Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Anitka ale przed tym upadkiem ja nawet na okres nie mialam boli w dole brzucha a teraz mam silny bol;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz mozesz sprobowac, ale wiem z doswiadczenia, ze usg to ciezko zdobyc. Problem zeby jakis normalny lekarz cie obejrzal, zwlaszcza ze oni tu ciaze traktuje normalnie dopiero po 12 tygodniu. Sprobowac zawsze mozecie, ale nie liczylabym na zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;)))))
najwazniejsze choc trudne do zrealizwania to nie denerwuj sie tak kochana.bo podejrzewam ze ten stres bardziej zaszkodzi dziecku niz upadek.badz dobrej mysli;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bylam u lekarza i jestem mile zaskoczona! Ale od poczatku troszke nakrzyczalam na meza bo nie chcial jechac na pogotowie(mial racje) zaczelam mu robic wyzuty tak wiem nie potrzebnie no ale one podzialaly!Moj mezulek znalazl numer na shropdoc (GP po godzinach) czekalismy na odpowiedz ok 35-45 min ale babeczka oddzwonila do nas i umowila nas na wizyte o 00:00 lekarz przyjol nas jakies 10 min po 12 a wiec dlugo nie czekalismy(nie to co na emergency) Sprawdzil mi cisnienie puls temperature i pobral mocz do badania jak wrocilam z moczem juz umawial mnie telefonicznie na scan! Scan mam juz w poniedzialek na 10:15 bardzo sie ciesze ze tak szybko a zarazem strasznie boje;( Tylko wiecie co tak dokladnie nie rozumiem tego co nam napisal w liscie ktory mamy pokazac na scan-ie i mam prozne do was jak rozumiecie to wyjasnijcie mi to bo on na koncu nie napisal ze scan jest w pon tylko napisal uss:/ Wkleje wam calosc :) Z gory dziekuje za przetlumaczenie 6w pregnant and slipped on steps and now pain in abdomen Pin in lower abdo No blood loss ODQ well No meds Allergic to PENICLLIN G2 P0+1 missed abortion at 12w OE BP 120/70 t 36.4 sAT 98% p 86 Abdo exam mildly tender left lower abdmen Urinalysis Protein trace nil else uss Monday 10.15 am.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha zapomnialam dodac moj mezulek wyskoczyl do lekarza ze ja jutro zaczynam prace tzn ze od jutra jest moja zmiana to lekarz spojrzal na niego jakby chcial go zjesc za to hehe i powiedzial ze ja mam tydzien zwolnienia i mam lezec w lozku a nie isc do pracy ! Z tym ze zwolnienie ustne bo do tygodnia oni nie musza dawac pisemnego! Ale maz jutro wezmie do pracy ta kartke i im niedowiarka pokaze dla swietego spokoju! Tylko zastanawiam sie czy beda mi placic jak za normalne zwolnienie w ciazy te 80% czy zaplaca mi 30 funtow za 4 dni :/ o ile wogole zaplaca:/:/ I to nie jest tak ze ja tylko na kase licze poprostu sie zastanawiam bo w tamtej ciazy nie placili mi za sicka na telefon mimo ze wiedzieli ze jestem w ciazy dopiero po tym jak stracilam malenstwo zaplacili 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu lekarz ci nie chcial wypisac normalnego zwolnienia? Jak ja zaczelam krwawic to tez emergency lekarz mi od razu napisal tygodniowe zwolnienie. Nie musialam brac tego co sie samemu wypisuje. A poza tym nie wiedzialam ze jak idziesz na zwolnienie w ciazy to placa 80%. Powaznie tak jest? Ja myslalam ze jest zwykle Statutory SIck Pay. Mi normalnie wtedy zaplacili jak bylam na zwolnieniu bo mi szefowa placi 100% przez 2 tyg w ciagu roku jak jest sie na zwolnieniu, wiec nie wiedzialam ze tak jest. Fajnie ze szybko wszystko zalatwili. A ty sie kochana nie denerwuj i lez w domku spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitia pewnie masz racje co do bicia serduszka dziecka, moze faktycznie jest jeszcze za wczesnie, zeby je uslyszec. Gosiu, w pierwszej ciazy tez zjechalam ze schodow (na szczescie zblizalam sie juz do dolu), chociaz pamietam, ze zaraz musialam usiasc, bo zrobilo mi sie bardzo goraco. Po chwili bylo ok, nie mialam zadnych boli brzucha, tylko troszke uderzylam sie w kregoslup. Nie martw sie, bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasienkaUK sluchaj ja przez kilka sekund nie moglam wogole zlapac powietrza i oddychac . Brzuch tak jak wam pisalam wogole mnie nie bolal nawet przed @ a po tym upadku moze 15 min zaraz zaczol mnie bolec mocno brzuch dlatego sie wystraszylam ;(;(;( Anitka moim kolezanka one byly siostrami i roznica miedzy ich ciaza byla chyba 2 miesiace one od poczatku zaczely z firma leciec w ciula bo po 1 wiedzialy ze juz nie wroca a po drugie dobrze robily bo manager jest ciulem on nienawidzi kobiet w ciazy!! Im placili za kazde jedno zwolnienie 80% z firmy i SSP tez im cos dokladali wychodzilo im jakies niecale 100% calosci !! Nie wiem to byl lekarz nocny moze dlatego! Jutro po SCANIE pojde do GP po normalne zwolnienie bo 12 lece do polski do mojego profesora! Moze przesadzamy z mezem ale wiecie jak to jest jak sie juz straci jedno dziecko!! Strasznie sie boimy dlatego wole byc pod fachowa opieka, bo w PL jakby cos bylo nie tak to poloza mnie do szpitala a tu kaza czekac.... Plamienia jak narazie nie mam ale wiecie lepiej dmuchac na zimne...Brzuch boli mnie strasznie mocno mam caly czas jeden bol dosc silny a co jakis czas az mnie skreca w brzuchu jest on duzo duzo silniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhy kto pochodzi
z pola buraków to widac:o:o:o:o:o:o:o:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede sie znizac do waszego poziomu! Szkoda mi Was a na 100% nigdy jeszcze nie bylas w ciazy i nie wiesz jak to jest malolato! Przerwa swiateczna w szkole to z nudow siedzisz na kafe i robisz z siebie kretynke!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gosia, wiem jak to jest. Ja tez stracilam niunie i dotej pory mysle, ze czy naprawde udalo mi sie zajsc. Mysle ze dopiero naprawde uwierze, jak zobacze na usg. Ale wiesz, wydaje mi sie ze normalnie jest tylko zwykle SSP i wszystko zalezy od polityki firmy, w ktorej pracujesz, czy ci placa 100 czy 80 % czy tylko zwykle SSP. Jest cos takiego, ze jesli nie mozesz pracowac ze wzgledu na ciaze, to twoj pracodawca musi ci zapewnic warunki pracy takie zeby nie zagrazalo ciazy, a jesli tego nie moze zapewnic, to wysyla cie na zwolnienie i placi normalna stawke 100%. W innych wypadkach niestety to jest chyba jak zwykle zwolnienie. A poza tym Gosienko nie przejmuj sie pomaranczami na forum i staraj sie nie stresowac, bo to nie wplywa dobrze na fasolke. Wiem ze to jest straszny stres, zwlaszcza jak juz cos zlego sie przezylo, ALe sprobuj uwierzyc ze wszystko bedize dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bravo Gosiu, ze rzucilas palenie! Nadal mocno trzymam za Ciebie kciuki. Natomiast co do malolatow odwiedzajacych nasz topic, najlepiej bedzie, jesli zadna z nas nie bedzie w ogole reagowala na to co pisza. One po prostu nie sa na naszym poziomie konwersacji, dlatego tez nie zasluguja na jakakolwiek uwage z naszej strony. Zawsze uwazalam, ze szpital w ktorym rodzilam jest the best. I zawsze myslalam, ze jesli kiedykolwiek bede jeszcze w ciazy, to chcialabym rodzic wlasnie tutaj w szpitalu uniwersyteckim w Norwich. Natomiast co do opieki kobiet w ciazy, to mam wiele zastrzezen i bardziej jednak ufam polskim lekarzom. Dlatego Gosiu najprawdopodobniej w Twojej sytuacji postapilabym tak samo. Tez chcialabym, zeby zbadal mnie polski ginekolog. Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka nadzieje Kasienko ze bedzie wszystko dobrze zobaczymy ja jednak wole dmuchac na zimne i byc juz pewna...!! tym bardziej zrobia mi w pl badania prenatalne , toksoplazmoze(mam kota a wiec jestem narazona na to) wiec mysle ze jednak ten wyjazd mimo wszystko przyda mi sie bo tu tych wszystkich badan mi by nie zrobili:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
Gratulacje z powodu rzucenia palenia;))) A kiedy jedziesz do POlski?? ja mam bilety na 4 lutego;) zamowilam go jzu dawno dawno zanim wiedzialam ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz poszukac:
do S gosia s - do tygodnia to nie jest zwolnienie ustne tylko popros o formularz w jakiejkolwiek przychodni w recepcji, sama go wypelnij i wyslij do pracy - pierwszy raz slysze o ustnym zwolnieniu :) Taki formularz jest podstawa do wyplaty SSP, za okres choroby pomiedzy 4 a 7 dni, do 3 dni nic nie placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieje cos takiego jak usne zadzwonienie do pracy i po prostu mowie ze zle sie czuje i nie ide. Przynajmniej u mnie w pracy nie ma z tym problemu i nie od razu zadaja zwolnienia lekarskiego, nawet tego co sobie sama wypisujesz. No ale lekarz powinien wypisac jak juz sie u niego jest. No chyba ze sie bylo w szpitalu, bo w szpitalu nie wypisuja tylko kaza isc do swojego GP po zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz poszukac:
anitia-owszem, ja tez tak dzwonie, czy nawet mowie jednego dnia ze zle sie czuje i jutro nie przyjde,ale jesli nie ma mnie przez kilka dni do tygodnia i ona chce miec za te kilka dni zaplacone chorobowe to trzeba przyniesc im taki wypelniony formularz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz poszukac: jak nie ma czegos takiego to dlaczego masz sicka na telefon?? A nawet za sick na telefon moj maz mial zaplacone !! Tylko jakies tam drobne!! A lekarz nocny nie wystawia zwolnienia przynajmniej u nas....;p ale ja juz chyba wam pisalam ze ja jutro po usg ide do GP po normalne zwolnienie zebym miala placone 80% tak przynajmniej moja firma powinna placic kobieta w ciazy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia no wlasnie ja byla u tego shropdoc przy szpitalu! To prawie tak jak na emergance z tym ze szybciej cie zobaczy lekarz i nie przychodza te smieszne pielegniareczki...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz poszukac: ja nie chce miec placone przez SSP tylko przez firme...;p Niech dziady placa !! Moj menager jest taki chuj za przeproszeniem.... ze jak moj maz do niego powiedzial ze 2 dni pracuje na chusteczkowych linkach to powiedzial mu ze ''ale ptrzeciez 4 dni temu miala najlepsza linie i najlepszy produkt w calej fabryce'' wiec niech teraz dziad placi!!! Jebniety rasita dla kobiet w ciazy! Potrafil w prost dziewczynie powiedziec ze nie da jej fulla bo jest w ciazy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahhhh Kasia Tobie rybko zapomnialam odpisac:) Do Polski lece 12stego stycznia czyli juz niedlugo:P Dziewczyny jakie badania powinny byc wykonanae do 13 tygodnia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhuuuu
:O:O:O:O:O:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja mieszkam w angli ( MANCHESTER) wczoraj kochalam sie z Moim narzeczonym i doszlo do... i teraz strasznie sie obawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJK kiedy mialas ostatni okres jakie masz dlugie cykle?? Manchester mieszkasz blisko mnie ;) A dlaczego sie obawiasz nie planowalas ciazy? Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do moich dziewczynek ;) Sluchajcie robilyscie badanie piersi? Bedziecie robic w teraz w ciazy? I czy jest ono konieczne?? Jesli spodziewamy sie maluszkow?? Macie tak jak ja ze ogladacie juz lozeczka i wozki?? Hehe ja juz mam wybrane;P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_Gosia_S Czesc Gosiu, mam lat 20 ;) wiesz Ja biore tabletki anty 2 lata no i wczoraj jak wyszlo ze doszedl. I po tym cala noc nie spalam bo rozmyslalam... wiec na pewno nie planowana.. a Okres powinnam dostac za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_Gosia_S Gosiu pochwal sie wózeczkiem jestem ciekawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
Nie boisz sie leciec??w 1 trymestrze? no pokaz wozeczek pokaz.i lozeczko tez;) A ty jak bierzesz tabletki to nie stresuj sie.i pamietaj ze stres opozni miesiaczke opozniona miesiaczka podwoi stres okres przesunie sie dalej i tak w kolko. moj szef tez ma alergie na kobiety w ciazy.i te glupie teksty ze mezczyzni to najlepsi pracownicy bo nie zachodza w ciaze porazka jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJK Przy braniu tabletek anty nie powinnas zajsc !! Ja na poczatku tylko jak zaczelam brac tabsy to uzywalam jeszcze prezerwatyw tzn moj uzywal haha bo ja nie mialabym sobie na co zalozyc chyba na glowe a pozniej to juz na calego nawet jak bralam jakis antybiotyk czy wymiotowalam i nigdy nie mialam strachu ze moglam zajsc przy tabsach takze glowa do gory !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×