Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

mnie się kończy macierzyński 7 grudnia.Nikogo nie zamierzam ściągać do dziecka,co prawda babka jest pod nosem(teściowa) która też pracuje,nie ma stałych dni,tzn raz pracuje w łikendy i ma wolne jakieś dni w tygoddniu a raz odwrotnie.Mąż pracuje na noc,ma ciężką pracę i wątpię że byłby w stanie z dzieckiem siedzieć te 9 godzin(ja bym poszła tylko na 1 zmianę) i spać 2-3 godziny przed pracą i isć na noc.Na zwrot za żłobek nie mamy co liczyć bo mąż za dużo zarabia (child taxu mamy 10 ł tygodniowo więc za żłobek pewbnie coś koło tego) opiekunki prywatne wcale tańsze nie są-za rejestrowane childminder też można ubiegać się o zwrot z revenue. Więc ja rozważam albo self emloyed żeby mieć jakąś ciągłość po macierzyńskim,albo jobseekera.Tylko musżę o tym poczytać.A pozatym nie mam do czego wracać, bo mój zakład jak i agencję pracy przenieśli 2 godziny drogi od miejsca mojego zamieszkania. Mąż zrobi 1 weekend overtime,będzie najwyżej zostawał codziennie rano do końca i jakoś ustuka się te 200 ł czy tam trochę więcej dodatkowe na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogóle mój mąż ma wybór mieć 2 zmiany albo nocka raz od 20 raz od 21 do rana albo 1 zmiana gdzie godziny są do dupy od 7 do 18,w tym co 2 sobota pracująca. Naprawdę martwię się co będzie jak mi się skończy macierzyński...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim tym mamusiom które potrzebują dodatkowych pieniędzy lub nie mogą sobie pozwolić na powrót do pracy po macierzyńskim proponuje spróbować MLM-u. Ja od 4 lat jestem menadżerką w Oriflame (od 2 lat już jako self-employed) i w tej chwili mogę sobie spokojnie pozwolić na zajmowanie się tylko tym. W marcu gdy kończy mi się macierzyńskie nie myslę o powrocie do pracy. Naprawde ta praca nie raz uratowała mi życie i pomimo tego co niektórzy twierdzą o takim sposobie zarobku ja wiem że można zarobić sporo jak tylko się do tego przyłoży. Jest kilka sposobów zarabiania; sprzedaż kosmetyków z katalogu - prowizja 23% - 35%, prezentacje gdzie można zebrać spore zamówienia oraz budowa grupy konsultantów dzięki której dodatkowo otrzymuje się prowizję 5% -14.5% ze sprzedaży całej grupy. Nie mówiąc już o kosmetykach gratis przy każdym zamówieniu, które można sprzedać lub zostawić dla siebie. Nie ma opłat wpisowych, zamówienia wysyła się kiedy chce, za ile się chce. Naprawde warto spróbować bo nie ma nic do stracenia, a kosmetyki przecież wszyscy kupują. Dużo by tu pisać najlepiej podam mój adres mailowy, jeżeli ktos będzie zainteresowany to proszę o kontakt: work4oriflame@mail.com A tu moja stronka gdzie można znaleźć troche informacji: www.oriflame-opportunity.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka ja się zarejestrowałam własnie jakos konsultanka,ale jak gadałam z gościem i mi wszystko wyjaśnił to szczerze.Robiłabym tylko na to żeby zapłacić za przesyłke i katalogi,bo tylko jeden jest darmowy,a z jednym katalogiem to raczej się nic nie zwojuje. I zrezygnowałam.Tym bardziej że tyle jest konsultanów.a poniżej 50f nic nie dostaje czyli musze dopłacic do interesu.Więc jak dla mnie to nie jest też takie kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy od tego czy znajdziesz klientów i gdzie udeżysz bo niestety klienci sami do Ciebie nie przyjdą. Zgadzam się że nie każdemu się udaje, ale mam w mojej grupie dziewczyny którym naprawde switnie idzie. No i mnie też się udało. Ja broń Boże nie namawiam nikogo żeby się zapisał, a potem nic z tego nie miał bo to nie o to chodzi, jestem tylko zdania że trzeba próbować wszystkiego, bo to że jednej sobie się nie udało nie oznacza że tak samo będzie w Twoim przypadku. Piszesz też że jest mnóstwo konsultantek, szczerze pierwszy raz spotykam się z taką opinią, bo wszyscy twierdzą że własnie nie mogą znalezc nikogo kto się tym zajmuje, no ale może akurat tam gdzie mieszkasz tak przypadlo (na całą Wielką Brytanie i Irlandie jest tylko 6,5 tys konsultantów, w Avon np 160 tys). A tak z innej beczki, moja mała miała w srode 2 szczepionki te w uda, strasznie sie bałam ale o dziwo nie miała rzadnych objawów, no może troszke więcej spała niz zwykle, ale humorek dopisywal, kochana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńka ciąza nisko osadzona oznacza nachodzacą na szyjkę, od poczatku zagrozona poronieniem, brak seksu i lezenie w pozycji nogi wyzej i lewy bok, do 12 tyg wszystko się wyjasni, duphston dostała po to by zniwelowac akcje skurczowa macicy by nie odrzuciła zarodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaaaa...no czyli od początku widzę nieciekawie..Miejmy nadzieję że wszystko się wyjaśni i urodzi zdrowe dziecko, ma termin na czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wszystkie ucichlyscie ostatnio, widze ze kazda zajeta swoim maluchem. Ja powoli zbieram sie do wyjazdu do polski, bardzo powoli bo to dopiero za tydzien ale nie moge sie doczekac. Ciekawa jestem jak maluszek zniesie podroz. Uwielbia jezdzic samochodem wiec powinno byc ok, ciekawa jestem jak zniesie prom. NO i wogole dlugosc podrozy bo to jednak kawal drogi do polski i jeszcze do mnie do domu, to prawie przez cala polske tez trzeba przejechac. Ale mam nadzieje ze po rodzicach bedzie uwielbial podroze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja boję się jak Oluś zareaguje na samolot.Jest szansa że okej, bo będzie w chuście,blisko mnie więc może da przeżyć tą podróż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO ja tez kochane boje sie tej podrozy a to juz za 5 dni ! Kurde duzo bierzecie malucha ubranek ??? Ja juz musze powoli malego pakowac bo pozniej meza i siebie...!!! Dziewuszki moj malec juz przesypia mi ladnie nocke ale zawsze ok 5 rano sie budzi ze straszna chrapa w nosie;( A i ja nie boje sie podrozy ze maly bedzie plakal czy cos bo on przespi mi ladnie w aucie (wtedy zapomina nawet o jedzeniu) Ale ogolnie prom, przystanki bo wtedy maly sie zlosci jak auto staje!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Tak czytam I az zazdroszcze co niektorym :-) moj maly ma 15 tyg I ani razu mi nie przespal calej nocy. Na pocz byl karmiony moim mlekiem I mm bo ja nialam malo , budzil sie co 2h. Teraz juz tylko mm ale I tak budzi sie co 3/4h. Dlatego ostatnio pytalam o kleik I juz mu dalam raz na noc to przespal ok 5h. Ciekawi mnie co wy mamy myslicie na temat skoku rozwojowegi, czy u waszych dzieciaczkow to sie jakos objawialo. Moj synus jest nie do zniesienia od kilku nocy, budzi sie, marudzi, jak zasnie ns rekach I sie go polozy to od razu w ryk. Widac,ze chce spac I jest zmeczony ale jakby nie mogk. Nie ma kolki, jest najedzony I ma sucho. W ciagu dnia tez jest gorszyniz przedtem. Pytam was o ten skok rozwojowy bo tak mysle, ze to moze byc przyczyna zazhowania mojego malego terrorysty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATTY moj maly 11 skonczyl 2 miesiace jest karmiony tylko piersia! Jak nakarmie go ok 21 tak do 5 rano spi i tak jest od ok 3 dni. Co do tego skoku to nie wiem ale moj maly tez ma tak jak Twoj ale w dzien widac po nim ze jest zmeczony nie ma kolki dupa sucha przy cycku zasypia a jak tylko poloze go do lozeczka 5 min i placz:( Przez caly dzien spi 2 razy max po 10 min. Jedynie w aucie zapomina o Bozym Swiecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
No to moj ma w dzien dokladnie to samo . Od kilku dni spi 3 razy max po 20-30 min i to sie przebudza w ciagu tych 30min .. od nowa usypianie itd. Widac,ze jest zmeczony , sucho ,najedzony a nie moze spac. Dzis po jedzeniu wyszlam z nim od razu na spacer i sie jakos udalo,spal 2h. Cuud !! Zazdroszcze Ci , ze spi w nocy hehe:)) Ale moze jeszcze troche...musze dac rade i byc silna bo czasem to wygladam jak czarownica po takim dniu i nieprzespanej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katty ja wierze w te skoki.bo u mojego było to widać.Dokladnie jak na wykresie.A 4 miesiąc jest najgorszy podobno.Spokojnie 17 tydzień nadejdzie i wszystko minie jak ręką odjął,chociaż mój znowu się marudny robi.więc chyba kolejny sie zbliża.niestety trzeba to przeżyć i nie dać się:) Mój przesypia całe noce od pierwszego szczepienia tj w 8 tyg.najpierw myślalam że to własnie przez szczepienie,ale jedna noc druga trzecia i kolejne przesypiał i tak zostało.idzie spać ok 19 wstaje róznie 4-5-6 zje i dalej w sen do 8-9.teraz mamy etap przyzwyczajania spania w ciągu dnia w łóżeczku.bo wcześniej zasypiał w huśtawce. A z tym spaniem dzieci to też jest róznie.jedne dzieci śpią inne budzą się kilka razy dziewczyny dacie rade w podrózy. Natuś spał prawie całą drogę.Do promu mamy 5 godz więc spał cały czas.na promie zjadł i znowu w sen,ale położyłam go na kanapie żeby kości wyprostował.najgorsze było jak przebrałam go itp ledwo ruszylismy a ten klocka walnął i znowu trzeba było zjeżdzać. niestety każde dziecko jest inne,ale miejmy nadzieje że będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katty@
Ja tez w te skoki zaczynam wierzyc bo on sie tak zachowuje od 14 tygodnia a w poniedzialek bedzie 16 tydzien wiec mam nadzieje , ze to sie juz skonczy powoli . Wieczorem nie ma problemu z zasnieciem , klade do lozeczka i zasypia sam bez zadnego hustania . Co do wyjazdow do PL to ja bede leciala przed swietami sama z nim i tez mam nadzieje , ze dam rade :) Juz sie nie moge doczekac. Ciezko tak tutaj samej z mezem bez rodziny . Nie ma nikogo do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziweczyny ja wkoncu dostalam pieniadze z child tax credit i zamierzam sie odwolac ale dam im we wtorek odwolanie a w czwartek wyjezdzam wiec jak mi odmowia to juz nie bede mogla sie chyba kolejny raz odwolac co ??? Bo ja wroce dzien przed 3 miesiacem Patryka :/ Aha i czy do odwolania potrzebuje cos z decyzjii z taxu czy nie bo kurde papierow nie mam a pieniadze na kacie juz sa!! Aha no i mam pytanko co mam tam wpisac??? Kurde to mojemy by ten skok zaczol sie od 7 tygodnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katty@
Te skoki sa w roznych okresach. Znajdz na google I poczytaj bo ja nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez juz dostalam kase, ale odwolanie do ssmg wyslalam jeszcze zanim dostalam decyzje o child tax credit, no nic zobaczymy co oni na to, zreszta na child tax credit tez zadzwonilam zeby zmienic zarobki, bo na maternity bede miala mniej niz w ubieglym roku mialam, a znowu moj maz zmienil prace i ma znacznie wiecej niz mial, no ale ciagle jest roznica ok 2000 funtow w zarobkach wiec zadzwonilam zeby jeszcze raz przeliczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej gosia spokojnie oni tez dostana informacje że masz już benefity i wszystkie kwoty.przynajmniej tak bylo u mnie.ja nie zdąrzyłam się odwołać bo otrzymaniu benefitów a już dostałam decyzje z dokładnymi dochodami.była odmowna więc wtedy się odwołałam i rozpatrzyli pozytywnie. anitia nie ważne że jesteś na maternity i masz mniejsze dochody.ja zgłosiłam po otrzymaniu decyzji.przysłali mi nową ale kwoty te same.dziwne bo jednak ponad połowe mniej zarabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to chyba zalezy w jakim przedziale sie miescisz i np jesli wspolnie zarabiacie pomiedzy 30-35 tys rocznie czy ponad 35 tys jest ta sama kwota ale np jak jesli zarabialiscie 30-35 a teraz 25-30 to chyba jest inna kwota, nie pamietam dokladnie, mieli u siebie w tabelce costam, no nic zobaczymy, najwyzej przelicza i dadza ta sama decyzje, najwazniejsze ze szybko to zalatwili, bo w sumie czekalam 6 tygodni to calkiem niezle jak na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a to nie jest tak ze jesli wam sie w srodku roku zmienily no oni i tak placa taka kwote jak wychodzi z pierwszych podanych zarobkow a np. podacie w nowym roku czyli w kwietniu i wtedy wam zmienia ?? Bo mi teraz tez sie mienilo macierzynskie o 200 funtow mam mniej!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podpowiedzcie mi jak mam napisac to odwolanie prosze ;) Aha i wiecie co wyczytalam w necie ze musze odwolanie wylac im w przeciagu 30 dni od ich decyzjii odmownej a wiec u mnie juz minelo ale na papierach nic takiego nie pisze to mysle ze przejdzie mi to ?? A i moj mkezulek cos kombinuje zeby im wyslac nowa aplikacje ale to chyba nie przejdzie lepiej sie odwolac jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia ja napisałam w odwołaniu tylko że mam child tax credit i tyle.ale tak jak pisałam oni juz to wiedzieli wcześniej.i jak ja wysłalam odwołanie to 2 dni pózniej przyszła mi decyzja-więc nie możliwe że to z odwołania,tym bardziej że ja żadnych kwot nie wpisywałam. Gosia przeczytaj jeszcze raz te papiery.bo ja mam napisane że miesiąc jest na odwołanie(specjalnie poszłam sprawdzić,bo wiedziałam że napewno jest jakiś czas,ale nie wiedziałam jak długo).jak masz 2 kartki to na tej drugiej masz jak sie odwoływać i tam masz napisane że pod adres podany i w ciągu miesiąca. A jak miesiąc mi minął to nie wiem co robić.pewnie nową forme wysyłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia probuj,a jak nie to wal do job centre i się dowiedz.bo to do nich wysyłasz. i co miałas napisane że masz miesiąc?? dziewczyny co tu taka cisza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia na moim liscie tez bylo napisane ze jest miesiac na odwolanie od tego listu, ale tam tez bylo cos takiego napisane ze jesli wysylasz pozniej odwolanie to trzeba napisac przyczyne spoznionego odwolania, wiec napisz ze ciagle czekalas na decyzje w sprawie taxow i to nie od ciebie zalezalo. Wyslij im kopie listu z decyzja tam masz date umieszczona na potwierdzenie swoich slow i powinno byc ok./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia tak mam napisane4 moj maz nie zauwazyl tego !! Dziewczyny mi chyba zaczyna pojawiac sie okres a do tego robilam sie bardzo nerwowa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mowisz ze kasa ci juz przyszla, to i decyzja na dniach bedzie. A jesli chodzi o okres to ja dostalam wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jednego dnia przyszly pieniadze a nastepnego dnia czy dwa dni pozniej list z wyliczeniami, wiec i tobie pewnie na dniach powinno przyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×