub zamierzają się wybrać? Co sądzicie o takiej formie aktywności z dzieckiem.Ja bardzo chciałabym iść z Olkiem na basen(w kąpieli jest wesoły,bawi się) a mąż ma obawy że się podtopi,zachłyśnie wodą,coś mu się stanie.Czy jego obawy są słuszne?Oczywiście dziecko będzie pilnowane,bo nie zamierzam go kraulem puścić samego przez cały basen ;) a nie ukrywam że sama bym chętnie popływała,bo pływam od 6 roku życia a odkąd wyjechałam do Uk(będzie 4 lata za rok) to wody w innej formie jak ta z prysznica to ja nie widzialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzuewczyny anitia jak bedziesz używała tych czopków to tlyko połowe i krój wzdłuż nie w poprzek.tak jest napisane na ulotce.ja kroiłam w poprzek i chyba był zaduży.ale fakt efekt rewelacyjny.u nas było winne mleko bo zmieniłam na aptamil i jest ok. kasienka my chcemy chodzić z małym na basen,ake mój sam nie chciał iśc a ja plamiłam a nie lubie tamponów i musze jechac po strój.dla dzieci to jest bardzo dobre.podobno dziecko do 6 miesiaca samo zamyka buzie tak automatycznie.jak bylismy kiedy to była kobieta z dzieckiem,i co ona z nim robiła masakra.zanuzała i wyciągała a dziecko miało radoche. poszukaj na necie filmików jak trzymać dziecko itp.raz oglądałam w dzien dobry tvn własnie pokazywali,i jak dziecko leży na wodzie ty podtrzymujesz je ręka a swojego ksiuka dalej dziecku do sssania,przy okazji ma buzie zasłonięta w razie fali:) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays może masz racje z tym ze tak jak widział w domu tak jest teraz nie mówię tez ze traktuje mnie zle jak wychodzi do pracy to pocałuje jak wraca tez oczywiście na dobranoc zawsze jeszcze nigdy nie zapomniał przytulić i pocalowac no ale chodzi mi o taka sponatnicznosc jak np sobie gotowalam to przyszedł popezytulal itd a teraz taka rutyna bardziej:// no ale widzę ze nowa sytuacja ze życie z Fabiankiem przewrocilo sie do góry nogami:) oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu:) i musimy sie obydwoje dobrze do tego dostosować. Ja tez dziewczyny mam blisko do morza jak wyjdę z małym wozeczkiem na spacerek to 20 minuty i jesteśmy nad morzem często chodzimy i bardzo mu sie podoba nie śpi w wózku tylko obserwuje wszystko:) mieszkamy w Bournemouth co do Lipsk to Moj maluszek nie miał problemu nigdy jest na amptamilu robi w tych samych porachunki codziennie i tak 3 4 razy dziennie:) Kasienka kiedy przeszlas na amptamil3??? I co podawalas tak na początek jak wprowadzając pokarmy i jakie ilości??? Moj mały jeszcze miesiąc w bedzie tez wcinal inne rzeczy niż tylko mleczko a ja sie powoli przygotowuje i zbieram wiedzę:) dziś powtorzylam test no i negatywny martwi mnie ten okres wole już go mieć i sie męczyć niż sid martwić eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia polowa to za duzo dla takiego maluszka wystarczy malusienki kawaleczek wielkosci pazura ja odkrawam taki listeczek bardzo cieniutki dlugi na 1cm i robie rulonik i to wkladam do pupci, dziala blyskawicznie, nie uzywaj za czesto bo dzidzia moze sie przyzwyczaic - tylko wtedy jak naprawde sie meczy i dlugo kupki nie moze zrobic co do basenu ja sie wybieram za miesiac jak dzidiza bedzie miec 4 miesiace, poszukajcie dziewczyny sobie w tych FIT CITY tam sa zajecia dla mam z dziecmi w basenie za darmo, moja siostra ze swoim synkiem chodzila od 4 miesiaca, maly byl zachwycony, dzieci do 6 mies.zycia maja naturalny odruch wstrzymywania powietrza pod woda-pamiatka po pobycie w lonie matki, gdy nie cwiczy sie tego odruchu to zanika po 6 miesiacu wiec warto wybrac sie na basen z malenstwem to jest bardzo dobre dla dzidzi i dla mamy rowniez jutro bedzie u mnie health visitor i zapytam ja dokladnie jak to wyglada z tym basenem- wiem ze jest za darmo dla dzieci do ktoregos roku zycia :) wiec warto chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zrobil kupsko, ale za to jakie :) i jaki spokojniutki sobie lezal tak mi sie wydalo to podejrzane :) nie wiem co w koncu pomoglo, czy ten sok z pomaranczy czy grip water. A moze po prsotu przyszedl czas na kupe. Przynajmniej juz go brzuszek nie boli. Jest spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka ja daję od kilku dni aptamil 3.Jest kilka dni przed 6 miesiącem,ale nie zauważyłam żadnych niegatywnych rzeczy z powodu przejścia na 3 kilka dni przed półroczem ;) 2x dziennie mieszam mu z kaszką,na2 śniadanie i do spania.A co do rzeczy stałych-od 4 miesąca podawałam papki kolejno-marchew,pietruszkę,ziemniaka,tzn.1 składnik ok.10 łyzeczek i obserwowałam czy nic mu nie jest,jeśli nie to dodawałam kolejne warzywo.I tak dodawałam-od 4 do 5 miesiąca jadł w sumie tylko marchew,pietruszkę,seler,ziemniak.Potem do tego dodałam po troszku kalafiora,brokuła,buraka,pora.iesiąca je już pierś/nogę z kurczaka(bez skóry,wszystko zmiksowane),dawałam też rybę z warzywami w formie zupki.Od 5 miesiąca jeśli zupka na samych warzywach-dodawałam odrobinę masła.Dziś np wrzuciłam mu troszkę świeżego koperku i pietruszki.Dziecku nic nie jest a wydaje się że już ma bardzo dużo składników jak na swój wiek.Łyżeczkę złapał odrazu,bardzo dobrze mu to idzie.Deserki to zmiksowane jabłko+banan+biszkopt/lub bez,jadł już kisiel.Ale deserki w większości daję ze słoików,kupuję w bootsie,jest bardzo duży wybór i ceny przystępne.Niedlugo chcę mu dać troszkę budyniu ale krowim mleku również na zasadzie kilku łyżeczek i obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze..raczej nie czytywałam schematów żywieniowych dla niemowląt co i w jakim wieku,tylko zdałam się na porady mojej babci.Wychowała swoje dzieci,wnuki i jeszcze nie swoje po drodze ;) mówiła tylko abym dziecko dokładnie obserwowała po nowym składniku i nie zmuszala jeśli nie chce.Dzięki Bogu dzieciak zdrowy,ma apety,rozwija się prawidłowo.Teraz sama zdziwilam się że ma aż tyle składników w swojej diecie jak wymieniłam.Ale najwidoczniej nie zaszkodziły.Dodam że kontroluję wagę malego,po każdym ważeniu podchodzi z książeczką zdrowia hmm...konsultantka.Pyta czy z dzieckiem ok,jak je,co je,i mówi czy waga jest dobra czy coś z nią nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczyny czy ktoras juz leciala z maluszkiem samolotem? moja mala ma 2 mc chce leciec- myslicie ze nie za wczesnie? co bralyscie wozek czy fotelik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia ja lecę za 2 tygodnie,nie biorę ani wózka ani fotelika bo mam 2 w Polsce.Małego biorę do chusty.Ale ja boję się innehj rzeczy..czy nie doczepią się jedzenia i czy nie powiedzą że za dużo i każą wylać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mleko mozecie miec w butelce, bez obaw nikt wam nic nie powie. Ja mialam wlozony fotelik do wozka i zabandowany folia. Jesli o basen chodzi to ja chodzilam od 3 mc zycia dziecka, zeczywiscie dziecko nie ma prawa sie zachlystnac woda. Ja rowniez juz sie basenu doczekac nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 3 dni urabiam starego na basen z małym:D biedronka a czy spokojnie mogę zabrać 2 butelki po 260ml + 2 kartoniki ready to use? one mają po 200ml.Będą w torbie,zamkniete,nawet mogę je wsadzić to tej torebki plastikowej na płyny-może się nie doczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki(((-; co do basenu ,to jak najbardziej acz kolwiek lepiej poczekac na wszystkie szczepienia. a i propos...tez slyszalam od moich klientow o tym wstrzymywanym oddechu w wodzie ,ze to niby jeszcze z lona matki,co jest nieprawda gdyz dziecko w naszych brzuszkach nie oddycha plucami!!!pierwszy oddech lapie w momencie odciecia pepowiny.a w basenie juz plucami oddycha i stad tyle tragicznych wypadkow!!! z punktu widzenia medycznego-basen jak najbardziej ale z glowa(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no oczywiście nie zamierzam kombinować i robić z Olka nurka,ale chociaż iść z nim żeby ''popływał''pomachał nóżkami w wodzie.Kocha się kąpać,dziś była chyba najgorsza ale najśmieszniejsza kąpiel odkąd sie urodził:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waśnie dziewczyny ja w czwartek lecę do PL z moją 3 miesięczną Lenką i chcę wziąść fotelik samochodowy wpięty na stelaż- jak myślićie potraktują mi to jako wózek, bo to są w końcu 2 części, czy będą mi kazali fotelik nadać jako bagaż? Dodam tylko, że lecę wizzair. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Myslicie ze 2 miesieczna dzidzia nie za mala? sama juz nie wiem:( tez chcialam wziac fotelik na stelazu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×