Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Moja tez czesto czka, a teraz najczesciej jak sie rozgada, wczesniej jak jej sie ulewało. Piers lub woda zazwyczzja pomaga, czasem szybciej, czasem wolniej. Ja mam domek na kredyt i nie wiem jak to wplywa na benefity, bo tam nie podajesz czy masz dom na własnosc czy wynajmujesz. Zreszta nie wiem jak oni to licza, wciaz czekam na decyzje. Ale powinnam tam zadzwonic i sprostowac dane, wiec spytam jak nie zapomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a mój Oluś już siedzi :D hmm..''siedzi'' powiedzmy:P posadzony siedzi,troszkę zgięty,podpiera się rączkami o swoje nogi kub pomiędzy nogami.Ale jeszcze nie podnosi się z leżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanka to juz dlugo czekasz, ja dzwonilam do nich w ubieglym tygodniu i powiedzieli mi ze jak dostane decyzje z chb to zaraz potem powinnam dostac i z taxow. Z chb dostalam wczoraj, wiec mam nadzieje ze nieldugo i z taxow dostane, bo juz sie odwolywalam do SSMG ale tylko im napisalam ze ciagle czekam na decyzje, wiec mam nadzieje ze niedlugo sie odedzwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia, ale staniecie sie posiadaczami mieszkanie wartego x pieniędzy, a tu juz jest twój dochód, wiem ze dotyczy to hausingu i councilowskich benefitów nie wiem czy taxów z HO również Kasienka doczytałam pytanie, wiec miałam szwy załozone w Polsce i z racji wywiadu załozono mi znowu, tym bardzij szyjka w 10 tyg miałam 3 cm a ja plamiłam i sama ja badałam, (piguła jestem) wiec mi załozono, nie badaja ginekologicznie i jesli nie miałabym wywiadu, że szew był wczesniej załozony, to zakładaja go dopiero jak jest w wywiadzie poronienie, nie wiem chyba 2, albo poród przedwczesny, wtedy zakładaja profilaktycznie w14 tyg tak jak u mnie, jesli nie, to niestety albo dziewczyna straci albo urodzi przedwczesnie dlatego że w angli jest medycyna oparta na dowodach a nie przypuszczeniach, i to jest okrutne, trzeba poronic lub urodzic przedwczesnie by w przysżłości zadbali, niestety Kasieńka mnie nawet nie badali ginekologicznie przed samym załozeniem szwu, jedynie na sali operacyjnej okazało sie ze mam polip z łozyska, który krwawi i rowiera szyjke, zrobił sie ropny i usuneli go w czasie zakładania szwu, bo zakładanie szwu jest zabiegiem operacyjny, gdyby tego nie zrobili polip doprowadziłby do zakazenia wewnątrzmacicznego, wiec i tak niedonosiłabym tej ciązy, poprostu miałam szczęscie, dostałam antybiotyk po załozeniu szwu bo juz miałam bakterie od polipa ,walczyłam o to by sie mną zajeli, potem po załozeniu szwu chociaz nie daja tu progesteronu, tez polityka dowodów, które twierdza ze progesteron małe ma znaczenie w utrzymaniu ciazy i sam organizm wytwarza go tyle by ta ciaze utrzymac, ja go dostałam i brałam dopochwowo do 36 tyg, takze widzisz same sprzecznosci, jeden lekarz powiedział bym odstawiła progesteron w 23 tyg ale nie zrobiłam tego i dobrze, bo inny lekarz mówi ze mam nawet przedłuzyć z 34 na 36 tydz bo progesteron jedyny przeciwskurczowy spowoduje ze szew nie wrosnie w szyjke tak jak poprzedni, gdybym posłuchała wczesniejszego lekarza, szew uciołby mi szyjke lub urodziła bym przed 28 tyg, dlatego, że gdy sciagneli mi szew w 37 tyg ja tak naprawde na cc jechałam juz ze skurczami mocmymi na ktg i rozwarciem, wiec to była kwestia tyg, 2 po odstawieniu progesteronu, wiedziałam wiele z racji doswiadczeń wczesniejszych ze szwem gdybym ich nie miała pewnie marny byłby los mojej 3 ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czyli założą go jedynie jeśli albo poroniłaś albo urodziłaś przed czasem..Albo jeśli udowodnisz że w poprzedniej ciąży miałaś szew,zbyt wczesne rozwieranie..kurde to jednak dobrze jest umieć zrobić sobie samej takie badanie.Dziś spotkalam się z koleżanką,była w PL na usg i tam jej powiedzieli że dziecko jest malutkie wg,usg,że szyjka się rozwiera(1 ciąża) a tu jej dali skierowanie na gratisowe usg,bo twierdzą że ma małowodzie,dziecko jest małe,słabo się rusza i ma delikatne tętno,brzuch za mały.Jest w 32 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że szwy w 2 ciąży miałaś zakładane w Polsce, i musiałas wyciągać jakieś dokumenty ze swojego szpitala lub od lekarza i im tu donieść przetłumaczone na angielski, żeby uwierzyli? Ło rany..No akurat badanie ginekologiczne najprzyjemniejsze nie jest ale to dowodzi ,że jest bardzo potrzebne i jak lekarz zareaguje odpowiednio wcześnie, to wszystko skończy się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie chcieli dokumentów uwierzyli, zadawali duzo pytań, ale szew zakłada sie w angli tylko od 14 do 17 tyg, w polsce do 28, ale mi załozyli w 31, takze jej juz nic poradzic nie mozna, małe ma hipotrofię zatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie byłam zadowolona z prowadzenia ciąży tutaj,ale jednak mogliby troszkę poszerzyć działania na ciężarnej chociażby przez badanie..Czyli jak kobieta jest w 1 ciąży i nie potrafi sama się zbadać a szyjka się rozwiera,ona o tym nie wie-to pozostaje tylko liczyć na szczęście,czy uda się w terminie urodzić czy urodzi za wcześnie,i nie wiadomo co będzie z dzieckiem.. Czasem myślę że w Polsce pod pewnymi względami opieka nad ciężarną jest lepsza,chociażby to badanie.I mam wrażenie że w Polsce prędzej zrobią cesarkę.jak czytałam na różnych forach o tej nieszczęsnej indukcji, to robili cc po o wiele szybszym czasie niż ja tu się męczyłam.Cholera ich wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w uk z racji szwu miała robione 7 razy usg i sprawdzane jak szew i jak mały, wazne czy szyjka rozwiera się wewnątrz czy tylko na zewnątrz, czy skraca się dlatego usg robi się w odstepach, w pl załozono mi szew, w 6 miesiacu w 1 ciazy miałam rozwarcie na 2 palce, udało się uratowac, a w drugiej w 31 tyg, przelezałam kazda ciąże i całą ciążę wstrzemięzliwośc seksualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays z tego co wiem to ona bardzo ciężko przechodziła ciąże do jakiegoś 28-29 tygodnia,od samego początku bardzo wymiotowała,miała biegunkę,źle się czuła,mdlała,było jej słabo.Ponadto ona,jej partner jak i dziadkowie są drobni.Napisałam to co wiem, ale czy to ma związek że dziecko ma hipotrofię?Nie mam pojęcia...Lekarz w Polsce przepisał jej luteinę i jeszcze jakieś 2 inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jednak ja przechodziłam swoją świetnie,przepisowo.Mogłam normalnie pracować,robić małe rzeczy w domu i nie musiałam unikać seksu.Ale przedewszystkim nie musiałam drżeć o życie dziecka,chociaż powiem szczerze że jak mi powiedzieli o rozszczepie,i potem o zbyt dużym obwodzie brzuszka-dobiło mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jednak ja przechodziłam swoją świetnie,przepisowo.Mogłam normalnie pracować,robić małe rzeczy w domu i nie musiałam unikać seksu.Ale przedewszystkim nie musiałam drżeć o życie dziecka,chociaż powiem szczerze że jak mi powiedzieli o rozszczepie,i potem o zbyt dużym obwodzie brzuszka-dobiło mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy jak małe jest dziecko, dziewczynki rodza się drobniejsze, ale w 32 tyg nie powinien wazyć mniej niż 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tą wagą różnie bywa.Jakoś teraz ma mieć kolejne usg, aż się jej zapytam z ciekawości ile waży dziecko.Mnie lekarz w Polsce przepowiadał niezlego kloca a Olek urodził się raczej w normie.Tyle że jak na moje oko krótki,miał może z 52 cm,bo ciuszki na 56 były wielkie,spodenki podciągałam mu pod same paszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza??? Kibitki te ktore karmia piersia mam do was pytanko od kiedy zaczynacie wprowadzac deserki zupki itp???? Czy tak jak zalecaja lekarze dopiero po 6 miesiacu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gosia,niby lekarze zalecają wprowadzać dzieciom karmionym piersią nowe pokarmy od 6 miesiąca,ale znam koleżanki które wprowadzały od 4.Zrobisz tak jak Ci serce podpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Mój jest na mm i wprowadziłam stałe pokarmy jak miały mial niecałe 4 miesiące.Tzn jednego dnia dostał troszke jabłuszka potem kilka dni nic,żeby sprawdzić reakcje,potem jakiś słoiczek.teraz je już coraz więcej.Tylko zaczął pluć mlekiem i je coraz mniej.mleka nie zje a dam mu z kaszką z łyżeczki i wsunie całą miseczkę. Dlatego uważajcie,jak chcecie karmić piersią długo to pomału dawajcie te inne posiłki,bo dziecko poczuje inne smaki i może nie chcieć mleka. Ja byłam tutaj na spotkaniu na temar stałych pokarmów.i mówiły że najplepiej po 6 miesiącu,nieważne czy cyckowe czy na mm.ale mozna po 17 tyg ale to powoli.Jak szłam na to spotkanie to Natuś był już po pierwszych próbach. kurde ale u nas pogoda do bani.cały czas pada.w domu juz można zwariować.. kasienka to fajnie że olek zaczyna siadac.Fajnie tak patrzeć na postępy dzieci.Mój też z dnia na dzień coś nowego się uczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też sie zastanawiam, bo niby po 6 mż, ale chyba tak po woli bede wprowadzała nieco wczesniej. Ale własnie jako dodatek a nie danie głowne, tzn troszke jabłuszka, marchewki, ziemniaka, bo i tak po w prowadzeniu produkty teoretycznie powinno sie zaczekac 1-2 tyg. Ale nic na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy orientujecie się czy można miec puszke z mlekiem zamkniętą w bagażu podręcznym??bo mój musi leciec na kilka dni do pl i chce też lecieć z małym,a że to tylko na 3 dni to chcemy brać tylko podręczny.I czy można mieć w but wode a proszek osobno czy musi byc wymieszane??bo tak jak pisałyście takie mleko trzeba szybko wylać,a zawsze o ciepłą wodę można poprosić.kurde nie wiem czy lecieć.wkońcu to tylko 3 dni,a taki szok dla małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Hej dziewczyny , mam pytanie odnosnie smoczkow Avent. Bede chciala dac mojemu malemu niedlugo kaszke do mleka, wyczytalam ze najlepszy jest smoczek Avent trojprzeplywowy on ma szczelinę umożliwiającą regulowanie ilości wypływającego pokarmu. Zastanawia mnie gdzie ja moge znalezc taki smoczek bo w sklepach nie widzialam ? Teraz uzywam smoczka 3+ ale on ma 3 dziurki a nie szczeline . Jakby ktoras z was wiedziala to bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Ah juz chyba znalazlamto chyba ma byc avent variable flow 3+ Ale jezeli ktoras z was ma doswiadczenie co do podania kaszki to prosze o rady bo to bedzie moja pierwsza proba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katty ja kupiłam taki smoczek w tesco.napisane jest do gęstszych płynów.i nie ma kropeczek narysowanych tylko własnie taka kreske.ja daje małemu przed snem kaszke z butli.na sniadanie je z łyzeczki. ja mam z bobovity,bo te angielskie mu nie smakowały i śmierdzą.kupiłam z cow&gate i poszła do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam TT vari flow. Dziewczyny powiedzcie mi co oznacza termin ciąża ''nisko osadzona''? Kuzynka jest w ciąży 5,5 tygodnia.Dostała chyba ten lek duphaston.Powiedziała lekarzowi że bardzo boli ją dół brzucha.Wg usg z zarodkiem wszystko ok,serce już bijące.Zalecenia lekarza to brak seksu,zakaz dźwigania i przemęczania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Dzieki dziewczyny za tak szybka odpowiedz :) Chcezaczac od dawania mu kleiku ryzowego rano i na noc . Czy kupowalyscie kleik w pl sklepie czy w angielskim? Jezeli w angielskim to mozecie polecic mi jakis:? Nazwa i firma? Dzieki i milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katty ja kleiku miałam tylko jedno opakowanie,dostałam od szwagierki bo jej dziecko nie chciało pić.miałam polski z Nestle.potem kupowałam tylko kaszki.Tak jak wcześniej pisałam mam z Bobovity,tylko patrz bo są mleczko-ryżowe i ryzowe. tE pierwsze sa do rozrabiania z woda a te drugie z mlekiem. Ja raz kupiłam angielskie cow&gate i mały nie chciał jeśc. i mi jakos śmierdziały.więc nie polecam.znajome tez mi odradzały.ale ja chciałam sprawdzić,bo jednak każde dziecko jest inne. Co moge polecic to z Heinza.kaszki nie sprawdzałam.ale jest fogurt z owocami.To jest po 4 miesiącu.To sie rozrabia z wodą,a mały wsuwa aż mu sie uszy trzęsą.Teraz mu zaczęłam ciasteczko dokładac.fajnie jak dziecko zaczyna wszystko jeść.Na dzień dzisiejszy mleko je rano i wieczorem,przed snem. dziewczyny jak tam nastrawienie do powrotu do pracy.BO ja nie wiem co robić.Czy brać te 12 tyg bezpłatnego.kurde kolezanka zapisała syna do przedszkola koło mnie i płaci za full time ponad 700f.masakra.ciekawe ile revenue zwróci.kolezanka dostawała 10f.więc śmieszne pieniądze.tak czy tak chce zmienic prace,wieć może bede szukała żeby się z moim wymieniać.jakos trzeba dac rade.A nikogo nie będe ściągać żeby mi z dzieckiem siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niby jeszcze mam kupe czasu do powrotu, ale mam trzy opcje do rozwazenia, albo moj zmieni sobie zmiany na nocki wtedy on w dzien bedzie siedzial z malym a ja potem, albo wroce do pracy na part time i zapisze malego do zlobka na te kilka dni, albo zmienie prace :) Do mnie tez nikt nie przyjedzie pilnowac dziecka wiec bede musiala cos wymyslec. A jesli chodzi o zwrot za opieke to revenue zwraca ponoc do 70 czy 80 procent, nie wiem czy to zalezy od zarobkow czy zawsze jest te 70 procent, trzeba sie dowiadywac. A jesli chodzi o ciaze niskoosadzona to nie mam pojecia co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia od kwietnia tego roku revenu może zwrócic DO 70%.Wszystko zależy od zarobków.Znajoma która podała że jest samotną matką,a w rzeczywistości mieszka z partnerem-ojcem dziecka dostaje własnie 70%.A druga znajoma,która podała prawdzine dochody i wszystko dostawała tylko 10F tyg.czyli 40 f zwrotu do przedskszola,które kosztuje 700 to faktycznie dapłata fest. Ja też myślałam żeby mój robił nocki,ale boje się go zostwić z małym po pracy.Bo jak zaśnie to będzie problem.Ehhh będzie trzeba coś kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×