Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Izunia moj ma calay czas te krostki od jakegos 2-3 tż wiec cos jest nie tak a pani doktor w Polsce dala mi mas i powiedziala ze jesli to nie pomoze i krostki nie znikna to bedzie to skaza. Ja juz nie mialam czasu isc do niej 2 raz wiec teraz idziemy do GP ktory ma specjalizacje ukonczona w tym kierunku;) A co do stalych pokarmow to zapytam w polsce bo jak ja ogladalam wczoraj filmik o tym kiedy dziecko jest gotowe na wprowadzenie stalych pokarmow w ktorym wypowiadala sie angielka to za glowe sie zlapalam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to prawda ze na piersi dziecko moze nie robic kupki nawet 2 tyg. Moj maluch robil kupke co 10 dni wlasnie o konsystencji jak plastelina i puszczal zawsze na kilka dni przed zrobieniem cuchnace baczki. Odkad jest na mm to kupka jest codziennie, czasem nawet 2x, wiec raczej kaszki i obiadki na to wplywu nie maja, a wrecz przeciwnie bo kupka jest zawsze 2 godz po zjedzonym obiadku. Jesli o zywienie chodzi to zeczywiscie przychodzi do domu HV i wszystko objasnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka--->moja ostatnio nie robila 12 dni ,podalam czopek i po 12h zrobila-konsystencja jak na ciasto nalesnikowe.baki robi;duzo i bardzo "pachnace";-)przez caly ten czas.teraz znow nie robi 3dzien..czekam -nie wiem jak dlugo. jak ja karmie to czesto sie prezy i chce siadac,odrywa sie od cyca ,po chwili jej przechodzi i znow je. na nic tak nie czekam jak na kupe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka to widze ze tak jak ja. Kupka to dla nas najcudowniejsza rzecz na swiecie heh.... Moj maly caly czas puszcza smierdzace baki ale to takie ze nawet starego chlopa przebije. I przy cycku robi to samo co Asiulki malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia--->to nie jestesmy z corka same,to karmienie to czasami mnie meczy,po spacerku i w nocy to ladnie je. my jeszcze walczymy z ropiejacymi oczkami juz 16 tydz.i nic nie pomaga,od wczoraj mam kropelki z antybiotykiem z pl.mam nadzieje,ze pomoga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_Gosia_S dlaczego Ty juz podajesz pokarmy stale? Z tego co kojarze, to dalej karmisz piersia? Ja tez caly czas karmie piersia i owszem kusi mnie, zeby podawac malemu cos do sprobowania i wlasciwie czasem tak robie, ale bardzo rzadko. Przeciez jesli karmi sie piersia, to najlepiej wprowadzac pokarmy stale dopiero po 6 miesiacu. Na szczescie my nie mamy problemow z kupka. Asiulka13 tez mialam problem z ropiejacymi oczkami synka, ale to bylo wynikiem przeziebienia.Kilka razy przemylam mu oczka rumiankiem i przeszlo. Ale ropiejace oczka moga byc wynikiem bakterii i wtedy lekarka przepisuje jakies kropelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka u nas chyba te problemy sie skonczylu i mysle ze pomogl sloiczek gerbera z suszonymi sliwkami podalam mu na 2 razy tzn polowe sloicza w 1 dzien 2 polowe w drugi. Dzis zrobil sam ale byla tak smierdzaca jak kac kupa nie dalo rady tego zniesc hehe . Ale najwazniejsze ze zrobil ja sam jestem bardzo dumna z mojego szkrabika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, niby lekarze zalecają dla dzieci na piersi wprowadznie pokarmów stałych po 6mż, ale u na to sie nie sprawdziło. Moja mala slabo jadła z piersi, wiec zaczełam dokarmiac kaszka, potem jakis ziemniaczek, marchewka, teraz po woli wprowadzam owoce, ale jakos jej nie podchodza na razie. I 6 miesiecy dopiero konczy 19.01 wiec mysle ze to indywidualna sprawa. I nie nalezy sztywno trzymac sie zalecen, bo za kilka lat moze sie okazac, ze te czy inne byly bledne i znow wymysla cos nowego. A tak poza tematem, leciał ktoś Wizzaire'm bo ja zawsze latalam ryanair'em i jakos nie moge uwierzyc w 32kg bagazu. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kasztanka, w wizzair możesz mieć 32 kg bagażu nadanego, 8 lub 10 podręcznego. + z dzieckiem do 24 miesiąca życia masz pierwszeństwo wejścia na pokład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się:) kasztanka tak to prawda,więc lecąc z dzieckiem bardziej opłaca się wizzarem. kasiuniauk tak jak pisze kasztanka to jest sprawa indywidualna.ale rzadko się zdarza,żeby dziecko 6 miesięczne było tylko na cycku,a jak juz jest to je co 2 godz.jednak posiłek stały bardziej syci. kasienka czy ty przechodząc na bezpłatny wysyłałas jakis list do pracowadcy,że chcesz ten urlop.bo ja musze wysłać. no i na dzień dziesiejszy będę musiała wrócić do siebie:(ale rozmawiam,żeby iśc tylko na pół eatu od 8 do 13.więc mały pójdzie a pól dnia do przedszkola,bo chce że żeby chodził.a mój m przed 13 go odwierze,bo pracuje na nocki i 2 zmianę.jak bym miała robić cały etat to z dzieckiem widziałabym się ze 2 godz dziennie,a dka mnie to troche za mało.może pomysle o powrocie na cały etat jak mały pójdzie do szkoły,bo i tak będzie cały dzień w szkole,a zawsze to więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Rozumiem, że pierwszenstwo mi przysługuje nawet jesli nie bylo dodatkowo wykupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, jesli twoj maly lubi banany i ty mu duzo dawalas to po tym mogl miec problemy z kupka, mi polska lekarka powiedziala ze dzieci ktore jadly duzo bananow moga miec problemy z kupka a jak podasz jabluszka to powinnien sie ladnie zalatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia ale kto powiedzial ze mu dawalam duzo bananow? On banana to troszke polizal od mojego mezulka raz i chyba 2 deserki zjadl gdzie bylo jablko banan i cos tam jeszcze wiec ja mu babanow nie daje. A poza tym moj maly juz ladnie robi kupke i to sam do tego codziennie lub co 2;) wiec nie mamy juz z kupka zadnych problemow a pomogl sloiczek suszonych sliwek. Teraz mamy problem z krostkami na buzi bylismy u dermatologa i stwierdzil ze jak by byla to skaza to mialby maly plamki na ciele ale nawet nie sprawdzil jego cialka. Dal nam ''dermol cream'' kazal smarowac tym a maly po tym ma jeszcze gorsza buzie bo mu normalnie plamy wyskakuja;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie powiedzialam ze dawalas mu duzo bananow, tylko mowie ze jesli jadl sporo, bo wczesniej pisalas ze polubil banany, to moglo to byc przyczyna kupek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co tu taka cisza?? u nas jakoś leci,mały już coraz lepiej raczkuje,wszędzie go pełno,i zaczyna wstawać.Więc teraz oczy na około głowy. Nie chce jeść kaszek,więc na śniadanie je chlebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusssttt
Witam wszystkie mamusie Chcialabym Wam zaproponowa sprzedaz ubranek przez internet. Mam taka zaprzyjazniona hurtownie gdzie moge sama wybierac towar, pod warunkiem ze kupuje 30kg Probowalam sprzedawac na allegro, ale tak jest juz tego mase i ciezko sie wbic nowej osobie. Jesli bylby ktos chetny bardzo prosze o kontakt ze mna przez maila modemaluszki@gmail.com Moge kupic na zamowienie np kurtki, sweterki, body, spodenki, cokolwiek w wybranym rozmiarze, dla chlopcow i dziewczynek!! Ceny mam naprawde atraktycje!! Sprzedaje na sztuki lub w zestawach jak kto woli. Jezeli dostane od kogos zamowienie, na np spodenki, pizamki, spioszki w rozmiarze np 86 dla chlopca jade do hurtowni i staram sie wybrac cos ladnego, nastepnie robie zdjecia ubrankom, podaje ceny i wysylam je na maila. Jezeli ubranka sie spodobaja, wystawiam specjalna aukcje z wybranymi rzeczami dla tej osoby. Mam juz 2 klientki i sa neprawde zadowolone!! Na allegro jest bardzo ciezko sie wbic bo tak jest bardzo duza konkurencja i niestety oplaty tez dosc wysokie. Ja proponuje Panstwu tansze ubranka, bo sama w ten sposob bym zaoszczędziła na wystawianiu drogich aukcji. A ubranka sa naprawde sliczne, jesli jest ktos zainteresowany pokaze przykladowe aukcje ktore wystawilam. Jesli macie pytania to chetnie odpowiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis bylismy na wazeniu, Alex wazy 7.56kg. Ale dzis zauwazylam jakies krosteczki na jego buzi pod paszkami, i na piersiach tak do brzuszka, na brzuszku i nogach nie ma, pytalam na wazeniu co to moze byc, ale babka w sumie nie bardzo wiedziala, powiedziala ze moze to byc ze ma sucha skore i zeby cos dolac do kapieli, a jakby mial temperature to zeby isc do lekarza. Ale on nie ma temperatury wszystko jest ok, za wyjatkiem tych krostek. A poza tym juz w piatek dostajemy klucze do naszego domku, nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey mamuski. Ja mam pytanko odnosnie snu waszych pociech. Moj skarbek od 2 miesiaca do 4,5 przesypial pieknie cale noce. A teraz budzi sie przynajmniej 4 razy w nocy. Nie wiem co to moze byc tzn jaka jest tego przyczyna??? Czy u was tez tak bylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia moj maly tez tak ma,wczesniej przesypial cale noce, a teraz budzi sie czesto, ale nie karmie go wtedy, daje tylko smoka i on zasypia nadal, ale za jakas godzine poltorej, znowu powtorka i tak do 5-6 rano. Wtedy dopiero go karmie. A i do tego nie spi na pleckach tylko na boczku lub na brzuszku. Zastanawiam sie ze moze zabki mu dokuczaja, bo mojemu jeszcze zadne nie wyszly, wiec moze to mu przeszkadza i sie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia wlasnie tak mysle czy to zabki( moj tez nie ma ale dzis zauwazylam tak jakby cos sie mialo wyzynac z tym ze moj maly nie da sobie dobrze tam zagladnac) albo ten skok rozwojowy czy to czasem nie jest przyczyna. Kurde jeszcze troche i zaczne chodzic na rzesach ;( Jak tam mamusie myslicie o kolejnym malenstwie. Mi kazdy gada ze teraz powinnam sobie szybciutko 2 zrobic ehhhh a ja mam dosc. Powiedzialam ze jak mi ktos zagwarantuje da 10000000% ze bedzie corcia to mzoe za 2 lata bym sie namyslila ale tak to nie chce i koniec!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu może małemu zaczynają się zęby/Mój Olek jak nie kolki to odechciewało mu się spać, a jak już mu się zachciało to zaczęły się zęby.Od ok 4 może 5 mca ładuje wszystko do dzioba,ślini się.Teraz jest źle,ciągle się budzi,smaruję dziąsła bonjelą.Ehh niech już coś wkoncu wyjdzie...wczoraj poszłam do dentysty,z małym został mąż, no to ja biorę swoje rzeczy,całuję malego w czoło i zamykam drzwi a maż mi opowiadał jak wróciłam,że ledwo za mną się drzwi zamknęły,to Olek do drzwi i mamamamama,potem łaził po mieszkaniu,zaglądał do pokoju,kuchni,łazienki i cały czas wołał mamamamama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko Tak wlasnie mysle bo moj maly od 3 miesiaca pcha wszystko do buzi gryzie bardzo a na dodatek jak mu dam biszkopta takie twardszego to potrafi kawalek ugrysc. Zrobil sie nieznosny w dzien wszystko jest u niego na NIEE. jedynie jedzenie na TAK:D A jest juz taki cwany ze jak skacze w skoczku a mnie widzi to szaleje smieje sie a jak tylko zgine mu z pola widzenia to odrazu krzyk placz i koniec:/ Polozylam go po kapieli dzis spac chwilke po 20 stej a 21:10 juz plakal:( smoczek nie pomaga bo nawet go nie chce wziasc do buzi.... aaa wlasnie apropo smoczka to czesto gesto gryzie go albo nim tak strzela:/ Ja stosuje polsi zel na dzaselka. Mam tez zakupiona ta camilie ale nie wiem czy jest sens mu juz teraz podawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trojanowska
mam pytanie do mam karmiacych piersia, poniewaz w pl zaleca sie suplementacje vit d a tutaj tego nie praktykuja czy pdajecie swoim maluszkom i w jakiej dawce? bede wdzieczna za odpowiedzi bo wlasnie sie nad tym zastanawiam czy nie zaczac podawac mojemu maluszkowi, bede wdzieczna za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mój mały też się budzi w nocy,czasami kilka razy.Ale daje smoka i śpi dalej.Je dopiero ok 4-5 rano i śpimy do ok 8. u nas są 2 zęby jak na razie,ale też się ślini cały czas i pcha do budzi. kasienka niestety teraz tak będzie.ja widziała dzisiaj do mój wrócił z pl i niby natuś się z nim bawił,ale kontem oka spoglądał na mnie.Dlatego od czerwca ja wracam na pół etatu do pracy a mały idzie do przedszkola,już go zapisaliśmy.bo potem nie uwolnię się nigdzie i będzie taki mami cycek :) trojanowka ja niestety nie pomogę,bo karmiłam mm.ale znam dziewczyny,które karmiły piersią i nie dawały wit d.ja sama daje,ale nie codziennie.a to tylk odlatego ,ze miałam z pl.jak pytałam położną to mówiła,że tutaj nie dają a po 6 miesiącu można poprosić gp o witaminy i tam już jest wit d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trojanowska ja karmie piersia i daje butle tylko na noc witamine d3 podaje i mam zamiar podawac do 2 roku tak jak polecila mi to pediatra. Ja podaje BOBIK D tak sie nazywa ta witaminka mam ja z polski robie zakup jak ejstem w pl kilka opakowan a jak mi sie konczy to mi dosylaja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha pytalas jaka dawke sie podaje a wiec jedna kapsulka dziennie ktora ma 10 mikro gramow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DHej, dawno mnie tu nie bylo, dopiero co wrocilismy z Polski. Amelka spala cala droge do Polski, budzila sie tylko gdy robilismy przerwe 4 razy. Tak wiec podroz nam sie z maluszkiem udala. W Polsce przebilismy jej uszka no i wybralismy sie na basen. Malutka byla zachwycona, ale skonczylo sie 10-dniowym przeziebieniem. Nie wiem kiedy teraz znowu sie odwaze ja zabrac. Mala tak polubila sloiczki i kaszki ze nie chce juz piersi, no i jedynie udaje mi sie ja przystawiac w nocy jak spi, ale to juz raczej kwestia kilku dni bo mleko juz zanika. Z jednej strony sie ciesze bo w koncu bez problemu moze zostac z tatusiem na dluzej. Co do wit D, ja nie podawalam pomimo ze karmilam mala wylacznie piersia do 3.5 mies. Teraz tez nie daje bo w mleku modyfikowanym juz jest. Tez dlugo sie zastanawialam czy podawac ale naczytalam sie ze gorsze jest przedawkowanie niz niedobor. Ponoc wystarczy 5-10 min dziennie na sloncu zeby dziecko mialo wystarczajaco tej witaminy w organizmie, no i tak staralam sie robic. Jak narazie Ami jest zdrowa, jedyne co mnie martwi to jej waga :-( Bylam dzisiaj na wazeniu i okazalo sie ze wazy 5.83kg. Ma juz ponad 5 miesiecy wiec troche malo, ale pielegniarki uspokajaly mnie ze to nic takiego bo ja jestem drobna i Amelka tak ma po mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Patka, rzeczywiscie dawno cie tu nie bylo. :) Fajnie ze podroz sie udala, ja wlasnie tez jakos wybieram sie z malym na basen, bo uwielbia sie kapac, wiec mysle ze i to mu sie spodoba. No a z tym budzeniem sie w nocy to kurcze u mnie tez niestety, juz tak ladnie nocki przesypial, a teraz potrafi zaplakac w nocy, nie wiadomo dlaczego. Jesli chodzi o witamine d to ja bardzo malo karmilam piersia, ale i tak bym nie podawala tej witaminy. Ja bardzo duzo z nim chodze na spacery, po kilka godzin dziennie, a zauwaz ze tutaj nie podaja, i ludzie zyja. Kazdy kraj ma inny klimat i sa inne uwarunkowania do podawania badz nie, ale to indywidualna decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×