Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Traja82

WRZESIEŃ 2011

Polecane posty

Gość ewuskaaaa
liljanka bardzo Kochana dziękuję za podtrzymywanie na duchu. Rzeczywiście łatwo nie macie, ale przynajmniej Ci najbliżsi są przy Tobie i to najważniejsze a czego się nie robi dla naszych dzieci wszystkie tu 3mamy kciuki za dobre wyniki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
ewuska,nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa111
Nutella - pytałaś, czy się czymś smarujemy. Ja smaruję się (za radą znajomej, która już urodziła) zwykłą oliwką dla dzieci bambino, ze szczególnym uwzględnieniem piersi, brzucha, pupy, ud :) a od 3 miesiąca (za radą tej samej znajomej) będę się smarowała serią dla kobiet w ciąży z Ziaji. Mam nadzieje, że to cokolwiek da. Ta znajoma nie ma W OGÓLE rozstępów. Niesamowite ;) U mnie ogólnie na razie ok. Też miałam leciutkie brązowawe plamienia, ale ustały samoistnie po 2,3 dniach, więc na razie nie panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) A powiedzcie mi myslalyscie juz nad imionami? Nutella, ja tez sie smaruje zwykla oliwka dla dzieci ;) NICK................ WIEK ......... TERMIN lejdi_k................ 29 ......... 01.09.2011 DWAxMAMA.......... 28 ......... 03.09.2011 Leonka09............ 25 ......... 08.09.2011 yymamisynka........ 34 ......... 08.09.2011 Fabiankowa.......... 22 ......... 09.09.2011 violek111............. 28 ......... 15.09.2011 madzik84............. 27 ......... 16.09.2011 -BiBi-.................. 25 ......... 18.09. 2011 ania_d................. 27 ......... 20.09.2011 ewuskaaaa........... 26 .......... 21.09.2011 nutella1509........... 28 ......... 21.09.2011 Navi.................... 29 ......... 22.09.2011 aniula229.............. 31 ......... 23.09.2011 kiwi_83................ 27 ......... 26.09.20 11 MOniaG................ 24 ......... 26.09.2011 zacieszka............. 22 ......... 27 09.2011 nju...................... 19 ......... 28.09.2011 Nadinka82............. 29 ......... 30.09.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
ja wymyśliłam,że jak będzie chłopiec,to mąż wymyśla imię,a jak dziewczynka,to ja z córą wymyślamy,a mąż od razu wyskoczył z imieniem :) Dziewczyny,mam to samo co poprzedniej ciąży : nie wyobrażam sobie obiadu bez schabowego,właśnie szamam kotleta,od rana myślę o obiedzie,a raczej już poprzdnego dnia wieczorem :) Znalazłam w osiedlowym sklepiku herbatę ekoland w granulkach z kwasem foliowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smaruję balsamem z firmy Perfecta, ale wątpię czy to mi w czymś pomoże:) u nas w rodzinie niestety kobiety po ciąży miały straszne rozstępy. Co do cesarki to ja mam wskazania medyczne, ale wolałabym rodzić naturalnie:( strasznie się boję tej cesarki, nie wiem w ogóle nic na ten temat. Lilianka i Ewuśka - trzymam kciuki, aby wszystko było w porządku:) 01.01 - II kreseczki tp. 08.09 01.01 - II kreseczki tp. 08.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może, ile dni czeka się na wyniki badania na toksoplazmozę? Co do wpadek, to my planowaliśmy:) po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaszłam w czwartym cyklu. Jeśli chodzi o samopoczucie to czuję się nieźle, trochę mnie podbrzusze ciągnie jak na okres. Tabelka chyba lepsza bez tych tygodni, bo to by ciągle trzeba zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
ja się smarowałm różnymi cudami a rozstępy zrobiły mi się po porodzie jak schudłam,to samo u mojej kumpeli,w ciąży ani jednego,a jak schudła kilka miesięcy po porodzie paskudne rozstępy na tyłku i piersiach,a piersi jak dwie skarpetki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka, pisałam wcześniej o swojej cesarce i naprawde według mnie nie ma sie czego bać. Oczywiście wszystko zależy .... gdzie, jak i przez kogo zrobiona ... dla mnie to najlepszy sposób na poród, serio! Miałam kiedyś operacje nogi i ból o niebo większy! po cesarce wiadomo boli, ale ja np. już drugi dzień wstawałam, na 3 dzień wychodziłam do domu, a w tydzień po prawie już nic nie czułam. Jeśli trafi sie na dobrych lekarzy i dobre miejsce to naprawde jest ok. I Ty mniej zmęczona i maluszek. Jednym słowem same plusy :) pewnie mówi sie, że to OPERACJA, ale uważam, że poród naturalny czasami ma większe zagrożenia niż taka cesarka i przecież nierzadko kończy sie właśnie cięciem, a wtedy jesteś 2 x tak zmęczona, obolała i w ogóle. My o imionach nie mysleliśmy. Prawde mówiąc za pierwszym razem było jakieś przeczucie na chłopca i mieliśmy pewne imie tylko dla chłopca. Teraz jest odwrotnie :) Naprawde będzie problem jak będzie drugi chłopiec, są natomiast propozycje dla dziewczynki, więc może akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
agusmay,pocieszyłaś mnie z tą cesarką,ja jestem cały czas ZA.Nie chcę trzeci raz rodzić sn.Lekarz powiedział,że jak będę chodzić do niego przez całą ciążę,jakoś to zaaranżuje,bo będziemy musieli skombinować jakąś podkładkę -jakieś wskazanie medyczne.Nie wiem,ile mnie to będzie kosztowało,ale powiedziałam mężowi,że chocbym miała długów narobić nie chcę rodzić sn. Ja bym właśnie chciała drugiego chłopca,mam rzeczy po moim roczniaku :) a w ogóle jakoś spodobało mi się bycie mamą takiego brojarza :) Mam córkę ale ma już 12 lat Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @Monka@
hej dziewczyny, właśnie znalazłam to forum i się ucieszyłam bo chciałam się przyłączyć do Was, w sylwestra zrobiliśmy z mężem teścik i się okazało że będziemy mieć kinderka ;) strasznie się ucieszyliśmy ;) termin mam na 6 września, byłam już prywatnie u lekarza i raz na kasę po badania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIELKA1
DWAxMAMA MAM CÓRCIE KTÓRA JUTRO BĘDZIE MIAŁA 2 LATKA.JEST DROBNIUTKA JAK NA SWÓJ WIEK ALE WYSOKA.WAZY OK.13 KG.ALE PAMIETAM JAK BYŁ W CIĄŻY TO LEKARZ MÓWIŁ MI ŻE MOZNA NOSIC DO 5 KG WIEC DLATEGO SIE OBAWIAM.ALE NIE POWIEM ŻE JEJ NIE NOSZĘ BO CZASAMI MUSZĘ JA PRZYTULIĆ ,DO ŁÓŻECZKA WŁOŻYC ITD... Violek111 ja chodze do lekarza prywaatnego na widzewie,ale mysle nad jego zmianą.Tez myślałam o przychodni w rydygierze.A do jakiego lekarza tam chodzisz? Ja rodziłam tam swoją córcię. A tak wogóle chyba zaczyna sie u nas jakas choroba.Mała dziś pokasłuje ,czasami ma chrypke no i własnie zaczyna pojawiac się katarek.Musiała zarazic się od swojego tatusia-bo on własnie od soboty jest zakatarzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusmay, dzięki za info w sprawie cesarki. Musiałabym z lekarzem porozmawiać o kosztach i w ogóle co i jak. Na razie się boję. Może później, jak już brzuszek będzie większy to się przemogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Gratuluje wszystkim przyszłym mamusią. Ja tez zaliczam sie na wrzesień. Termin mam na 4 września. Jak na razie jest w porządku. Na następną wizyte umówiona jestem na 11 lutego. Narazie jest wszystko w porzątku, poza tym że słodycze mi odrzucilo i wiele zapachów mi nie pasuje.ale mam wrażenie,że zaczyna być lepiej. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowe mamusie ;);) dopiszcie sie do tabeli ;) a ja leze we wyrze i zdycham .... :( znowu zlapalam jakiegos wirusa,mam nadzieje ze mi szybko przejdzie,zeby nie truc maluszka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeejjj! ANIELKA1- dr Kulczyk jest dobrym lekarzem-polecam.Jak byłam ostatnio w poradni zapisać się na wizytę słyszałam od pacjentek, że ma dobrą opinię.Poza tym rok temu leżałam w tym szpitalu po poronieniu 2 tyg. więc znam już trochę kilku lekarzy z tego szpitala.Opieka b.dobra ale sama wiesz najlepiej ;-) Odnośnie kosmetyków-ja używam oliwki dla dzieci Johnson's baby. Moja koleżanka używała jej do końca ciąży i twierdziła,że to chyba najlepszy kosmetyk. Nie miała po ciąży praktycznie żadnych rozstępów. Nadal pracuję ale pewnie we wtorek (8.02. mam wizytę u lekarza ;-)) ) dostanę zwolnienie. Moje dolegliwości niestety w ogóle nie słabną ;-/ wczoraj od ok.21 tradycyjnie się zaczęło na maksa-toaletka rzecz jasna i oczywiście 23 to samo.. znowu się powyłam,że nie mogę nic jeść. Na noc przed snem udało mi się -po klilku dniach przerwy-wziąść kwas fol.i witaminy. Ale dzisiaj niestety to samo :-((( biszkopty-też się nie przyjęły.Jedyne co jeszcze mój organizm akceptuje to ...jabłka.-Viola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wcześniej było mi zawsze ciepło, tak teraz ciągle mi zimno.. czasem leżę 2h pod kołdrą i się nie umiem zagrzać.. :( zastanawiam się czy powiedzieć wychowawczyni w przyszłym tygodniu o mojej ciąży, ale obawiam się, ze dostałaby zawału ;) pora na drzemkę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIELKA1
VIOLEK111 -A slyszalas jakies opinie na temat dr Michalskiego,ja jak tam rodziłam to własnie on mne przymował,robił usg-tez miał dobre opinie.Kurcze musze sie tam przejechac ,albo uda mi sie dodzwonic-tylko ciekawe jak sa dlugie oczekiwania na wizyte.Ja w pierwsze ciąży używałam krem ziajii-zero rozstepów,a dodatkowo po porodzie można go stosowac nawet na sutki poranione.Jest tani a naprawde dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nju - no wychowawczyni wypadałoby powiedzieć wcześniej i ewentualnie poprosić o dyskrecję - jeśli nie chcesz żeby szkoła huczała. Ja byłam dzisiaj na tej kontroli i już widać serduszko - więc odetchnęłam z ulgą :D dostałam skierowanie na mocz, morfologię i obciążenie glukozą 75g. WR muszę zrobić prywatnie. Grupę krwi mam, więc nie muszę powtarzać. Nutella - co do pacjenta ze świńską grypą - to nie znam szczegółów. Wiem że w moim szpitalu to nie jedyny przypadek. O tym się już głośno nie mówi - są "gorętsze" tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ciaze liczy sie od ostatniej miesiaczki tak?? bo mnie kumpela zakrecila i juz nie wiem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki. Dzisiaj byłam na pierwszej wizycie u gina. Potwierdził ciążę, z USG wychodzi 5 tydzień. Mój dzidziuś ma 2,9 mm :) Termin na 27 września. Normalnie byłam w szoku jak zobaczyłam to na monitorze, chyba ciągle to do mnie nie dociera. Ja dalej nie mam żadnych objawów ale lekarz powiedział, że powinnam się z tego cieszyć i że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violek ja też toleruje jabłka :) poza tym jest ciężko.... rano nie sposób otworzyć lodówki, rzygańsko od rana, dziś też :( i pomyśleć że są kobiety, które nie wiedzą co to mdłości w ciąży.... ech.... :) Na mnie zupełnie nic nie działa z tych wszystkich sposobów metod, żeby coś zjeść zanim sie wstanie, żeby pić herbate z imbiru itd. Po prostu - trzeba to przeżyć :) gdybym nie miała dziecka, to poszłabym na zwolnienie, a tak to bez sensu, bo zwolnienie nic mi nie da, bo jest Maly. I trzeba sie nim zająć. Jak mam taki gorszy dzień od rana biore po prostu wolny dzien w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Witam nowe Mamusie :) Ja tak szybko do Was zaglądam przed pracą.. bo po to już nie mam siły na nic... Nadinka82 - widzę, że nie tylko ja nie mam jeszcze tych "porannych" nudności! już jestem trochę spokojniejsza bo bałam się, że coś jest nie tak. zacieszka- tak, liczy się od ostatniej miesiączki :) nju- uśmiałam się z tym "dostaniem zawału" :D :D ale faktycznie tak jak radzi Navi - lepiej powiedzieć wcześniej poprosić o dyskrecję. Ja mam jutro spotkanie z położną i tam mi porobi wszystkie badania - krew, mocz itp no i co najważniejsze da mi skierowanie na pierwsze USG :) już nie mogę się doczekać!!! Uciekam!! Miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @Monka@
hej dziewczyny, ja wziełam lekarza na sposób byłam u niego prywatnie i wypisał mi badania które powinnam zrobić - cała lista ( grupa krwi, glukoza, mocz, wr, hiv, toksoplazmoza ....) i wtedy poszłam do niego na kasę chorych i wszystkie skierowania miałam za friko, zostało mi jakieś 250 zł w kieszeni. A kolejną wizytę mam w połowie lutego -prywatnie. Badanie wyszły ok wiec nic mi do tej pory nie kazał robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @Monka@
NICK................ WIEK ......... TERMIN lejdi_k................ 29 ......... 01.09.2011 DWAxMAMA.......... 28 ......... 03.09.2011 Leonka09............ 25 ......... 08.09.2011 yymamisynka........ 34 ......... 08.09.2011 Fabiankowa.......... 22 ......... 09.09.2011 violek111............. 28 ......... 15.09.2011 madzik84............. 27 ......... 16.09.2011 -BiBi-.................. 25 ......... 18.09. 2011 ania_d.................27 ......... 20.09.2011 ewuskaaaa........... 26 ..........21.09.2011 nutella1509...........28 ..........21.09.2011 Navi....................29 ..........22.09.2011 aniula229..............31 ......... 23.09.2011 kiwi_83................27 ......... 26.09.20 11 MOniaG................24 ......... 26.09.2011 zacieszka.............22 ......... 27 09.2011 nju......................19 ......... 28.09.2011 Nadinka82.............29 ......... 30.09.2011 @Monka@.............27...........06.09.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa111
DWAxMAMA - tak my myśleliśmy nad imionami. Co do chłopczyka mamy bardziej sprecyzowane - Sebastian. A co do dziewczynki to albo Maja albo Kinga, ale to się wszystko jeszcze może zmienić :) violek - nie zazdroszczę tych smaków, które Cie męczą. Jednak trzeba jeść, nie tylko ze względu na siebie :) Mi też już nie wszystko smakuje tak, jak mi smakowało przed ciążą, albo wręcz odwrotnie smakuje mi to, czego przed ciążą bym nie przełknęła no herbata z cytryną i miodem :) nju - ja mam tak jak Ty!!! Też cały czas się trzęsę z zimna, podobno jak dłonie są zimne non stop to oznaka, że coś nie tak może być z tarczycą, a z tarczycą lepiej nie mieć problemów w ciąży... . Ale mi akurat jest w ogóle zimno a nie tylko w ręce. Co do tej wychowawczyni, to chyba lepiej powiedzieć od razu, żeby mogła jakoś się na to przygotować. Na pewno to zrozumie, nie Ty pierwsza i nie ostatnia :) ANIELKA - a konkretnie jaki to krem Ziaji stosowałaś? Bo ja teraz smaruje sie tez oliwką do dzieci ale od 3 miesiąca zamierzam zaczac sie smarować Ziają ;) Ktoś mi poradził z Ziaji taką serie dla kobiet w ciąży, ale nigdzie takiej nie napotkałam narazie (choć też specjalnie nie szukałam;) ) Ja ogólnie jestem jakaś wykończona non stop. Nic konkretnego nie robię a jednocześnie czuję, jakbym opadła z sił, dosłownie. Ale może to minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
cześć dziewczyny6,przepraszam że się nie dopisuję do tabelki,ale termin to tylko w przybliżeniu się sprawdza.Mam na 13 września,ale żadne moje dziecko nie urodziło się w terminie,lekarz mój też tak powiedział,że to termin orientacyjny. Mam pytanie do violek 111 czy ta olivka Johnson's baby jest tłusta,czy jest to może oliwka w żelu?Nienawidzę tłustych oliwek,aż mnie odrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, co do smakow to doskonale Was kochane rozumiem, moj organizm odrzuca jakiekolwiek mieso!!!!!! Za to jabłka i kiwi moglabym jesc kilogramami:)))))))))))))))))))))))))) ja rowniez uzywam oliwki JB:)))) nie jest az tak tłusta, w zelu chyba jest o wiele bardziej tłusta. Pozdrawiam ciezaroweczki:)))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @Monka@
liljanka- my też wszystkie wpisujemy taką datę orientacyjną jaką nam lekarz powiedział ale to jeszcze może ulec zmianie (tak mi mówił), szczerze mówiąc chciałabym aby ta data się troszkę przyspieszyła bo już nie mogę się doczekać kinderka ;) mam pytanko do Was dziewczyny - czy już widoczny jest u Was brzuszek? bo ja się przerażam u mnie jest juz widoczny a to dopiero 9 tydzień.. co będzie w 9 miesiącu, zawsze byłam szczupła i nie chciałabym strasznie przytyć a apetyt mam okropny choć wszystko co jem to jest jakieś bez smaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljanka
moniaG dzięki za odpowiedź w sprawie oliwki . A ja właśnie codziennie jadłabym mięso.Jabłka też codziennie jem,doskonale pomagają na zaparcia,które mnie teraz męczą,tym bardziej że odstawiłam zupełnie kawę.Zawsze po kawie mnie czyściło. Co jeszcze uwielbiam podjadać,to kwaśne żelki.Inne słodycze jakoś mnie odrzucają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×