Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sylweczka86

Mycie podłóg

Polecane posty

Gość gość
ja sie nie moge jakos przekonac do tych mopow obrotowych, denerwuja mnie. Aktualnie mam do zmywania jedynie podloge w kuchni i lazience (niestety w pozostalych pomieszczeniach same wykladziny - to dopiero porazka; no ale nie moj dom, nie moje decyzje) i nie sa to zbyt duze pomieszczenia, wiec plaski mop mi sie nie sprawdzil. Tesowalam rozne mopy, nie bylam zadowolona i w koncu kupilam Viledy SuperMocio czy jakos tak, ale sznurkowy i jak na razie jestem zadowolona. Na kolanach nie moge sprzatac, bo mam problemy z noga po zlamaniu - zreszta chyba bylabym na to zbyt leniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ścieram podłogi mopem ,taka gąbka na kiju z wyciskaczem wody ,nie wiem jak nazywa się taki mop...do wody wlewam mydło marsylskie i tak od lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sądzicie o rozwiązaniach typu samobieżne mopy, czy jak to się tam nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również dostałam mopa Bony od firmy parkieciarskiej i pomimo wcześniejszego sceptycyzmu, muszę przyznać, że jest rewelacyjny, super rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam akurat płynów Bony (mają do drewna i do płytek) ponieważ mój syn jest alergikiem, ale można wlewać jakiekolwiek, jeśli się nie mylę powinny być nisko pieniące. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie mop jest bardzo wygodny do mycia podłóg :) raczej nie chciałoby mi się myć na kolanach. Osobiście jestem przywiązana do Viledy. Jeśli chodzi o płyny to wolę profesjonalne i skoncentrowane, które wystarczają na dłużej. Dobre płyny możesz kupić np. w http://chemlux.pl/56-czyszczenie-podlog Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I warto też moim zdnaiem pomyśleć o podkładkach filcowych pod meble – bardzo ułatwiają czyszczenie podłogi. A przyjemniej się czyści podłogę, która nie jest porysowana. W http://www.bortex.eu/ takie fajne końcówki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam mopa podłogowego special z Yorka, ma opuszczany i podnoszony koszyk dzięki czemu zajmuje na pewno mniej miejsca niż taki z mango:) do tego ma dwie różne końcówki prostokątna i okrągłą, obie z mikrofibry :) ostatnio znalazłam tę firmę w Realu i jestem bardzo zadowolona, dobra jakość i przystepna cena nie tylko mopów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana85
Ja też jestem zwolenniczką mopów :) Jakoś ścierki i mycie na kolanach do mnie nie przemawia. Oczywiście też lubię do tego pachnący płyn :) Duży wybór jest w https://chemlux.pl/56-czyszczenie-podlog Tak jak ktoś wspomniał z przedmówców to mydło marsylskie z Sidoluxa jest super, chociaż wolę te pomarańczowe mydło marsylskie - spróbujcie, też super zapach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło
Hej :) A czy zauważył ktoś różnicę w myciu w zależności od stosowanego środka myjącego? Czasem mop słabo ściąga włos czy kłaczki i trzeba się namachać, żeby je zgarnąć. Ostatnio kupiłam jakiś zagraniczny środek chyba na bazie mydła. Nieciekawie się myje. Inna sprawa, która mnie nurtuje. Jakie macie mopy do mycia dużych powierzchni? Bo wiadomo, że coraz częściej salon jadalnia kuchnia i korytarz tworzą jedną dużą powierzchnię. Zauważyłam że mop paskowy słabo się sprawdza, bo długo się myje ze względu na częste płukanie. A może taki szeroki mop prostokątny byłby lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witkiiiewiczowwna
Kup sobie robot mopujący iRobot Braava Jet - ja go mam i jest świetny! Nigdy nie miałam tak czystej podłogi jak po myciu iRobotem! Po co się męczyć, jak są takie sprzęty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mop oraz uniwersalny płyn myjący Kastor. Polecam szczególnie ten preparat. Może nie jest to najwłaściwszy post, ale środek jest dość mało znany. Kupiłam go w sklepie e-chemia. Naprawdę go polecam. Z tego co widziałam mopy chyba też tam mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zmywam u siebie mopem, do tego używam płynu do parkietu i panelu z firmy Villa. Czyściutko, nic się nie rozmazuje. jestem zadowolona. jakbym miała myć szmatą na kolanach to już wolałabym żeby podłogi były brudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez jestem zdania że dobre mopy + profesjonalne środki czystości czy chemia gospodarcza (ja zamawiam wszystko w https://mado-tarnow.com) są najbardziej skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od jakiegoś czasu zaopatruję się w w akcesoria do sprzątania w firmie www.bkfwarszawa.com.pl. Bardzo dobra firma i ma super oferte. Jak ktoś szuka maszyn do sprzątania, chemii gospodarczej , prowadzi serwis sprzątający to powinien zapoznać się z ich oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×